Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II: Heart of the Swarm - betatest

450 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2013 o 14:32, CDRV napisał:

Atakowanie recenzenta za brak wiedzy w temacie to jedno ale chyba taka nagonka to juz
troche za wiele nie sadzicie? Moze nalezaloby troche odpuscic..

Przecież on sam te ataki prowokuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 14:32, CDRV napisał:

Atakowanie recenzenta za brak wiedzy w temacie to jedno ale chyba taka nagonka to juz
troche za wiele nie sadzicie? Moze nalezaloby troche odpuscic..


Nagonka powtarza się pod każdym artykułem tego autora, więc chyba jednak coś nie halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 14:32, CDRV napisał:

Atakowanie recenzenta za brak wiedzy w temacie to jedno ale chyba taka nagonka to juz
troche za wiele nie sadzicie? Moze nalezaloby troche odpuscic..


Serafin już nie raz wykazywał brak wiedzy. Dziwi mnie to, że gram.pl dalej pozwala mu pisac artykuły. Newsy o LoLu ciągle się pojawiają a o innych grach MOBA ani słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 14:32, CDRV napisał:

Atakowanie recenzenta za brak wiedzy w temacie to jedno ale chyba taka nagonka to juz
troche za wiele nie sadzicie? Moze nalezaloby troche odpuscic..


Ja nie dziwię się ludziom, że tak po nim jeżdżą, ponieważ społeczność gramowa jest przyzwyczajona do wyższego poziomu sztuki dziennikarskiej. Takie teksty jakie serwuje nam Pan Serafin to może mieszczą się w ramach youtuba gdzie jest gro takich jak on.

On po prostu tutaj nie pasuje i tyle, a ludzie to uwydatniają na swój sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2013 o 14:16, aDELLsCOTT napisał:


Co ty bredziesz czlowieku??? Nie masz zielonego pojecia o mechanice starcrafta 2 i o
tym ze istenieje mechanika gracza, gdzie kilka nowych jednostek to rewolucja w balansie
i przelom, taki sam jak to mialo miejsce w przypadku BROOD WAR! Nie wiesz o czym piszesz
wiec nie zabieraj glosu, tutaj kilka nowych jednostek daje mase nowych taktyk i zagran,
to jest przelom jak w przypadku BROOD WAR.


W przeciwieństwie do ciebie bardzo dobrze wiem o czym mówię. Główne założenia gry pozostają takie same i żadna ilość nowych trików i zagrywek tego nie zmieni. O małej rewolucje to można mówić, ale w przypadku DoW1 i DoW2, gdzie mamy do czynienia z dwoma RTSami o bardzo różnym charakterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 14:54, fenr1r napisał:


>
> Co ty bredziesz czlowieku??? Nie masz zielonego pojecia o mechanice starcrafta 2
i o
> tym ze istenieje mechanika gracza, gdzie kilka nowych jednostek to rewolucja w
balansie
> i przelom, taki sam jak to mialo miejsce w przypadku BROOD WAR! Nie wiesz o czym
piszesz
> wiec nie zabieraj glosu, tutaj kilka nowych jednostek daje mase nowych taktyk i
zagran,
> to jest przelom jak w przypadku BROOD WAR.

W przeciwieństwie do ciebie bardzo dobrze wiem o czym mówię. Główne założenia gry pozostają
takie same i żadna ilość nowych trików i zagrywek tego nie zmieni. O małej rewolucje
to można mówić, ale w przypadku DoW1 i DoW2, gdzie mamy do czynienia z dwoma RTSami o
bardzo różnym charakterze.



a świstak siedzi i zawija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> 2 (mine, warhound)+2(swarm host, viper)+3(oracle, motership core, tempest) = 7

Warhounda w tym momencie w becie nie ma

> StarCraft II owszem zaczyna się powoli, ale nie wolniej niż inne standardowe RTSy typu Age Of Empires, Supreme Commander

One też są nudne :)

> Ale to dlatego, że ja wiem co mam w tych początkowych minutach robić, po prostu robię to źle i niedokładnie bo brak mi treningu. A nasze poczynania w ciągu tych 10 min "w których nie ma nic do roboty" potrafią przesądzić o zwycięstwie czy porażce więc łatwo nie jest, ale zamiast nudy jest ogromna satysfakcja ze zwycięstwa..

Ja to wiem, ale mnie osobiście to strasznie nudzi, a jeśli coś robię źle i niedokładnie, to chcę widzieć, co robię źle i niedokładnie, a nie wyciągać później z analiz pomeczowych. W Company of Heroes widać popełniane błędy - w SC2 widać tylko efekty popełnianych błędów. Może to skillowe, ale jak dla mnie niepotrzebnie skomplikowane i sprawia, że gry się o wiele trudniej nauczyć.

> Dodatek powinien iść w strone - "Easy to play, hard to master" a idzie po utartym już "hard to play, Click like crazy to master" :)

Właśnie o to mi chodzi - poza tymi kilkoma pierdółkami typu licznik roboli w bazie, nie ma tu nic, co by pomogło wejść do gry.

> kampania single w WoL była jedną z najlepszych, a już na pewno najbardziej innowacyjnych w całej historii RTS-ów i trwała naprawdę długo (mnie zajęła jakieś 30 h)

??? A gdzie tam były jakiekolwiek innowacje? Przecież tam nie było absolutnie nic nowego! Zobacz sobie naprawdę innowacyjne RTSy takie jak Company of Heroes, Dawn of War II, World in Conflict, RUSE czy Wargame - one rzeczywiście wprowadzają coś nowego, każdy z nich. A SC2? W singlu ma to samo, co było w grach tego typu 15 lat temu. W multi zresztą też :D

> Porównywanie rozgrywki Starcrafta 2 do innych gier bez konkretnych argumentów, to ślepa droga.

Eee? Jak to bez konkretnych? Piszę, że w SC2 przez 10 minut nic się nie dzieje a w CoH i WiC dzieje się od razu - to chyba jest konkretny argument, nie?

> Dlatego nastepnym razem niech recenzent bedzie obeznany z tematem moze nawet niech pisze recenzje z pomoca jakiegos dobrego gracza badz poprosi gracza by taka recenzje dotyczaca only multi napisal za niego..

Po co? Czy taka "recenzja" jest do czegokolwiek potrzebna fanom SC2? Nie. Oni już grają i będą grali. Tekst jest potrzebny tym, którzy nie grali i chcą wiedzieć, czy kupić. Co im po opiniach gościa zafiksowanego na grze? Oni potrzebują spojrzenia z ich punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 14:54, fenr1r napisał:

W przeciwieństwie do ciebie bardzo dobrze wiem o czym mówię. Główne założenia gry pozostają
takie same i żadna ilość nowych trików i zagrywek tego nie zmieni. O małej rewolucje
to można mówić, ale w przypadku DoW1 i DoW2, gdzie mamy do czynienia z dwoma RTSami o
bardzo różnym charakterze.

Przy SC2 mechanika zmieniła się bardzo choć nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka przez co gra jest dla wielu w tym mnie gorsza od BW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 14:59, KeyserSoze napisał:

Po co? Czy taka "recenzja" jest do czegokolwiek potrzebna fanom SC2? Nie. Oni już grają
i będą grali. Tekst jest potrzebny tym, którzy nie grali i chcą wiedzieć, czy kupić.
Co im po opiniach gościa zafiksowanego na grze? Oni potrzebują spojrzenia z ich punktu
widzenia.

Przecież od pierwszych zdań widać że nie cierpisz tej gry i jak będzie wyglądała cały tekst , wszystkie twoje opinie takie są albo zachwyt jak przy lolu albo narzekanie jak przy dota 2. Czysty subiektywizm przez co tekst nie jest warty czytania bo wszyscy wiedzą że napiszesz o tej grze negatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 14:59, KeyserSoze napisał:

A SC2? W singlu ma to samo, co było w grach tego typu 15 lat temu. W multi zresztą też
:D


Hihihihi

Piętnaście lat temu to miałeś liniowe kampanie składające się głównie z misji polegających na rozwalaniu niemiłosiernie dużych baz wroga. Tutaj tego nie ma.

Dnia 04.01.2013 o 14:59, KeyserSoze napisał:

Eee? Jak to bez konkretnych? Piszę, że w SC2 przez 10 minut nic się nie dzieje


Przez dziesięć minut nic się nie dzieje? Przecież po dziesięciu minutach mecz w SC2 zaczyna zbliżać się ku końcowi :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 14:35, Daelor napisał:

Nagonka powtarza się pod każdym artykułem tego autora, więc chyba jednak coś nie halo.


http://www.gram.pl/artykul/2012/12/31/underrail-betatest.shtml
http://www.gram.pl/artykul/2012/12/17/primordia-recenzja.shtml
http://www.gram.pl/artykul/2012/11/20/natural-selection-2-recenzja.shtml
http://www.gram.pl/artykul/2012/11/16/chaos-on-deponia-recenzja.shtml

rzeczywiście, pod każdy... a nie, jednak nie. W zasadzie to pod mniejszością. No, ale kto by się przejmował faktami, lepiej po szczeniacku bezpodstawnie obrazić człowieka, który ma inne zdanie, nie?

Dnia 04.01.2013 o 14:35, Daelor napisał:

Ja nie dziwię się ludziom, że tak po nim jeżdżą, ponieważ społeczność gramowa jest przyzwyczajona do wyższego poziomu sztuki dziennikarskiej


A jesteś w stanie udowodnić, co w tym tekście jest niezgodne ze sztuką dziennikarską? Wiesz, taki test zróbmy, żeby przekonać się czy ty sam wiesz o czym mówisz :)

Dnia 04.01.2013 o 14:35, Daelor napisał:

Przy SC2 mechanika zmieniła się bardzo choć nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka przez co gra jest dla wielu w tym mnie gorsza od BW.


Zmiany były, jasne, ale naprawdę minimalne. Ja rozumiem, że dla kogoś, kto jest przyzwyczajony do całkowitego braku zmian nawet te minimalne wydają się olbrzymimi, ale wystarczy popatrzeć z pewnej perspektywy, zobaczyć jak się te "zmiany" mają do tego, co dzieje się w innych grach, by zobaczyć, że StarCraft jeśli chodzi o mechanikę, nie zmienił się w ogóle.

Dnia 04.01.2013 o 14:35, Daelor napisał:

Przecież od pierwszych zdań widać że nie cierpisz tej gry


A od kiedy to "nie omdlewa z zachwytu na każdą wzmiankę" oznacza "nie cierpisz"? To, że ktoś podchodzi do SC2 obojętnie i obiektwnie, nie oznacza od razu, że gry nienawidzi - wręcz przeciwnie, zbyt wiele osób tutaj patrzy na nią przez pryzmat subiektywnych emocji i przez to nie jest w stanie dostrzec prostej prawdy.

Dnia 04.01.2013 o 14:35, Daelor napisał:

Piętnaście lat temu to miałeś liniowe kampanie składające się głównie z misji polegających na rozwalaniu niemiłosiernie dużych baz wroga.


Też. Ale były też dokładnie takie jak w SC2. W tej grze nie było nic innowacyjnego, już stareńki Ground Control więcej wniósł do gatunku niż kampania singlowa SC2... ale żeby o tym wiedzieć, to trzeba było zagrać w coś więcej niż sam StarCraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 15:11, KeyserSoze napisał:

Zmiany były, jasne, ale naprawdę minimalne. Ja rozumiem, że dla kogoś, kto jest przyzwyczajony
do całkowitego braku zmian nawet te minimalne wydają się olbrzymimi, ale wystarczy popatrzeć
z pewnej perspektywy, zobaczyć jak się te "zmiany" mają do tego, co dzieje się w innych
grach, by zobaczyć, że StarCraft jeśli chodzi o mechanikę, nie zmienił się w ogóle.

Wystarczy porównać jak wyglądają gry w BW a jak w SC2 dwie zupełnie inne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie recenzencie z całym szacunkiem, ale nie ma Pan zielonego pojęcia o Starcrafcie 2. Koniec i kropka. Po tym co Pan tutaj napisał musze Panu powiedzieć, że to najgorszy tekst jaki czytałem już od dawna, nie ma w nim żadnych konkretów. Polecam wybrać się do konkurencyjnego serwisu gdzie autor rzetelnie podszedł do tematu, gdzie jest wywiad Maną czy Yegwenem i opisana masa nowości. A tutaj Pana lekceważący styl wprowadził tylko niepotrzebne flame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 14:59, KeyserSoze napisał:

Właśnie o to mi chodzi - poza tymi kilkoma pierdółkami typu licznik roboli w bazie, nie
ma tu nic, co by pomogło wejść do gry.

Do wejścia do gry jest Arcade i tryby teamowe, nie bardzo wiem jak Blizzard miałby ułatwić wejście do 1v1 bez psucia go.

Dnia 04.01.2013 o 14:59, KeyserSoze napisał:

A SC2? W singlu ma to samo, co było w grach tego typu 15 lat temu. W multi zresztą też
:D

15 lat temu nie opierało się każdej misji na innej zasadzie, innej jednostce.

Dnia 04.01.2013 o 14:59, KeyserSoze napisał:

Eee? Jak to bez konkretnych? Piszę, że w SC2 przez 10 minut nic się nie dzieje a w CoH
i WiC dzieje się od razu - to chyba jest konkretny argument, nie?

Na niskim poziomie w 1v1 rzeczywiście mogą być takie gry, ale tylko tam.

Dnia 04.01.2013 o 14:59, KeyserSoze napisał:

Po co? Czy taka "recenzja" jest do czegokolwiek potrzebna fanom SC2? Nie. Oni już grają
i będą grali. Tekst jest potrzebny tym, którzy nie grali i chcą wiedzieć, czy kupić.
Co im po opiniach gościa zafiksowanego na grze? Oni potrzebują spojrzenia z ich punktu
widzenia.

Ale dokładnego, a twoje zdecydowanie takie nie jest. Betatest SC z punktu widzenia niedzielnego gracza bez wspomnienia o trybach drużynowych i Arcade to gówno a nie betatest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 15:21, aDELLsCOTT napisał:

I jeszcze jedno, Heart of the Swarm, może tak ZREWOLUCJONIZOWAĆ gre, że będzie to
przełom godny BROOD WARa! Jeszcze Pan się o tym przekona.


Rewolucja! 7 nowych jednostek zmieni oblicze gatunku RTS jakie znamy! Kup już teraz jedyne 100-pare złotych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 13:55, fenr1r napisał:

Nie chcę się wcielać w adwokata diabła (chociaż to może akurat nie jest najlepsze określenie),
ale tym razem mam podobny punkt widzenia co niesławny autor. Wiadomo, że teksty Pana
Serafina są bardzo subiektywne, nierzetelne nie imponują warsztatem dziennikarskim. Wiadomo,
że pod jego tekstem będzie niezły flame, duże negatywnych emocji, komentarzy i kliknięć.
;) Nie mam jednak wyjścia jak stanąć z nim po jednej stronie barykad, bo jeśli chodzi
o SC to jako laik zawsze miałem podobne wrażenia. Multi kojarzy mi się z wkuwaniem na
pamięć build orderu, stawianiem generatorów, spamem jednostek i mikro doprowadzonym do
granic absurdu. Nie bez przyczyny fani gier typu RTW nazywają SC i jego podobnym grami
zręcznościowymi, a nie strategiami.

Jakbyś spojrzał na partię szachów z niskim limitem czasowym to też byś je nazwał zręcznościówką.

Dnia 04.01.2013 o 13:55, fenr1r napisał:

Jeszcze dwie sprawy. Fani SC mają poważnie wyprane mózgi skoro twierdzą, że wprowadzenie
kilku jednostek i balans kilku innych to rewolucja w mechanice gry. Prawda jest taka,
że pod względem mechaniki ta gra nie zmieniła się od kilkunastu lat i w gruncie rzeczy
nie oferuje nic nowego. Kampania singiel natomiast w SC2 jest w najlepszym wypadku średnia.
Ma kilka drobnych ciekawostek, ale w sumie to nic specjalnego. Tym bardziej, że jak niesie
wieść internetowa można ja przejść na najwyższym poziomie trudności samym tylko spamem
marinsów Daleko misjom SC2 do emocjonujących bitew z kampanii CoH.

Owszem, większość misji da się przejść spamem MMM. Ale po 1000 godzinach gry, jeśli udałoby Ci się coś takiego zrobić bez przygotowania to chylę czoło:D A dla mnie jakoś w singlu CoHa nic szczególnie bardziej emocjonującego od singla SC2 nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 15:33, fenr1r napisał:

> I jeszcze jedno, Heart of the Swarm, może tak ZREWOLUCJONIZOWAĆ gre, że będzie
to
> przełom godny BROOD WARa! Jeszcze Pan się o tym przekona.


Rewolucja! 7 nowych jednostek zmieni oblicze gatunku RTS jakie znamy! Kup już teraz jedyne
100-pare złotych!


żeby wiedzieć o czym się mówi to najlepiej mieć pojęcie o samej grze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować