Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II: Heart of the Swarm - betatest

450 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2013 o 09:12, Neleron napisał:


>
Jak tutaj dyskutować z osobą która, aż kipi fanatyzmem.
Jeżeli sądzisz, że SC II ma tak niezwykłe i unikalne rasy to rozmowa z tobą jest niczym
rozmawianie z przedstawicielami pewnej konserwatywnej partii.. lub jak rozmowa z osobami
wierzącymi w multu teorii spiskowych.

Ty wiesz swoje, cała reszta świata wie swoje.
Dlatego tym optymistycznym akcentem EOT.

--

Rasy w SC są inspirowane warhammerem zubenpl. Jeżeli uda ci się przekopać internet to
znajdzie np. jak wyglądały koncept arty tossów, a jak wyglądał np. guardian eldarów /
dark eldarów.


no wlasnie ta rozmowa zmierza do nikad bo starcraft 2 ma tyle do warhammera co piernik do wiartaka, zerg - tyranidas, protos eldar, terran - space marines. A co takiego jest w nich podobnego ? Nie widze tutaj zadnach podobienst, oprocz tego ze kazda z tych ras ma fabularne podobienstow ale zadna jednostka sie nie pokrywa. Bo nie moze, warhammer ma patent na swoje figurki i cale uniwersum, jaka kolwiek kalka jest nie do przyjecia. To ze Starcraf jest indsporacja dla tworcow na swiecie Warhammera ma tu niewiele wspolnego. No ale jak ktos uwaza inacze to lepiej zakonczyc ta rozmowe. A co do samej gry to wlasnie tak to wyglada, Starcraft 2 ma 3 unikalne rasy ktore masakrycznei roznia sie od siebie w kazdej jednostce, dlatego tak ciezko jest zbalansowac ta gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 09:12, Neleron napisał:


>
Jak tutaj dyskutować z osobą która, aż kipi fanatyzmem.
Jeżeli sądzisz, że SC II ma tak niezwykłe i unikalne rasy to rozmowa z tobą jest niczym
rozmawianie z przedstawicielami pewnej konserwatywnej partii.. lub jak rozmowa z osobami
wierzącymi w multu teorii spiskowych.

>

nie dosc ze spacjalista od rtsow to jeszcze psycholog i psychiatra w jednym, ahh te forma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2013 o 09:34, megamocny872 napisał:

nie dosc ze spacjalista od rtsow to jeszcze psycholog i psychiatra w jednym, ahh te forma


Wystarczy niewielki poziom inteligencji, żeby stwierdzić czy dyskusja z danym człowiek ma jakikolwiek sens. W mojej opinii z tobą nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 09:29, megamocny872 napisał:

no wlasnie ta rozmowa zmierza do nikad bo starcraft 2 ma tyle do warhammera co piernik
do wiartaka, zerg - tyranidas, protos eldar, terran - space marines. A co takiego jest
w nich podobnego ? Nie widze tutaj zadnach podobienst, oprocz tego ze kazda z tych ras
ma fabularne podobienstow ale zadna jednostka sie nie pokrywa. Bo nie moze, warhammer
ma patent na swoje figurki i cale uniwersum, jaka kolwiek kalka jest nie do przyjecia.
To ze Starcraf jest indsporacja dla tworcow na swiecie Warhammera ma tu niewiele wspolnego.
No ale jak ktos uwaza inacze to lepiej zakonczyc ta rozmowe. A co do samej gry to wlasnie
tak to wyglada, Starcraft 2 ma 3 unikalne rasy ktore masakrycznei roznia sie od siebie
w kazdej jednostce, dlatego tak ciezko jest zbalansowac ta gre.



Sorry ale te jednostki wcale nie są tak zróżnicowane od siebie. To w Warhammerze widać większe różnice w rasach ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie trawię felietonów pana Sławka, ale w trzech rzeczach się zgodzę :

Primo : SC II faktycznie nie wprowadził żadnej rewolucji w RTSach. To po prostu ulepszona wersja jedynki z nową oprawą audio-wizualną. Z drugiej strony nigdy nie miała przynosić rewolucji.

Secundo : Też bym nazwał grę prędzej zręcznościową, niż strategiczną. Tutaj bardziej chodzi o obcykanie skrótów na klawiaturze i mikro. Strategia to jest w serii Total War, albo Cywilizacji.

Tercio : zbieranie surówców faktycznie jest wkurzające. Znacznie lepiej zrobiono to w Warhammerze / Company of Heroes. Walka o punkty strategiczne, które przynoszą odpowiednie zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primo: Nie tylko nie wprowadził rewolucji , ale pozostał za obecnym rozwojem gier rts 10 lat.

Tu trzeba sobie zadać pytanie jakie tesksty się woli.
Czy takie,w których autor już na początku określa czy ma negatywny czy pozytywny stosunek do produkcji i w dalszej części wielbi/wgniata w ziemię opisywany tytuł.
Czy też woli się teksty, w których autor stara się zachować równowagę w tekście i podchodzi do tytułu bez emocji. Kosztem tego jest często bezpłciowość tekstu.

I jeśli odpowiemy, że pierwszy typ to musimy się liczyć z tym, że w końcu przyjdzie czas na tytuł, który my ubóstwiamy a autor wręcz przeciwnie. I powstaje zgrzyt. Przyjemnie natomiast czyta się takie teksty, kiedy mamy zbieżne zdanie z autorem. Tak też jest teraz w moim przypadku, bo jeszcze przed premierą WoL kręciłem ze smutkiem głową, że Blizzard 10 lat spędził pod lodem i wydał przestarzałego rtsa. Co gorsza rtsa wtórnego nawet do własnego, rewolucyjnego dzieła jakim był WarCraft 3 choćby za sprawą bohaterów w armiach. Sam natomiast ubóstwiam podobnie jak Serafin Dawn of War 2 i człowiek raz przyzwyczajony do takiego poziomu nie chce wracać do SC2.
Żeby nie było tak "pro-Serafinowo" to powiem, że akurat jego recenzją Diablo 3 byłem rozczarowany. Pewnie dlatego, że miałem kompletnie inne zdanie i doszło do konfliktu opisywanego wyżej.
A jeśli nie lubi się emocjonalnych tekstów to po prostu lepiej nie czytać. Ja lubię. Przynajmniej nie usypiam nad tekstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 14:07, ozoqq napisał:

Czy takie,w których autor już na początku określa czy ma negatywny czy pozytywny stosunek
do produkcji i w dalszej części wielbi/wgniata w ziemię opisywany tytuł.
Czy też woli się teksty, w których autor stara się zachować równowagę w tekście i podchodzi
do tytułu bez emocji. Kosztem tego jest często bezpłciowość tekstu.


Tylko, że tutaj nie rozbija się o stosunek autora, który jest wybitnie negatywny, a o rzetelność przedstawionych w tekście informacji. O to właśnie toczy się cała dyskusja. Polecam przejrzeć większość poprzednich postów, w których pojawiają się odwołania do tekstu w postaci cytatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 14:07, ozoqq napisał:

Czy też woli się teksty, w których autor stara się zachować równowagę w tekście i podchodzi
do tytułu bez emocji. Kosztem tego jest często bezpłciowość tekstu.

Sam natomiast ubóstwiam podobnie jak Serafin Dawn of War 2 i człowiek raz przyzwyczajony
do takiego poziomu nie chce wracać do SC2.



Hahahaha umarłem. W kwestii sprostowania, bardzo dobrze ze Starcraft 2 nie jest innowacyny tylko pozostal wierny swoim korzeniom, po drugie dow2 juz dawno umarl i gra w niego jakas garstaka ludzi. Bawi mnie kilku trolli ktorzym marzą aby przyrownac jakies marne rtsy do starcrafta, juz dawno sie tak nie ubawilem. Do reszty teksty nawet sie nie odwoluje bo az zal.
Wszyskie te gowniene rtsy sa malo wyraznie, malo grywalne, nie nadaja sie na gry turniejowe i w przeciwnistwie do starcrafta nic nie wniosly i nigdy nie wniosa do e-sportu. Starcraf zapoczatkowal e-sport i jedynka grana jest do dzisiaj przez wielu fanow chodzby w turnieju iCCup i kiedy inne gry juz dawno umarly brood war jest dalej grane i lubiane. Co do Starcrafta 2 to oczywista oczywistowsc ze jest godnym nastepcom a HotS to murowany hit na przelom. I tez wole inne gry do kotleta niz starcraft ale nie przyszlo by mi do glowy porownywanie ich ze starcraftem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem tą dyskusję (nie powiem, że jakoś specjalnie wnikliwie) i Serafin kilkukrotnie prosił o wytknięcie mu tych błędów od myślnika i chyba to się nie stało. Chyba, że chodzi o to, że nie śledził patchnotes itp, itd. Nie chcę być tu jego adwokatem tylko on rzeczywiście na wstępie zaznaczył, że jest to tekst dla nowicjuszy w świecie StarCrafta i daję wiarę, że ich takie szczegóły nie obchodzą. Teksty dla progamerów piszą inne osoby i tam właśnie progamerzy powinni się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 15:04, ozoqq napisał:

Przejrzałem tą dyskusję (nie powiem, że jakoś specjalnie wnikliwie) i Serafin kilkukrotnie
prosił o wytknięcie mu tych błędów od myślnika i chyba to się nie stało. Chyba, że chodzi
o to, że nie śledził patchnotes itp, itd. Nie chcę być tu jego adwokatem tylko on rzeczywiście
na wstępie zaznaczył, że jest to tekst dla nowicjuszy w świecie StarCrafta i daję wiarę,
że ich takie szczegóły nie obchodzą. Teksty dla progamerów piszą inne osoby i tam właśnie
progamerzy powinni się udać.


opis bety, to opis jak kazdy inny na kazdej stronie. zobacz jak na golu to zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 15:04, megamocny872 napisał:

Hahahaha umarłem.

Ja też.

Dnia 08.01.2013 o 15:04, megamocny872 napisał:

po drugie dow2 juz dawno umarl i gra w niego jakas garstaka ludzi.

Co z tego? Grają?

Dnia 08.01.2013 o 15:04, megamocny872 napisał:

Bawi mnie kilku trolli ktorzym marzą aby przyrownac jakies marne rtsy
do starcrafta, juz dawno sie tak nie ubawilem. Do reszty teksty nawet sie nie odwoluje
bo az zal.

Żal to takie posty czytać. Seriously

Dnia 08.01.2013 o 15:04, megamocny872 napisał:

Wszyskie te gowniene rtsy sa malo wyraznie, malo grywalne, nie nadaja sie na gry turniejowe
i w przeciwnistwie do starcrafta nic nie wniosly i nigdy nie wniosa do e-sportu.

Dobra, ale co mnie jako osobę "postronną" interesuje e-sport?? Messi gra w piłkę nożną i zarabia miliony to powód, żebym w grał w to co on?

Dnia 08.01.2013 o 15:04, megamocny872 napisał:

Starcraf zapoczatkowal e-sport i jedynka grana jest do dzisiaj przez wielu fanow chodzby w turnieju
iCCup i kiedy inne gry juz dawno umarly brood war jest dalej grane i lubiane.

I to ma być powód dla którego JA mam grać w SC? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 14:07, ozoqq napisał:

Primo: Nie tylko nie wprowadził rewolucji , ale pozostał za obecnym rozwojem gier rts 10 lat.


A czy to musi być coś złego? Osobiście wolę mieć większy wybór różnorodnych gier, niż wszystko robione na to samo kopyto. Inna sprawa, że historia doskonale pokazała - przynajmniej pod względem turniejowym - jak bardzo chybiony okazał się obecny kierunek rozwoju tych "nowych" gier rts, choć może byłoby inaczej, gdyby Relic poważnie traktował swoich graczy, a nie po prostu wymazał słowo support ze swojego słownika.

Niech posłużę się mocno przesadzoną hiperbolą, ale szachy nie zmieniły się od stuleci, bo skoro pomysł okazał się dobry i nadal jest grywalny, to po co go zmieniać. Tak samo jest w przypadku SCII. Ta gra, zresztą według zapewnień samych twórców jeszcze na długo z przed jej premiery, nigdy nie miała wprowadzać rewolucyjnych zmian w swojej mechanice, bo... bo to nie byłby już Starcraft. Nie mam nic do DoW, niech sobie będzie i istnieje równolegle obok SCII, tylko skąd pomysł, że zupełnie inne, a po prostu nowsze rozwiązanie jest od razu lepsze? Jak miałbym w ten sposób porównywać RTSy to dla mnie byłby tylko i wyłącznie Homeworld, a reszta to dno, bo nie kopiują jego rozwiązań (tzn. nie są w pełnym 3D i w przestrzeni kosmicznej;).

Osobiście nie rozumiem, pomijając milczeniem brak dobrego przygotowania merytorycznego autora (smutne że to się powoli staje normą na gram.pl), do kogo właściwie ten tekst jest adresowy. Niby do laików, choć po co laik miałby się interesować beta testem dodatku do gry, od której zapewne się odbił tak jak sam autor albo w ogóle nie ma o niej pojęcia, a jeśli nawet ów laik weźnie się za lekturę, to chyba chciałby wiedzieć jakie są różnice względem podstawki i co nowego wprowadza sam dodatek, a tu ani tego ani tego, tylko marudzenie że nudno i trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 14:07, ozoqq napisał:

Sam natomiast ubóstwiam podobnie jak Serafin Dawn of War 2 i człowiek raz przyzwyczajony
do takiego poziomu nie chce wracać do SC2.

Wielu poziom DOW 2 się jednak nie spodobał i przez wiele dni wyrażali płac żalu za to co relic zrobił z ich kochaną serią ale to było tylko ich subiektywne zdanie , niestety recenzent tak subiektywnych tekstów nie powinien pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh, jasne że kilka typów gier może ze sobą koegzystować. I to już będzie indywidualna sprawa czy zmiany w mechanice są ci obojętne czy jednak powinny wprowadzać coś nowego jednocześnie nadążając za konkurencją. Nie trafia natomiast do mnie argument, że SC2 to e-sport, dlatego też zmiany wprowadzone przez dodatek muszą być marginalne, ażeby nie naruszyć balansu. To teraz pytam najprościej w świecie:

Jaki odsetek osób, które kupiło StarCrafta 2 jeździ na turnieje?

To będzie 0,0001% czy bardziej 0,00001%? Ja i Serafin pytamy z punktu widzenia zwykłego gracza, którego e-sport i progamerzy obchodzą tyle, co Macierewicza zdrowy rozsądek: co ten dodatek wniesie DLA NAS? I tu każdy ma swoje zdanie, ale w porównaniu do dodatków Relica do serii Dawn of War pare jednostek do multi i kampania (pomijając ten boot camp etc. etc.) to mało. I drogo. Kto grał ten wie, że taki dodatek Soulstorm wprowadzał DWIE RASY do gry i kosztował chyba 79zł w dniu premiery. I o to myślę tu się rozchodzi.
Żeby nie było - uważam, że SC2 to naprawdę dobra gra tylko nie potrafię przełknąć pewnych rzeczy, które moim zdaniem lepiej wyglądają u konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 16:48, ozoqq napisał:

Jaki odsetek osób, które kupiło StarCrafta 2 jeździ na turnieje?

To będzie 0,0001% czy bardziej 0,00001%?


a reszta nie narzeka na brak zmian i w przerwach pomiedzy graniem oglada turnieje.

Dnia 08.01.2013 o 16:48, ozoqq napisał:

Ja i Serafin pytamy z punktu widzenia zwykłego
gracza, którego e-sport i progamerzy obchodzą tyle, co Macierewicza zdrowy rozsądek:
co ten dodatek wniesie DLA NAS? I tu każdy ma swoje zdanie, ale w porównaniu do dodatków
Relica do serii Dawn of War pare jednostek do multi i kampania (pomijając ten boot camp
etc. etc.) to mało. I drogo. Kto grał ten wie, że taki dodatek Soulstorm wprowadzał DWIE
RASY do gry i kosztował chyba 79zł w dniu premiery. I o to myślę tu się rozchodzi.


wole zachowac balans niz dostac kilka nieprzemyslanych ras ktore beda balansowane miesiacami. ilosc nie idzie w jakosc w przypadku rtsow multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 16:48, ozoqq napisał:

To będzie 0,0001% czy bardziej 0,00001%? Ja i Serafin pytamy z punktu widzenia zwykłego
gracza, którego e-sport i progamerzy obchodzą tyle, co Macierewicza zdrowy rozsądek:
co ten dodatek wniesie DLA NAS?

Odsetek aktywnych graczy oglądających turnieje, casty itp. to spokojnie 1/3, jak nie więcej, więc wbrew temu co Ci się wydaje zmiany tworzone pod esport mają znaczenie dla wielu ludzi.

Dnia 08.01.2013 o 16:48, ozoqq napisał:

I tu każdy ma swoje zdanie, ale w porównaniu do dodatków
Relica do serii Dawn of War pare jednostek do multi i kampania (pomijając ten boot camp
etc. etc.) to mało. I drogo. Kto grał ten wie, że taki dodatek Soulstorm wprowadzał DWIE
RASY do gry i kosztował chyba 79zł w dniu premiery. I o to myślę tu się rozchodzi.
Żeby nie było - uważam, że SC2 to naprawdę dobra gra tylko nie potrafię przełknąć pewnych
rzeczy, które moim zdaniem lepiej wyglądają u konkurencji.

Tylko że SC2 z góry było tworzone jako inna gra niż DoW, więc naprawdę oczekiwanie dodatkowych ras w nim jest jak oczekiwanie pojazdów w multi CoD.

Neleron
Wyjaśnij mi dlaczego dyskutujesz z fanatykiem skoro mógłbyś dyskutować z fanatykiem? Hmmm, dlatego że nie masz argumentów a chciałbyś sobie popisać?

Darkstar181
Jakie masz doświadczenie z SC2 jako esportem że nazywasz je grą zręcznościową? I zbieranie surowców to sprawa zdecydowanie dyskusyjna, a poza tym na wysokim poziomie w SC2 też tak naprawdę chodzi o pozycję\kontrolę mapy, bez tego nie jest możliwe bezpieczne zbieranie. Edit: Właśnie zauważyłem że odpowiadam drugi raz na ten sam post:D

Zgreed66
Wbrew pozorom zainteresowanie esportem trzyma przy grze, też kiedyś nie kumałem sensu w oglądaniu progamerów, ale teraz zmieniłem zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 17:28, Steelshadow napisał:

Wbrew pozorom zainteresowanie esportem trzyma przy grze, też kiedyś nie kumałem sensu
w oglądaniu progamerów, ale teraz zmieniłem zdanie.

Tylko grając z lepszymi i rozumiejąc co robią. Poprawi się swoje wyniki? :)
Zależy, ja nie mam żadnych chęci itd. e-sport to wybitnie ostatnia rzecz na jaką bym się pisał.
Po prostu, to co pasuje komuś, nie musi pasować komuś innemu. Ot gusta i krucjaty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 17:37, Zgreed66 napisał:

Tylko grając z lepszymi i rozumiejąc co robią. Poprawi się swoje wyniki? :)

Nie za bardzo rozumiem te dwa zdania.

Dnia 08.01.2013 o 17:37, Zgreed66 napisał:

Zależy, ja nie mam żadnych chęci itd. e-sport to wybitnie ostatnia rzecz na jaką bym
się pisał.

Też kiedyś tak myślałem, a potem miałem moment w którym grałem nawet jak mi się nie chciało w nadziei na progaming:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 15:04, megamocny872 napisał:

Bawi mnie kilku trolli ktorzym marzą aby przyrownac jakies marne rtsy do starcrafta,

To że ktoś ma odmienne gusta niż Ty nie oznacza jeszcze że jest trollem, proszę o nieco więcej szacunku dla rozmówców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 18:24, Steelshadow napisał:

Też kiedyś tak myślałem, a potem miałem moment w którym grałem nawet jak mi się nie chciało
w nadziei na progaming:D

Mam kumpla który pograł trochę w ETQW (pierwsza 16 Europy) i pierwszego L4D (drugie miejsce w Polsce).
Powiedzmy, że jak zawsze myślałem, że tragicznie nie grałem. Tak zagranie z nim gdy go poznałem, to zszedłem na ziemię ;) Przy okazji dowiedziałem się co robiłem źle. Więc dochodzę do wniosku, że przez rywalizację z lepszymi i poprawianie błędów/poznawanie nowych taktyk, czy pomysłów. Staje się lepszym graczem. Więc ja tam na progaming sobie nigdy nadziei nie robiłem. w momencie jak zagrałem z kimś widocznie lepszym. Tak, po prostu lubię grać rekreacyjnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować