Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II: Heart of the Swarm - betatest

450 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2013 o 14:01, Neleron napisał:

Praktycznie większość strategii wprowadza w dodatkach dodatkowe jednostki.. ale wprowadzają
także nowe rasy, tryby, przedmioty - cokolwiek. Wszystko to zmienia balans.

No tak tylko, że to SC ;p
Nie wiem jak tutaj się spodziewać nowej rasy. W sumie to dla mnie jak z trzecim C&C gdzie wprowadzili scrin (podobało się to komuś ;p?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 14:01, Neleron napisał:

Napewno zdajesz sobie sprawę, że to nie jest odpowiedź na moje pytanie .
Odpowiedź brzmi TAK / NIE.


Moderator nie może, wystarczy? :]

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 14:05, Isildur napisał:

> Napewno zdajesz sobie sprawę, że to nie jest odpowiedź na moje pytanie .
> Odpowiedź brzmi TAK / NIE.

Moderator nie może, wystarczy? :]

EOT

Tak.
Widzisz, łatwo można się dogadać.

Pytanie, kiedy Blizzard planuję wydać dodatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 14:10, Neleron napisał:

> > Napewno zdajesz sobie sprawę, że to nie jest odpowiedź na moje pytanie .

> > Odpowiedź brzmi TAK / NIE.
>
> Moderator nie może, wystarczy? :]
>
> EOT
Tak.
Widzisz, łatwo można się dogadać.

Pytanie, kiedy Blizzard planuję wydać dodatek?


12.03.13, czyli wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 14:01, Neleron napisał:

Żeby nie było offtopu:

Nie oszukujmy się, SC II, a zwłaszcza dodatek nie jest arcydziełem strategii.
W mojej opinii, dodatek jest co najwyżej świetnie wykonaną rzemieślniczą robotą.

Praktycznie większość strategii wprowadza w dodatkach dodatkowe jednostki.. ale wprowadzają
także nowe rasy, tryby, przedmioty - cokolwiek. Wszystko to zmienia balans.
Wysławianie dodatku tak jakby gra była genialna, za fakt wprowadzenia kilku nowych jednostek
jest nieporozumieniem.
Prawdopodobnie itak mimo wszystko zakupię dodatek, pogram w kampanię i trochę w multi
- jednak nie sądzę, żeby gra zasługiwała na notę wyższą niż 8/10 lub dla ,,fanatyków"
8.5/10.



ahhh kolejny znafffca, tak się na szczęście składa, że starcraft 2 jest rozbudowaną i ulepszoną grą w stosunku do pierwszej części. I na szczęście nie wprowadzają żadnej czwartej, piątej czy szóstej rasy. Bo wystarczy, że są trzy ale za to bardzo różnorodne i to stawia tą grę jako arcydzieło strategii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 00:32, KeyserSoze napisał:

Doprawdy? Gdzie w tekście wynoszę DoW ponad SC2 zatem? Masz jakikolwiek dowód na poparcie
swoich oszczerstw i pomówień? Pokaż.

Naucz się czytać, bo przeinaczasz wypowiedzi innych dla swojej wygody. Nie powiedziałem, że wynosisz DoW ponad SC2, tylko, że ciśniesz po Starcrafcie.

Dnia 07.01.2013 o 00:32, KeyserSoze napisał:

A to Starcraft 2 robią inni ludzie niż Starcraft 1? Kolesie, którzy zrobili SC1 potem
zrobili jakąś inaczej nazywającą się a podobną grę, a ktoś zupełnie z zewnątrz wziął
sobie nazwę i sklonował pierwszą grę dodając tylko inny numerek i lepszą grafikę? No
proszę, czego to się człowiek dowiaduje...

Odsyłasz do wikipedii? OK. "IceFrog is a game designer, known for being the longest-serving and current developer of the Warcraft III mod Defense of the Ancients. He is currently employed by Valve Corporation as the lead designer for Dota 2"

Dnia 07.01.2013 o 00:32, KeyserSoze napisał:

> I to jest twoja największa wada, patrzysz na inne gry przez pryzmat tych, w które
grasz

Rzeczywiście, powinienem rozpatrywać gry zupełnie w oderwaniu od innych gier, bo nie
daj boże może się okazać, że te inne gry mają nowocześniejsze i lepsze rozwiązania. Powiedz
krytykom filmowym, by oceniali filmy bez porównania do innych filmów. Też się uśmieją
z tego pomysłu, tak ja teraz.

Nie jesteś w stanie ocenić obiektywne gry w której spędziłeś 1000 godzin (recenzja LoL-a), jak również nie jesteś w stanie obiektywnie ocenić gry, o której nie masz zielonego pojęcia (HoTS). Swoją drogą, bałeś się porównać LoL-a do DOTY, bo okazałoby się, że ma lepsze rozwiązania?

Dnia 07.01.2013 o 00:32, KeyserSoze napisał:

eee, dziwna logika trochę. Powtórzę po raz setny - co kogo obchodzą zmiany względem oryginału,
jeśli w niego nie grał?

Skoro w niego nie grał (takie są twoje założenia) to nie wypada pisać bzdur w stylu "6 nowych jednostek", bo dla kogoś kto nie grał w WoL wszystko jest nowe.

Dnia 07.01.2013 o 00:32, KeyserSoze napisał:

A które to informacje w tekście wprowadzają w błąd? Ale nie twoim zdaniem, tylko wiesz,
tak obiektywnie. Pokaż mi dokładnie w którym miejscu napisałem ewidetną nieprawdę.

http://www.gram.pl/galeria_obrazki.asp?id=5364&i=15
Na tym zrzucie pokazujesz ludziom coś czego nie ma w becie i nie będzie w grze. To jest kłamstwo.
"StarCraft II to tryb sieciowy - tylko i wyłącznie." - single player też tam jest.
"Cały czas trafia się na gości, którzy umieją więcej od nas." - kolejna bzdura.
Wymieniać dalej?

Dnia 07.01.2013 o 00:32, KeyserSoze napisał:

> Po drugie BETATEST nie równa się RECENZJA.
Ciiiiii, nie zdradzaj sekretów, przecież to nie jest wiedza powszechnie dostępna.

To jeszcze mały sekrecik ode mnie: BETATEST nie równa się MOJE WRAŻENIA.

Dnia 07.01.2013 o 00:32, KeyserSoze napisał:

> to jest bardzo dobry komentaror i dobrze gada, broni gry bo ja kocha

Broni gry bo ją kocha? Serio, gość kocha komercyjny produkt, stworzony tylko i wyłącznie
po to, by pewni ludzie mogli zarobić pieniądze bo on go kupi?
Ja rozumiem, że można bronić
idei, kobiety, swojego kraju, przyjaciela nawet, ale bronienie gry przed atakiem ma tyle
samo sensu, co bronienie serka homogenizowanego przed podłymi ludźmi, którzy mówią, że
wolą serek wiejski.

Zapomniał wół jak cielęciem był... czy jakoś tak... (odsyłam do komentarzy pod recenzją LoL-a)

Dnia 07.01.2013 o 00:32, KeyserSoze napisał:

Kurcze, już bronienie filmów i muzyki ma więcej sensu, bo one są
formą sztuki, ale jaką sztuką może być SC2?

Gry to też pewna forma sztuki, ale chyba nie z tobą mi o tym rozmawiać...

Jeszcze jedno pytanko do ciebie. Czy ktoś twoje teksty czyta przed publikacją? Redaktor naczelny? Kolega z pracy? Ty sam? Ktokolwiek? Bo ma wrażenie, że nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 15:14, Imeilic napisał:

Nie jesteś w stanie ocenić obiektywne gry

Obiektywna "recenzja"? ;p

Dnia 07.01.2013 o 15:14, Imeilic napisał:

"StarCraft II to tryb sieciowy - tylko i wyłącznie." - single player też tam jest.

Co zostało wpisane. Ale on ma takie znaczenie, że mało kto kupuje tą grę tylko dla singla.

Dnia 07.01.2013 o 15:14, Imeilic napisał:

"Cały czas trafia się na gości, którzy umieją więcej od nas." - kolejna bzdura.

Kwestia prawdopodobieństwa i konkretnego gracza, ale całkiem możliwe.

Dnia 07.01.2013 o 15:14, Imeilic napisał:

Wymieniać dalej?

Ja tam chętnie przeczytam ;p

Dnia 07.01.2013 o 15:14, Imeilic napisał:

To jeszcze mały sekrecik ode mnie: BETATEST nie równa się MOJE WRAŻENIA.

A co tam powinno być jak nie wrażenia autora? Tak z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 15:22, Zgreed66 napisał:

A co tam powinno być jak nie wrażenia autora? Tak z ciekawości.


wrazenia z gry ? najlepiej w miejsce bezwartosciowegeo: ''dlaczego autor nie lubi klasycznych rtsow'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2013 o 14:38, megamocny872 napisał:

ahhh kolejny znafffca, tak się na szczęście składa, że starcraft 2 jest rozbudowaną i
ulepszoną grą w stosunku do pierwszej części. I na szczęście nie wprowadzają żadnej czwartej,
piątej czy szóstej rasy. Bo wystarczy, że są trzy ale za to bardzo różnorodne i to stawia
tą grę jako arcydzieło strategii.


Hehe jasne, jak ktoś nigdy nie grał w prawdziwe gry strategiczne to pewnie można tak powiedzieć.

Dnia 07.01.2013 o 14:38, megamocny872 napisał:

Gry to też pewna forma sztuki, ale chyba nie z tobą mi o tym rozmawiać...


Powiedz, co reprezentuje sobą SC jako wytwór ekspresji artystycznej? Co artysta chce przez tą grę przekazać potencjalnemu odbiorcy? Zaraz pewnie się dowiem też, że SC wcale nie jest produktem czysto komercyjnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>
A Wiedźmin II jest rozbudowaną i ulepszoną częścią w stosunku do części I
Tak jak FiFa, tak jak Wacraft III, tak jak 99.9% kontynuacji - to ma być argument?

Mamy wychwalać grę za to, że jest bardziej rozbudowana niż kilkunasto letni pierwowzór? Tak... logiczne.

---
3 bardzo zróżnicowane rasy tja... zergi - tyranidzi, tossi - eldarzy, terranie - gwardia/ space marines.

Mogą fakty ci się nie spodobać, ale SC / WC powstał na podstawie ras z warhammera fantasy i warhammera 40k.
Podobnie jak z zarysem fabularnym I części.
Powiem więcej, SC i WC prawdopodobnie by nie istniały gdyby Blizzard nie stracił licencji na Warhammera.

To źle? Nie - bardzo dobrze, ponieważ świat warhammera jest niesamowicie rozbudowany i jego modyfikacja - później zupełnie inne uniwersa, są tak dobrze skomponowane, że z wielką przyjemnością można go poznawać.

Nawet pracownicy Blizzarda w wywiadach przyznawali, że wcześniejsze koncept art. powstawały na podstawie koncept artów Eldarów/ dark eldarów tyranidów oraz gwardii / Space marines.

Przyokazjii Panie znawco ,,znaffcow" - przerobiłem więcej RTS''ów niż ty prawdopodobnie masz lat ( sądząc, po nie rzeczowych argumentach oraz niskiej kulturze odpowiedzi ) - zarówno na poziomie E-gaming ( wygrywając turnieje ) jak i grając jako ,,hardcore", semi casual czy casual.

Dopóki nie udowodnisz mi, że wygrałeś kluczowe turnieje w Polsce w SC II 1 v 1 lub w EU - stoisz na podobnym poziomie ,,znawstwa" co ja.

Jeżeli każda gra która posiada 3 zróżnicowane rasy nazywałaby się arcydziełem . To tytuły które posiadają 6...8.. zróżnicowanych ras powinny być tak boskie w swojej wielkości, że niezagranie w nie oznaczałoby oddanie swojej duszy diabłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 15:22, Zgreed66 napisał:

Obiektywna "recenzja"? ;p

Recenzja może być względnie obiektywna i powinna uwzględniać różne punkty widzenia.

Dnia 07.01.2013 o 15:22, Zgreed66 napisał:

Co zostało wpisane. Ale on ma takie znaczenie, że mało kto kupuje tą grę tylko dla singla.

Nieprawda, jest taka strona, SC2ranks, która względnie dokładnie zbiera informacje o graczach SC2. Graczy którzy zdobyli chociaż 1 achievement są tam 4 miliony, podczas gdy rekordowa ilość graczy aktywnych w czasie sezonu (obecnie 2, wcześniej 3 miesiące, pierwszy trwał niecały rok) wynosi 2,3 miliona, czyli wynika z tego że całkiem spory odsetek graczy nie zdobył rankingu na ladderze, czyli zagrał mniej niż 5 gier.

Dnia 07.01.2013 o 15:22, Zgreed66 napisał:

Kwestia prawdopodobieństwa i konkretnego gracza, ale całkiem możliwe.

Ladder zawsze doprowadza do winratio około 50%, nikt może poza absolutnem dnem rankingu i progamerami nie ma innego po zagraniu odpowiedniej ilości gier, zależnie od skilla wynoszącej 20-50, czyli 5-15 godzin.

Dnia 07.01.2013 o 15:22, Zgreed66 napisał:

A co tam powinno być jak nie wrażenia autora? Tak z ciekawości.

Informacje obiektywne razem z wrażeniami, w każdym teście np. słuchawek będziesz miał opisaną specyfikację techniczną, zawartość pudełka itp., dziennikarz powinien umieścić w tego typu artykule możliwie największą ilość faktów, to nie felieton.

Neleron
Jakoś żadna gra z dużą ilością ras się do mainstreamu esportowego nie przedostała, uważasz że to przypadek? Czy może w wyniku trudności w balansie i przypadkowości? A turnieji może nie wygrałem, ale przez parę miesięcy utrzymywałem się w polskim Top 30 i byłem całkiem bliski dostania się do Pol Teamu B w 2v2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 15:32, EmperorKaligula napisał:

wrazenia z gry ? najlepiej w miejsce bezwartosciowegeo: ''dlaczego autor nie lubi klasycznych
rtsow'' ;)

Ja może mam pokręcone myślenie, ale wrażenia z gry autora który "nie lubi klasycznych RTSów" IMO inne nie będą. xD Z drugiej strony. Jak "nie lubi klasycznych RTSów", to nie znaczy to, że SC jako klasyczny RTS jest zły. Teraz jeżeli zarzuca się autorowi subiektywność co robi Imeilic (jak i cała armia tutaj), sam także patrzy subiektywnie bo klasyczny RTS "teoretycznie" musi się podobać (musi?). Ale tak, to już "filozofowywowanie*" :D

* - tak błąd jest celowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 00:32, KeyserSoze napisał:


Źle myślałeś. Riot to są goście, którzy stworzyli DOTA a potem ją porzucili na rzecz
swojego projektu, czyli LoLa. DOTA 2 jest robiona przez Valve i kolesia, który robił
łatki do DOTA zostawionej przez oryginalnych twórców. To wszystko można znaleźć na wikipedii
bez najmniejszego problemu.


naprade lubisz LoLa nie? Źle to ująłeś.. Człowiek który stworzył Dote pracuje w Riot ale to nie Riot (jako firma) stworzył Dote to jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 15:22, Zgreed66 napisał:

Obiektywna "recenzja"? ;p

To jest betatest, a test ma być obiektywny....

Dnia 07.01.2013 o 15:22, Zgreed66 napisał:

> "StarCraft II to tryb sieciowy - tylko i wyłącznie." - single player też tam jest.
Co zostało wpisane. Ale on ma takie znaczenie, że mało kto kupuje tą grę tylko dla singla.

Jakieś dane potwierdzające twoje teorie?

Dnia 07.01.2013 o 15:22, Zgreed66 napisał:

> "Cały czas trafia się na gości, którzy umieją więcej od nas." - kolejna bzdura.
Kwestia prawdopodobieństwa i konkretnego gracza, ale całkiem możliwe.

Tak samo możliwe jak trafianie ciągle gości, którzy są kiepscy i z nimi wygrywamy.

Dnia 07.01.2013 o 15:22, Zgreed66 napisał:

Ja tam chętnie przeczytam ;p

Pooglądaj film Emila, jasno wyjaśnia w nim jak żenująco niski poziom wiedzy o grze posiada autor.

Dnia 07.01.2013 o 15:22, Zgreed66 napisał:

> To jeszcze mały sekrecik ode mnie: BETATEST nie równa się MOJE WRAŻENIA.
A co tam powinno być jak nie wrażenia autora? Tak z ciekawości.

To może inaczej. Robimy test proszku do prania. No to bierzemy proszek, jakieś brudne cichy i pierzemy. Tak? No to po wypraniu mamy czyste ubrania i teoretycznie proszek jest git. Nie, w sprawozdaniu z testu napiszemy, że opakowanie jest kiepskie (zielony kolor = zły kolor), rozsypało się, bo źle otworzyliśmy, ale o tym, że ubrania są czyste ani słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 15:48, Steelshadow napisał:

Informacje obiektywne razem z wrażeniami, w każdym teście np. słuchawek będziesz miał
opisaną specyfikację techniczną, zawartość pudełka itp., dziennikarz powinien umieścić
w tego typu artykule możliwie największą ilość faktów, to nie felieton.

Bo ja wiem? Tutaj wiele osób już napisało, ze to nie jest recenzja i nie chce mi się wątku powtarzać.
Nie mniej słuchawki to jest jak dobre, jak i złe porównanie ;)
Specyfikacja słuchawek to jedno, to co grają drugie. Miałem naście słuchawek o podobnej specyfikacji a każde grały inaczej ;d Więc przedstawienie specyfikacji i co każdy "wie", to jedno. Cała reszta to jednak wrażenia z użytku, które będą inne dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 15:53, Imeilic napisał:

To jest betatest, a test ma być obiektywny....

Nie możliwe IMO

Dnia 07.01.2013 o 15:53, Imeilic napisał:

Jakieś dane potwierdzające twoje teorie?

W drugą stronę mogę prosić?

Dnia 07.01.2013 o 15:53, Imeilic napisał:

Tak samo możliwe jak trafianie ciągle gości, którzy są kiepscy i z nimi wygrywamy.

Niet, zależy od naszych umiejętności. Nawet też nie jesteś obiektywny -> patrz post Steelshadow.

Dnia 07.01.2013 o 15:53, Imeilic napisał:

Pooglądaj film Emila, jasno wyjaśnia w nim jak żenująco niski poziom wiedzy o grze posiada
autor.

Bosh.

Dnia 07.01.2013 o 15:53, Imeilic napisał:

To może inaczej. Robimy test proszku do prania. No to bierzemy proszek, jakieś brudne
cichy i pierzemy. Tak? No to po wypraniu mamy czyste ubrania i teoretycznie proszek jest
git.

Ja mam inne gusta wolę Persil od Vizira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 15:53, Zgreed66 napisał:

Bo ja wiem? Tutaj wiele osób już napisało, ze to nie jest recenzja i nie chce mi się
wątku powtarzać.

Nie wiem, dla mnie zawsze test i recenzja były względnymi synonimami.

Dnia 07.01.2013 o 15:53, Zgreed66 napisał:

Nie mniej słuchawki to jest jak dobre, jak i złe porównanie ;)
Specyfikacja słuchawek to jedno, to co grają drugie. Miałem naście słuchawek o podobnej
specyfikacji a każde grały inaczej ;d Więc przedstawienie specyfikacji i co każdy "wie",
to jedno. Cała reszta to jednak wrażenia z użytku, które będą inne dla każdego.

Owszem, ale specyfikacja jednak pomaga, powiedziałbym że wyznacza pewne granice, dlatego powinna się znaleźć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 10:04, Kafar napisał:

bo za duży atak na brak profesjonalizmu był i nie miał kto go bronić ;D


Dobry tekst obroni się sam, perełka zakładająca, że nowi gracze nie mają czego szukać - choć wszystko będzie dla nich świeże już nie. Takie życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 15:57, Steelshadow napisał:

Nie wiem, dla mnie zawsze test i recenzja były względnymi synonimami.

Niby tak, niby nie. Kwestia przykładu i autora.

Dnia 07.01.2013 o 15:57, Steelshadow napisał:

Owszem, ale specyfikacja jednak pomaga, powiedziałbym że wyznacza pewne granice, dlatego
powinna się znaleźć:D

Jop dlatego jak czytałem tekst to miałem wątpliwości co do przedstawienia zmian WoL-HotS itp.
Ale o subiektywność karać nie będę, w momencie gdy mało kto tutaj stara się być "obiektywnym" w pełnym tego słowa znaczeniu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 15:55, Zgreed66 napisał:

> Jakieś dane potwierdzające twoje teorie?
W drugą stronę mogę prosić?

Czyli, że niby ja mam udowadniać twoje tezy? To ty formułujesz bzdurne teorie, a nie ja. Ja tylko chcę potwierdzenia z twojej strony.

Dnia 07.01.2013 o 15:55, Zgreed66 napisał:

> Tak samo możliwe jak trafianie ciągle gości, którzy są kiepscy i z nimi wygrywamy.
Niet, zależy od naszych umiejętności. Nawet też nie jesteś obiektywny -> patrz post
Steelshadow.

Czyli tak czy inaczej autor pisze w tekście bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować