Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy coraz częściej kupują konsole do gier, głównie Xboksa 360

54 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2013 o 15:23, Lordpilot napisał:

^^ Całkiem mozliwe, że tak jest, ale może też być zupełnie odwrotnie :). Na podstawie
czego twierdzisz, że "gamingowego pieca zwykle się składa samemu" ? Bo tak piszą ludzie
na forach ? A może masz konkretne dane na ten temat ? Jeśli tak to podziel się nimi,
ja też jestem ciekaw :). Z chęcią się dowiem czy większość Polaków woli sobie samemu
składać kompy, czy jednak inwestuje w "gotowce".

A co miała na myśli Agnieszki Dec mówiąc komputery ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lordpilot chyba już wyżej udowodniłem, że ten tekst to PR-owy bełkot. W Media Expert mają ledwie 40% udziałów a w nagłówku "głównie Xboksa". To kto ma pozostałe 60%? Nintendo? :) No i gdzie dane z innych, większych sklepów? Adam Berlik się tylko ośmieszył tym tekstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakość gier ta sama a cena PS3 2-3x większa więc po co przepłacać za zabytki 10letnie. Kiedyś była różnica w konsolach Dreamcast vs PS1 , PS2 vs xbox vs GC i był tylko jeden zwycięzca Sony, a teraz sprzedają to samo dziadostwo pod inną nazwę. Jak chce zagrać w NFS MW i kupić do tego konsole to co powinienem wybrać ? to co tańsze bo jakość ta sama albo niedostrzegalna z odległości 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 14:26, Phantom_Lord napisał:

Właśnie tak samo pomyślałem jak kolega TobiAlex. Xszit jest taki popularny bo jest tani
i łatwy do przeróbki. no i gier do niego za darmo jest bardzo dużo dostępnych :)


Rozumiem, że według moderatorów ten post nie jest prowokacją, bo nie obraża użytkonwików PS3?

Plejszit jest takie popularne w Polsce, bo cebulaki nie mają pieniędzy na płatny online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Dokladnie, tani szajs, w dodatku latwo na tym grac w piraty. Innego powodu nie widze,
>
> > na PS3 sa znacznie lepsze gry.
>
> A żal pupę ściska, pra?
>

No raczej nie, mam pc i PS3 i we wszystkie gry jakie chce to gram, na xie exclusivy sa slabe i zazwyczaj i tak potem wychodza na pc, wiec o co ma mi byc zal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2013 o 17:26, Harunia napisał:

No raczej nie, mam pc i PS3 i we wszystkie gry jakie chce to gram, na xie exclusivy sa
slabe i zazwyczaj i tak potem wychodza na pc, wiec o co ma mi byc zal?


To biegnij do sklepiu po Halo 4, albo GoW3 na PC. Jak znajdziesz to napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisalem zazwyczaj, a po drugie na Halo i Gow (gralem w 1 i 2 i szalu nie ma) mi nie zalezy, glupiutkich strzelanek na pc jest dostatek abym tymi dwiema sie mial przejmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> No raczej nie, mam pc i PS3 i we wszystkie gry jakie chce to gram, na xie exclusivy sa
> slabe i zazwyczaj i tak potem wychodza na pc, wiec o co ma mi byc zal?

No, a ja mam PC i xboxa, i żaden ex z mojej konsoli póki co na kompa nie wyszedł i cóż...wszystkie mi odpowiadają. Ja bym chętnie pograł w Uncharted na PS3, Killzone, ale cóż, że nie mogę to już trudno. A że tobie się nie podobają exy z Xboxa nie oznacza, że są one słabe bo są wyborne. No i ja Ci nie uwierzę, że grałeś w Halo albo Gow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka rada - jeśli Twój post jest odpowiedzią na inny post i chcesz dać cytat z cudzego posta to aby linia z cytatem była poszarzała znak ">" musi być pierwszy w linijce (jeśli będzie poprzedzony czymkolwiek innym, w tym nawet spacją to linia będzie wyświetlana tak jakby to był Twój tekst).
Oczywiście to nie jest żadne pouczenie - jak chcesz to możesz wyróżniać cytaty kursywą ale wydaje mi się że używanie domyślnego sposobu jest łatwiejsze i bardziej się wyróżnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 15:23, Lordpilot napisał:

^^ Całkiem mozliwe, że tak jest, ale może też być zupełnie odwrotnie :). Na podstawie
czego twierdzisz, że "gamingowego pieca zwykle się składa samemu" ?


Ponieważ zestawy gotowe w tego typu sieciach mają pewien feler - te nie kosztujące majątku czesto mają jeden podzespół mocny, ale już kolejny słaby, żeby ciąć koszt całości.

Dnia 11.01.2013 o 15:23, Lordpilot napisał:

A może masz konkretne dane na ten temat ? Jeśli tak to podziel się nimi,
ja też jestem ciekaw :). Z chęcią się dowiem czy większość Polaków woli sobie samemu
składać kompy, czy jednak inwestuje w "gotowce".


A Ty masz dokładniejsze dane, żeby udowodnić swój "trend"? Bo ja np. chętnie bym się dowiedział ilu Polaków w takim samym okresie kupiło sobie nową kartę graficzną czy procesor. Bo to, co mamy tutaj to tylko porównanie z gotowymi zestawami (i to na dobrą sprawę tylko w MEdia Expert, tylko oni stwierdzili, że konsol zeszło wiecej jak pecetów. Taki komputronik tylko podaje wzrost o 70% ruchu w segmencie konsolowym, nie ma nic jak ten wzrost ma się do ich sprzedaży sprzętu pecetowego), nijak nie obejmuje wymiany podzespołu pod kątem grania. Zresztą nie czepiam się artykułu jako takiego, czepiam się odważnego stwierdzenia, że Polacy wolą grać na konsolach na podstawie danych, które tutaj mamy. A te są mocno niepełne.

Dnia 11.01.2013 o 15:23, Lordpilot napisał:

ps. Gamingowy piec czyli jaki ? Jaka jest definicja ? Bo nawet na laptopie z jakąś tam
integrą, też można w coś grać i tych graczy też się liczy do puli (bo niby dlaczego nie).
Nawet steama okupują, wystarczy spojrzeć - intelowskie grafiki są tam całkiem wysoko.


Tylko Steam nie pokazuje danych z samej Polski. To, jakiego laptopa kupi Amerykanin, Niemiec czy Brytyjczyk a jakiego kupi Polak to jednak jest różnica. A gamingowy to taki, który pozwoli bezporplemowo pograć w tytuły AAA przez 2-3 lata. I nie, to nie musi być potwór za grube tysiące, mój sobie spokojnie radzi ze wszystkim a będzie we wrześniu 3 lata miał. Kosztował 1800. I był kupowany właśnie na zasadzie każdy podzespół oddzielnie i składane do kupy w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dane poprosił oddział Microsoftu, ale tekst pisany jest w taki sposób jakby odnosił się do całego rynku konsol w Polsce. Nie konsoli. Żenująco w związku z tym wygląda totalne olanie PS3. Jedyna wzmianka, że taka konsola w ogóle istnieje pojawiła się w zdaniu:
nie można oczywiście zapominać o PlayStation Move do PlayStation 3)
Fakt. Nikt tu o niczym nie zapomniał.
Liczyłem na zamieszczenie konkretnych danych liczbowych. Zwłaszcza, że odniesiono się tu jedynie do paru sieci sklepowych. Domyślam się, że pominięto to, bo mimo wszystko nie ma się czym chwalić.
Tekst zapowiadał się ciekawie, ale wyszła z tego wnosząca niewiele konkretów reklama Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xboxa w życiu nie kupię- niemal wszystko co jest na klocka jest też na PC więc po co mi to?(pada do pc mam więc już cały sens odpada). Uważam że tylko PS3 ma jakikolwiek sens bo została stworzona dla 5 gier? God of Wary + Dark i Demon Souls :P o Przypomniałem sobie jeszcze o Tekkenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście jest już kilka sklepów z grami na konsole i z samymi konsolami. Zauważyłem też moi znajomi kupują konsole, są zmęczeni inwestowaniem w peceta, do domowego użytku wystarczy im tablet. Nie wiem dlaczego taka informacja denerwuje pececiarzy, to chyba dobrze, że ludzie zaczynają interesować się grami, pecet to raczej nie jest najlepszy sprzęt do spędzania w rodzinnym gronie, to sprzęt dla samotników, odludków, którzy jedyny kontakt z drugim graczem mają za pomocą tylko headseta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 23:09, Edalb napisał:

pecet to raczej nie jest najlepszy sprzęt do spędzania w rodzinnym gronie,

Ta, ale w takim wypadku zostaje jakieś dance party, guitar hero itp.

Dnia 11.01.2013 o 23:09, Edalb napisał:

to sprzęt dla samotników, odludków, którzy jedyny
kontakt z drugim graczem mają za pomocą tylko headseta.

Lan Party kiedyś urządzał? Chyba, nie ;)
(pomijam już, że dziś praktycznie nie ma sensu. Bo wszystko jest zrobione na internet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować