Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Miasto w Connecticut chce zbierać i niszczyć brutalne gry wideo, filmy i inne media

36 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Violent Video Games Return Program jest inicjatywą społeczności, którą zorganizowali przedstawiciele Southington. Pozwala ona mieszkańcom oddać swoje brutalne gry za talon o wartości 25 dolarów.

Przeczytaj cały tekst "Miasto w Connecticut chce zbierać i niszczyć brutalne gry wideo, filmy i inne media" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"SouthingtonSOS raczej chce powiedzieć, że istnieją wystarczające dowody na to, że brutalne gry wideo wraz z różnorodnymi brutalnymi mediami wszelkich typów, w tym telewizją i filmami przedstawiającymi kolejne historie zawierające niekończący się strumień przemocy i zabijania, sprawiły, że wzrósł poziom agresji, strachu, niepokoju i że nasze dzieci zostały znieczulone na akty przemocy, w tym dręczenie."

Jasne. Biblia opisuje przemoc a w niektórych wypadkach nawołuje wręcz do przemocy przez co powoduje znieczulenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> http://www.youtube.com/watch?v=3BN1jSpiyIM
> A tak serio - nie wiem czemu, ale przypomniały mi sie zdjęcia z nazistowskich Niemiec,
> gdzie palono "niearyjskie" książki...

Dokładnie tak samo sobie to skojarzyłem, po przeczytaniu nagłówka, ale po lekkim wniknięciu w tekst można zauważyć pewną zasadniczą różnicę. Akcja jest dobrowolna. Inną sprawą jest to, kiedy takie ugrupowania będą domagać się przymusowego oddawania konkretnych produktów. Najpierw jednak chyba czeka nas cenzura internetu i gier (normalnie wolność pełną parą). A tak na marginesie to chyba bardziej od gier znieczulają medialne przekazy informacyjne o różnorakich tragediach ( a najgorsze są te, które ewidentnie żerują na tych niefortunnych zdarzeniach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2013 o 19:13, Sinirio napisał:

Jasne. Biblia opisuje przemoc a w niektórych wypadkach nawołuje wręcz do przemocy przez
co powoduje znieczulenie...

Koran równie dobry ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co się niektórzy rzucają. Tak jak ktoś już wyżej wspomniał - akcja jest dobrowolna. Zdanie Jeśli rodzice nie mają nic przeciwko nawykom swojego dziecka, my również nie mamy nic przeciwko. jest moim zdaniem dostatecznym wyjaśnieniem. Z tej perspektywy tak to wygląda.
Za 25$ sam bym chętnie oddał część starych tytułów, które zawalają moją półkę, a ciężko by je było sprzedać za 25 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z Teremem.

Moim zdaniem nie ulega wątpliwości, że brutalne gry, filmy, książki, czy cokolwiek innego, mogą zryć czyjąś psychikę, jeśli temu komuś odpowiednia osoba (przeważnie rodzic) nie wpoiła zdrowego dystansu. I tu chcę zaznaczyć, że moim zdaniem to właśnie ta druga rzecz jest o wiele bardziej zgubna, a brutalne gry to tylko przysłowiowa iskra, a nie czynnik decydujący. I jeśli akcja w rzeczywistości pomoże jakiemuś kiepskiemu rodzicowi zrozumieć lepiej swoje dziecko, to ja mogę tylko przyklasnąć.

Bardzo cieszy mnie też podejście organizatorów, którzy nie pałają ślepą nienawiścią do "zuych gier wideło", ale mają do przekazania konkretne i niegłupie przesłanie. No i, jak to było zauważone, nie wpychają tego nikomu na siłę do gardła

A do tego kilku szczęśliwców wymieni pewnie starą płytkę na darmowy karnet na basen. Wszyscy wygrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ojej.. Ogólnie śmiać mi się chce. I co raz mniej mi jest żal Amerykanów.

Mi ich wogle już nie jest szkoda.Amerykanie byli durni, są durni i będą durni.Zadufane w sobie bufony.I ta sytuacja pokazuje, że z głową, to oni mają coś nie tak.Zamiast coś zrobić z prawem na licencję broni, to oni palą gry.Co namniej śmieszne i żenujące.A tą tragedią wogle się nie przejełem w Hameryce.Nie żebym był jakiś nie ludzki, ale już nimi dosłownie wymiotuję i mam już gdzieś co się u nich działo, dzieje i będzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2013 o 20:12, Falcon napisał:

25 dolarów? Akurat wystarczy na kilkadziesiąt nabojów 5.56, dobry deal.


Ja bym se kupił chyba z 8000 kulek do mojej repliki.Jak by nie patrzeć przyda się, bo na ASG szybciutko się kończą.A można do nich te gry wysyłać pocztą?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować