Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

To Xbox 360 sprzedawał się lepiej w Polsce w 2012 roku

37 postów w tym temacie

Skoro PS3 jest ponad pół miliona i Xboxów też jest podobna ilość to może Rockstarowi się uda sprzedać te 200 tys. sztuk GTA V w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym musiał być zamroczony żeby uwierzyć w te PR-owe bajki polskiego oddziału Microsoftu. Zresztą Ultima czy Muve twierdzą, że gry na PS sprzedają się nawet i 10 razy lepiej niż te na xboxa. To powinno dać jasną odpowiedź która konsola w Polsce sprzedaje się najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chyba bym musiał być zamroczony żeby uwierzyć w te PR-owe bajki polskiego oddziału Microsoftu.
> Zresztą Ultima czy Muve twierdzą, że gry na PS sprzedają się nawet i 10 razy lepiej niż
> te na xboxa. To powinno dać jasną odpowiedź która konsola w Polsce sprzedaje się najlepiej.
poniewaz 99% posiadaczy Xboxów ma je złamane i graja na piratach, dlatego 10x razy wiecej sprzedaje sie gier na ps3. tam takiego problemu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ze sprzedażą, ale w okresie przedgwiazdkowym miałem okazję pochodzić po centrach handlowych, w których obaj producenci prezentowali swoje mini stoiska. Microsoft oferował możliwość zagrania w na Kinect z ładną hostessą, Sony pokazywało Wonderbooka. Zgadnijcie co cieszyło się znacznie większym zainteresowaniem. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak ze sprzedażą, ale w okresie przedgwiazdkowym miałem okazję pochodzić po
> centrach handlowych, w których obaj producenci prezentowali swoje mini stoiska. Microsoft
> oferował możliwość zagrania w na Kinect z ładną hostessą, Sony pokazywało Wonderbooka.
> Zgadnijcie co cieszyło się znacznie większym zainteresowaniem. ;p

Wonderbook. Co innego?

Kurcze. Zaskoczenie, ja zawsze myślałem, że w naszym kraju dominuje Playstation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak ze sprzedażą, ale w okresie przedgwiazdkowym miałem okazję pochodzić po
> centrach handlowych, w których obaj producenci prezentowali swoje mini stoiska. Microsoft
> oferował możliwość zagrania w na Kinect z ładną hostessą, Sony pokazywało Wonderbooka.
> Zgadnijcie co cieszyło się znacznie większym zainteresowaniem. ;p

Może i xkloc, jak z kumplami znajdę się w sklepie typu saturn czy media markt idziemy sprawdzić czy dają możliwość pogrania na Kinectcie i się pośmiać, ale Wonderbooka mam i to w niego czy gry ruchowe na Move wolę grać(z resztą jak większość osób które znam) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2013 o 19:20, oxygar napisał:

Kurcze. Zaskoczenie, ja zawsze myślałem, że w naszym kraju dominuje Playstation.


Zapytaj się sprzedawców jak się rozkładają sprzedaże konsol a gier na nie ;). Wiadomo, że sprzedaż X360 będzie większa dzięki pewnej ukrytej funkcji ;).

Wystarczy wejść na Allegro i zrobić szybką analizę aukcji konsol a gier na nich i wywnioskować, że:
-Więcej aukcji z konsolami X360, mniej aukcji z konsolami PS3 (różnica w 100 aukcjach);
-Sortując aukcje konsol pod względem popularności można zobaczyć, że więcej się sprzedaje X360 z Kinectem niż PS3 (dwa razy więcej).
-Natomiast jeśli chodzi o gry to aukcji z grami na PS3 jest więcej o blisko 4000...

Kto kupuje X360? Ludzie którzy interesują się grami ruchowymi oraz piraci :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2013 o 19:42, Bracio napisał:


> Kurcze. Zaskoczenie, ja zawsze myślałem, że w naszym kraju dominuje Playstation.


Zapytaj się sprzedawców jak się rozkładają sprzedaże konsol a gier na nie ;). Wiadomo,
że sprzedaż X360 będzie większa dzięki pewnej ukrytej funkcji ;).


No tak, możliwość zrobienia kopi zapasowej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2013 o 19:48, Dadziol20 napisał:

No tak, możliwość zrobienia kopi zapasowej gry.


Nie wiem jak to trzeba nie dbać o gry by robić ich kopie zapasowe, ale jak trzeba to można. Niestety niektórzy nie mają oryginału więc te swoje kopie zapasowe załatwiają z internetu :</

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widze że żal wam dupe ściska na widok że Xbox jest lepszy od Ps3.
Nigdzie nie jest napisane, że jest lepszy. Jedynie Microsoft twierdzi, że ich konsola sprzedaje się lepiej (abstrahując od jakości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie chyba nie bardzo macie racje bo x''ów prodykowanych powyżej lipca 2011 nie da rady skonfigurować tak aby działały kopie zapasowe, ani te odpalane z cd ani z hdd więc wasza teoria że kupują piraci to chyba jakaś niesprawdzona teoria pryszczata. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki butthurt u niektórych ;-)

Też jestem trochę zdziwiony, bo PlayStation jest jednak w Polsce bardziej rozpoznawalną marką (na zasadzie mówisz konsola myślisz PSX, PS2, PS3), no i przede wszystkim jest dłuzej na rynku (jako marka). MS jest przecież generację do tyłu.

Natomiast jestem w te dane w stanie uwierzyć - IMO tą sprzedaż napedzają głównie odbiorcy casualowi (Xbox + Kinect, jest po prostu w pl tańszy i popularniejszy niż PS3 + Muve). Już gdzieś czytałem taką analizę że Microsoft ze swoją konsolą wypełnił w Polsce lukę, którą na Zachodzie zdominowało Nintendo (u nas Big N praktycznie nie istnieje). W Polsce jest boom na gry ruchowe na Kinecta - bodajże już rok czy nawet dwa lata temu wspominała o tym jakaś szycha z polskiego oddziału MS.

Polski rynek w ogóle jest ciekawy :). Takiego "rozjazdu" między tym co polecają recenzenci i tzw. "hardkorowcy" na forach, a tym w co w przeważającej większości grają ludzie nie ma chyba nigdzie na świecie. No może jeszcze poniekąd w Japonii, gdzie zachodni hit potrafi ponieść sromotną kleskę sprzedażową ;-)

ps. "Xbox 360 sprzedał się lepiej w Polsce w 2012 roku". Czytać należy to dokładnie tak jak jest napisane :) W 2012 r. Nie wiem na jakiej podstawie niektórzy wyciagają już wnioski, że konsola Microsoftu liczbą egzemplarzy dogoniła w Polsce tą od Sony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej Kinect zrobił swoje. Większość reklam gier jakie widzę w naszej telewizji to produkcje na Kinect (inna sprawa, że za wiele telewizji to ja nie oglądam), a PlayStation Move zbyt konkurencyjne w gatunku "rozrywka familijna" nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 09:25, Lordpilot napisał:

Jaki butthurt u niektórych ;-)

Butthurt?
Powody lepszej sprzedaży X360 są dwa:
Pierwszym jest Kinect i jego popularność wśród casuali. Drugim jest oczywiście pewna dodatkowa funkcja, która została już wspomniana. Jeżeli nie wierzysz, to obadaj sobie aukcje X360 na Allegro, gdize takie słowa jak RGH, przeróbka czy jtag pojawiają się nadzwyczaj często. To jest nic dziwnego - PSX i PS2 były u nas popularne z tego samego powodu - łatwo je było przerobić. PS3, jako konsola, którą ciężko złamać, sprzedaje się gorzej.

A, jest jeszcze powód nr 3 - cena. X360 jest najzwyczajniej w świecie tańszy od PS3 i model 12GB Soniacza tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować