Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nintendo: Wii U sprzedaje się miarowo

15 postów w tym temacie

A czego oni się spodziewali? Prawdziwe życie konsoli zaczyna się dopiero po jakiś dwóch latach od premiery, kiedy jest w co na nią grać. Ja np. bardzo chętnie bym zainwestował w PS Vitę, ale musiałbym mieć z 5-10 gier, w które chciałbym zagrać. Póki co mam tylko 3 na swojej liście (przy czym 2 z nich są trochę naciągane). A jeśli chodzi o Wii U to póki co nie ma żadnej gry, w którą chciałbym zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na WII U pociąga mnie tylko zombieU i Mario natomiast spójrzmy prawdzie w oczy. Przez poniżające potraktowanie dużej liczby krajów w tym POLSKI gdzie po prostu konsol NIE dano poziom zainteresowania spadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na WII U pociąga mnie tylko zombieU

No ja właśnie też myślę o ZombiU :)

> Przez poniżające potraktowanie dużej liczby krajów w tym POLSKI gdzie po prostu konsol NIE dano poziom zainteresowania spadł.

No nie da się ukryć, że dali ciała, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić - wątpię, aby u nas było duże zainteresowanie tą konsolą. Postanowili więc, że pierwsze partie konsoli wyślą tam, gdzie się one na pewno sprzedadzą - UK :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety przed zakupem powstrzymuje (oprócz oczywiście braku dostępności konsoli w sensownych sklepach) cena. Kwota do zapłacenia za Wii U premium jest jak na mój gust o 500 zł za wysoka - zwłaszcza, że, o ile się nie mylę, oprócz WiiPada (czy jak mu tam), nie dołączono żadnych dodatkowych kontrolerów. Mam co prawda dwa WiiLoty, ale mimo wszystko - obecnie chcą zbyt wiele oferując zbyt mało w zamian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji Wii U, czy gram.pl będzie miało konsolę w sprzedaży? Głównie chodzi mi o
> wersję Premium (czarna).

Szanse na to są bardzo niewielkie. Firma dystrybuująca produkty Nintendo w Polsce przestała się tym zajmować z początkiem nowego roku. Jeśli nie pojawi się nowy dystrybutor, to konsola raczej nie pojawi się w naszym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 11:21, Moooras napisał:

A czego oni się spodziewali? Prawdziwe życie konsoli zaczyna się dopiero po jakiś dwóch
latach od premiery, kiedy jest w co na nią grać. Ja np. bardzo chętnie bym zainwestował
w PS Vitę, ale musiałbym mieć z 5-10 gier, w które chciałbym zagrać. Póki co mam tylko
3 na swojej liście (przy czym 2 z nich są trochę naciągane). A jeśli chodzi o Wii U to
póki co nie ma żadnej gry, w którą chciałbym zagrać.


Jak na razie przyszłość Vity widzę w średnio różowych barwach. Ale sam może zainwestuję w używaną konsolkę kiedy wyjdzie Persona 4 Golden w Europie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 14:12, Chowaniec napisał:

Szanse na to są bardzo niewielkie. Firma dystrybuująca produkty Nintendo w Polsce przestała
się tym zajmować z początkiem nowego roku. Jeśli nie pojawi się nowy dystrybutor, to
konsola raczej nie pojawi się w naszym sklepie.


A tam.. U mnie w Media Markcie przed świętami i po świętach widzę na półeczkach Wii U w edycji Premium i normalnej :) Stoją i nikt nie kupuje. To samo Saturn. Jak dla mnie, Wii U ma słabe gry na starcie. Do tego u nas to całkowicie bieda bo żadna gra nie jest nawet zlokalizowana. EA Polska nie popisała się i nie wydała nawet swoich napisów do ME3. Kto to kupi ? : ) Same mario i nic więcej. Konsola miała przyciągać firmy trzecie a nie tylko maskotki Nintendo. Na razie każdy większy wydawca odcina się od tej konsoli i nie chce na nią nic większego wydawać. Teraz kupienie Wii U to by była strata pieniędzy i to dużych pieniędzy. Warto poczekać na konkretne tytuły jeśli wyjdą, bo jak nie to po prostu olewamy Wii U jak poprzednika i czekamy na nowego xboxa i playstation jak zwykle : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A tam.. U mnie w Media Markcie przed świętami i po świętach widzę na półeczkach Wii U
> w edycji Premium i normalnej :) Stoją i nikt nie kupuje. To samo Saturn.

Kurde, najgorsze, że jak sprawdzasz te sklepy w necie, to w ogóle nie ma informacji o dostępności tych konsol. Będę musiał podzwonić po sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są na Allegro. I tak naprawdę tylko tam.
A najgorsze jest to, że nie ma polskiej wersji bundle''a z ZombiU. Są tylko brytyjskie za 2400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Są na Allegro. I tak naprawdę tylko tam.

Szczerze to takiego sprzętu z Allegro wolałbym nie kupować, różnie to bywa potem z gwarancją itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 14:44, TobiAlex napisał:

Kurde, najgorsze, że jak sprawdzasz te sklepy w necie, to w ogóle nie ma informacji o
dostępności tych konsol. Będę musiał podzwonić po sklepach.


Rzadko coś aktualizują a zwłaszcza jak nie mają towaru. Najlepiej pytać osobiście w sklepie i tam też kupować. Te większe sieci jak MM czy Saturn zawsze coś skubną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że tego produktu po prostu nie da się sprzedać tak dobrze jak Wii. Wielki padzioch z ekranem nie przemawia do graczy casualowych tak, jak machanie łapami na lewo i prawo, a już szczególnie w epoce, w której na każdym kroku mamy ekrany dotykowe, a tanie tablety sprzedawane są nawet w Biedronce. A przecież poprzedni sprzęt od Ninny sprzedawał się świetnie właśnie dzięki casualom, bo tzw. gracze hardcore''owi nie bardzo mieli w co na nim pograć... i dlatego zapewne większość takowych teraz też się wstrzyma i poczeka raczej na nowe zabawki od Sony i Microsoftu. Bo a nuż okaże się, że Wii U znowu jest sporo słabsze od konkurencji (i pewnie tak będzie).

Więc trochę jest chyba problem z targetem, albo być może Ninny przeliczyło się z atrakcyjnością Padletu dla przeciętnego, nie-hardcore''owego zjadacza chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 14:44, TobiAlex napisał:

> A tam.. U mnie w Media Markcie przed świętami i po świętach widzę na półeczkach
Wii U
> w edycji Premium i normalnej :) Stoją i nikt nie kupuje. To samo Saturn.

Kurde, najgorsze, że jak sprawdzasz te sklepy w necie, to w ogóle nie ma informacji o
dostępności tych konsol. Będę musiał podzwonić po sklepach.



To coś słabo szukasz bo w ultimie są dostępne od ręki :

http://www.ultima.pl/konsole/s510/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować