Zaloguj się, aby obserwować  
zerohunter

Endless Space

70 postów w tym temacie

Osadzona w realiach science-fiction strategia 4X, w której zarządzamy olbrzymim galaktycznym imperium. Kolonizujemy planety, rozwijamy gospodarkę, opracowujemy nowe technologie i prowadzimy wojny. Zarówno rozwój gwiezdnej cywilizacji, jak i bitwy kosmiczne rozgrywane są w systemie turowym.

Tyle słowem wstępu, dziwne że nikt nie założył tego tematu, mam takie pytanie, w eksploatowaniu planety, jednym ze 4 sposobów, co oznaczają te różnokolorowe trójkąciki w rogach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 20:42, zerohunter napisał:

<Dziab>


Każdą planetę eksploatować można finansowo (dobra, pyłowo), produkcyjnie, naukowo i agrarnie. Zauważysz jednak, że w miarę odkrywania nowych technologii nazwa i skuteczność poszczególnych sposobów zmienia się. Trójkącik w rogu pozwala Ci stwierdzić co dana eksploatacja robi bez wczytywania się w jej opis.

A gierka jest naprawdę przesympatyczna, chociaż przyznam się, że kapkę żałuję iż niezależnie od stylu rozgrywki trzeba się rozwijać dość zrównoważenie. Wiadomo, takie założenie gamplaya, ale zazwyczaj gra się przez to na jedno kopyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem dziś pierwszą grę, łatwe SI, itd, wypowiedziałem wojnę, nie umiem jeszcze bitew kontrolować, i skończyło się na tym, że zaczęli inwazję w wielu miejscach, i żeby się poddać oddałem z 9 układów i po prostu mnie zablokowali;]

Ale to nic, jutro od nowa zagram i się zemszczę, tak w ogóle to te moduły do statków rozwija się poprzez drzewko technologii ofensywnych? I co mam zrobić jak mi pisze na planecie że nic nie jest wydobywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 23:14, zerohunter napisał:

Zagrałem dziś pierwszą grę, łatwe SI, itd, wypowiedziałem wojnę, nie umiem jeszcze bitew
kontrolować, i skończyło się na tym, że zaczęli inwazję w wielu miejscach, i żeby się
poddać oddałem z 9 układów i po prostu mnie zablokowali;]


Ja podczas pierwszej gry polazłem w kierunku technologii eksploracyjno-naukowych, wychodząc z założenia że nawet jeśli ktoś mi wypowie wojnę to zasypię go masą tanich jednostek. Kiedy jednak walki wybuchły (bo nawet te łatwiejsze AI nie pozwolą słabowitej militarnie rasie zająć połowy galaktyki), okazało się, że klucze pięciu niewielkich stateczków mogą być wykorzystywane wyłącznie jako wyładowane rakietami kanonierki-kamikaze.

Sromotnie poległem, chociaż stawiałem dzielny opór!

Dnia 01.01.2013 o 23:14, zerohunter napisał:

tak w ogóle to te moduły do statków
rozwija się poprzez drzewko technologii ofensywnych?


Mhm. Do tego gdzieś tam "dalej" znajdziesz w tym drzewku możliwość wydobywania artefaktów (...chyba?). Jeśli jednak planujesz również atakować a nie tylko się bronić, to musisz też pójść trochę "w lewo", bo pomiędzy technologiami uszczęśliwiającymi i ekonomicznymi znajdziesz tam takie pozwalające na zwiększenie maksymalnej liczebności floty. No i w prawo, bo inaczej Twoje statki będą mogły poruszać się powolutku po przygotowanych wcześniej trasach. No i...

Dnia 01.01.2013 o 23:14, zerohunter napisał:

I co mam zrobić jak mi pisze na
planecie że nic nie jest wydobywane?


Zacząć coś wydobywać! :)

Nie pomnę w tej chwili jak to działało. Może po prostu nie masz aktywowanej żadnej eksploatacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym wydobyciem to miałem na myśli np. czerwona krew, wydobywałem ją, ale służyła tylko do dyplomacji, o co w ogóle chodzi z tymi zasobami, mają jeszcze jakieś znaczenie np. Tytan-70? Bo znów do budowy statku miałem mieć Hexaferium, ale nie miałem nigdzie, te zasoby się gdzieś gromadzą czy jak?

No i np. w danym układzie, pkt. przemysłu robią statki i budowle, pył i nauka jest na całe imperium, a żywność jakie ma zależności?

A z tą wojną to mi chodziło o to skąd brać nowe moduły, kadłuby itp. jak się zbroić, bo na początku dany pojazd ma chyba tylko działa kinetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasoby strategiczne typu Tytan-70 lub( Hexaferium ptrzebne do budowy laserów) nie widnieją na początku na planecie.Musisz opracować technologie ich wydobycia (gałąź po prawej w wynalaskach) wtedy pokarzą sie na wszystkich planetach nawet tych których jeszcze się nie osiedliłeś.
Dla tych co na wojne idą
Rakiety 90% 70% 40%
Lasery 50% 90% 70%
Broń
kinetyczna 20 % 40% 90%

1 %-daleki zasięg
2 %- Sredmi zasęg
3 %- bliski zasięg skuteczność broni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 09:34, zerohunter napisał:

Z tym wydobyciem to miałem na myśli np. czerwona krew, wydobywałem ją, ale służyła tylko
do dyplomacji, o co w ogóle chodzi z tymi zasobami, mają jeszcze jakieś znaczenie np.
Tytan-70? Bo znów do budowy statku miałem mieć Hexaferium, ale nie miałem nigdzie, te
zasoby się gdzieś gromadzą czy jak?


Jeśli posiadasz zasób i technologię jego wydobywania (jeśli nie posiadasz to jego nazwa jest taka ciemnoszara, a jeśli tak - to rozjaśniona) to jest on automatycznie wydobywany i automatycznie rozprowadzany po całym Imperium - jeśli planeta nie jest blokowana. Bonusy wynikające z jego istnienia oddziałują tylko na planetę na której się znajduje. Jeśli jednak posiadasz ich sporo, na różnych planetach to pojawia się coś takiego jak obfitość (po angielsku "abundance", w sumie nie wiem jak to przetłumaczyli :)) która daje Ci bonusy wpływające na całe Twe imperium. Troszkę zagmatwałem, ale mam nadzieję, że da się to zrozumieć. :)

Dnia 02.01.2013 o 09:34, zerohunter napisał:

No i np. w danym układzie, pkt. przemysłu robią statki i budowle, pył i nauka jest na
całe imperium, a żywność jakie ma zależności?


Żywność, z tego co pamiętam, jest dzielona między planetami w systemie. Jej nadmiar powoduje przyrost populacji.

Dnia 02.01.2013 o 09:34, zerohunter napisał:

A z tą wojną to mi chodziło o to skąd brać nowe moduły, kadłuby itp. jak się zbroić,
bo na początku dany pojazd ma chyba tylko działa kinetyczne?


Mhm. Idąc w górę odblokujesz nowe rodzaje broni, skuteczniejsze jej rodzaje oraz lepsze przedmioty defensywne. Nie możesz jednak zapominać o odkrywaniu nowych kadłubów (chyba "prawe" drzewko?) które posiadają różne koszty, bonusy dla całości i ładowność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, a gdzie mogę sprawdzić ile mam tego Hex coś tam łącznie?
A rozprowadza się z placówek czy muszą być pełnoprawne kolonie?
A populacja rozumiem przekłada się na resztę produkcji z tego co rozumiem, zakłada się dłuższe posiedzenie w piątek;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2013 o 15:04, zerohunter napisał:

Ok, a gdzie mogę sprawdzić ile mam tego Hex coś tam łącznie?
A rozprowadza się z placówek czy muszą być pełnoprawne kolonie?
A populacja rozumiem przekłada się na resztę produkcji z tego co rozumiem, zakłada się
dłuższe posiedzenie w piątek;]

Nie z karzdej kolonia czy placówka byle była by to twoja kolonia
a ile czego masz to wejdź wzakłade koloni (tam gdzie budynki się stawia) obok bohatera tam masz pole gdzie masz podane ile masz surowców strategicznych i luksusowych)
podaj adres email to ci poradnik prześle jakieś 15 mb(po polsku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2013 o 16:26, zerohunter napisał:

zerohunterpl@gmail.com, z góry dzięki, po necie oglądałem jakieś video, ale zawsze wolę
formę pisemną.

wysłałem z carter@autograf.pl (to na onecie) napisz czy doszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2013 o 16:13, Carter napisał:

podaj adres email to ci poradnik prześle jakieś 15 mb(po polsku)

Carter, a mógłbyś i mnie przesłać taki poradnik? Bo się męczę z niektórymi sprawami i nie bardzo je mogę rozgryźć :-)
Mój adres:
a_cis@onet.eu
Również z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2013 o 16:43, A-cis napisał:

> podaj adres email to ci poradnik prześle jakieś 15 mb(po polsku)
Carter, a mógłbyś i mnie przesłać taki poradnik? Bo się męczę z niektórymi sprawami i
nie bardzo je mogę rozgryźć :-)
Mój adres:
a_cis@onet.eu
Również z góry dzięki.

poszło napisz czy doszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez planety nie można przelatywać, jeśli się nie jest w stanie wojny, ani pokoju co?

Dobry sposób na zablokowanie swojego systemu, żeby w spokoju kolonizować, gorzej jak się trafią te trudniejsze przy wormhole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2013 o 16:43, A-cis napisał:

> podaj adres email to ci poradnik prześle jakieś 15 mb(po polsku)
Carter, a mógłbyś i mnie przesłać taki poradnik? Bo się męczę z niektórymi sprawami i
nie bardzo je mogę rozgryźć :-)
Mój adres:
a_cis@onet.eu
Również z góry dzięki.



I ja się Carter przyłącze z prośbą. Dopiero zaczynam w to pogrywać i merytoryczne wsparcie jak najbardziej by się przydało :)
Mój mail: szzkot@wp.pl

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 00:31, zerohunter napisał:

Co robić w takiej sytuacji, jeśli stawka podatkowa jest najniższa, i więcej obniżyć się
nie da?

To ulepszenie 3 (windnieje na twoim screnie to ten koszyk od supermarketu) od lewej daje +25 do zadowolenia w systemie są jeszcze 2 conajmniej co podnoszą morale w systemie.Drzewo rozoju po lewej .Lub drzewo rozwoju w duł tam są technologie które pozwalają teraformować planety np z lawy -15 na pustynie - 5 lub 10 nie pamiętam,zostaje jeszcze hero który ma zdolności porawy morale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 00:31, zerohunter napisał:

Co robić w takiej sytuacji, jeśli stawka podatkowa jest najniższa, i więcej obniżyć się
nie da?


Nawiązując do wypowiedzi kolegi z góry - z tych wszystkich opcji polecam Ci przede wszystkim rozwój technologiczny "w lewo". A potem różowe ulepszenia. Więcej różowych ulepszeń!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować