Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V - polska wersja językowa coraz mniej prawdopodobna

79 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2013 o 23:25, marcusfenix345 napisał:

Kolejny powód by nie kupowac tego gniota jakim jest GTA. Problem jest tylko taki, że
nie wiadomo co z kolejną częsćią Saints Row.


No ale co ma GTA do Saints Row? Przecież to dwie zupełnie inne gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 23:28, kesik93 napisał:

> Kolejny powód by nie kupowac tego gniota jakim jest GTA. Problem jest tylko taki,
że
> nie wiadomo co z kolejną częsćią Saints Row.

No ale co ma GTA do Saints Row? Przecież to dwie zupełnie inne gry...


Tu bym się mógł pospierać - oba tytuły są o gangsterach i otwarte światy gdzie możesz robić co chcesz(to tylko dwa przykłady).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny powód by nie kupowac tego gniota jakim jest GTA. Problem jest tylko taki, że
> nie wiadomo co z kolejną częsćią Saints Row.
Aha?Po pierwsze to co ma jedno do drugiego w tym twoim poście?A po drugie skoro nazywasz coś gniotem to podaj prawdziwy powód,chyba,że naprawdę jesteś płytki i dla ciebie brak polonizacji w grze oznacza,że możesz taką grę besztać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada, nigdy nie zawierzaj anonimowym źródłom. Zazwyczaj informacje pochodzące od takowych można o kant... Jak oficjalny dystrybutor się wypowie, to będzie jasne, a to to tylko gdybanie. Co do przewidywanej sprzedaży - jeżeli wersji PC nie będzie to nie ma szans. Jeżeli blaszaki dostaną port, jest to umiarkowanie prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Cytując klasyka - ''A na ch** mnie ten kaktus?!''
>
> W GTA mi nigdy brak polskiej wersji nie przeszkadzał, napisy tez mi nie potrzebne. Jak
> ktoś panikuje że nie będzie ojczystego języka to niech się angielskiego uczy.

Zwłaszcza jak nigdy nie miał tego języka w szkole? Skoro tak to ja poproszę wersję po japońsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 16:55, Pizarro napisał:

250 tysi? Na jedną platformę - PS3 (xboksiarze i tak spiracą)?


To akurat prawda. Od razu uprzedzam, wiadomo że nie mówię o wszystkich, ale z osób, które mają x-a, nie znam nikogo kto by kupował gry na tę konsolę. Sad, but true.

Śmieszne są te teksty "niech się angielskiego uczy". Wiadomo, jak jeszcze 13 lat temu graliśmy, a CDP stawiało pierwsze kroki, to tak to było, ale teraz? Teraz to obowiązkiem wydawcy powinno być. Skoro tyle krajów wokół może. Co najważniejsze, skoro mieszkam tutaj, to chcę być traktowany jako pełnoprawny użytkownik, a więc ponownie mówię, to powinien być obowiązek dodać napisy do mojej wersji gry. Szczerze nie obchodzi mnie ile muszą gier sprzedać. To sprawa wydawcy.
Poza tym nie tylko osoby tak młode, jak większość tutaj, grają. Mój tata też lubi sobie od czasu do czasu odpalić konsolę, ale do gier jak, np. Godfather, potrzebuje mnie do tłumaczenia. I niech ktoś spróbuje powiedzieć "jego strata", to następnie sobie zapisze tego posta i odczyta za 20 lat, jak sam na uczenie się językow nowych czasu mieć nie będzie, a przez wydawce będzie ograniczany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 05:09, metalic1990 napisał:

Zwłaszcza jak nigdy nie miał tego języka w szkole? Skoro tak to ja poproszę wersję po
japońsku.

Ja miałem w szkole ruski i niemiecki a po angielsku potrafię rozmawiać i wszystko rozumiem. Argument żeś z odbytu wyciągnął.

Wszystkiego się nauczyłem z gier/filmów/muzyki, lekcje mi do tego potrzebne nie były. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie szybko zacznie pojmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 05:17, Ichibanboshi-kun napisał:

> 250 tysi? Na jedną platformę - PS3 (xboksiarze i tak spiracą)?

To akurat prawda. Od razu uprzedzam, wiadomo że nie mówię o wszystkich, ale z osób, które
mają x-a, nie znam nikogo kto by kupował gry na tę konsolę. Sad, but true.


Ja nie znam nikogo kto ma PS3, więc tej konsoli chyba nikt nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odbyt już się pojawił w dwóch postach a licząc z moim to w trzech. Hmmm...
Chyba jestem jedyną osobą na tej planecie, która nie czeka na GTA V. Wyjdzie to wyjdzie. Zbierze dziesiątki (a zbierze) to kupię (używkę). Sto razy bardziej czekam na Bioshocka (za steam punkowy klimat), na Command and Conquer (za szansę tchnienia nowego życia w gatunek rts) i Beyond: Two Souls (za rozwijanie nadal niszowego, ale genialnego gatunku).
I jakoś ciężko mi uwierzyć, że MK tak słabo się sprzedał w Polsce. Pamiętam, że kupowałem go w dniu premiery na ps3 w małym sklepie i sprzedawczyni poinformowała mnie, że zostały ostatnie kilka sztuk z chyba 50, a jak już mówiłem był to mały sklepik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie spolszczenia to kupię inną grę ... parę fajnych tytułów wychodzi . Rockstar nie ma obowiązku spolszczać gier , a ja obowiązku kupowania ich tytułów . W zasadzie to sam nie rozumie tej podniety u wszystkich w kwestii GTA . Gra bez wątpienia dobra , ale kolejne części to powtarzające się schematy z małymi zmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > 250 tysi? Na jedną platformę - PS3 (xboksiarze i tak spiracą)?
>
> To akurat prawda. Od razu uprzedzam, wiadomo że nie mówię o wszystkich, ale z osób, które
> mają x-a, nie znam nikogo kto by kupował gry na tę konsolę. Sad, but true.
>
> Śmieszne są te teksty "niech się angielskiego uczy". Wiadomo, jak jeszcze 13 lat temu
> graliśmy, a CDP stawiało pierwsze kroki, to tak to było, ale teraz? Teraz to obowiązkiem
> wydawcy powinno być. Skoro tyle krajów wokół może. Co najważniejsze, skoro mieszkam tutaj,
> to chcę być traktowany jako pełnoprawny użytkownik, a więc ponownie mówię, to powinien
> być obowiązek dodać napisy do mojej wersji gry. Szczerze nie obchodzi mnie ile muszą
> gier sprzedać. To sprawa wydawcy.
> Poza tym nie tylko osoby tak młode, jak większość tutaj, grają. Mój tata też lubi sobie
> od czasu do czasu odpalić konsolę, ale do gier jak, np. Godfather, potrzebuje mnie do
> tłumaczenia. I niech ktoś spróbuje powiedzieć "jego strata", to następnie sobie zapisze
> tego posta i odczyta za 20 lat, jak sam na uczenie się językow nowych czasu mieć nie
> będzie, a przez wydawce będzie ograniczany.

Następny! Czy wy ludzie jesteście poważni? To nie jest gra którą każdy dostanie za darmo i będzie musiał w nią grać aby żyć, wtedy byłaby może mowa o jakimś obowiązku spolszczenia przez wydawcę. Ale to jest normalny produkt, oferowany na nasz rynek w takiej, a nie innej formie i albo klient kupi, albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 14:07, soundaddict napisał:

Następny! Czy wy ludzie jesteście poważni? To nie jest gra którą każdy dostanie za darmo
i będzie musiał w nią grać aby żyć, wtedy byłaby może mowa o jakimś obowiązku spolszczenia
przez wydawcę. Ale to jest normalny produkt, oferowany na nasz rynek w takiej, a nie
innej formie i albo klient kupi, albo nie.

Słuszna uwaga. Taki jest nam oferowany produkt i albo skorzystamy i go zakupimy albo nie. Ja nie jestem jakimś gigantem angielskiego, a Guild Wars 2 nie sprawia mi problemów (nie wszystko rozumiem, ale to czego nie rozumiem nie wpływa na rozgrywkę). Gdyby była polska wersja - miło. Nie - trudno, będzie się ciężej grało. Bardziej martwi mnie ewentualny brak wydania PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze rozbrajają mnie ci co chwalą się swym angielskim. Jak tu większość osób mówi ach jakie to szczęście że nie będzie polonizacji czy napisów przez co nie popsują mi tekstów o jaja. Widać że poza znaniem języka bozia więcej w was nie zaopatrzyła skoro nigdy sobie w opcjach czy rejestrze nie mogliście przestawić na angielską wersje, lub wyłączyć napisy. Żal takich ludzi językowo uzdolnionych, a właśnie wam powinno koło ogona latać czy są napisy czy nie haha. Polecę wam konsole Ps3 lub x360 tam nie ma polonizacji i w tych trudnych opcjach nie będziecie musieli się pocić z przestawianiem języka bu hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomość angielskiego to teraz podstawa, więc nie wiem czy pisanie o tym to chwalenie się....

Poza tym jedyna konsola jaką widziałeś to chyba lexibook, jeśli piszesz że na PS3/X360 nie ma polskich wersji...

A swoją drogą - Tobie nie doradzę żebyś uczył się angielskiego, widzę że polski jeszcze sprawia ci problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 08:13, NuuGGet napisał:

Wszystkiego się nauczyłem z gier/filmów/muzyki, lekcje mi do tego potrzebne nie były.
Jak ktoś ma trochę oleju w głowie szybko zacznie pojmować.


To nie jest takie łatwe, bo jest jeszcze coś takiego jak zdolności językowe :D Tak jak dla niektórych matematyka jest nie do opanowania na pewnym poziomie, tak dla innych języki są przeszkodą nie do przeskoczenia :D
Ja np mam tak, że rozumiem tekst pisany po angielsku czy niemiecku, mogę bez problemu książkę przeczytać, ale nie zrozumiem np niczego jak tylko słucham - po prostu :D A osłuchuję się ile tylko mogę z angielskim od kilkunastu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tytuły Electronic Arts , kilzone god of war i moze kilka gier ubisoftu są po polsku faktycznie ilość powala. To już widać ża te 90% gier co masz to samochodówki lub gry sportowe :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować