Zaloguj się, aby obserwować  
Kitkat10

Technik-Informatyk

36 postów w tym temacie

Z tego, co zrozumiałem jesteś dopiero w 3 klasie gimnazjum. Spokojnie masz jeszcze czas, żeby podszlifować majcę, bo materiał trudny nie jest. Wakacje są długie, więc nawet godzina dziennie (jeśli Ci na czymś zależy, to możesz godzinę dziennie poświęcić) robienia jakichś zadanek z matematyki, codziennie, systematycznie i bez problemu powtórzysz cały program podstawówki i gimnazjum. Postaraj się dostać do jakiegoś w miarę dobrego liceum do klasy matematyczno-fizycznej. Jeśli nie czujesz się na siłach i wiesz, że nie będziesz mial wystarczająco dużo punktów, to dowiedz się gdzie, w których technikach matma i fizyka są na w miarę dobrym poziomie. Całe liceum ostro pracujesz nad majcą, fizyką i informatyką, a resztę przedmiotów trochę olewasz, ewentualnie robisz z nich tylko tyle ile potrzeba na 2 i żeby zdać maturę. Dodatkowo potrzebny będzie Ci jakichś język obcy, najlepiej angielski. Widzisz - najważniejsze będą 4 przedmioty. Pracujesz głównie nad nimi, a 3 lata liceum to naprawdę dużo czasu na nauczenie się dobrze tych przedmiotów. Kup sobie jakieś zbiory zadań do matmy i fizyki, szlifuj angielski i będzie dobrze ;)

Nie jestem na informatyce, ani na żadnych studiach technicznych, ale matmy mam znacznie więcej niż moi kumple z informatyki :) Matematyka naprawdę nie jest trudna, o ile poświęcisz czas na jej zrozumienie. Niestety, bardzo ważne są podstawy, dlatego JUŻ TERAZ zacznij pracować nad matematyką :) Ja na początku liceum sobie powiedziałem, że na pewno nie pójdę na żaden kierunek studiów, na którym będzie dużo matematyki. I jak się moje losy potoczyły? W zeszłym semestrze jako jedyny na roku miałem dwie piątki z Ekonometrii, czyli praktycznie z samej matematyki (głównie statystyka i rachunek prawdopodobieństwa, z dodatkiem algebry liniowej i domieszką analizy matematycznej) :D Jak więc widzisz różnie się losy luzkie układają, więc nie poddawaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po technikum informatycznym. Matmy i fizy będziesz miał sporo. Na studiach jeszcze więcej matmy. Szkoła średnia to przy tym pikuś. Ja lubię matmę, ale to co jest na analizie to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 19:10, Vilmar napisał:

(choć już w przypadku doktora byłoby z pewnością inaczej).


No ja miałem do czynienia z takimi doktorami, że ten tytuł budziłby raczej negatywne skojarzenia niż pozytywne... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 17:28, Kitkat10 napisał:

Czyli mam sobie odpuscic i moje zamilowanie do informatyki i rzeczy zwiazanymi z komputerami
ma odejsc w niepamiec? Tylko ja nie mowie ze bede studiowal chodzi mi o to co ucza w
technikum moze tam naucze sie lepiej maty i jakos dam rade w dalszej nauce.

Nie odpuszczaj. Wielu całkiem niezłych programistów w różnych krajach, to absolwenci takich matematycznych kierunków jak historia czy geografia. Matematyka jest przydatna w programowaniu, ale nie jest jedynym wyznacznikiem. Poza tym jeżeli lubisz programować, to może oznaczać, że masz (miałeś) po prostu fatalnych nauczycieli tego przedmiotu i pokrewnych (fizyka też się tu zalicza).
Tak więc nie przejmuj się. Weź pod uwagę, że ludzie, którzy na programowaniu zbili miliardowe majątki nie mieli wiele wspólnego z matematyką. Więcej warta okazała się ich wiedza ogólna oraz nieszablonowe podejście do problemów, których rozwiązania się podjęli. Przykłady? Facebook, Windows, Mac, Oracle, Amazon... Dzisiaj to trzon powszechnie używanych technologii komputerowych.
Papierek jest tu tylko przepustką do bycia nieco lepiej opłacanym najemnikiem. Olej papier i zrób coś przydatnego wielu ludziom, to będziesz zatrudniał tych z papierami, którzy będą musieli mówić do Ciebie "szefie". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 19:28, Inferno0009 napisał:

Jestem po technikum informatycznym. Matmy i fizy będziesz miał sporo. Na studiach jeszcze
więcej matmy. Szkoła średnia to przy tym pikuś. Ja lubię matmę, ale to co jest na analizie
to masakra.

Ciekawe co powiesz jak będziesz musiał zaliczać topologię... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 23:18, Olamagato napisał:

> Jestem po technikum informatycznym. Matmy i fizy będziesz miał sporo. Na studiach
jeszcze
> więcej matmy. Szkoła średnia to przy tym pikuś. Ja lubię matmę, ale to co jest na
analizie
> to masakra.
Ciekawe co powiesz jak będziesz musiał zaliczać topologię... ;)


Boje się, że niezaliczę analizy, a niechce brać warunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 23:35, Inferno0009 napisał:

Boje się, że niezaliczę analizy, a niechce brać warunku

Analiza, a potem ewentualnie równania różniczkowe są przydatne do tego, żeby mieć nieco szerszą perspektywę tego do czego potrzeba było wykombinować aż taki aparat matematyczny. Problem w tym, że na studiach poza Polską najpierw się nakreśla listę problemów inżynierskich, które były w swoim czasie do pokonania, a potem pokazuje jak się udało je pokonać. Wtedy widzisz sens matematyki wyższej. Natomiast w Polsce musisz się uczyć tego samego w zupełnym oderwaniu od tego po co to w ogóle było potrzebne. W zasadzie jest to tylko czysta teoria do wkucia wraz z mechanicznym nauczeniem się pewnej liczby przekształceń nie mających swojego uzasadnienia, ani celu. Dlatego takie przedmioty na polskich studiach wydają się tak ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2013 o 23:17, Olamagato napisał:

Tak więc nie przejmuj się. Weź pod uwagę, że ludzie, którzy na programowaniu zbili miliardowe
majątki nie mieli wiele wspólnego z matematyką. Więcej warta okazała się ich wiedza ogólna
oraz nieszablonowe podejście do problemów, których rozwiązania się podjęli. Przykłady?
Facebook, Windows, Mac, Oracle, Amazon... Dzisiaj to trzon powszechnie używanych technologii
komputerowych.


Bill Gates i Richard Stallman ukończyli Math 55 na Harvardzie, najtrudniejszy kierunek matematyczny na świecie.

Yhym.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 13:31, Pietro87 napisał:

Bill Gates i Richard Stallman ukończyli Math 55 na Harvardzie, najtrudniejszy kierunek
matematyczny na świecie.


To nie kierunek, tylko przedmiot. Gates z tego co pamiętam studiów na Harvardzie nigdy nie ukończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos co sie robi w technikum (technik-informatyk) poza programowaniem bo narazie ucze sie tylko tego a tak moglbym zaczac kolejne dziedziny informatyki np. administrator sieci jesli ktos juz ukonczyl lub uczy sie w technikum prosze o pomoc.

Dodam ze chodze juz do klasy z rozszerzonym angielskim ostatnio z próbnego egzaminu mialem 85% dobrze wiec angielski chyba sie przyda tez w informatyce? jak myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 16:59, Kitkat10 napisał:

Wie ktos co sie robi w technikum (technik-informatyk) poza programowaniem bo narazie
ucze sie tylko tego a tak moglbym zaczac kolejne dziedziny informatyki np. administrator
sieci jesli ktos juz ukonczyl lub uczy sie w technikum prosze o pomoc.

Dodam ze chodze juz do klasy z rozszerzonym angielskim ostatnio z próbnego egzaminu mialem
85% dobrze wiec angielski chyba sie przyda tez w informatyce? jak myslicie


Zabawa z sieciami? W moim toku nauczania z starym programie było administrowanie sieci. Teraz jest nowy program nauczania więc mogło się trochę pozmieniać. Angielski się przydaje na pewno w informatyce ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc duzo tu juz postów więc może ci to juz ktoś powiedział ale masz dopiero 15 lat twój mózg nie jest w pełni rozwinięty i potrzebujesz jeszcze sporo czasu by to opanować ale najważniejszy jest upór z czasem zrozumiesz ,że
kwestia rozumienia matematyki to też punkt postrzegania rzeczywistości i to co teraz ci sie wydaje trudne kiedys będzie smiesznie łatwe.Pozatym można zrobic naprawdę wiele bez matematyki bo informatyka to nie tylko matematyka ale bez niej jakby cięzko o coś bardziej konkretnego.Moja rada to nie poddawaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 16:49, Daelor napisał:

> Bill Gates i Richard Stallman ukończyli Math 55 na Harvardzie, najtrudniejszy
kierunek
> matematyczny na świecie.


To nie kierunek, tylko przedmiot. Gates z tego co pamiętam studiów na Harvardzie nigdy
nie ukończył.

Gates ukończył tam studia, 30 lat po tym, jak je rzucił.
Chociaż pewnie to wyglądało tak "Ja wam zrobię 20 pracowni komputerowych, a wy mi dajcie ten dyplom, ok?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 13:31, Pietro87 napisał:

Bill Gates i Richard Stallman ukończyli Math 55 na Harvardzie, najtrudniejszy kierunek
matematyczny na świecie.

Jak widać koledzy już zdążyli sprostować. Pierwszy na pewno nie miał skończonych studiów kiedy zajmował się MS-DOS, ani nawet kiedy był robiony pierwszy Windows.
Co nie znaczy, że nie znał matematyki. Matematyka to narzędzie. Warto umieć się nim posługiwać.
Tyle że jak w każdej dziedzinie są różne poziomy zaawansowania i służenia jako narzędzie. Obecnie w informatyce jakieś 99% przypadków wykorzystuje matematykę na poziomie dobrej szkoły średniej (w tym niemal cała grafika 3D). Reszta, to oprogramowanie naukowo-badawcze oraz takie przypadki jak kryptografia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 16:59, Kitkat10 napisał:

Wie ktos co sie robi w technikum (technik-informatyk) poza programowaniem bo narazie
ucze sie tylko tego a tak moglbym zaczac kolejne dziedziny informatyki np. administrator
sieci jesli ktos juz ukonczyl lub uczy sie w technikum prosze o pomoc.

Dodam ze chodze juz do klasy z rozszerzonym angielskim ostatnio z próbnego egzaminu mialem
85% dobrze wiec angielski chyba sie przyda tez w informatyce? jak myslicie


W technikum masz m.in.:
systemy komputerowe ( windows, linux, mac)
sieci komputerowe
grafika komputerowa (m.in. Photoshop, Corel, InDesign, 3D Max)
urządzenia techniki komputerowej (czyli cały sprzęt, podzespoły, peryferia)
programowanie

Ja mialem jeszcze Multimedia (typu Flash, obróbka dzwięku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować