Zaloguj się, aby obserwować  
Liqid

Fable 2 - temat ogólny

742 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2007 o 18:02, Bingolo napisał:

1.więkrza swoboda

A przypadkiem jej nie miałeś? Ja czułem się wolny jak ptak;>
Kolejność wykonywania zadań i czas ich realizacja nie był narzucony, dodatkowo świat stał otworem... przynajmniej jego większa część.

Dnia 23.11.2007 o 18:02, Bingolo napisał:

2.mniejsza cukierkowść gry

Screeny i filmiki z Fable 2 wprawdzie tak słodko nie wyglądają, ale gra powinna zachować urok cudownych lokacji i widoczków.

Dnia 23.11.2007 o 18:02, Bingolo napisał:

3.duży świat

Heh z tym nie powinno być problemów. Nowe xpudło w porównaniu do starego to zwykły komputer w obudowie:P więc spokojnie będzie mógł odwzorować świat [ można popatrzeć choćby na obliviona]

Dnia 23.11.2007 o 18:02, Bingolo napisał:

4.małą liniowość

Eee trochę bezsensu ten punkt.

Dnia 23.11.2007 o 18:02, Bingolo napisał:

5.wiele możliwości

Miałeś najczęściej dwie. Heh to i tak dużo:P

Dnia 23.11.2007 o 18:02, Bingolo napisał:

6.możliwość stworzenia nowych klas

W jedynce nie było klas, w dwójce... nie wiem. Są całkowicie zbędne - masz zamiar uczyć się magi? Proszę bardzo... a może strzelania z łuku? Wybór dowolny i nic cię nie ogranicza.

Dnia 23.11.2007 o 18:02, Bingolo napisał:

7.wybór płci

A nie będzie. Ktoś już wspomniał tutaj o np. rodzeniu dzieci, zmywaniu itp;D

Dnia 23.11.2007 o 18:02, Bingolo napisał:

8.niskie wymagania

[śmiech na sali] Ja obstawiam, że porównywalne, lecz trochę większe niż gears of war:P Ale spokojnie! zanim gierka wyjdzie na pc to spokojnie powinieneś kupić nowy komputer...

Dnia 23.11.2007 o 18:02, Bingolo napisał:

9.dobra muzyka

Z tym nie będzie problemu.
Mnie osobiście najbardziej ciekawi w jaki sposób będzie funkcjonowała broń palna oraz sposób odradzania. Ja zginąłem w jedynce dwa razy, najczęściej przez nieuwagą - zapomniałem o miksturze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

[śmiech na sali] Ja obstawiam, że porównywalne, lecz trochę większe niż gears of war:P Ale
spokojnie! zanim gierka wyjdzie na pc to spokojnie powinieneś kupić nowy komputer...

ehhh mi chodzi o dobro ogółu xD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

> swoboda
A przypadkiem jej nie miałeś? Ja czułem się wolny jak ptak;>

No, to zależy co nazywasz wolnością. Lokacje były bardzo małe, zamknięte i liniowe (taki sznurek z dwoma końcami, a jak się skończyło pojawiła się po prostu nowa w teleporcie), nie można ich porównać do choćby Morrowinda. Swoboda podróży więc odpada. Interakcja - trochę można robić, ale też bez przesady, rozmowy ograniczają się do gestów, niektóre wątki (małżeństwo choćby) są mało rozwinięte. Ze swobodą rozwoju postaci też bym polemizował, bo określasz tu właściwie przede wszystkim wygląd i czy chcesz być dobry, czy zły, bo wszystkie zdolności i tak prędzej czy później zdobędziesz, a walczyć się IMO opłaca najbardziej połączeniem miecza i magii, bo łucznictwo jest ubogie (sprawdza się tylko ciutek przy pierwszej walce z Rzeźnikiem). Swobody nieco jest, ale bez przesady.

Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

Kolejność wykonywania zadań i czas ich realizacja nie był narzucony, dodatkowo świat stał otworem...
przynajmniej jego większa część.

Kolejności nie było? Była, była. Złote zadania były jak najbardziej ukolejkowane, srebrne rozsiane pomiędzy poszczególnymi złotymi, a brązowe były do wykonania w dowolnym momencie, ale to typowe questy poboczne. A świat otworem? Jeśli drogę Gildia bohaterów - Kamienna Altana - Wielki Las - Mroczny Las - Dolina Dębów nazywasz światem to rzeczywiście :) Bo reszta (Trasa Las Wiedźm - Sękowa Polana, Wybrzeże Haków, jako osobna niezależna lokacja i Śnieżna Iglica z okolicami) dochodzi później. Tia, mówię, tu TES raczej przoduje.

Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

> 2.mniejsza cukierkowść gry
Screeny i filmiki z Fable 2 wprawdzie tak słodko nie wyglądają, ale gra powinna zachować urok
cudownych lokacji i widoczków.

Cukierkowość jak cukierkowość, trochę jej było, ale nazwa mówi za siebie :)

Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

> 3.duży świat
Heh z tym nie powinno być problemów. Nowe xpudło w porównaniu do starego to zwykły komputer
w obudowie:P więc spokojnie będzie mógł odwzorować świat [ można popatrzeć choćby na obliviona]

Mam nadzieję, że będzie duży, ale ważne też, by nie był "sznurkowaty", jak mówiłem. Zresztą na PC-cie nie ulepszyli tego zanadto, tylko dodali jedno miasto - okolice. Miast też nie można nazwać dużymi, jeśli żyło w nich kilkudziestu mieszkańców. Warto by było, gdyby to poprawili.

Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

> 4.małą liniowość
Eee trochę bezsensu ten punkt.

Potwierdzam.

Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

> 5.wiele możliwości
Miałeś najczęściej dwie. Heh to i tak dużo:P

Możliwości czego? Dobro - zło? Założyć te nowe kalesonki, czy getry płytowe od Prady? Iść do przodu, czy w lewo, ubić wpierw tego draba (ej, to anagram barda :) czy wilkołaka? Oj, możliwości było wiele :)

Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

> 6.możliwość stworzenia nowych klas
W jedynce nie było klas, w dwójce... nie wiem. Są całkowicie zbędne - masz zamiar uczyć się
magi? Proszę bardzo... a może strzelania z łuku? Wybór dowolny i nic cię nie ogranicza.

A ja chciałbym nauczyć się podrzynania gardeł od tyłu... Nie ma? (Pośpiech Zabójcy to nie skrytobójstwo, a skradanie nie ma w tej grze sensu) To może walczyć dwoma mieczami. Też nie? Umiejętności było mało i wykorzystując mnożnik można było szybko zdobyć wszystko, zresztą tutaj lepiej inwestować we wszystko...

Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

> 7.wybór płci
A nie będzie. Ktoś już wspomniał tutaj o np. rodzeniu dzieci, zmywaniu itp;D

Powinien być, ale nie wiadomo jak to wpłynie na fabułę/gameplay (oprócz dzieci ^^)

Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

> 8.niskie wymagania
[śmiech na sali] Ja obstawiam, że porównywalne, lecz trochę większe niż gears of war:P Ale
spokojnie! zanim gierka wyjdzie na pc to spokojnie powinieneś kupić nowy komputer...

Tryby Wojny? Bez przesady, zależy od optymy i jakości grafiki, ale sądzę, że te nie aż takie stare też pociągną.

Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

> 9.dobra muzyka
Z tym nie będzie problemu.

No, zależy. Poza głównym motywem nie było tam nic specjalnego, wszystko właściwie schodzi na drugi plan. Przydałby się dynamiczniejszy soundtrack, ale to zobaczymy, jak wyjdzie.

Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

Mnie osobiście najbardziej ciekawi w jaki sposób będzie funkcjonowała broń palna

Pewnie jak łuki, tyle że zmodyfikowane. Jak dotąd to jedna wielka niewiadoma i można tylko się domyślać.

Dnia 31.12.2007 o 11:49, Forgotten napisał:

oraz sposób odradzania. Ja zginąłem w jedynce dwa razy, najczęściej przez nieuwagą - zapomniałem o
miksturze...

Jak miałeś Fizyczną Tarczę stale na sobie, to upilnowac było łatwo. A, że dali jeszcze fiolki zmartwychwstania, to nie mam pojęcia, jak można w tej grze ostatecznie zginąć.
Co do odradzania - mówił tu Piterek coś o systemie ran i zapłaty, by mieć ich jak najmniej. Przekombinowane jak dla mnie, leżę w płytówce i kopiąc mnie, ranią? Zobaczy się, jak wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 17:10, Liqid napisał:

Swobody nieco jest, ale bez przesady.

Cóż, te małe, liniowe, zamknięte lokacje zawsze stały dla ciebie otworem i śmiało mogłeś do nich wracać. Ograniczała cię w tej kwasji jedynie fabuła - i dobrze:P Gra przecież była tworzona na pierwsze xpudło a nie na pc... Heh może i nie jestem zbyt wymagający, ale taka swoboda mi wystarczy.
Interakcja jest dość charakterystyczna. Mi również brakowało tekstów mówionych przez postacie niezwiązane z zadaniami, ale tacy npc w innych rpgach, najczęściej powtarzają w kółko kilka informacji - przez całą grę. W Fable zaś ludzie reagują na twoje zachowanie(mogą cię wyśmiać/podziwiać itd.), a i ich nastawienie do ciebie zmienia się wraz z tobą:)

Dnia 04.01.2008 o 17:10, Liqid napisał:

Ze swobodą rozwoju postaci też bym polemizowa

Gra opowiada pewną historię i niektóre żeczy muszą być narzucone.

Dnia 04.01.2008 o 17:10, Liqid napisał:

bo wszystkie zdolności i tak prędzej czy później zdobędziesz

Fakt, zbyt ławo zdobywało się doświadczenie. Jednakże sposób jego rozdzielania na ogólne punkt i te do siły, zręczności... jest bardzo dobrym pomysłem, który mam nadzieję zostanie.

Dnia 04.01.2008 o 17:10, Liqid napisał:

Kolejności nie było?

Najwyraźniej nie sprecyzowałem:P mogłeś np. olać złote i zabrać się za brązowe, wprawdzie bez ruszenia fabuły większość tych zadań jest nieosiągalna, ale... alE.

Dnia 04.01.2008 o 17:10, Liqid napisał:

> > 5.wiele możliwości
> Miałeś najczęściej dwie. Heh to i tak dużo:P
Możliwości czego?

Wyboru dobra lub zał:P

Dnia 04.01.2008 o 17:10, Liqid napisał:

A ja chciałbym nauczyć się podrzynania gardeł od tyłu... Nie ma?

Nie ma.
Chodziło o klasy, a nie umiejętności.

Dnia 04.01.2008 o 17:10, Liqid napisał:

Poza głównym motywem nie było tam nic specjalnego, wszystko właściwie schodzi...

Zależy, ja bardzo miło wspominam pięć utworów.

Dnia 04.01.2008 o 17:10, Liqid napisał:

Pewnie jak łuki, tyle że zmodyfikowane. Jak dotąd to jedna wielka niewiadoma i można tylko
się domyślać.

Pewnie siłę rażenia będzie miała znacznie większą, co odbije się oczywiście na szybkostrzelności i celności;P

Dnia 04.01.2008 o 17:10, Liqid napisał:

Co do odradzania - mówił tu Piterek coś o systemie ran i zapłaty, by mieć ich jak najmniej.

Taa ja też coś czytałem:P odradzamy się z bliznami(które, niezbyt podobają się mieszkańcom), a ich ilość zależy od "zapłaconego" złota/punktów doświadczenia - im więcej wybulimy tym lepiej wyglądamy... po śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 07:37, Vormulac napisał:

Nowe obrazki z Fable 2. :)

Czyżby tak wyglądały nasze kochane Hobbesy? Widać 500 lat ewolucji swoje jednak dało, nie są już takimi niebiseskimi/czerwonymi/niebiesko-białymi kluchami i mają porządne uszy, a nawet kolorowe gatki. Gremliny? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście już najnowszy filmik z Fable 2?

Jak dla mnie system poruszania się postaci jest jeszcze niedopracowany, a pies w tle zachowuje się sztucznie.

Za to graficznie gra wymiata. Jedna z lepszych odsłon lasu i okolicznych terenów. Niestety w filmiku nie za wiele widać, gdyż osoba obsługująca postać (kobietę) nie pochodziła za wiele. No, ale zobaczcie sami.


http://www.gametrailers.com/player/30971.html


Aha, jest to wersja na X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 22:09, misiaczek12 napisał:

A ja mam pytanie... bo z tego co slyszalem fable 2 ma byc tylko na xpudlo... czy to prawda???
nie zrobia wersji na pc?


Zrobią, jeżeli nie wyjdzie na równi 360 to trochę później. 1 była tylko na XBOX najpierw, apotem zrobili udoskonaloną konwersję na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak,ja nie mogę się już doczekać Fable 2. :D
Mam tylko nadzieję,że będzie dłuższa niż jedynka...
Aha,jeszcze jedno.Kto czytał zapowiedź w najnowszym CDA? Pisano tam,że około w 6 godzinie gry mamy szansę zrobić coś bardzo dobrego,ale w zamian stracimy coś,do czego zdążymy się przywiązać przez ten czas gry...
I wiecie co? Myślę,że chodzi tu o tego psa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinna być dłuższa. Moim zdaniem świetne może być to, że decyzje podjęte w trakcie gry będą zmieniać świat w którym żyje postać. Tak, czytałem CDA, i mnie też to zastanowiła ta decyzja. No to może być związane z psem, ale podobno zwierzak ma nam towarzyszyć przez całą rozgrywkę. Myślę że to mogłoby też być związane z jakimś NPC lub przedmiotem, który będzie dla nas ważny i którego poznamy/dostaniemy na początek gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 20:24, gothicsheep napisał:

> http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=7223 link dla was panowie ;p takie coś znalazłem.

> Jak to już wiadomo to prosze nie krzyczeć ;D
Ale o co chodzi? O okładkę, screeny? ;d Bo jeśli o sam link, to każdy zainteresowany
i tak by na niego trafił ;-).

Głównie to o okładkę i screeny mi chodzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie związane z Fable

Jak można pokonać tego ostatniego gościa, w ostatnim złotym quetscie. Próbowałem na wiele sposobów i nic zawsze przegrana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee...co to jest?:P
W filmiku była pokazana ta klasa o ile była to klasa a skoro zostało pokazane z obrazami innych klas.
No bo osoba w kapturze bawiła się w piekło-niebo(chyba),pojawiły się profesje i ten Pudzian wyglądający jak po wizycie u demona-kosmetyczki.:P
Jeśli ma to być klasa to może coś w stylu:mrocznego wojownika wspomagającego się mocą demonów?:P
http://cms.gram.pl/sites/fable/galleries/11/81.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować