Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cyberpunk 2077 - wreszcie długo oczekiwany trailer. I nie tylko...

176 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2013 o 23:12, TTBoS napisał:

W dobie gdzie intra/trailery potrafią być lepsze niż filmy ten niestety nie porywa z
czasem jak pokażą coś z gry się zobaczy czy ta gra warta będzie złotówek bo jak narazie
fajne ale szału nie ma i nie czuje euforii no ale cierpliwie poczekam na znacznie więcej
bo to stanowczo za mało by coś powiedzieć.

Siła tego materiału nie leży w technologii, widowiskowości itp. Gameplay nie jest też właściwie potrzebny - każdy kto zna Cyberpunka, kto orientuje się w systemie i ceni go za niezwykły świat i mechanikę wie już to co najważniejsze: twórcy zdecydowali się zachować klimat i kreację świata wykorzystaną w papierowym wzorze. Mało tego - problematyka gry już teraz wydaje się dotykać najbardziej istotnych zagadnień znanych z tego universum. Ładunek i przekaz intelektualny gry ma być zatem dostosowany do CP2020 na tyle na ile to możliwe w grach komputerowych. Kwestia formy i mechaniki jest wobec tego drugorzędna i pozostaje zmartwieniem jedynie dla tych, którzy nie znają albo dopiero poznają ten świat. Najbardziej ... ''niebezpieczna'' grupa odbiorców dostała ten teaser na dwa lata przed premierą, by pozwolić jej spokojnie powstać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fragment po tytule, czyli od 1:50 jest prawdopodobnie realizowany na silniku gry. Widać to po niektórych elementach (vide 1:55 i "uprząż", którą zakłada gość z MAX-TACu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciarki mnie przeszły jak to oglądałem. Imponujący zwiastun. Myszasty dzięki za małe objaśnienie i rozwinięcie tego filmiku bo jeśli chodzi o świat Cyperpunk to jestem zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cyberpunk to nadal bardzo tajemniczy obszar fantastyki, aczkolwiek Deus Ex pokazał mi, że ta tematyka może być bardzo atrakcyjna. Dlatego na pewno dam nowej grze Red-ów szansę - teaser bardzo mi się podoba, oba Wiedźminy byly naprawdę świetnymi grami, no i trzeba kupować polskie gry ;D Poza tym otwarty świat i nieliniowość to jedne z moich ulubionych słów w kontekście gier :D
Teraz jeszcze czekam na 5 lutego, bo kolejna gra z otwartym światem, a do tego jeszcze Wiedźmin, to miód na moje uszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2013 o 23:28, Graffis napisał:

> bo to stanowczo za mało by coś powiedzieć.
Siła tego materiału nie leży w technologii, widowiskowości itp. Gameplay nie jest też
właściwie potrzebny - każdy kto zna Cyberpunka...


No właśnie jak CDP RED będzie polegał tylko na fanach zarobi grosze ;) to ma zachęcić jak najwięcej graczy.

Ja nie znam tytuły i chce zagrać w b.d o filmie się już wypowiedziałem, więc nic nie będę dodawał czekam na coś z samej gry by zobaczyć jak to wszystko wygląda, bo to mnie bardzo interesuje i czy gra zachęci do np. przeczytania komiksu czy tam książki, jeśli jest ;)

Tak samo miałem z Wiedźminem 1 po nim zainteresowałem się książkami, bo gra miała taki świetny klimat, że nie można było zakończyć na samej grze, lecz np. Wiedźmin 2 już by mnie nie zachęcił do dalszej eksploracji świata Wiedźmina ;).

Wszystko zależy od przekazu i jak to zostanie zrobione dla tego póki, co jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2013 o 23:46, TTBoS napisał:

No właśnie jak CDP RED będzie polegał tylko na fanach zarobi grosze ;) to ma zachęcić
jak najwięcej graczy.


Może porównanie nie będzie trafne jeśli chodzi o kontekst gier, ale Deus Ex: Human Revolution oparty na mechanice skradania się (można było szczelać do wszystkiego, ale gra nie nagradzała gracza za to) i podobnej tematyce sprzedał się w 2,5 milionach egzemplarzy.

Dobra gra sprzeda się sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2013 o 23:53, Bracio napisał:

Może porównanie nie będzie trafne jeśli chodzi o kontekst gier, ale Deus Ex: Human Revolution
oparty na mechanice skradania się (można było szczelać do wszystkiego, ale gra nie nagradzała
gracza za to) i podobnej tematyce sprzedał się w 2,5 milionach egzemplarzy.

Dobra gra sprzeda się sama.


Deus to wyrobiona marka :) nie ma nawet, co porównywać do nowej gry, której za bardzo świat nie zna, bo jeszcze nie widział.

Fakt niektórzy kupią, bo może grali w Wiedźmina itd., ale i tak pewnie z dużą dozą ostrożności wszystko zależy jak CDP RED poprowadzi kampanie i tego, co pokażą nam do daty wydania gry, bo wiadomo im wszystko będzie miodnej wyglądać tym więcej osób zamówi grę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2013 o 22:17, Shinigami napisał:

> Owszem, bardzo fajny film. Choć braindance w CP2020 był kilka lat wcześniej.

Jak już się licytujecie. Neuromancer był pierwszy ;)


Dokładnie, ale jakoś nikt o tym nie wspomina. Dlatego nie podoba mi się zmienianie nazwy czegoś, co chyba jako pierwszy wymyślił Gibson (symstymy - ang. simstim) i przedstawianie jako własnego, rewolucyjnego motywu. :) Aczkolwiek ogólnie uwielbiam cyberpunk, więc i tak się cieszę, i mam nadzieję, że do gry przeniosą też trochę klimatu Ciągu. A Cyberpunka jako systemu RPG akurat nie znam. Może ktoś się orientuje jak się ma klimat i świat z Trylogii Ciągu do świata stworzonego przez Mike''a Pondsmitha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2013 o 00:02, TTBoS napisał:

Deus to wyrobiona marka :) nie ma nawet, co porównywać do nowej gry, której za bardzo
świat nie zna, bo jeszcze nie widział.


Dla większości Deus Ex to nowa marka patrząc na liczbę lat pomiędzy pierwszą częścią a Human Revolution ;). Co do Cyberpunk''a tu się mylisz, CDP Red zrobiło sobie renomę w branży i wiele osób na zachodzie obserwuje co się dzieje z najnowszą grą Red''ów, zwłaszcza, że na IGN tuż po premierze trailera pojawiła się jego pełna analiza, więc raczej zachodnie media growe patrzą i widzą co u nas się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 00:02, TTBoS napisał:

Deus to wyrobiona marka :)

Który jest reklamowany ... byciem przedłużeniem Cyberpunka ;P Serio, to że w naszym kraju (nawet wśród graczy) Cyberpunk jest słabo znany to nie znaczy tego samego o świecie. Wiele osób zainteresuje się grą przez jej związek z tym RPG, nie wiedząc nawet że coś takiego jak Witcher istnieje ;)

Kolejne trailery i kiedyś gameplay''e (gdy już będą bo teraz jak widać po ukrytej wiadomości ich raczej nie ma) będą kierowane do szerszej publiczności. Ten imho jest dla fanów systemu, którzy już od dawna zastanawiali się, czy CDP-R podoła temu zadaniu i nie zepsuje universum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 00:03, Silyen napisał:

Może ktoś się orientuje jak się ma klimat i świat z
Trylogii Ciągu do świata stworzonego przez Mike''a Pondsmitha?


CP2020, a za czym idzie i komputerowa adaptacja (bowiem z teasera jak dla mnie jasno wynika, że pominięto CP v.3.0), to taki miszmasz róznych elementów cyberpunkowych i ogólnie SF.
Mamy w nim znany z Gibsona mocny motyw sieciowego świata, sztucznych inteligencji, a także wszechpotężnych korporacji oraz jednostki próbujacej odnaleźć się w tym świecie, czesto uwikłanej w sprawy, które ją przerastają.
Wszystko zależy też od interpretacji prowadzącego grę, ale dominującym obrazem sesji stał się klimat filmowego Blade Runnera, z niebem zasłoniętym ciężkimi chumrami 24 godziny na dobę, praktycznie nie ustającym deszczem i gigantycznym ściskiem różnokolorowego tłumu przetaczającego się przez rozrosniete metropolie.
Nie zabrakło też i motywu anarchizującego rodem z Robocopa czy Dredd''a z Strefami Walki, czyli dzielnicami gdzie rządzą nafaszerowane dragami i cyberwszczepami gangi, wykrwawiające się o kolejne przecznice.

Autorzy komputerowej adaptacji mają przebogate spektrum środków by uatrakcyjnić rozgrywkę, a otwarty charakter gry tylko cieszy, bowiem pewnym jest że wiele smaczków zostanie wrzucone do gry.

Graffis W świadomości młodszego pokolenia CP2020 może jest i mało znany, ale nadal jest to jedna z pięciu gier fabularnych w naszym kraju, które najlepiej się sprzedały.
Pierwsza krajowa edycja sprzedała się w ponad 10000 egzemplarzy.
Jej wznowienie sprzed roku czy tam dwóch też trochę klientów pozyskała.

Komputerową adaptację kupi na pewno wielu z dawnych miłośników systemu.
O to CD Projekt nie musi się obawiać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 00:17, Buachu napisał:

Był by ktoś zrobić tapetę z ujęcia w 1:33? BŁAGAM!

Mówisz, masz... ;)

@meryphillia
No ja jestem w gronie tych, którzy pierwszy raz zetknęli się z CP jeszcze przed wydaniem go w Polsce. Jeden z moich ukochanych systemów i bardzo żałuję, ze jednak imho mocno niedoceniony. Mechaniki śmierci i walki, świat przedstawiony, psychozy... genialne. Oby skutecznie spopularyzowano te i inne aspekty CP2020 dzięki grze Redów (a sam liczę, że posłuży to wzrostowi zainteresowania forumowymi wersjami tych gier też ;P )

20130111003214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podkład muzyczny bardzo kiepski i absolutnie niepasujący do klimatu (chociaż jest dobrze zsynchronizowany), reszta wizualnie dobra. Są szczegóły dla wyjadaczy jak ticker z ceną akcji Arasaki, Militechu i innych korporacji Cyberpunk 2020. No i ten następca AV-4 dumnie unoszący się nad sceną jatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na samym systemie, mnie samemu zdarzyło się tylko grać w Warhammera, D&D i Neuroshimę... :P Więc nie rozpoznaję wszelkich nawiązań do podręczników, ale z tego, co widzę wygląda dobrze i chyba czekam na tę grę z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2013 o 00:13, Bracio napisał:

Dla większości Deus Ex to nowa marka patrząc na liczbę lat pomiędzy pierwszą częścią
a Human Revolution ;). Co do Cyberpunk''a tu się mylisz, CDP Red zrobiło sobie renomę
w branży i wiele osób na zachodzie obserwuje co się dzieje z najnowszą grą Red''ów, zwłaszcza,
że na IGN tuż po premierze trailera pojawiła się jego pełna analiza, więc raczej zachodnie
media growe patrzą i widzą co u nas się dzieje.


to tylko 11 lat sporo i nie :) a tym bardziej, że po drodze była jeszcze jedna część.

Renomę to ma Blizzard, CDP RED może się pochwalić tylko dwoma grami gdzie pokazał, że potrafi zrobić b.d grę i dobrą gdzie 2 była wydana w zbyt dużym pośpiechu i na starcie 2 akty to za mało trochę takie demo silnika bardziej, lecz na szczęście z dobrą i ciekawą fabułą, ale i tak dużo słabszą, bo do tej pory tylko gł. wątek pamiętam a w przypadku W1 pamiętam znacznie, znacznie więcej.

a o renomie możemy porozmawiać za 10lat może troszkę mniej.

Tak patrzą zachodnie serwisy, bo jest, na co ale czy później i po wydaniu tak będzie to już tylko zależy od CDP RED :) i nie ma, co polemizować, bo narazie na Cyber można patrzeć przez pryzmat Wiedźminów, co daje zarys dobrej fabuły dobrej grafiki i udźwiękowienia lub krótkiej gry z nieciekawym trybem walki zobaczymy, co wyjdzie mam nadzieje, że gra będzie czymś naprawdę ciekawym i innowacyjnym a reszta wyjdzie w praniu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować