Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II: Heart of the Swarm - betatest

450 postów w tym temacie

Przykro mi to mówić, ale rzetelność tekstów autora jest kiepska. W recenzji LoL-a widać, że pisana jest przez fanboy-a. Tutaj widać, że nie bardzo wie o co chodzi w SC. Czy nie ma w gram.pl bardziej kompetentnych osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 11:16, NewHopE napisał:

Starcraft to gra zrobiona pod katem esportu.
I pod takim katem glownie powinna byc rozpatrywana i oceniana.


Właśnie, walić zwykłych graczy, po co im ta gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stek bzdur.nie ma co komentować.całkowite dno :]
Kampania była genialna i wiele wiele osób kupiło gre tylko dla niej.

Frustracik dostał możliwość napisania newsa.brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> po przejściu D3 w 1 dzień straciłem resztki szacunku do Blizzarda i już raczej nic tego
> nie zmieni.

Normal -> Nightmare -> Hell -> Inferno do końca?
No to szacun ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, Slawek Serafin, znany hejter Blizzarda znowu w akcji.
Czytanie tej "relacji" to calkowita strata czasu, zero konkretow (zreszta skad mialyby sie one wziac, skoro pojecie SS o Starcrafcie jest zerowe?), o samej grze w tekscie moze ze 2 zdania, reszta to placze, zale na poziom trudnosci (wroc moze lepiej do LoLa), pisanie o innych grach (tak wiemy wszyscy- DoW jest doskonaly) i wywolywanie flejmu.
Czy naprawde nie ma w redakcji nikogo normalnego, kto moglby pograc w to i potem napisac rzetelna recenzje/relacje? Nie mowie ze musi kochac Starcrafta, ale zeby przynajmniej nie pisal takich bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie jeszcze dodam, ze artykul jest obrzydliwy. autor jest maksymalnie nieobiektywny. brakuje mi jeszcze odnosnika w tekscie do jego recenzji lol-a sezonu 3ciego - "koniecznie sciagnijcie, koniecznie zagrajcie". :)
autor przyzwyczail, ze wystarczy zaangazowac dwa palce do gry i klikac myszka te 20 razy na minute zeby regularnie wygrywac - i przez ten pryzmat ocenil hotsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 13:17, CharonPL napisał:

> po przejściu D3 w 1 dzień straciłem resztki szacunku do Blizzarda i już raczej nic tego nie zmieni.
Normal -> Nightmare -> Hell -> Inferno do końca?
No to szacun ;D

Istnieje taka funkcja jak odpowiedź :D w prawym górnym rogu każdego posta. ;-)
Co do tego typa to też z tym przejściem diablo to też mam ostrą bekę ]:->
A co do tekstu Serafina..... to juz chyba standard. Co gorsza tam na "górze" chyba już wszyscy mają gdzieś co się dzieje. Ma być news na wtedy i tedy bo jak nie to....!!
"okej okej nie krzycz szefie coś napisze"
Powstają potem takie teksty jak te a reszta jest zwyczajnie zadowolona. Jest news są wyświetlenia na stronie punkciki idą w górę... Tak ma być jest gut jest zer gut

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały artykuł jest bardzo śmieszny...
Akurat kampania Starcrafta 2 była bardzo udana...
Nawet nowy gracz jest w stanie wygrywać mecze ze względu na system lig, więc kolejna ciekawa teoria, że nowy gracz nie ma co szukać.
Co do nudy, to jest to naprawdę zabawne, bo bardzo wiele dzieje się w pierwszych 10 minutach jest taka ilość zagrań, które wywierają presję na rywala przed 10 minutą wcale nie ucinając ekonomi no, ale Ty zagrałeś, tyle że wiesz lepiej spoko.
Smutne jest to, że oceniasz jednostki, chociaż nawet nie wiesz w jaki sposób można je wykorzystać...
Zapewniam cię, że gra nie polega na jednej bitwie jest wiele możliwości zdobywania przewagi, ale pewnie o tym też nie wiesz, ale oczywiście oceniasz.
Zastanów się następnym razem jak będziesz pisał artykuł czy tak naprawdę on coś wnosi i czy jest zgodny z prawdą, bo to co napisałeś jest tak żałosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow
Autor tekstu to[m] nieznający tematu.
Gratz dla gram.pl, że pozwolili wypuścić to coś :P
Tylko się ośmieszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wcielać w adwokata diabła (chociaż to może akurat nie jest najlepsze określenie), ale tym razem mam podobny punkt widzenia co niesławny autor. Wiadomo, że teksty Pana Serafina są bardzo subiektywne, nierzetelne nie imponują warsztatem dziennikarskim. Wiadomo, że pod jego tekstem będzie niezły flame, duże negatywnych emocji, komentarzy i kliknięć. ;) Nie mam jednak wyjścia jak stanąć z nim po jednej stronie barykad, bo jeśli chodzi o SC to jako laik zawsze miałem podobne wrażenia. Multi kojarzy mi się z wkuwaniem na pamięć build orderu, stawianiem generatorów, spamem jednostek i mikro doprowadzonym do granic absurdu. Nie bez przyczyny fani gier typu RTW nazywają SC i jego podobnym grami zręcznościowymi, a nie strategiami.

Jeszcze dwie sprawy. Fani SC mają poważnie wyprane mózgi skoro twierdzą, że wprowadzenie kilku jednostek i balans kilku innych to rewolucja w mechanice gry. Prawda jest taka, że pod względem mechaniki ta gra nie zmieniła się od kilkunastu lat i w gruncie rzeczy nie oferuje nic nowego. Kampania singiel natomiast w SC2 jest w najlepszym wypadku średnia. Ma kilka drobnych ciekawostek, ale w sumie to nic specjalnego. Tym bardziej, że jak niesie wieść internetowa można ja przejść na najwyższym poziomie trudności samym tylko spamem marinsów Daleko misjom SC2 do emocjonujących bitew z kampanii CoH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan Serafin w pełnej krasie, nie mogłem oczekiwać niczego innego. "Betatest", w którym praktycznie nie ma żadnej konkretnej treści tylko marudzenie że gra trudna i nudna. Zero konkretów, tylko butthurt bo autor dostał pewnie kilka razy w tyłek w multiku. Nie wiem co ten człowiek tutaj robi, ale poziom gramu leci na ryj przez takie teksty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poziom na gram.pl drastycznie spada. Najpierw lobbystyczne newsy o LoLu, występ Dema(czy jak mu tam) a teraz artykuły Serafina. Opamiętajcie się nim będzie za pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam co do joty takie same odczucia dotyczące SC 2, co autor tekstu.
Gra niby jest dopracowana, zrobiona w starym stylu, ale tak jak zawsze mówiłem znajomym, zbyt duży nacisk jest położony na makro na multi, w postaci stawiania gromady koszar i wypluwania pierdyliona jednostek, co czyni tę grę ciągnącą się, pozbawioną akcji i nużącą. Dlatego SC 2 jest jedną z niewielu gier, które fajniej się ogląda w relacjach na youtubie, starcia w wykonaniu prosów, niż samemu się w nią bawiąc.
Dla mnie ideałem strategii i zbalansowania pomiędzy robieniem ekonomii, a walką jest Dawn of war i zdaje się, że pozostanie tak jeszcze przez długi czas.
Innym tematem jest rzetelność i zawartość informacji w ów betateście, który osobom chcącym się zainteresować tytułem nie zdradza prawie żadnych szczegółów. :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 13:55, fenr1r napisał:

Jeszcze dwie sprawy. Fani SC mają poważnie wyprane mózgi skoro twierdzą, że wprowadzenie
kilku jednostek i balans kilku innych to rewolucja w mechanice gry. Prawda jest taka,
że pod względem mechaniki ta gra nie zmieniła się od kilkunastu lat i w gruncie rzeczy
nie oferuje nic nowego. Kampania singiel natomiast w SC2 jest w najlepszym wypadku średnia.
Ma kilka drobnych ciekawostek, ale w sumie to nic specjalnego. Tym bardziej, że jak niesie
wieść internetowa można ja przejść na najwyższym poziomie trudności samym tylko spamem
marinsów Daleko misjom SC2 do emocjonujących bitew z kampanii CoH.



Co ty bredziesz czlowieku??? Nie masz zielonego pojecia o mechanice starcrafta 2 i o tym ze istenieje mechanika gracza, gdzie kilka nowych jednostek to rewolucja w balansie i przelom, taki sam jak to mialo miejsce w przypadku BROOD WAR! Nie wiesz o czym piszesz wiec nie zabieraj glosu, tutaj kilka nowych jednostek daje mase nowych taktyk i zagran, to jest przelom jak w przypadku BROOD WAR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już po imieniu autora domyśliłem się o czym tekst będzie i... W tekście znalazło się dokładnie to, czego się spodziewałem. To nie najlepiej już świadczy o samym autorze, że już z góry wiadomo o tendencyjności jego tekstu, pisanego z pozycji ignoranta-grafomana. Pan Serafin moim zdaniem chciał po prostu wywołać kolejny flame ware tanim sposobem i nic więcej. Przerabialiśmy to już wcześniej, szkoda dalej komentować, bo i nie ma po co. Podobnie było przy tekstach o sandboxach, gdzie autor próbował prowadzić żałosną imitację polemiki w znanym stylu "moja racja jest mojsza niż twojsza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytać jedne artykuł Sławka to jak przeczytać wszystkie. Dota 2 nuda nieprzystępna dla nowych graczy, SC2 nuda nie przystępna dla nowych graczy , LOL największe osiągnięcie branży gier w którym każda gra wygląda zupełnie inaczej i nigdy się nie nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atakowanie recenzenta za brak wiedzy w temacie to jedno ale chyba taka nagonka to juz troche za wiele nie sadzicie? Moze nalezaloby troche odpuscic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować