Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gwiezdne wojny, Halo, Half-Life - czy to przyszłość twórców The Walking Dead?

21 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Telltale Games chciałoby pracować przy największych markach w branży rozrywkowej. Po sukcesie, jaki studio odniosło w tym roku, być może znajdą się chętni na wykorzystanie potencjału jego pracowników.

Przeczytaj cały tekst "Gwiezdne wojny, Halo, Half-Life - czy to przyszłość twórców The Walking Dead?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Valve które lubi eksperymentować było by wstanie się zgodzić na taką wersję Half-Lifa. Z jednej strony sądzę że to by było całkiem fajne z drugie czy my w końcu doczekamy się pełnoprawnej kontynuacji? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką grę w universum Star Wars to chętnie bym zobaczył. Ale jeżeli twórcy sami mówią, że drugi sezon The Walking Dead jest w produkcji to może się na tym niech skupią, potem między drugim a trzecim niech pomyślą nad SW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem fenomenu TWD. Przeszedłem pierwszy epizod... i fajne, ale nic więcej. A już na pewno nie pojmuję tej listy na końcu gry O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 13:04, TobiAlex napisał:

A ja nie rozumiem fenomenu TWD. Przeszedłem pierwszy epizod... i fajne, ale nic więcej.
A już na pewno nie pojmuję tej listy na końcu gry O.o

Jaka lista? Creditsy?

Co to treści artykułu:
Wiele rzeczy pozostaje jeszcze do ustalenia, my na razie staramy się rozgryźć, jak przenieść zapisane stany rozgrywki z sezonu pierwszego

Spoiler

Przecież w każdym przypadku gra kończy się tak samo, więc co oni mają z tym za problem? Chyba że wspomniania Clementine będą odgrywały tutaj jakąś rolę - to wtedy można by to tak jakoś wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 13:04, TobiAlex napisał:

A ja nie rozumiem fenomenu TWD. Przeszedłem pierwszy epizod... i fajne, ale nic więcej.
A już na pewno nie pojmuję tej listy na końcu gry O.o


Inni nie są w stanie zrozumieć fenomenu i arcydzieła jakie ty dostrzegasz w zmierzchu... ot są ludzie i ludziska.


@Pierogi_z_Cukrem


Kończyć się kończy, ale w sumie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
Osobiście też bym z chęcią zobaczył inne uniwersum w świecie wykreowanym przez ludzi z TG.
Szkoda, ze trzeba było tak mocnej i popularnej licencji, żeby panowie przebili się do większego grona odbiorców, bo zacne produkcje robią od lat [Sam&Max chociażby czy kultowe Tales of Monkey Island które godnie oddało hołd starej serii]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, a póżniej będzie Half-Life Episode Three Chapter One, Two, Three i tak dalej, zgodnie z polityką wydawniczą tego studia. Jestem na nie, jedna dobra gra studia rewelacyjnym nie czyni (zanim zbiegną się obrońcy TWD i studia - owszem, znam inne produkcje Telltale Games i uważam je raczej za gry na 7/10, porządne, ale nie urywające rzyci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z chęcią zobaczył jakiś autorski projekt Telltale, bo że potrafią świetnie pracować z licencjami innych wiadomo nie od dziś, a TWD jest tylko wisienką na torcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Inni nie są w stanie zrozumieć fenomenu i arcydzieła jakie ty dostrzegasz w zmierzchu...
> ot są ludzie i ludziska.

Fenomenu? Ciekawe, bo jakoś nie uważam ten film za fenomenalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 13:29, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Jaka lista? Creditsy?


Dokładnie, ludzi biorących udział przy produkcji tej gry. Tam jest chyba 100x więcej ludzi niż przy produkcji takiego Far Cry 3. I bez urazy, nie żebym się wymądrzał czy coś w tym stylu, ale to co tam widać można by zrobić w kilka osób (paru dobrych grafików, ze dwóch programistów). Całość (logika gry) spokojnie da się zrobić w Unity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2013 o 16:38, TobiAlex napisał:

Fenomenu? Ciekawe, bo jakoś nie uważam ten film za fenomenalny.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=80317&pid=8

Ta skleroza....

P.S.
Swoją drogą jak tak umiesz lepiej zrobić to co robią ludzie w TG - nie ma problemu, zrób, zareklamuj a gracze ocenią.
Bo z reguły wedle przysłowia "najgłośniej szczeka ten pies co najmniej może".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Fenomenu? Ciekawe, bo jakoś nie uważam ten film za fenomenalny.
>
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=80317&pid=8
>
> Ta skleroza....

Pokaż mi, gdzie ja tam napisałem, że film jest fenomenalny????? To po pierwsze*. Po drugie - jak wspomniałem genialne wampiry to nigdzie nie wspominałem o genialnym filmie :/ Kłania się czytanie ze zrozumieniem, ale jak to wspomniałeś są ludzie i ludziska, niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

> P.S.
> Swoją drogą jak tak umiesz lepiej zrobić to co robią ludzie w TG - nie ma problemu, zrób,
> zareklamuj a gracze ocenią.
> Bo z reguły wedle przysłowia "najgłośniej szczeka ten pies co najmniej może".

Cóż, było do przewidzenia, że mnie źle zrozumiesz (oj tak, kłaniają się ludzie i ludziska...). Nie napisałem, że gra jest zła czy zrobiłbym lepiej :/ Napisałem, że w porównaniu z takim Far Cry 3, gdzie jest potrzebny większy nakład prac, ma mniejszą listę creditsów. Niby co w TWD takie masz (oczywiście nie mówię tu o świetnej fabule)? Statyczny box, w którym nic się nie rusza, okrojone możliwości ruchu postaci i to wszystko (niestety muszę tłumaczyć ci łopatologicznie, bo nie zrozumiesz - mówię o niektórych scenach, szczególnie z pierwszego epizodu)


*Cieszę się, że jestem czyimś idolem, który pamięta i śledzi wszystko, co pisałem i mówiłem. Normalnie urosłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2013 o 18:09, TobiAlex napisał:

Pokaż mi, gdzie ja tam napisałem, że film jest fenomenalny????? To po pierwsze*. Po drugie
- jak wspomniałem genialne wampiry to nigdzie nie wspominałem o genialnym filmie :/ Kłania
się czytanie ze zrozumieniem, ale jak to wspomniałeś są ludzie i ludziska, niektórzy
nie potrafią czytać ze zrozumieniem.


Nie chce mi się wertować innych twoich wypowiedzi na temat tego gniota gdzie to się upierałeś jaki to "dobry film" [btw zebrał nagrodę najgorszy film dekady w podsumowaniu tego roku - taka ciekawostka]

Dnia 05.01.2013 o 18:09, TobiAlex napisał:

Cóż, było do przewidzenia, że mnie źle zrozumiesz (oj tak, kłaniają się ludzie i ludziska...).
Nie napisałem, że gra jest zła czy zrobiłbym lepiej :/ Napisałem, że w porównaniu z takim
Far Cry 3, gdzie jest potrzebny większy nakład prac, ma mniejszą listę creditsów. Niby
co w TWD takie masz (oczywiście nie mówię tu o świetnej fabule)? Statyczny box, w którym
nic się nie rusza, okrojone możliwości ruchu postaci i to wszystko (niestety muszę tłumaczyć
ci łopatologicznie, bo nie zrozumiesz - mówię o niektórych scenach, szczególnie z pierwszego
epizodu)



Było do przewidzenia, że jak się nie ma argumentów to się odwraca kota piczką :)
Piszesz wyżej jak byk : ". I bez urazy, nie żebym się wymądrzał czy coś w tym stylu, ale to co tam widać można by zrobić w kilka osób (paru dobrych grafików, ze dwóch programistów). Całość (logika gry) spokojnie da się zrobić w Unity." - można ? To zrób i udowodnij skoro rzucasz twierdzenia, że coś "można zrobić" [tematu samej listy płac nie ruszam - zobacz sobie tylko, że creditsy wielu gier nie zawierają listy nazwisk ludzi odpowiedzialnych chociażby za voice acting, o ile czołowych aktorów się wymienia o tyle już listy technicznych przeważnie nie, podobnie sam voice acting, gdzie w jednej grze do 10ciu postaci mamy 3 aktorów zmieniających nieco głosy a w innej 10ciu specjalnie celem dopicowania każdej postaci osobno - zamiast trollować wystarczyło trochę pomyśleć]

Dnia 05.01.2013 o 18:09, TobiAlex napisał:

*Cieszę się, że jestem czyimś idolem, który pamięta i śledzi wszystko, co pisałem i mówiłem.
Normalnie urosłem...


Paradoksalnie trolli, oszołomów i innych "dziwnych forumowiczów" lepiej się pamięta. Btw jesteś idolem każdego kto umie korzystać z forumowej szukaczki i kojarzy fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, nie zrozumiałeś tego, co miałem na myśli. I tyle w temacie. A nie zamierzam zniżać się do twojego poziomu, aby to jeszcze bardziej łopatologicznie wytłumaczyć.
Btw. najgorszy film dekady - niby przez kogo to organizowane (wp czy onet, nie wiem, nie zaglądam tam)? Po pierwszym lepszy najgorszym filmem dekady może być np. Kac Wawa, Wiedźmin (nie wspomnę już o tym, że wszystkie polskie filmy mogą należeć do najgorszego filmu dekady, no może nie licząc jakiś ambitniejszych filmów).
Co do ostatniego akapitu - nieważne czego, ważne, że rozpoznawana postać. I tyle w temacie.
PS.
Mam nadzieję, że 87 w nicku to nie rok, w którym się urodziłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 02:27, TobiAlex napisał:

Tak jak napisałem, nie zrozumiałeś tego, co miałem na myśli.


No nie mam niestety fakultetu z czytania w myślach.
I niczego nie trzeba tłumaczyć, wystarczy raz - nauczyć się używać magicznej opcji odpowiedź, dwa nie odwracać kota piczką jak się pisze ewidentne bzdury a potem kreci jak z nich wyjść zastawiając się tym, że "no bo ja coś miałem na mysli" :)
Dziecinne do kwadratu.

Z braku argumentów rozumiem, że się teraz zaczniesz motać ewentualnie bić pianę jak to zwykle robisz ?
To daruj sobie, dopisz tylko jakiś chwytliwy komentarz co by mieć świadomość "tak odpisałem ostatni!" i wydłuż e-pena tłumacząc niczym prezes Kaczyński, że nie wiemy co miałeś na myśli :)
Kolejne bzdury zamierzam zignorować.

Wyjaśniłem ci jak "działa" lista płac na prostym logicznym przykładzie, zacytowałem ci tez fragment gdzie rzucasz twierdzenie iż da się "zrobić to lepiej", z braku kontrargumentów ja rozmowę skończyłem.

Dnia 06.01.2013 o 02:27, TobiAlex napisał:

Btw. najgorszy film dekady - niby przez kogo to organizowane


Według rankingu RiffTrax [powalającą liczbą głosów] saga została okrzyknięta - i tu się pomyliłem - najgorszym filmem wszech czasów.
Pobiła nawet zacnego konkurenta "Batman&Robin".

Dnia 06.01.2013 o 02:27, TobiAlex napisał:

Mam nadzieję, że 87 w nicku to nie rok, w którym się urodziłeś...


Nadzieja matką głupich [tak to jest paradoksalnie mój rok urodzenia, bo mój nick gdy tworzyłem konto na gramie był zajęty, z braku oryginalności wpisałem cokolwiek byle się zarejestrować (wtedy jeszcze na bodajże stronie cdprojekt.pl]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 18:02, Pietro87 napisał:

Według rankingu RiffTrax [powalającą liczbą głosów] saga została okrzyknięta - i tu się
pomyliłem - najgorszym filmem wszech czasów.
Pobiła nawet zacnego konkurenta "Batman&Robin".

Uuuuu, według tego szanowanego rankingu RiffTr... oh wait.

Guess what: Twilight jest dla 13-letnich dziewczynek. Nikogo normalnego nie obchodzi, że film jest słaby, bo jest dla 13-letnich dziewczynek. I nie trzeba go oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź przeczytaj w jakim kontekście był tu w dyskusji wymieniony ten film - wtedy wróć jak będziesz wiedział o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, abyś wiedział w ogóle, co to jest [m], bo za dużo przesiadujesz w necie, ale wiadomo, że w necie każdy uważa się za nie wiadomo kogo, a po drugiej stronie siedzi beka z brylami Stępienia i się wielce wymądrza. I jeszcze raz napiszę, bo nadal nie rozumiesz. Na [m] w tej grze 7 programistów??? Do czego? 7 animatorów. Ludzi od artów to ze 150 jest... Niektóre gry indie (sorry, ale o firmie, która zatrudnia ponad 120 ludzi, nie można mówić, że to firma indie!), gdzie jest 3 programistów na krzyż, jeden grafik, mieli więcej do roboty niż tu. Teraz rozumiesz? Czy nadal nie dociera? Już prościej napisać się nie da. I napiszę jeszcze raz - nie żeby gra była zła czy coś takiego, bo fabuła jest [m]. Tylko nie widać tej listy płac (szczególnie jeżeli idzie o programistów czy grafików) w tej grze. No chyba, że chcieli grę stworzyć przez tydzień. Ale to też nie, przecież gra ukazywała się w odcinkach, w dość długich odstępach czasu. Wymądrzam się? Tak, bo ja czytam takie bzdury jak twoje, to wiem, czy ci się to podoba czy nie, że jestem mądrzejszy od ciebie. I sorry, skoro masz 26 lat to czas najwyższy dorosnąć. RiffTrax? Tak jak napisałem, nie wchodzę na wp czy onet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I słoma z butów jednak wyszła :)
Dużo nie trzeba było na to czekać - ale przynajmniej nie zawiodłeś jak zwykle z resztą.

P.S.
A co zagraniczny serwis ma wspólnego z polskim onetem to nie mam bladego pojęcia, ale widać "alfa i omega" wie lepiej =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować