Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs: wybierz grę roku i wygraj cenne nagrody od firmy NVIDIA!

80 postów w tym temacie

Z podanych? Tylko Torchlight 2 i Borderlands 2.

> A czemu Risen''a 2 nie dano do listy?
Bo jest za słaby? Mówię to jako fan Gothica i pierwszego Risena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 22:29, Sephrio napisał:

Czemu wszyscy powołują się na metacritic, zamiast na własne doświadczenia ?


Cóż, pograłem w Risen 2, dotarłem nawet do drugiej wyspy i gra jest nawet ok - ale nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 22:37, Magwisienka napisał:

> Czemu wszyscy powołują się na metacritic, zamiast na własne doświadczenia ?
Bo tak łatwiej/wygodniej/przyjęło się ;]

No i dlatego w tym kraj jest jak jest. Łatwiej podgapić innych, choćby pletli głupoty, zamiast samemu wyrobić sobie zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 00:29, Darkstar181 napisał:

No i dlatego w tym kraj jest jak jest. Łatwiej podgapić innych, choćby pletli głupoty,
zamiast samemu wyrobić sobie zdanie.

Masz absolutną rację :) Dziwi Cię to? Mnie już przestało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 00:29, Darkstar181 napisał:

No i dlatego w tym kraj jest jak jest. Łatwiej podgapić innych, choćby pletli głupoty,
zamiast samemu wyrobić sobie zdanie.


Szukacie dziury w całym. Jakby Laid napisał "bo mi się nie podoba", to od razu podniosłoby się larum, że nie jest obiektywny i bla bla bla, a jak się podpiera średnią kilkuset recenzji, to źle bo nie ma własnego zdania. I właśnie dlatego w tym kraju jest tak jak jest - zawsze źle, zawsze coś nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 00:34, rob006 napisał:

Szukacie dziury w całym. Jakby Laid napisał "bo mi się nie podoba", to od razu podniosłoby
się larum, że nie jest obiektywny i bla bla bla, a jak się podpiera średnią kilkuset
recenzji, to źle bo nie ma własnego zdania. I właśnie dlatego w tym kraju jest tak jak
jest - zawsze źle, zawsze coś nie pasuje...

Komon, nikt się nie czepia Laida :P Metacritica bardziej. Raczej ciężko ukryć, że obecnie większość zestawień opiera się na średniej ocen. Ocena ocenie nierówna, niby wszyscy to wiedzą, a nic się nie zmieni, bo tak łatwiej/wygodniej/przyjęło się ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

V2
"ale staraliśmy się nominować te absolutnie najważniejsze tytuły różnych gatunków."

Powinno być dopisane: pomijając te, które wyszły na najnowsze konsole, bo przecież kogo obchodzi ZombieU, Nintendo Land czy New Super Mario Bros. U. Szczególnie warte uwagi jest ZombieU, które jest chwalone jak diabli. Naprawdę, przestaje już być zabawne to ciągłe ignorowanie przez gram Nintendo. Prezentuje się to tutaj tak jakby ta najstarsza firma w ogóle nie istniała, ba, w żaden sposób się nie zasłużyła dla całego gamingu. Naprawdę staje się to przykre, że o ile na informacje o blaszaku i PSie nie można narzekać, tak o firmie, która stworzyła ikony(lub na której konsolach się pokazały po raz pierwszy)tej branży, której pomysły z gier począwszy od lat 80 do dzisiaj są wciąż wykorzystywane w wielu gier, ta firma jest po prostu omijana. Myślałem, że ze wzmiankami o WiiU coś drgnęło i zaczyna się zmieniać, ale najwyraźniej nie i jedynie pozostaje czekać aż może kiedyś w ekipie gramu znajdzie się jakiś zapaleniec, o ile takiego nie ma tylko ma wytyczne co do tego co ma opisywać. Po prostu szkoda, bo wydaje mi się że nawet jakby zwrócić się ku gramowiczom, żeby co tydzień/dwa/raz na miesiąc jakiś walnął reckę/felieton o grze/sprzęcie Big N i posłali do redakcji to tacy by się znaleźli.
Dobra, to tyle.
(cholera, jak zwykle zapomniałem o ctr+c ;) )


A i jest błąd w ankiecie, nie "FezA", a "Fez".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, raczej nikogo nie obchodzi włącznie z Nintendo, które nie dostarcza konsol

Generalnie to, że nie ma na liście Risen 2, Syndicate, RE6, Prototype 2 i setek innych gier nic nie zmienia- walka się toczy pomiędzy 4-5 tytułami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować