Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs: wybierz grę roku i wygraj cenne nagrody od firmy NVIDIA!

80 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2013 o 10:20, Laid_back napisał:

Masz rację, raczej nikogo nie obchodzi włącznie z Nintendo, które nie dostarcza konsol


Dziwne... Jakoś można pisać sporo na temat konsol, gier nie dostając od firmy konsol, gier itd. Jesteście sporym portalem, macie olbrzymie zaplecze firmy Action S.A. moglibyście kupić jedno Wii U, do testowania gier, jakiegoś 3DS''a itd.

Jakoś bez żadnych funduszy da się to zrobić: http://deadlyserious.pl/ a wy nie możecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wszystko, tylko nie ma u nas zapotrzebowania na to. Trzeba zapłacić za konsolę, grę i artykuł, a przeczyta to garstka. PS2 też się nie zajmujemy, chociaż przebija popularnością wii u i jeszcze kilka kolejnych konsol Nintendo razem wziętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 21:34, Laid_back napisał:

> A czemu Risen''a 2 nie dano do listy?

To jednak mocny, ale średniak - potwierdzają to zresztą oceny: http://www.metacritic.com/game/pc/risen-2-dark-waters.


Dziś na jednym z filmików, który oglądałem autor mówił, że metacritic to kiepskie źródło informacji, algorytm który wykorzystują pozwala im w pełni manipulować ocenami, mimo że powołują się na średnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 11:47, Inferno0009 napisał:

Dziś na jednym z filmików, który oglądałem autor mówił, że metacritic to kiepskie źródło
informacji, algorytm który wykorzystują pozwala im w pełni manipulować ocenami, mimo
że powołują się na średnie


Ok jest to możliwe, ale niech wskaże lepsze :) Jak dla mnie serwis który pokazuje oceny kilkudziesięciu magazynów/stron jest mimo wszystko cenną wskazówką. Tak samo jak Rottentomatoes - i chociaż bardzo często nie zgadzam się ze średnią oceną (jak takie koszmarnie kretyńskie badziewie jak Prometheus ma 73% pozytywnych ocen na RT, to za mojego życia nie zrozumiem), to jednak generalnie pokazuje pewne trendy i upodobania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 10:52, Laid_back napisał:

Można wszystko, tylko nie ma u nas zapotrzebowania na to. Trzeba zapłacić za konsolę,
grę i artykuł, a przeczyta to garstka. PS2 też się nie zajmujemy, chociaż przebija popularnością
wii u i jeszcze kilka kolejnych konsol Nintendo razem wziętych.


Jak zaczniesz pisać to sprawdź, czy mówisz prawdę:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_game_consoles

Pierwsze miejsce: PlayStation 2 - 153,6 miliona sprzedanych konsol
Drugie miejsce: Nintendo DS - 152,50 miliona sprzedanych konsol
Trzecie miejsce: Game Boy i Game Boy Color - 118,69 miliona sprzedanych konsol.

Gdzie tutaj widzisz przebicie popularnością konsol Nintendo razem wziętych?

P.S. A to, że przebija popularnością Wii U, to chyba normalne. PS 2 jest na rynku już 13 lat, a Wii U zaledwie 2,3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 13:14, rob006 napisał:

Jaki sens ma podawanie globalnych wyników sprzedaży w odniesieniu do portalu polskojęzycznego?


Taki jest sens, że nic Laid_Back nie mówił na temat popularności w Polsce, tylko ogólnie. To, że gra która jest naprawdę strasznie popularna na świecie i jest naprawdę bardzo dobra, lecz w Polsce mało znana, to nie znaczy, że może być ominięta w plebiscycie na grę roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Też już zagłosowałem na moje faworyty.
>
> Oczywiście u mnie w sercu na 1. miejscu jest Far Cry 3
> Gra jest bardzo dobra , a najlepszy w niej jest Vaas bardzo mnie się podoba jego zdanie
>
>
> " Did i ever tell you what the definition of insanity is ? "
>
> Panowie gra naprawde warta uwagi ! :3

O''rly, captain obvious?

Poza tym fc3 jest słabą grą na PC. Żałosny port z konsoli.
Nagrody nie warte świeczki...nVidia robi karty graficzne, nie koszulki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 13:24, Piotrbov napisał:

Taki jest sens, że nic Laid_Back nie mówił na temat popularności w Polsce, tylko ogólnie.


Oczywiście, że mówię o Polsce - bo przecież można się domyślić, że jesteśmy serwisem dla Polaków nie mając żadnych obcojęzycznych artykułów. Zbyt wielu Koreańczyków czy Amerykanów nie będzie brało udział w naszej sondzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 13:24, Piotrbov napisał:

Taki jest sens, że nic Laid_Back nie mówił na temat popularności w Polsce, tylko ogólnie.


Powiedział "u nas". Nie trzeba mieć doktoratu z fizyki kwantowej, żeby domyśleć się jaki target ma ten portal i do jakiego rynku się dostosowuje.
A fakt że gra jest mało popularna w Polsce praktycznie dyskwalifikuje ją z takiego plebiscytu - w końcu kto ma na nią głosować, skoro prawie nikt o niej nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem grą roku jest farcry3.

Jak można nie dać Dark souls ?? albo Alan Wake ?? te gry wyszły w 2012 na PC !
A na liście znalazły się
NBA 2K13, Need for Speed: Most Wanted, Planetside 2, Sleeping Dogs, Spelunky, The Walking Dead, Torchlight 2, Trials Evolution, XCOM: Enemy Unknown
to są tytuły warte zakupu za 20 zł :(


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alan Wake... Dlaczego tego nie ma? Gra ma rewelacyjny klimat i muzykę. Jak dla mnie, to jest to najlepsza gra roku 2012.

Zagłosowałem na Hitmana (przystępny i dla fanów serii, i dla nowych graczy), Amalura (niesamowicie przyjemny klimat i frajda z rozgrywki) i Sleeping Dogs (podobnie jak w Amalurze oraz ciekawa mechanika).

Assassin''s Creed III - bardzo dobra gra, niestety na PC momentami niemal niegrywalna.
Darksiders II - również bardzo dobra gra, aczkolwiek monotonna z upływem czasu gry.
Dishonored - tytuł całkiem dobry, w ciekawym uniwersum, ale płytka fabuła zabija dla mnie ten twór jako pretendenta do Gry Roku.
Mass Effect 3 - porażka roku
Max Payne 3 - również bardzo dobry tytuł, aczkolwiek nie na grę roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2013 o 00:34, rob006 napisał:

Szukacie dziury w całym. Jakby Laid napisał "bo mi się nie podoba", to od razu podniosłoby
się larum, że nie jest obiektywny i bla bla bla, a jak się podpiera średnią kilkuset
recenzji, to źle bo nie ma własnego zdania. I właśnie dlatego w tym kraju jest tak jak
jest - zawsze źle, zawsze coś nie pasuje...

Bardziej niż Laida czepiam się metarcitic. Już nie wspominam o tym że samo zestawienie gier pretendujących do miana gry roku satysfakcjonuje mnie. W miarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bolało mnie że musiałem wybrać trzecie miejsce z tylu fajnych gier. Cóż.

A jak już mówimy o tym czego nam brakuje - gdzie u licha jest TSW, skoro znalazł sie na liście taki gniot jak GW2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować