Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bethesda szykuje Fallout 4?

65 postów w tym temacie

No i właśnie. Dzieje się to, czego się obawiałem - za Fallouta bierze się Bethsoft. F4 nie będzie raczej następcą NV. NV stworzył przecież Obsidian, o kilka klas lepszy w robieniu erpegów od Bethy.

Pozostaje mieć nadzieję, że się naprawdę uczą na błędach, choć kosmicznie wysokie i zazwyczaj nijak nieuzasadnione oceny ich gier bardzo mnie niepokoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie Obsidian ? To nie dobrze. New Vegas zrobiło właśnie te studio, i widać było że gra była znacznie lepsza od Fallouta 3 robionego przez Beth. Wątpię by czegoś się przez ten czas nauczyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, na razie nic nie jest przecież przesądzone. Bethesda pada w newsie dlatego, że jest wydawcą i właścicielem praw do marki, ale przecież może zlecić produkcję innemu studiu, np. właśnie Obsidianowi. a poza tym to nie wiadomo, czy Fallout 4 w ogóle powstaje, o. :)

mati285 -> Bethesda utrzymuje, że pierwsza część sprzedaje się nadspodziewanie dobrze, Arkane Studios w tej chwili nad żadnym ogłoszonym projektem nie pracuje, więc jest nadzieja. Również ściskam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 12:14, Myszasty napisał:

No i właśnie. Dzieje się to, czego się obawiałem - za Fallouta bierze się Bethsoft. F4
nie będzie raczej następcą NV. NV stworzył przecież Obsidian, o kilka klas lepszy w robieniu
erpegów od Bethy.

Pozostaje mieć nadzieję, że się naprawdę uczą na błędach, choć kosmicznie wysokie i zazwyczaj
nijak nieuzasadnione oceny ich gier bardzo mnie niepokoją.


Nie liczył bym na jakąś specjalną refleksję ze strony Bethesdy. Czytałem ostatnio na Nexusie tekst jakiegoś gościa, który uważa że Fallout 3 jest lepszym RPG od NV, bo nie ma w nim jakichś zbędnych frakcji, dzięki czemu w jednym podejściu zobaczyć można cały content. Oskarżył również Obsidian o odejście od klimatu Fallouta, sugerując że bez Enclave jako antybohaterów i BoS jako tych dobrych, nie jest to już Fallout. Został generalnie zmieszany z błotem, tak bardzo że aż zablokował komentarze. Nie zmienia to jednak faktu, że sporo ludzi się z nim zgodziło. Przypomnę tu niesławny tekst z youtube: "To były jakieś Fallouty przed trójką ? Myślałem że dodali ten numerek, żeby fajniej wyglądało, tak jak w Final Fantasy VII". Bethesda się nie zmieni, bo nie musi, mogą wydać pustawy świat, pełen papierowych postaci i monotonnych questów a i tak sprzedadzą miliony kopii.

Inna sprawa, że Bethesda już chyba wcześniej deklarowała, że sami będą pracować nad Falloutem 4. Przynajmniej wydaje mi się, że coś takiego już czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej powstaje. Nie zarzyna się kury znoszącej złote... no przynajmniej srebrne jajka. A skoro koncepcyjny core z Obsidian wziął się za Eternity, a pozostali "dający nadzieję" siedzą przy Wasteland, to kto miałby to robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No i właśnie. Dzieje się to, czego się obawiałem - za Fallouta bierze się Bethsoft. F4
> nie będzie raczej następcą NV. NV stworzył przecież Obsidian, o kilka klas lepszy w robieniu
> erpegów od Bethy.
>
> Pozostaje mieć nadzieję, że się naprawdę uczą na błędach, choć kosmicznie wysokie i zazwyczaj
> nijak nieuzasadnione oceny ich gier bardzo mnie niepokoją.
nie tylko Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najbardziej w New Vegas irytuje chamskie obcięcie premii obsidianowi, który nad produkcją nielicho się napracował usiłując odtworzyć klimat falloutów na tym żałosnym silniku

a za czwórkę wezmą się jacyś dyletanci, jeżeli wcale powstanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam czekam na nowego Fallouta nawet jeśli zrobi go Beth... Uwielbiam to uniwersum i nawet w tego przeklętego F3 grało mi się dobrze. Więc o ile F4 nie będzie gorszy od F3 to ja będę zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt że Obsidian jest zajęty swoimi własnymi projektami, to jest prawie oczywiste że czwórkę zrobił Bethesda. Czyli dostaniemy znowu nijakiego gniota (który w mediach i tak dostanie dobre oceny). Co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się "trójka" bardzo podobała i grało mi się znakomicie :) Rzeczywiście w grach Bethesdy zadania i ludzie nie są specjalnie wyraziści, ale jak dla mnie najważniejszy jest ciekawy świat, a to Bethesda potrafi robić genialnie.
Zresztą, Skyrim pokazuje, że Bethesda potrafi robić gry genialne - nie tylko oceny od ludzi związanych z branżą są znakomite, ale i oceny zwykłych graczy.
W trzy pierwsze części Fallouta nie grałem, bo bardzo szybko "jedynka" mnie odrzuciła i do tej pory nie mogę zrozumieć co jest aż tak nie w porządku z "trójką" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak to zrobi Bethesda to bedzie kolejny sredniak. Jak Obsidian to mozna oczekiwac dobrej
> gry.

A tak, jeszcze bardziej zbugowanej niż ta od Bethesdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 13:02, pawbuk napisał:

Zresztą, Skyrim pokazuje, że Bethesda potrafi robić gry genialne - nie tylko oceny od
ludzi związanych z branżą są znakomite, ale i oceny zwykłych graczy.

que pasa?

skyrim jest ofiarą identycznego hajpu, jak i fallout 3, bezczelny i bezkarny skok na markę

kiedy przyjrzeć mu się bliżej, jest żałosny jako erpeg i najwyżej dobry jako sandbox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2013 o 13:05, TobiAlex napisał:


A tak, jeszcze bardziej zbugowanej niż ta od Bethesdy...


Jest mała, subtelna różnica między Obsi a Beth. Bugi można połatać. Koncepcji nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować