Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 8 już na 60 milionach komputerów

65 postów w tym temacie

"Znakomicie radził sobie Windows Store - od jego uruchomienia liczba aplikacji wzrosła czterokrotnie i już po dwóch miesiącach suma ściągnięć ze sklepu przekroczyła barierę 100 milionów."

Naprawdę? Skoro aktywnych systemów jest 60 milionów, a suma ściągniętych aplikacji wynosi 100 milionów to....... jeden użytkownik ściągnął 1,4 aplikacji. To raczej porażka, niż suckes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 17:23, TuRaSs napisał:

Tyle kopi poszło bo przy każdym kompie nowym jest już wgrany. Kupić kompa bez windowsa
8 to nie taka prosta sprawa...


Ja tam jak kupowałem dwa razy, to dwa razy nie miałem najmniejszych problemów. Ale za to dostać w sklepie windowsa innego niż ten najnowszy wymagało nie lada wysiłku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Sprzedali 60 mln kopii. Ale to nie znaczy, że tyle ludzi ma go w swoich domach. Sporą część tych licencji pewnie kupiły jakieś sieci handlowe i może im towar zalegać. Więc nie ma się czym podniecać. Poza tym czytałem artykuł o porównaniu sprzedaży Visty, 7-ki i 8-ki. Otóż 7-ka deklasuje obydwa, a 8-ka jest zbliżona do Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 17:23, TuRaSs napisał:

Tyle kopi poszło bo przy każdym kompie nowym jest już wgrany. Kupić kompa bez windowsa
8 to nie taka prosta sprawa...


To w ogóle się da? Brat jest nieco obeznany w temacie i on twierdzi, że obecnie nigdzie już się nie dostanie laptopa/kompa bez 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na stacjonarnym kompie sobie sprawiłem i nie narzekam, działa bardzo szybko, metro UI również fajne, choć wymaga wiele dopracowania... to co najbardziej razi to spowolnienie użytkowania przez masę niepotrzebnego klikania i przełączania się między pulpitami... ale część rzeczy można samemu szybko rozwiązać np. wgraniem normalnego menu start takie jak w W7 i voila. Za jakiś czas jak liczba poprawek wzrośnie będzie naprawdę fajnie to działało. Jeśli chodzi o Store... nędza póki co :) nic tam nie ma, kafelków do aplikacji krajowych jak na lekarstwo, ale chociaż CDP ma swój kafelek ze sklepem z grami :) plusik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym sklepie komputerowym dostaniesz komputer stacjonarny bez windowsa, jeśli tylko sobie tego zażyczysz. W przypadku laptopów bywa różnie, ale na allegro bez problemu kupisz wybrany model z systemem albo bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego cudaka przez chwilę na pececie i stwierdzam, że w porównaniu z siódemką jest on koszmarny w obsłudze. 7 to system klarowny i przyjemny w użytkowaniu. W 8 MS narzucił zbyt wiele niepotrzebnych rzeczy, które utrudniają tylko życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce to się dostanie komputer bez systemu. Czasem to tylko kwestia poczekania, bo najczęściej sklepy stanie mają to co schodzi czyli kompy z systemem. Asus oferuje większość modeli bez systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft popatrzył dwa lata temu na będące na szczycie Apple i stwierdził, że to jest ta metoda i chce być w tym samym miejscu. A kiedy dziś Apple leci na pysk, robią dobrą minę do złej gry. Winda jest wciskana wszędzie, a potem chwalenie się pustymi cyferkami. Windows miał być praktyczny, otwarty, stabilny, a nie jakieś hipsterskie fajerwerki. Przypuszczam, że główny dochód z OSów pochodzi od firm, nie klientów indywidualnych i kiedy przez tyle lat firmy budowały infrastruktury na jednym porządku, nie robi się takich cyrków, nie komplikuje się prostych rzeczy i nie wprowadza zmian z zamiarem przypodobania się starbaksowym hipsterom w rurkach. Apple i tak nie pobiją, ale prawdy nie poznamy, bo krawaty od M$ zawsze będą wciskać ściemę i rzucać frazesami bez krzty merytorycznej wartości - aż do czasów publikacji wyników finansowych, gdy czkawką odbije im się wszystko - nie kwestia "czy", tylko "kiedy". Pracownicy w poważnych firmach zarabiają poważną kasę, a nie grają na X-puszkach. W Redmond jeszcze sobie o tym przypomną, oby nie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 8 to taka sama kupa jak Vista i 7. Z tym, że teraz to jest dedykowane pod urządzenie dotykowe. Czyli coś gorszego niż normalny target deskopowy. Więc jak oni chcą przekonać ludzi, którzy siedzą ciągle na XP, że zmiana jest konieczna ? Wymuszają to tylko technologią bo niczym innym. Dlatego go away MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daję maksymalnie sześć lat i dwa service packi, że ludzie będą ubóstwiać Windows 9, który będzie wyglądał prawie identycznie co Win8. Standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 18:50, vegost napisał:

Windows 8 to taka sama kupa jak Vista i 7. Z tym, że teraz to jest dedykowane pod urządzenie
dotykowe. Czyli coś gorszego niż normalny target deskopowy. Więc jak oni chcą przekonać
ludzi, którzy siedzą ciągle na XP, że zmiana jest konieczna ? Wymuszają to tylko technologią
bo niczym innym. Dlatego go away MS.


7 to " kupa "?, mam od ponad roku i nie narzekam, za to XP ro dopiero była kupa ...
ja się tam do 8 nie palę, siódemka i w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 20:02, lis_23 napisał:

7 to " kupa "?, mam od ponad roku i nie narzekam, za to XP ro dopiero była kupa ...
ja się tam do 8 nie palę, siódemka i w zupełności wystarczy.


Zgadza się. Ma problemy z kompatybilnością jak poprzednik i do tego ma mnóstwo nie potrzebnych wodotrysków, które zamulają system i komputer. Nowa seria windowsów idzie w zupełnie złą stronę a wynik jest tak wysoki, bo nie można korzystać z nowszym progsów na starszym systemie. MS o tym bardzo dobrze wiedział, stąd te ograniczenia na XP. Po prostu kasa, kasa i kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Windows 8 od momentu jego udostepnienia na windows.com i musze powiedziec ze system dziala rownie dobrze a w czesci wypadkow nawet lepiej niz Windows 7.
Dziala szybciej (ogolnie), uruchamia sie znacznie szybciej od Win7 (tak czysty jak i juz juz po zainstalowaniu wszystkich pierdolek ktorch uzywam), jedyne co moge zarzucic Win8 to to ze nie ktore ustawienia sa bardziej ukryte niz w przypadku Win7.
Nie mam rowniez zadnych problemow z kompatybilnoscia gier ani programow (te oczywiscie czesciowo trzeba bylo zaktualizowac ale to zaden problem) mimo ze lubie czasem pograc starocie.
Jak narazie Windows 8 jest dlamnie sukcesem MS i godnym (w wiekszosci przypadkow) nastepca Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować