Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II: Heart of the Swarm - betatest

450 postów w tym temacie

ja po tym artykule mowie dosc czytania gram.pl i wracam do gol-a, ktory po zmianie grafiki/interfejsu jakos nie mogl mi podpasowac. trudno, przyzwyczaje sie, ale przynajmniej stawiaja na lepsze jakosciowo teksty

mam nadzieje, ze admininstracja wyciagnie wnioski po tym flejmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to pisać, ale autor tego tekstu nie zapoznał się z tym co Heart of the Swarm ma oferować. Nie wspomnę o jakiejś ślepej nienawiści, która bije od tego pana.

120 zł za kilka jednostek to czysta nieprawda. Oprócz nowych unitów HotS będzie oferował następujące nowości:

1. Nową, długą kampanię z masą osiągnięć do zdobycia (ZERG).
2. System treningowy (dla nowych graczy).
3. System levelowania (dla osób przerażonych czystym LADDER''em)
4. Możliwość szybkiej gry nierankingowej (bez stresu, że się spadnie ligę niżej).
5. Ulepszoną sztuczną inteligencję komputera (wydawanie rozkazów, różne style gry np. ekonomiczny, rush itp.)
6. Wsparcie dla klanów i grup.
7. Możliwość gry w innym regionie (Europa, Azja, Ameryki itp.)
8. Polepszone grafika, tekstury i wydajność gry.
9. Pomniejsze usprawnienia w interfejsie gry (liczba robotników nad bazami, możliwość dostosowania interfejsu dla komentatorów, dodatkowe buttony do zaznaczania robotników i armii itp.)
10. Wzbogacenie profilu gracza o dodatkowe statystyki (Win ratio dla poszczególnych map, match-upów itp.)

W becie nacisk położony jest na LADDER, gdyż gra ma być zbalansowana (e-sport!) - właśnie ten aspekt wymaga największej uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się w 100%, także nazwanie kampanii SP z SC2 WoL "Owszem, była jakaś tam singlowa kampania". Dodajmy, jednej z najciekawszych, największych i najbardziej rozbudowanych i różnorodnych kampanii w RTS''ach od EARTH 2150 . . . . bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sławku nie znasz się na danym gatunku tj. RTS (nie mówię już tu o samej grze) to nie bierz się za opisywanie gry danego gatunku w twoim artykule widać brak profesjonalizmu jaki prezentuje gram.pl ja na miejscu waszego redaktora naczelnego nie dopuścił bym takiego artykułu a nawet gdyby się "przez przypadek" znalazł na tej stronie to po przeczytaniu pierwszych 5 komentarzy zaraz bym go nakazał usunąć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

W betateście dodatku nie ma miejsca dla laika, to jest tekst dla graczy SC2.


A niby dlaczego? Wszystko co pisze się o SC2 jest tylko dla fanów SC2? Serio? No to chyba śmieszniej już nie będzie :D

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

Widać nie napisałeś, a ja, niestety, nie mam zdolności mentalnych umożliwiających odczytanie Twoich myśli


No wcale nie napisałem. Pierwszy akapit po leadzie:

"Wiadomo, fani StarCrafta II znają już odpowiedź na to pytanie (...) Nie dla nich jest ten tekst poniższy, lecz dla nas, tych, którzy chcieliby wiedzieć, czy warto teraz zaczynać swoją przygodę z tą grą, skoro wpadł nam w ręce kod."

Rzeczywiście, przeczytanie pierwszego akapitu ze zrozumieniem wymaga nadludzkich umiejętności. Nie ode mnie, co prawda i może jeszcze kilku genialnych osób, które swą myślą przenikają słowo pisane bez trudu, ale widzę, że kolega ma problem. I stąd pytanie - co zrobić następnym razem? Narysować prosty diagram? Może mema z kotem dać, żeby było jasne o co chodzi?

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

nie okłamuj proszę użytkowników serwisu gram.pl


A okłamałem ich w którym miejscu dokładnie? Możesz mi zacytować moje łgarstwa?

>> Lepszego, bo bardziej dynamicznego. Surowce to teren, więc musisz o niego walczyć swoją
>> armią nieustannie - ekonomia i walka są blisko siebie. W SC2 są daleko od siebie, jak

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

>dwie różne gry, macro i micro. I jedna z nich jest nudna.

>Na niskim poziomie do pewnego stopnia tak, na wysokim nie.

Uniżenie dziękuję za potwórzenie tego, co ja sam napisałem w tekście.

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

Wyjaśnij mi dlaczego betatest multi HOTSa jest dla tych którzy nie grali w podstawkę?


Lead tekstu?

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

ktoś komu nie podoba się archaiczna formuła RTSów gry nie kupi nawet bez twojego betatestu


Jeśli nikt mu nie powie, że gra jest archaiczna, to kupi, bo będzie słyszał tylko zachwyty fanów - a przecież nikomu innemu o SC2 pisać nie wolno...

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

I to Ci się chwali, ale powinieneś wspomnieć o wszystkich faktach


A ile to jest "wszystkie"? Tak dokładnie proszę, chcę wiedzieć, co to są WSZYSTKIE fakty i jakim cudem mam je zmieścić w jednym tekście, tak by nie był nudny jak changelog. Mnie się wydaje, że mówisz o "wszystkich" faktach, ale tak naprawdę masz żal, że nie napisałem o tym, co stawia HotS w dobrym świetle. A napisałem. Tyle, że ogólnie, bo o całości pisałem ogólnie, bez wnikania w mało istotne dla docelowego odbiorcy tekstu szczegóły.

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

Nie ma mowy żeby Blizz dodał nową rasę do SC2 w dodatku i tak wystarczająco dużo mają problemów z balansem trzech (i tu nie porównuj SC2 do DoWa, to nie ta liga esportowo). Więc musieliby zrobić dodatek singlowy do gry multi, co jest z biznesowego punktu widzenia raczej średnim pomysłem.


Wiem. Ale... zwisa mi esportowość gry i jej balans, ja jestem zwykłym graczem i chciałbym nowej rasy. A ta druga rzecz... to autentycznie przerażające, jak gracze tłumaczą robienie ich w człona przez producentów gier względami biznesowymi. Jak ci w sklepie sprzedadzą drogie buty, które się rozpadną po miesiącu, to też rozgrzeszasz producenta względami biznesowymi? Jak kupisz pączka bez nadzienia, to też nie masz żalu, bo względy biznesowe? Ludzie, weźcie się obudźcie.

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

Ale o tym że dla kogoś może to być nudne już nie wspomniałeś, tak samo jak o tym że trzeba czekać kupę czasu na respa i początkujący mało emocjonujący się sytuacją na mapie nie ma nic do roboty


Nigdy nie spotkałem się z opiniami, że early game jest nudne jeśli się gra (bo jeśli się ogląda, to owszem), wręcz przeciwnie, najbardziej się nią emocjonują nowicjusze, bo nie znają jeszcze dobrze gry i tego jak jej ciężar się rozkłada na poszczególne etapy. Tak samo nigdy nie spotkłem się z narzekaniem na za długi respawn - może fanów DOTA, gdzie można się wykupić, to razi, ale jeśli ktoś grał tylko w LoLa, to nie będzie widział w tym nic złego.

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

Mamy rozumieć przez to, że teksty na gramie są tylko dla tych co kupują tu gry?


Nie. Ale generalnie są dla tych, którzy kupują gry w ogóle. A większość z nich, w tym przede wszystkim recenzje, mają za zadanie podpowiedzieć, czy warto coś kupić czy nie.

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

W tekście o LoL-u (komentarze) twierdziłeś, że porównywanie gier tego samego gatunku jest niepotrzebne. To jest, czy nie jest, bo nie rozumiem twojego toku myślowego.


Bo było niepotrzebne. Między LoLem, DOTA 2 i HoN nie ma takich jaskrawych różnic jak między SC2 a CoH. To praktycznie rzecz biorąc identyczne gry, gdy patrzy się okiem laika.

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

Piszesz tekst na podstawie gry, która na chwilę obecną ma tylko multi, ale nie jest on przeznaczony dla tych co grali w multi?


No proszę, następny, który nie umie przeczytać dwóch pierwszych akapitów. Nie, nie jest dla tych, którzy grali w multi, jest dla tych, którzy zastanawiają się, czy by nie zagrać w multi i chcieliby wiedzieć więcej.

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

Więc mówisz, że kampania będzie przeciętna? Musiałeś w niej spędzić dużo czasu.


Nie mówię, że będzie, mówię, że "pewnie będzie". Tryb przypuszczający. Polski język trudny język.

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

Podróbki Nike (konkretnie model: LOL) przypadły ci do gustu.


Od kiedy to podróbki swoich produktów robią sami ich producenci? To DOTA 2 jest chamską kopią i podróbą.

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

Fajnie, że w tekście zabrakło takich wstawek jak: "moim zdaniem", "według mnie".


A po co pisać rzeczy oczywiste?

Dnia 05.01.2013 o 17:25, Namaru napisał:

Sławku nie znasz się na danym gatunku tj. RTS


Zapraszam do DoW2, pokażę ci, jak bardzo się nie znam - co prawda już jakiś czas nie grałem, ale 1000h doświadczenia się tak szybko nie zapomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slawku wroc moze do pisania tekstow w stylu "dzem dobry" z gc bo to jedyne co ci w ostatnim czasie wychodzilo... niestety.

btw. to czy ktos dzisiaj zaczyna przygode z sc2 czy dwa lata temu nie ma znaczenia, by osiagnac dany poziom i tak trzeba poswiecic x czasu. Czy dzisiaj jest trudniej? imo nie bo buildordery i multum poradnikow jest w sieci, jak ktos ma mozg i dwie rece to bez problemu ogarnie gre. No chyba, ze ktos nie lubi wyzwan i chcialby jedna reka grac.. no to pozostaja inne gry multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie poziom gramu zszedł już po niżej zera gdzie dodatki do gier recenzuje osoba która nie potrafi grać i nie grała w podstawkę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

> Podróbki Nike (konkretnie model: LOL) przypadły ci do gustu.

Od kiedy to podróbki swoich produktów robią sami ich producenci? To DOTA 2 jest chamską
kopią i podróbą.



a ja myślałem że LoL to podróbka DOTY czyli moda do WC3 (który btw też jest dziełem blizza), a dota 2 od valve to odnowienie tego moda, z którego zrzynają wszystkie gry Moba...

Aha i RIOT nie stworzył tego moda (blizz też nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

Rzeczywiście, przeczytanie pierwszego akapitu ze zrozumieniem wymaga nadludzkich umiejętności.
Nie ode mnie, co prawda i może jeszcze kilku genialnych osób, które swą myślą przenikają
słowo pisane bez trudu, ale widzę, że kolega ma problem. I stąd pytanie - co zrobić następnym
razem? Narysować prosty diagram? Może mema z kotem dać, żeby było jasne o co chodzi?


a moze zmienic tytul ? cos typu: ''dlaczego ss nie lubi sc2?'' w miejsce ''hots betatest''. testu tutaj nie stwierdzono. i bedziesz mogl pisac co tylko chcesz, a ludzie tylko popatrza z politowaniem. i bedzie bez skaczacego cisnienia na widok perfidnej fuszery. robienie betatestu trybu multi, do czegos niestety zobowiazuje...

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

ja jestem zwykłym graczem i chciałbym nowej rasy.


a ja jestem zwyklym graczem, ktory chce balansu a nie pierdyliona postaci, ktore sa nerfione po tygodniu od wyjscia i tak w kolko...

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

Jak ci w sklepie sprzedadzą drogie buty, które się rozpadną po miesiącu, to też rozgrzeszasz producenta względami biznesowymi?
Jak kupisz pączka bez nadzienia, to też nie masz żalu, bo względy biznesowe? Ludzie, weźcie się obudźcie.


w obecnym stanie (zero pojecia o grze ktora testujesz, zero odniesien do podstawki) nie jestes w stanie stwierdzic czy buty sie rozlecialy czy sa nowe, bo sie na butach nie znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 14:23, velvet95 napisał:

> > Podróbki Nike (konkretnie model: LOL) przypadły ci do gustu.
>
> Od kiedy to podróbki swoich produktów robią sami ich producenci? To DOTA 2 jest
chamską
> kopią i podróbą.


a ja myślałem że LoL to podróbka DOTY czyli moda do WC3 (który btw też jest dziełem blizza),
a dota 2 od valve to odnowienie tego moda, z którego zrzynają wszystkie gry Moba...

Aha i RIOT nie stworzył tego moda (blizz też nie)



Taka jest prawda, chyba, ale offtop''ujemy teraz. Dota2 to to samo co Dota w nowej grafice.

Co do tego tekstu Sławka, może temat można by już zamknąć bo przestało cokolwiek z niego wynikać po za tym że SC2 to nie warcaby, Sławek i jego teksty się nie podobają, a SC2 nie dla nowych graczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

Nie. Ale generalnie są dla tych, którzy kupują gry w ogóle. A większość z nich, w tym
przede wszystkim recenzje, mają za zadanie podpowiedzieć, czy warto coś kupić czy nie.

Może warto zaczekać na pełną wersję z ocenianiem, czy warto kupić HoTS, czy nie?

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

Bo było niepotrzebne. Między LoLem, DOTA 2 i HoN nie ma takich jaskrawych różnic jak
między SC2 a CoH. To praktycznie rzecz biorąc identyczne gry, gdy patrzy się okiem laika.

Okiem laika każdy RTS jest niemal identyczny. W CoH i w SC2 budujemy bazę, mamy surowce, jednostki itd. Jesteś fanem DoW dlatego tak ciśniesz po SC2, który jest klasycznym RTS-em i to mu się chwali.

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

No proszę, następny, który nie umie przeczytać dwóch pierwszych akapitów. Nie, nie jest
dla tych, którzy grali w multi, jest dla tych, którzy zastanawiają się, czy by nie zagrać
w multi i chcieliby wiedzieć więcej.

To w takim razie należałoby opisać całość gry, a nie tylko i wyłącznie rzeczy jakie wnosi dodatek.

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

Nie mówię, że będzie, mówię, że "pewnie będzie". Tryb przypuszczający. Polski język trudny
język.

ironia, sarkazm. Polski język trudny język...

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

> Podróbki Nike (konkretnie model: LOL) przypadły ci do gustu.

Od kiedy to podróbki swoich produktów robią sami ich producenci? To DOTA 2 jest chamską
kopią i podróbą.

Tak, tak, a Starcraft 2 jest nędzną kopią Starcrafta, tak samo jak DoW 2 kopią DoW, a Age of Empires 3 jest kopią Age of Empires 2.

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

A po co pisać rzeczy oczywiste?

Jak widać nie takie oczywiste...

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

Zapraszam do DoW2, pokażę ci, jak bardzo się nie znam - co prawda już jakiś czas nie
grałem, ale 1000h doświadczenia się tak szybko nie zapomina.

I to jest twoja największa wada, patrzysz na inne gry przez pryzmat tych, w które grasz. Po 1000h w jednej grze nie widzisz jej wad i uważasz ją za ideał, a wszystkie inne gry odmienne od twojej ulubionej uważasz za crapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

> Widać nie napisałeś, a ja, niestety, nie mam zdolności mentalnych umożliwiających
odczytanie Twoich myśli

No wcale nie napisałem. Pierwszy akapit po leadzie:

"Wiadomo, fani StarCrafta II znają już odpowiedź na to pytanie (...) Nie dla nich jest
ten tekst poniższy, lecz dla nas, tych, którzy chcieliby wiedzieć, czy warto teraz zaczynać
swoją przygodę z tą grą, skoro wpadł nam w ręce kod."

Rzeczywiście, przeczytanie pierwszego akapitu ze zrozumieniem wymaga nadludzkich umiejętności.
Nie ode mnie, co prawda i może jeszcze kilku genialnych osób, które swą myślą przenikają
słowo pisane bez trudu, ale widzę, że kolega ma problem. I stąd pytanie - co zrobić następnym
razem? Narysować prosty diagram? Może mema z kotem dać, żeby było jasne o co chodzi?


Proszę bardzo. Ataki ad personam, które mi zarzucałeś, teraz wyprowadzasz Ty. Do tego pomijając niewygodne dla Ciebie fragmenty. To może ja przygotuję dla Ciebie mem/diagram prezentujący brak logiki w Twoim tekście?

Nie ma jednak najmniejszego problemu. Możemy przepychać się dalej, udowadniając, że nie masz pojęcia o tym, co piszesz i jednocześnie sam sobie zaprzeczasz.

Bardzo sprawnie wyciąłeś fragment mojej wypowiedzi, a co za tym idzie dokonałeś manipulacji. Zacznę od przytoczenia Twojego cytatu:

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

Ale tekst jest dla tych, którzy nie grali w multi w podstawkę. Więc co to za różnica,
co się od niej zmieniło? Nie potrafisz zrozumieć takiej prostej rzeczy (napisanej wyraźnie
zresztą na samym początku tekstu), a zarzucasz mi brak rzetelności i słaby warsztat.


Jak widać mówisz tutaj o osobach, które grały w wersję podstawową SC2, ale bez trybu multi.

Oto moja odpowiedź na Twojego posta:
"Widać nie napisałeś, a ja, niestety, nie mam zdolności mentalnych umożliwiających odczytanie Twoich myśli. Dodatkowo w postach powołujesz się na totalnych laików w temacie SC2, a nie tylko wersji multi. Teraz nagle chodzi o osoby, które nie grały tylko w multi."

Jak widać odwołuję się i do Twojego tekstu i do postu. Niestety, albo czytasz wybiórczo albo też Twój umysł rzeczywiście akceptuje jedynie przesłanie pod postacią memu lub prostego rysunku. Muszę odwołać się do moich marnych zdolności plastycznych? Może do tego czarno-biały, żeby kolory Cię nie przytłoczyły?

Czy powyższe było wystarczającą odpowiedzią na Twój atak ad personam, w którym sprawnie pomijasz treści merytoryczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

A niby dlaczego?


Ponieważ HOTS-em nie będzie zainteresowany ktoś, kto podstawki nie ma. Tyle razy było to tu tłumaczone i nadal nie dotarło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

A niby dlaczego? Wszystko co pisze się o SC2 jest tylko dla fanów SC2? Serio? No to chyba
śmieszniej już nie będzie :D

Jak zwykle przyrównujesz każdego kto kupił SC2 do fana. Bo po co się przyznać do błędu skoro można zastosować demagogię. Przecież nawet w którymś pr0gramie ktoś z gramu wypowiadał się że większość dochodów macie z pre-orderów. Czyli zakładasz że jest kupa ludzi którzy nie zdecydowali się kupić WoL za 65 zł, ale już natychmiast pre-orderują bundle za 180 bo uważają że nagle SC2 zamieni się w inną grę na podstawie absolutnie żadnych przesłanek i wypowiedzi twórców? Ciekawa opinia.

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

Lead tekstu?

We wstępie tekstu piszesz że odpowiesz na pytanie czy warto zagrać w betę, a nie czy warto zagrać w SC2, bo jeśli piszesz "czy warto teraz zaczynać swoją przygodę z tą grą, skoro wpadł nam w ręce kod.", to za tą "grę" domyślnie uznaje się grę testowaną, a nie SC2 ogólnie, więc artykuł powinien w większym stopniu skupić się na zmianach względem oryginału.

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

Jeśli nikt mu nie powie, że gra jest archaiczna, to kupi, bo będzie słyszał tylko zachwyty
fanów - a przecież nikomu innemu o SC2 pisać nie wolno...

Jeśli ktoś kupi grę nie oglądając nawet 5 min gameplaya to ma tyle kasy że się z tego powodu nie popłacze. Rolą dziennikarza jest przekazanie większej ilości informacji niż krótki gameplay, czy się mylę?

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

A ile to jest "wszystkie"? Tak dokładnie proszę, chcę wiedzieć, co to są WSZYSTKIE fakty
i jakim cudem mam je zmieścić w jednym tekście, tak by nie był nudny jak changelog. Mnie
się wydaje, że mówisz o "wszystkich" faktach, ale tak naprawdę masz żal, że nie napisałem
o tym, co stawia HotS w dobrym świetle. A napisałem. Tyle, że ogólnie, bo o całości pisałem
ogólnie, bez wnikania w mało istotne dla docelowego odbiorcy tekstu szczegóły.

Jeśli uznajesz bardzo rozwinięty edytor i dodatkowe mody od twórców (jak np. świetny Left 2 Die) za mało istotne szczegóły to ja nie mam pytań. Zarówno w SC2 jak i SCBW setki tysięcy graczy casualowych grały tylko w mody.

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

Wiem. Ale... zwisa mi esportowość gry i jej balans, ja jestem zwykłym graczem i chciałbym
nowej rasy. A ta druga rzecz... to autentycznie przerażające, jak gracze tłumaczą robienie
ich w człona przez producentów gier względami biznesowymi.

Czyli np. stosowanie się do zakazu jedzenia własnych kanapek w restauracji uważasz za dawanie się robić w "człona"? Interesujące.

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

Jak ci w sklepie sprzedadzą
drogie buty, które się rozpadną po miesiącu, to też rozgrzeszasz producenta względami
biznesowymi? Jak kupisz pączka bez nadzienia, to też nie masz żalu, bo względy biznesowe?
Ludzie, weźcie się obudźcie.

Słabe porównania. Jaki jest SC2 każdy widzi, nikt czwartej rasy nie obiecuje, nikt obeznany z grą jej nie oczekuje, a ludzie obeznani z butami oczekują że się one nie rozpadną.

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

Nigdy nie spotkałem się z opiniami, że early game jest nudne jeśli się gra (bo jeśli
się ogląda, to owszem), wręcz przeciwnie, najbardziej się nią emocjonują nowicjusze,
bo nie znają jeszcze dobrze gry i tego jak jej ciężar się rozkłada na poszczególne etapy.
Tak samo nigdy nie spotkłem się z narzekaniem na za długi respawn - może fanów DOTA,
gdzie można się wykupić, to razi, ale jeśli ktoś grał tylko w LoLa, to nie będzie widział
w tym nic złego.

Tak samo ja wśród graczy SC2 nie spotkałem się z nowicjuszami których nudzi początkowe budowanie bazy, i mnie gdy zaczynałem grać też nie nudziło, ale nie twierdzę na tej podstawie że takowi nie istnieją.

Dnia 06.01.2013 o 14:07, KeyserSoze napisał:

proszę, następny, który nie umie przeczytać dwóch pierwszych akapitów. Nie, nie jest
dla tych, którzy grali w multi, jest dla tych, którzy zastanawiają się, czy by nie zagrać
w multi i chcieliby wiedzieć więcej.

Czyli jakichś 10% ludzi zainteresowanych kupnem HotS i 30% ludzi nieprzekonanych. Bardzo sensowny target. Naprawdę, zapewniam Cię że jest kupa ludzi którzy grali w SC2, przestali i mogą być zainteresowani zmianami w HotS, takimi jak np. nierankingowy ladder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 15:05, Inferno0009 napisał:

Przepraszam, ale Beta na tym poziomie nie jest dla balansu tylko reklamy. Wszelki balans,
teraz, robi się w alfie i początek bety gdy jest mało osób, na tym etapie bety, to reklama,
wersja demo gry.

Jak rozumiem jesteś prawdziwym specem, masz wieloletnie doświadczenie w tworzeniu gier esportowych. Balans SC2 jest wciąż poprawiany, 2 lata po premierze, w wyniku powstawania nowych zagrań progamerów, a w oczywisty sposób w momencie w którym w becie "jest mało osób" nie gra w nią za wielu progamerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 15:10, Steelshadow napisał:

> Przepraszam, ale Beta na tym poziomie nie jest dla balansu tylko reklamy. Wszelki
balans,
> teraz, robi się w alfie i początek bety gdy jest mało osób, na tym etapie bety,
to reklama,
> wersja demo gry.
Jak rozumiem jesteś prawdziwym specem, masz wieloletnie doświadczenie w tworzeniu gier
esportowych. Balans SC2 jest wciąż poprawiany, 2 lata po premierze, w wyniku powstawania
nowych zagrań progamerów, a w oczywisty sposób w momencie w którym w becie "jest mało
osób" nie gra w nią za wielu progamerów.



Nie jestem, ale ciągle zapisuję się do beta wszelkich gier jakie tylko uda mi się znaleźć. Beta HotS w tym momencie jest, nie żeby szukać błędów. Dota 2 też "jest w etapie Beta", mimo to każdy może do niej łatwo mieć dostęp. Jeśli jakieś błędy są to zapewne w kodzie gry i są one poprawiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować