Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cyberpunk 2077 - wreszcie długo oczekiwany trailer. I nie tylko...

176 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2013 o 00:43, SimplyLucas napisał:

Gryzą ? bardziej spójnie być nie może ! wyjaśnienie powyżej
Podsumowując gdybym nie znał tej płyty i nie znał Archive po obejżeniu i wysluchaniu
tego trailera pomyślałbym że utwór był napisany pod niego.


Po pierwsze to, że jest to utwór studyjny wykorzystany na licencji a nie skomponowany na potrzeby słychać prawie od razu. Dokładniej od momentu wejścia zbyt dynamicznego wokalu.

Po drugie to, że tyle tekstu ile się da pasuje to efekt tego, że każdy klip, trailer itd. robi się albo pod utwór albo robi się utwór do niego. To nie jest jakiś nadzwyczajny wyczyn.

Po trzecie, spójność treści audio-wizualnej w kontekście klipu/zwiastunu to więcej niż tekst, liczy się brzmienie. Są teksty o niczym, są teksty niezwiązane z scenerią lub w niezrozumiałych językach ale potrafią pasować. Bo tekst nie ma znaczenia, liczy się wykonanie wokalne które w celu zachowania spójności musi pasować do tego co autor chce przedstawić. A utwór brzmi zbyt dynamicznie, zarówno wokalnie jak i z powodu szybkiej perkusji. Wniosek z tego taki, że albo pomysł z zwolnionym tempem animacji do tego utworu był zły albo dobór utworu do pomysłu był zły. Niestety jak dla mnie panowie się nie popisali pod tym względem, szkoda i tyle. Bo warsztat teamu Bagińskiego zawsze był dobry i mi osobiście imponował, kiedyś noga zawsze się człowiekowi podwinie. Nic dodać nic ująć.

PS. Fakt przekręciłem nazwisko Hansa Zimmera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwór jest bardzo dobrze dobrany. Zarówno pod względem tekstu jak i dynamiki. To nie jest jakaś Metalica żeby narzekać na to że nie pasuje do zwolnionych scen :P
A jak ktoś narzeka na zespół Bagińskiego, to niech znajdzie kogoś lepszego na polskim (a może i nawet zachodnim, USA już nie wliczam) rynku do zrobienia odpowiedniego zwiastunu.

Dla mnie osoby które narzekają na muzyke w trailerze robią to nie z takiego powodu że nie pasuje do zwiastunu, ale po prostu im się nie podoba. Ot, cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 01:50, Darkstar181 napisał:

Dla mnie osoby które narzekają na muzyke w trailerze robią to nie z takiego powodu że
nie pasuje do zwiastunu, ale po prostu im się nie podoba. Ot, cała filozofia.


irytujace zbyt wyeksponowane jeczenie nie pasuje mi i jednoczesnie sie nie podoba. ot cala filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 21:26, Cygi napisał:

Ale poważnie, modę na ten cały dubstep osobiście uważam za chorobę obecnych czasów.


tu nie ma dubstepu to raz. dwa panuje moda na pseudodubstep w trailerach. trzy zwykly dubstep jest bardzo przyjemny (np: dla mnie, a ja ogolnie mowiac elektorniki nie lubie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 23:43, Vojtas napisał:

Oj, pasuje, pasuje. Jednym z głównym natchnień twórców C2077 jest "Łowca androidów" -
a kto komponował muzykę do tego filmu? No ale już pomijając Vangelisa, w tej grze można
zawrzeć utwory z kilku różnych gatunków, które pozornie są nie do pogodzenia. Rzecz trzeba
traktować indywidualnie. Zależnie od miejscówki czy sytuacji pasowałby np. klasyczny
utwór fortepianowy czy jazz.


Ok, może trochę niejasno się wyraziłem. Chodziło mi bardziej o to, że do tego konkretnego trailera muzyka Vangelisa niekoniecznie by (moim zdaniem) pasowała. Natomiast ta, którą zaaplikowano, pasowała jak ulał, tak dźwiękowo, jak i treściowo. Ale jesli by kolejny trailer zrobili z Vangelisem, to w sumie czemu by nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I widzisz, na czym polega problem z obecnie tworzoną muzyką? Jest robiona na jedno kopyto tak, że człowiek nawet nie rozróżnia...''gatunków''. Bo szczerze, jak można taki rodzaj muzyki jeszcze nazywać ''gatunkiem''.

@Piotrek_K

Nie strasz mnie żenującymi wampirami. ;)
Nigdy nie przerabiałem żadnej części tej nie-zacnej serii i niech tak pozostanie.

@Feallan

Patrz: odpowiedź Henrarowi.

Niestety, zbyt wiele razy byłem przed media bombardowany tego rodzaju ''muzyką''.

Naprawdę, myślałem, że ciężkie techno było apogeum, ale takie coś jak dubstep?
Tragedia, tragedia, tragedia...

@TigerXP

Rock&Roll w większości to też choroba.

100% trailerów to nie, ale tak z 95% obecnie wydawanych to tak. ;)
Naprawdę nie zauważasz tej chorej mody?

W tym przypadku wyrozumiałości nie będzie - za dużo razy miałem z tym styczność, żeby to tolerować.
Tego się nie da po prostu słuchać.

@SimplyLucas

Patrz: odpowiedź Henrarowi.

Zresztą jeśli chodzi o słowa w utworze - mogą sobie być.
Ale poważnie, zmień mi muzykę...

@EmperorKaligula

I ta moda to właśnie choroba trailerów obecnych czasów.

===

A najlepsze jest to, że większość z was wiesza na mnie psy, bo dla mnie dubstep i to coś w zwiastunie to ten sam rodzaj ''dźwięków''.
Hah, ale tak to już obecnie jest, melodia na jedno kopyto.

I wciąż trzymam przy swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 08:32, Cygi napisał:

A najlepsze jest to, że większość z was wiesza na mnie psy, bo dla mnie dubstep i to
coś w zwiastunie to ten sam rodzaj ''dźwięków''.
Hah, ale tak to już obecnie jest, melodia na jedno kopyto.

I wciąż trzymam przy swoim.


a trzymaj sobie z uporem maniaka, choćby i po paruzję

to tak jakby beatlesów nazwać blackmetalowcami, bo też mają gitary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 08:32, Cygi napisał:

I widzisz, na czym polega problem z obecnie tworzoną muzyką? Jest robiona na jedno kopyto
tak, że człowiek nawet nie rozróżnia...''gatunków''.

Jak człowiek chce o współczesnej muzyce dyskutować to przydałoby się jednak, żeby te "gatunki" rozróżniał. Tak samo jak przydałoby się, żeby ktoś kto chce dyskutować o motoryzacji potrafił odróżnić Forda od Volkswagena, bo inaczej wychodzi na zadufanego w sobie ignoranta z nikłą znajomością tematu, a z takimi nikt raczej dyskutować nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trailer rewelacyjny !!! Czekam na tą grę i jestem spokojny o poziom tej produkcji. Fajnie że cyberpunk :-) mało tego typu klimatu się pojawia a bardzo go lubię. Jestem przekonany że na zachodzie również znajdzie sporo odbiorców biorąc pod uwagę wysoki poziom Wiedźmina 2, darmowe DLC itd.... CDPRed trzymam kciuki, oby tak dalej !!! Czy ktoś wie może jaki utwór jest wykorzystany w trailerze ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 09:39, mati285 napisał:

> Czy ktoś wie może jaki
> utwór jest wykorzystany w trailerze ????
Archive - Bullets


Dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 08:32, Cygi napisał:

@Piotrek_K
Nigdy nie przerabiałem żadnej części tej nie-zacnej serii i niech tak pozostanie.

Ja widzialem jedynke. Na swoja obrone mam tylko to, ze mialem ze soba butelke wina i jakos tak poszlo z pol butelki tegoz ;). Pozostalych czesci nie dotykalem nawet kijem :P


>>> Volvox
A jednak nie przeszkodzilo to autorowi tekstu dwukrotnie uzyc slowa, ktore NIE ISTNIEJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 05:10, EmperorKaligula napisał:

> Dla mnie osoby które narzekają na muzyke w trailerze robią to nie z takiego powodu
że
> nie pasuje do zwiastunu, ale po prostu im się nie podoba. Ot, cała filozofia.

irytujace zbyt wyeksponowane jeczenie

Jeżeli z miejsca stwierdzasz że jest irytujące to z definicji nie będzie się podobać...nie musi być wyeksponowane :)
Ale owszem, nie lubię jęczenia wiecznie niezadowolonych Polaków, zwłaszcze kiedy tak naprawdę nie ma na co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2013 o 08:32, Cygi napisał:

Hah, ale tak to już obecnie jest, melodia na jedno kopyto.

I wciąż trzymam przy swoim.


I dlatego nikt Cie nie wezmie na powaznie, piszesz ewidentne bzdury i twardo sie przy tym trzymasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórczość The Beatles też jest przereklamowana, więc...
(podkreślam, że to moje własne zdanie, więc nawet nie czekam na referaty o ich wpływie na muzykę, za dużo o tym się już naczytało)

@mati285

- Jak już wcześniej podałem, muzyka obecnie jest robiona na jedno kopyto, więc nie bądź wielce zdziwiony, że ktoś nie jest w stanie rozróżniać ''dźwięki''.

- Ford i Volkswagen mają inne kształty pojazdów, nawet logo da się rozróżnić. Ale ''dźwięki'', gdzie jest jedno i to samo? Tu już jest problem.

- Nikt dyskutować nie chce, ale średnio co dwa posty to odpowiedź na mój komentarz. To wy jednak chcecie to ciągnąć, ja tylko wyraziłem swoje zdanie. Jak naprawdę nie chcecie dyskutować, to olejcie wątek. Nie ma nic prostszego.

@TigerXP

Czyli ewidentną bzdurą jest to, że twardo trzymam przy tym, że dubstep i to, co jest na traserze, to jedno i to samo dudnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 11:31, Cygi napisał:

Czyli ewidentną bzdurą jest to, że twardo trzymam przy tym, że dubstep i to, co jest
na traserze, to jedno i to samo dudnienie.


Staram się nie wdawać w dyskusję z muzycznymi ignorantami, ale jeśli dla Ciebie "Bullets" jest tożsame z dubstepem, to nieźle tam masz poukładane...
To tak samo, jakby Radiohead nazwać dubstepem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 11:31, Cygi napisał:

Jak już wcześniej podałem, muzyka obecnie jest robiona na jedno kopyto

Cały sęk w tym, że wcale nie jest. Choć jak się słucha tylko RMF czy Eski to można dojść do takiego wniosku.

>Czyli ewidentną bzdurą jest to, że twardo trzymam przy tym, że dubstep i to, co jest na traserze, to jedno i to >samo dudnienie.
"RPG, FPS, RTS te wszystkie gry wideo to jedno i to samo łupanie w przyciski i twardo się tego trzymam" Czy twoim zdaniem takie twierdzenie to bzdura czy nie?

@meryphillia
Nie wydaje mi się, żeby koledze mówiła coś nazwa Radiohead.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pozwala to na niemal dosłowne przeżywanie tego, czego doświadczyły inne osoby, począwszy od uczuć, poprzez obrazy" Assassin''s Creed? Wszyscy ściągają od wszystkich, grając w ACIII nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że Ubisoftowi bardzo spodobał się nasz Wiesio, ponieważ wiele elementów wydawało się ściągnięte żywcem (ucieczka z więzienia, gierki, "kampania" bokserska, jaskinie itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować