Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapowiedź gry Alan Wake 2 już wkrótce?

19 postów w tym temacie

Mam nadzieje ze faktycznie powstanie Alan Wake 2, nie moge sie doczekac kolejnej odslony Alana od czasu jedynki.
American Nightmare bylo fajne ale mimo wszystko chcialbym pelnoprawny sequel Alana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam na kolejną odsłonę Alana, ale tylko jeśli trzymałaby poziom jedynki.
American Nightmare to dla mnie niemal kompletna porażka - ustawiczne wykonywanie tych samych zadań skutecznie zniechęciło mnie (na początku trzeciej serii) od ukończenia tytułu.
Jedyne, co pozytywnie mnie zaskoczyło to odkrycie nieznanego mi wcześniej nagrania zespołu Poets of the Fall (Old Gods of Asgard) - Balance Slays The Demon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka była świetna. Takich gier brakuje w branży gier, chociaż gameplayowo nie było to nic nowego. Najważniejsza jest fabuła i mam nadzieję, że tym razem będzie równie dobra, a może nawet i lepsza, niż w jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Alan Wake był wyjątkowy, jednak byłem trochę zawiedziony scenariuszem. Spodziewałem się czegoś głębszego i bardzie mind fuckowego, a dostałem prostą historię na siłę mieszaną, ale za to ze świetnym klimatem. Na dwójkę czekam, aby ponownie wtopić się w świat mroku, dokończenie historii średnio mnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewnien, że już nie? To, że wydali samemu American Nightmare na PC, nie oznacza, że ich współpraca się zakończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tytuł startowy na nową konsolę musi pochodzić od studiów wewnętrznych danej firmy produkującej konsolę?

Cholera jasna, nie wiedziałem, że Call of Duty 2 był wydawany przez Microsoft a CoD 3 przez Sony...

Spoiler

Nie, nie były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 11:23, Harrolfo napisał:

American Nightmare to dla mnie niemal kompletna porażka - ustawiczne wykonywanie tych
samych zadań skutecznie zniechęciło mnie (na początku trzeciej serii) od ukończenia tytułu.
Jedyne, co pozytywnie mnie zaskoczyło to odkrycie nieznanego mi wcześniej nagrania zespołu
Poets of the Fall (Old Gods of Asgard) - Balance Slays The Demon.


Osobiscie American Nightmare mi sie dosc podobalo (chociaz nie tak jak "pierwszy" Alan) chociaz ciezko sie nie zgodzic ze chwilami byla to nuzaca gra.
Miejmy nadzieje ze AW2 bedzie pelnoprawnym sequelem, w koncu zostalo troche niewyjasnionych spraw z "jedynki".
Remedy jest dobre w opowiadaniu historii i szkoda by bylo gdyby zaprzepascili okazje na rozwoj AW i jego uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 12:17, Jarden napisał:

Miejmy nadzieje ze AW2 bedzie pelnoprawnym sequelem, w koncu zostalo troche niewyjasnionych
spraw z "jedynki".

Oby. Ja mam też nadzieję na obecność Poets of the Fall / Old Gods of Asgard i muzykę Alanko.

Dnia 02.01.2013 o 12:17, Jarden napisał:

Remedy jest dobre w opowiadaniu historii i szkoda by bylo gdyby zaprzepascili okazje
na rozwoj AW i jego uniwersum.

Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda w jedynce tej ostatniej potyczki z "koszmarem" która była za prosta. Właśnie! Mi osobiście brakowało takiej bezradności, poczucia osamotnienia. Nasz bohater powinien wspinać się do kresu swojej wytrzymałości, pokonywać kolejne etapy o włos od śmierci. Wszystko to za sprawą ślepej, w późniejszym etapie furii uratowania ukochanej osoby.
Nasz bohater jest pisarzem nie rambo z latarką.
Mam nadzieje że właśnie w Alan Wake 2 zostanie to poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alan Wake ma świetny potencjał, ale chyba nie do końca wykorzystany. Pierwsze godziny gry zachwyciły mnie jak mało co - te widoki, grafika, klimat! Ale kiedy gra się rozkręciła, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że już do napisów końcowych będzie to wyglądało według schematu: przejdź z jednego końca lasu na drugi, po drodze odskakuj przed dużymi przedmiotami i eliminuj kolejnych wrogów. I się, kurna, nie pomyliłem. Gra, mimo że niedługa i cholernie wciągająca klimatem, przejadła mi się do tego stopnia, że do dzisiaj nawet nie rozważam zabierania się za American Nightmare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w AW za dużo było potyczek z duchami. Czasami miałem ochotę uciekać bo miałem już ich dosyć, w niektórych przypadkach czasami warto było to robić. Zakończenie bez DLC to byłaby katastrofa, ale mimo wszystko gra mi się bardzo podobała. No i ta rewelecyjna muzyka, szczególnie zespołu Poets of the fall.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 12:21, Harrolfo napisał:

Oby. Ja mam też nadzieję na obecność Poets of the Fall / Old Gods of Asgard i muzykę
Alanko.


Jak narazie Remedy dosc sie trzyma swojej ekipy i pielegnuje kontakty z ludzmi z ktorymi wczesniej juz pracowalo, wiec jesli sami wyzej wymienieni (Poets i Alanko) nie odrzuca propozycji to mysle ze nie mamy sie o co martwic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich gier naprawdę brakuje, szczególnie na PC. Już sam nie pamiętam kiedy miałem przyjemność zagrać na blaszaku w coś równie klimatycznego i filmowego, co Alan Wake.
Sporo osób narzeka na American Nightmare, ale tam trzeba się nastawić na zupełnie inną rozgrywkę. Mnie też nie przypadło do gustu

Spoiler

przechodzenie trzech poziomów po kilka razy, ale Pan Zgrzyt i jego akcje ukazane w napotkanych telewizorach były rewelacyjne. To nagranie zrobiło na mnie spore wrażenie - http://www.youtube.com/watch?v=LLpwkpTTR1w

. I to właśnie dla tej postaci postanowiłem ukończyć ten dodatek.
Co do muzyki, zarówno tej skomponowanej przez Alanko jak i dobranych utworów, bajka. Te ponure piosenki sączące się ze starego radia, w środku mrocznego lasu niesamowicie budowały napięcie i klimat. No i legendarny Coconut! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze gra jest swietna moze 6 odcinków to było wystarczajaco a te dwa specjalne to juz ciagniecie gry na siłe.
Szcerze zcekam an Alan Wake 2, gra ma potenciał i

Spoiler

chce wrescie dowiedziec się, zobaczyc co sie zstało tak naprawde Alice i czy Alan ją odnajdzie.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Pepsi

arcade''owego American Nightmare

Que? Jeśli AN było arcade'owe, to podstawka w takim razie również. I obecność trybu survival niczego tu nie zmienia.


Co do samego newsa ciekawi mnie, czy Remedy po raz drugi wpakuje się w kanał pt. "współpraca z MS". Tak czy siak powinni się poważnie zastanowić nad urozmaiceniem gameplayu, bo w jedynce był on dość chematyczny. W AN niektóre elementy poprawiono, ale ów spin-off cierpi na chorobę zwaną recyclingiem lokacji. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byle by tylko był na PC, bo nie chce tyle czekać co na 1. Na promocji dorwałem obie części i wpadłem w uniwersum. AN nawet mi się podobał, na pewno lepsze były elementy zręcznościowe, w 1 prawie każda potyczka od 3 odcinka mnie wnerwiała, tutaj było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować