• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
dawid9901

Pomocy Nie wiem co zrobić !!

Pytanie

Witam.
Mam takie pytanko odnośnie mojego komputerka.
Sprawa jest prosta. Mam aktualnie 4gb ramu i karte GeForce GTS450 (1gb) oraz Procek AMD Athlon ii x2. I tu pojawia Się pytanie czy przy zakupie przezemnie kolejny 4gb ramu, co daje 8 i karty graficznej 2gb, w granicach 700-900zł, będę potrzebował kupić nowy procek do podtrzymania takiego sprzetu ? I zasilacz ? Sory, pisałem już na forach, ale nic tak jakby wszyscy pogineli, a ja nie znam żadnego informatyka. Pozdr. i czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Co do Karty to co jest lepsze ? GeForce czy Radeon ?
Ja mam tu po jednej propozycji
GeForce GTX660 a Radeon HD 7850
Obie karty DDR5 i 256bity. Z góry mówie chciałbym komputer do nowych gier i nie znam sie na kompach, a tak jak wcześniej wspominałem nie mam kontaktu z żadnym informatykiem.
A co do zasilacza napisze jutro, nie chce mi sie już dzisiaj go rozkręcać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2013 o 18:10, dawid9901 napisał:

Co do Karty to co jest lepsze ? GeForce czy Radeon ?

Obie firmy są dobre, nie porównuje się producentów, a konkretne modele.

Dnia 12.01.2013 o 18:10, dawid9901 napisał:

Ja mam tu po jednej propozycji
GeForce GTX660 a Radeon HD 7850

Jeśli już decydujesz się na taką kartę, to przydałoby się zmienić procesor na jakiś czterordzeniowy (Athlon II X4 bądź trochę lepszy Phenom II X4, o ile uciągnie je Twoja płyta, modelu nie podałeś), dwurdzeniowy Athlon II X2 będzie za słaby.

Dnia 12.01.2013 o 18:10, dawid9901 napisał:

Obie karty DDR5 i 256bity.

Akurat GTX 660 ma 192-bitową szynę, tak dla ścisłości :)

Dnia 12.01.2013 o 18:10, dawid9901 napisał:

A co do zasilacza napisze jutro, nie chce mi sie już dzisiaj go rozkręcać

Pamiętaj, by sprawdzić dokładną markę i model, tak samo przydałoby się info o płycie głównej.

Swoją drogą takie pytania najlepiej zadawać w temacie "Upgrade kompa / Modernizacja Komputera":
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=64440
Gdy na forum istnieje taki zbiorczy wątek, nie ma potrzeby tworzyć nowego dla swojego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Żeby sprawdzić jaką sie ma płyte głowną i zasilacz należy rozebrać kompa. Tak jak już mówiłem jutro podam jaki mam zasilacz i płytę główną, na których się nie znam tak samo jak na kartach i wgl wszystkim wtf :d. Więc jakbyście mogli powiedzieć jeszcze jak sprawdzić jaki sięma Ram, czy DDR3 albo 2. Oraz bardzo bym prosił o podanie jakiejś karty graficznej najlepiej do gier max 900zl. Z góry dzięki. Dobrze jest "pracować" z fachowcami.

Edit : Jesli procesor jest 4-ro rdzeniowy a ma 3,4GHZ to czętotliwość jego działania liczy się na około 12,8GHZ ? czy 3,4ghz tylko, że z przyspieszeniem 4-ro rdzeniowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2013 o 20:11, dawid9901 napisał:

Żeby sprawdzić jaką sie ma płyte głowną i zasilacz należy rozebrać kompa.

Model płyty głównej możesz również sprawdzić w programie CPU-Z (zakładka "Mainboard). Jeśli chodzi o zasilacz, to faktycznie trzeba będzie go już sprawdzić "ręcznie".

Dnia 12.01.2013 o 20:11, dawid9901 napisał:

Więc jakbyście mogli powiedzieć jeszcze jak sprawdzić jaki sięma Ram, czy DDR3 albo 2.

Również okaże się w tym celu przydatny program CPU-Z (zakładka "Memory).

Dnia 12.01.2013 o 20:11, dawid9901 napisał:

Oraz bardzo bym prosił o podanie jakiejś karty graficznej najlepiej do gier max 900zl.

Najlepszy będzie jakiś niereferencyjny Radeon HD7870. Można go mieć już za niecałe 850 zł:
http://www.ceneo.pl/17734311
http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/5625111
Oczywiście taka karta będzie się bardzo marnować przy Athlonie II X2. Do HD7870 przydałby się przynajmniej Phenom II X4 965, najlepiej podkręcony.

Dnia 12.01.2013 o 20:11, dawid9901 napisał:

Edit : Jesli procesor jest 4-ro rdzeniowy a ma 3,4GHZ to czętotliwość jego działania
liczy się na około 12,8GHZ ? czy 3,4ghz tylko, że z przyspieszeniem 4-ro rdzeniowym

Częstotliwość nie sumuje się, jest 4 x 3,4GHz, nie 12,8GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak podasz model płyty to będziemy wiedzieć jaka pamięć tam jest włożona, po prostu przeczytaj co na niej jest napisane, również dane z tabliczki zasilacza będą pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Okej rozkręciłem, ale przy tym mój starszy sie na mnie wydarł, że juz kompa kupuje ( ten jest z 2011 ) itp. Powiedział mi też, żę ok Ram moge ( i tak zrobie co chce, moja kasa ) ale procesora się nie opłaca, bo karta graficzny ma własny procesor. Nie rozumiem go, ale namotał mi w głowie i już nie wiem co mam robić. Doradżcie mi z karta graficzna do gier za max 900zl. Narazie jedyna opcja to Radeon 7870 HD. Ram sb sam dokupie mam 2 sloty 2x2GB , kupie moze 1x4GB i bd miał 6GB też sporo. A z tym prockiem to już kompletnie nie wiem. Także prosze was o porade ws. procka i karty do gier. Ram mam DDR3 się okazało. Zasilacz to Ibox SL 8500BTX 500w. A płyta głowna 760GM P33 1T. Nie wiem czy napisałem płyte głownąwgl. Jakby co to napisze jutro. Teraz pozostawiam wam temat do doradzenia mi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zasilacz do wymiany, procesor do wymiany, ram to akurat będzie najtańszy z tego wszystkiego. Niestety jak chcesz mieć kartę do 900zł, to bez dobrego zasilacza się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Lista procesorów, jakie oficjalnie możesz włożyć do swojej płyty głównej:
http://pl.msi.com/product/mb/760GM-P33.html#/?div=CPUSupport
Z tego co widzę nie opłaca się pchać tam nic mocniejszego niż Phenom II X4 x955
Ilość pamięci na karcie ma marginalne znaczenie w większości wypadków, jeżeli grasz w normalnych rozdzielczościach (FullHD i niższe) i powinna to być ostatnia rzecz, na którą trzeba zwracać uwagę.
Zasilacz pewnie będzie do wymiany.

Proponuję też przeznaczyć odrobinę pieniędzy na nową klawiaturę, ponieważ obecna ma problemy z pisaniem samoglose (sb, wgl...).

Ogólnie najlepiej by było, gdybyś takie pytania zadawał w wątku do tego przeznaczonym (link w [5]), bo tam siedzą ludzie, którzy się na tym znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Myślałem, że zasilacz styknie... 500w to sporo. No ale cóż to jakbyście mogli podać jakis model w miare tani. No, ale podsumowując widze, że teraz tego kompa co mam jest do dupy, bo praktycznie wszystko do wymiany. To jużchyba lepiej całego kompa kupić. No cóż dzięki za uświadomienie mnie, żę mam zje***ego kompa... Smutna minka. Pozdrawiam i czekam na model zasilacza. A co do płyty to nie trzeba wymieniać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to według tego postu, nie ma chyba żądnej firmy, ani modelu dobrego zasilacza. Chyba pójdę z tym kompem do jakiegoś info po radę. Wytłumaczy mi to na spokojnie w 4 oczy i będzie git, bo narazie wychodzi, że wydam na nowe częsci rgubo ponad 1500zł. A to raczej taką sume bym chciał przeznaczyć na Sam procek i karte, ewentualnie zasilacz, bo ramy to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2013 o 17:04, dawid9901 napisał:

No to według tego postu, nie ma chyba żądnej firmy, ani modelu dobrego zasilacza. Chyba
pójdę z tym kompem do jakiegoś info po radę. Wytłumaczy mi to na spokojnie w 4 oczy i
będzie git, bo narazie wychodzi, że wydam na nowe częsci rgubo ponad 1500zł. A to raczej
taką sume bym chciał przeznaczyć na Sam procek i karte, ewentualnie zasilacz, bo ramy
to nie problem.


Jak to nie ma? Tagan, Chieftec, Antec - to tylko przykłady.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=33191

To jeden z przykładów. Generalnie na zasilacz pójdzie około 300pln, procesor też coś koło tego, do 900pln masz Geforca GTX 660.
Do 1500pln zmieścisz się bez problemu. Poza tym może uda się sprzedać stare, więc część pieniędzy się zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No w sumie dzięki za pocieszenie, ale u mnie akurat zaczynająsie ferie, co równoważy się z jakimiś dodatkowymi wydatkami. Dzisiaj zamówiłem sobie spodnie i gre, łacznie kosztowało mnie to ok. 250zł, więc juz mam mniejszy "budżet", jednak dzięki za pocieszenie z tą kasą. Także prosiłbym doświadczonych useró o napisanie mi modeli, zasilacza, karty, procesora wszystko do gier. Z tego co ja sam sie orientuje to procek AMD Pathlon II X4 ( nie wiem, chyba dobbry ), karta Radeon 7870HD ( nie wiem, chyba dobra ), a na zasilaczach się nie znam, więć prosiłbym o propozycje na te 3 częsci. Z góry dzięki i pozdrawiam. W jakiś sposób się odwdzięczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-amd-phenom-ii-x4-945-hdx945wfgmbox-476780/
317 zł

Karta graficzna:
http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd7870-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-1000-4800-11199-16-20g-534193/
843 zł

Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-600w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc083-527960/
219 zł

Razem: 1379 zł

Co do procesora - nic lepszego na tę płytę nie wsadzisz. Jest jeszcze wprawdzie Phenom II X4 955, ale musiałaby być to rewizja o TDP równym 95W, a z tego co się orientuję, kiepsko z dostępnością takowych. Karta graficzna to niereferencyjny model Sapphire z dobrym chłodzeniem w przyzwoitej cenie, z kolei zasilacz to wyrób SilentiumPC o mocy 600W - tańszy od Anteca HCG 520W, nowszy, mocniejszy, bardziej opłacalny. Ewentualnie za 199 zł masz jeszcze wersję 500W, która na dobrą sprawę również będzie wystarczająca do Phenoma i HD7870:
http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/
Jednakże, jako że różnica w cenie dzieląca oba modele to zaledwie 20 zł, moim zdaniem warto dopłacić do tego mocniejszego i mieć spokój na dłuższy czas.

Poza tym tak jak zostało wspomniane - na przyszłość zadawaj takie pytania w temacie "Upgrade kompa / Modernizacja Komputera":
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=64484

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować