Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

NVIDIA zapowiada Project SHIELD - przenośne urządzenie do gier

41 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Urządzenie ma kształt kontrolera do gier, z otwieranym, 5-calowym wyświetlaczem 720p i jest wyposażone w procesor Tegra 4. Może zarówno działać jako konsola z Androidem, jak i współpracować z PC.

Przeczytaj cały tekst "NVIDIA zapowiada Project SHIELD - przenośne urządzenie do gier" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 19:30, LeVaN95 napisał:

A skąd ty masz tyle pieniędzy, że sobie sam kupisz bo wnioskując po twoim nicku to lat
dużo nie masz ;p Ale propozycja ciekawa :)


Wnioskując po nicku to Ty niewiele starszy :D Poza tym może to być równie dobrze jak rok urodzenia także wzrost albo np. druga część numeru pin ;D Lepiej niczego nie zakładać, bo można się na tym przejechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł i wygląd. Oczywiście 720p to jakaś przenośnia. Bo do takiego małego ekranu 720p ? Nie będzie widać różnicy. Cena to pewnie 2000 zł w tym dziwnym i bogatym kraju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niepojętym dla mnie jest fakt, że jeszcze chwilę wcześniej ktoś tutaj twierdził, że konsole umierają i kolejna generacja będzie ostatnią a teraz wydaje własną...

Also, czuję się, jakbym był w 1983 roku. Może to dobrze, bo czeka nas ładny kryzys branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na coś takiego czekałem ! tylko wyświetlacz lipa jak to tylko HD a nie Full HD w tym roku większość smartphonów będzie miała 1080p . Grafika spoko jeszcze tylko 2-4gb ramu i procesor quadcore 1.5-2GHz i ideał do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że ostatnio wszyscy poszaleli z własnymi konsolami. Szkoda, że nie mamy do czynienia z prawdziwym next genem tylko z jakimiś dziwadłami opartymi na androidzie i małych ekranach (wliczając w to wiii uuuuu)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy pięciu calach rozdzielczość nie ma tak wielkiego znaczenia. Tym bardziej, że ekran będzie w raczej sporej odległości od Ciebie. Pikseli i tak nie zauważysz a czas pracy na baterii zostanie wydłużony, bo jednak ekrany FHD swoje biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 20:20, Henrar napisał:

Niepojętym dla mnie jest fakt, że jeszcze chwilę wcześniej ktoś tutaj twierdził, że konsole
umierają i kolejna generacja będzie ostatnią a teraz wydaje własną...

A to nie jest tak że komputery co roku umierają ? :D
Inna sprawa że konsole faktycznie coraz bardziej upodobniają się do nich. To co chce wydać Valve to nic innego jak składany PeCet, może nieco zmodyfikowany.
A ta tutaj ma streamingować gierki z PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 20:09, vegost napisał:

Bardzo fajny pomysł i wygląd. Oczywiście 720p to jakaś przenośnia. Bo do takiego małego
ekranu 720p ? Nie będzie widać różnicy. Cena to pewnie 2000 zł w tym dziwnym i bogatym
kraju :)


I tak te rozdzielczości to jakaś kpina - mi wystarcza FHD na 22 calach, a teraz będą ekrany 5 cali FHD :D I tak ludzkie oko nie zobaczy żadnej różnicy, a bateria starczy na jeszcze mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 21:18, pawbuk napisał:

I tak te rozdzielczości to jakaś kpina - mi wystarcza FHD na 22 calach, a teraz będą
ekrany 5 cali FHD :D I tak ludzkie oko nie zobaczy żadnej różnicy, a bateria starczy
na jeszcze mniej :D

Ale cyferki, dude! CYFERKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 21:17, Darkstar181 napisał:

A to nie jest tak że komputery co roku umierają ? :D
Inna sprawa że konsole faktycznie coraz bardziej upodobniają się do nich. To co chce
wydać Valve to nic innego jak składany PeCet, może nieco zmodyfikowany.
A ta tutaj ma streamingować gierki z PC.


Mówi się o tym, że nowe konsole stacjonarne także będą miały podzespoły komputera :) Prawdopodobnie karty AMD, ale słyszałem też coś o APU AMD (prawdopodobnie zwykła bujda ze względu na fatalną wydajność). Chyba jednak Cell okazał się dla Sony za drogi.
Ciekawy jestem wydajności Tegry 4 i jej pojedynku z kolejnymi generacjami układów mobilnych Apple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 21:18, pawbuk napisał:

I tak te rozdzielczości to jakaś kpina - mi wystarcza FHD na 22 calach

Pff mi starczyło 13x7 na 32 Calach nie wiem jak, ale starczyło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 21:19, Dared00 napisał:

Ale cyferki, dude! CYFERKI!


Oczywiście wiem, że dla marketingu te cyferki to podstawa :D Dlatego nadal synonimem najnowocześniejszego smartfona na rynku jest Galaxy S3, mimo, że wyszły już ciekawsze urządzenia Motoroli, HTC czy Nokii. Samsung bardzo dobrze zrozumiał jak trafić do klientów i widzę, że inni się na nim wzorują. Trochę inną drogą idzie Apple, choć to oni swoją Retną rozpoczęli ten wyścig na rozdzielczości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować