Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DmC: Devil May Cry - recenzja

50 postów w tym temacie

Jeżeli powstaną kolejne części DmC (nie DMC) to na rewolucję bym nie liczył. Będzie po prostu tak, że DmC będzie takie "ubłocone", a DMC będzie tym, co znamy ze starego Dantego. Nikt jak dobrze pamiętam nie wykluczał powrotu do wcześniejszych klimatów więc mam małą nadzieję kiedyś wyjdzie piątka. Tylko czy wtedy ludzie nie powiedzą, że to po prostu idiotycznie iść na dwa fronty z tym samym. Chociaż przecież były "Przygody Młodego Indiany Jonesa" to i mogą być "Przygody Młodego Dantego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłby w stanie prowadzić obie serie to czemu nie?Skoro reboot dostał NT, to kontynuacje orignalnej serii sensownie było by dać Platinum Games, nawet twórca pierwszego DMC tam pracuje. Jak myślisz, po co capcom zostawił sobie furtkę w postaci wymówki, żę to alternatywne wersja uniewersum DMC? Fani komiksów marvela jakoś nie narzekają na ultimates.Czemu z tym samym, reboot wyrażnie jest skierowanych do innych ludzi niż orginalna seria, oprócz nawzy nie miałby nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiłyby się zarzuty, jak zwykle, o odcinanie kuponów i takie tam inne teksty. Po prostu łatwy dosyć skok na kasę: jeżeli nie podoba Ci się Dante z Japonii to spodoba ci się graczu Dante z USA. Takie w sumie podejście, które ok: daje dla każdego coś miłego. Ale jeden Dante nie spodoba się drugim, drugi pierwszym, a inni będą lubić obydwie "serie". Do tego dojdzie taki moment kiedy po prostu coś zacznie się gryźć między dwoma "seriami". Wtedy nawet tłumaczenia, że to reboot nie pomogą - jeżeli to jest reboot to wtedy po co wracać do starego, jeżeli robi się stare to po co było rebootowanie tego i tak dalej.

Może to napisałem dosyć węzłowato, sorry jeżeli coś pokręciłem w moim rozumowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się mogę zgodzić z fanami, bo dla nich amerykanizacja marki może faktycznie nie być ok. Ale dla mnie, luźno związanego z DMC gra zapowiada się ok.
P.S. Utrzymali sterowanie w stylu prostej konwersji z konsoli na 10 klawiszy klawiatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 20:34, Muradin_07 napisał:

Do tego dojdzie taki moment kiedy po prostu coś zacznie się gryźć między dwoma "seriami".

Czemu? Jeżeli Capcom by nie wpadł na idiotyczny pomysł zrobienia crossovera na siłę to mogło by zadziałać dobrze.
No chyba, że nie rozumiesz o co chodzi w idei alternatywnych rzeczywistości.
Łatwy skok na kasę? To jak ma nazwać fabułę rebootu, która zawiera kontowersyjne tematy wepchnięte na siłę tylko po to żeby przyciągnąć uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem doskonale, tylko że w pewnym momencie poszedłby głos: Dante to Dante... ale który jest tym prawdziwym? I rozpocząłby się Fan Wars część 18468181...

Co do skoku na kasę: nazwałbym tak robienie dwóch serii jednocześnie. Wtedy ludzie z Capcomu powinni sobie pomyśleć: to robimy tak, czy tak. Robienie alternatywnych rzeczywistości po prostu może się gryźć z ogólnym wizerunkiem Dantego kreowanym przez długi czas. A poza tym: czy ci, którzy teraz Dantego "nie lubią" polubiliby go później? Nie... bo styl raczej się nie zmieni. Nadal będzie taki "brudny" świat pełen "faków" i innych tego typu kwiatków. Dlatego, mimo że lubię nowego Dantego, wolałbym powrót do Dantego starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem DMC to bardzo dobra gra. Porównywanie DMC do "poprzednich części" jest naiwne, przecież to ani sequel ani prequel :P Grę już przeszedłem na poziomie Nephilim i zwróciłem uwagę na dwie rzeczy – walkę i układ poziomów. Ze względu na te dwie rzeczy grało mi się naprawdę przyjemnie (w sumie tak jak jest opisane w recenzji). Więc zdecydowanie polecam kupienie tej gry. Teraz zabieram się za poziom ''Son of Sparda''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co tyle placzu z fabula i postacia Dantego. 1 i 2 nie ma prawie w ogole fabuly a Dante przez cale 2 czesci mowi moze z 8 zdan. W trzeciej czesci zachowuje sie za to identycznie jak w tej najnowszej, wiec w czym problem? Ja kupilem HD collection Devil May Cry, skonczylem cale nie dawno i jak dla mnie nowa czesc jest o wiele lepsza od tamtych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sens porównywać, ponieważ reboot miał być najlepszą grą z serii i miec najlepsze elementy z całej marki, no ale okazało to się tylko marketingowym pieprzeniem.
Nie, w trzeciej części nie zachowują się identycznie. Jest różnica między wkurzaniem i wyzywanie demonów bez użycia wugalryzmów a zachowywaniem się jak dupek i rzucaniem mięchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 18:07, Martius0 napisał:

Jest sens porównywać, ponieważ reboot miał być najlepszą grą z serii i miec najlepsze
elementy z całej marki, no ale okazało to się tylko marketingowym pieprzeniem.

>
Widze jedziesz gre bo obcowaniu z demem jak twierdzisz `? Coz akurat demko bylo slabe wiec wiesz...przejdz gre a wtedy napisz jakies sensowne argumenty za czy przeciw. Ogralem poprzednie czesci, choc nie powiem zebym byl jakims wielkim fanem ( Ninja Gaiden! o trojce leüiej zapomniec :( ) i jak na ta chwile rownie dobrze bawie sie przy najnowszej choc jestem dopiero w polowie. Klimat jest..czy jest lepsza czy gorsza to ciezko mi powiedziec..zobaczymy po napisach koncowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po demie uznałem, że dla mnie nie jest warta pełnej ceny. Zresztą czemu nie miałbym gry oceniać po demie skoro odpowiedzią studia na filmik pokazujące brak balansu, glitche itd było mniej więcej "Demo przedstawia finalny stan gry, według nas nie ma już nic do poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>"Demo przedstawia finalny stan gry, według nas nie ma już nic do poprawy.

Niestety teraz każda gra jest prędzej czy później łatana, nawet te najbardziej oczekiwane po których można by się spodziewać stabilnego działania - niektóre już w dniu premiery. Takie czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co innego przyznać, że będzie patch poprawiający błędy i glitche a trolować i wmawiać, że ludzie nagrywające te filmiki psują demo na siłę. Capcom i NT wybrało taki sposób "promocji" to niech nie narzekają na "haterów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wlasnie ukonczona ;) Wrazenia? Jak najbardziej pozytywne, gra sie swietnie a sam wyglad lokacji jest fenomenalny, podobnie jest z potworami jak i bossami..wedlug mnie zmiana studia przyniosla super efekty i czekam na kontynuacje ;) A co do wygladu glownego bohatera.

Spoiler

.po ostatniej walce ma je juz biale co owocuje, ze w kontynuacji bedzie juz wygladal jak klasyczny Dante ;)

. Dla mnie mocne 8 i czekam na dalsze czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Po demie uznałem, że dla mnie nie jest warta pełnej ceny. Zresztą czemu nie miałbym gry
> oceniać po demie skoro odpowiedzią studia na filmik pokazujące brak balansu, glitche
> itd było mniej więcej "Demo przedstawia finalny stan gry, według nas nie ma już nic do
> poprawy.

Nikt Ci nie zabroni oceniać gry po demie, ale nie oznacza to, że nie będzie to z Twojej strony zwykła ignorancja. Jesteś w pełni uprawniony do tego, żeby wiarygodnie napisać, że demo jest słabe, a nawet zaryzykować zarzut, że bohater jest dla Ciebie nieklimatyczny (chociaż nawet recenzent podpowiada Ci, że na początku jest to postać odrzucająca, a z czasem się do niej przekonujesz). Pisanie jednak, że cała gra jest generalnie zła pokazuje tylko, że nie podchodzisz do sprawy poważnie. Jesteś zwyczajnie obrażony na Capcom i NT ( czego zresztą nie ukrywasz ) i podchodzisz do sprawy emocjonalnie. Rozumiem, że jesteś osobą, która generalnie nie przepada za amerykanizacją i lubi klimatyczne podejście Japończyków, ale nie zmienia to faktu, że chociaż usprawiedliwiony to hate''ing wciąż pozostaje tylko i wyłącznie hate''ingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne. Sama idea rebootu mi nie przeszkadza, tylko jak to zrobiło ninja theory. W sumie teraz się nie dziwię, skoro przy HS i Enslaved mieli pisarzy spoza studia odpowiedzialnych za scenariusz a teraz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 12:23, Martius0 napisał:

Bardzo śmieszne. Sama idea rebootu mi nie przeszkadza, tylko jak to zrobiło ninja theory.
W sumie teraz się nie dziwię, skoro przy HS i Enslaved mieli pisarzy spoza studia odpowiedzialnych
za scenariusz a teraz nie.


Zagraj, nastepnie wypowiedz sie na temat scenariusza. Dla mnie historia w nowym Devilu jest poprowadzona dobrze i widac, ze jest wazniejsza w ogolnym rozrachunku niz w poprzednich czesciach. Nie odpowiada Ci gra ok, ale zagraj potem a nie hejtuj bez odpowiedniego podloza za soba. Grajac we wszystkie czesci stwierdzam bez zalu, ze dla mnie nowy Devil obral sluszna droge i jest najlepszy ze wszystkich czesci. A Ty widac hejtujesz gre na w kazdym newsie ktory sie o niej ukazuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 18:15, Martius0 napisał:

Obejrzałem wszystkie cutscenki więc chyba mam prawo do wrażania swojej opin na temat
scenariuszai? Nie wiedziałem, że to hejtowanie.


Ja obejrzałem wszystkie filmiki z Diablo 3 - fabuła jest fenomenalna, zrealizowana z epickim rozmachem, wgniatająca w fotel. Dawno nie było czegoś takiego w branży.
Czekaj czekaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować