Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spór między CD Projektem a Skarbem Państwa jeszcze trochę potrwa

20 postów w tym temacie

polskie państwo jest od dojenia obywatela a nie od kajania się i dawania odszkodowań. Polska szara rzeczywistosc. Zycze z całego serca aby CD Project wydoił SP na te 65 mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> polskie państwo jest od dojenia obywatela a nie od kajania się i dawania odszkodowań.
> Polska szara rzeczywistosc. Zycze z całego serca aby CD Project wydoił SP na te 65 mln
Chyba nie zdajesz sobie sprawy ze jesli CDP osiagnie sukcecs to nie panstwo zostanie wydojone tylko ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 19:18, CDRV napisał:

Chyba nie zdajesz sobie sprawy ze jesli CDP osiagnie sukcecs to nie panstwo zostanie
wydojone tylko ty...


Ta najprawdziwsza prawda miałem to samo napisać wręcz nie trzeba się zastanawiać skąd SP będzie brał tą kasę bo wiadomo, że my za to zapłacimy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 19:18, CDRV napisał:

Chyba nie zdajesz sobie sprawy ze jesli CDP osiagnie sukcecs to nie panstwo zostanie wydojone tylko ty...


Tak, to jest chore, że społeczeństwo ponosi odpowiedzialność za przestępcze działania niektórych urzędników, podczas gdy oni nie mają za to żadnej odpowiedzialności (podatki odprowadzają tak naprawdę z naszych podatków, więc w rzeczywistości taki urzędnik niczego nie zapłaci z własnej kieszeni...).
Ale niestety mamy już zbyt dużą armię urzędniczą, by znalazł się ktoś próbujący znieść choć część ich chorych przywilejów.

A co do osiągnięcia sukcesu - pomimo to też im tego życzę. Zostali ''okradzeni'', więc należy im się rekompensata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Optimus w tamtym okresie miał problemy. Firma, w której pracowała moja mama upadła przez przekupstwo ministra (pzdr SLD, komunisty).

A jak takie sprawy się kończą? W jedynej pozytywnej stronie UE, Trybunale. Nie ma opcji żeby w Trybunale przegrali, a pieniądze skradzione na przełomie XX/XXI wrócą do właścicieli.

Ciekawe ile razy polskie sądy odsuwały ich proces, tylko po to żeby dali sobie spokój i stracili grubą kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że Państwo i ich armia bezmózgich urzędników niszczy komuś życie, to żadna nowość. Nie raz słyszeliśmy w tv, że głupek zwany urzędnikiem ze skarbówki doprowadził do bankructwa nie jeden dobrze prosperujący zakład. Ale jak już państwo ma się przyznać do błędu, to na to liczyć nie możemy. Ogólnie bardzo dobrze. Mam nadzieję, że dostaną krocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 20:27, Skomik napisał:

Te 65 milionów to jak budżet na dwie gry. :) Wiedźmin 2 (ok 27 mln)


Hej... na pewno lepiej zagospodarują takie pieniądze, niż skarb państwa :-) Na coś się w końcu przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowe. Jest w Polsce coś dobrego, to trzeba to, z przeproszeniem ud*pić. A co zrobi "skarb państwa" z forsą? Większość pójdzie na pensje polityków , albo w błoto jak reszta. Smutne tylko, że tym razem zamiast doić cokolwiek doją w sumie coś, czym możemy się pochwalić za granicą, dla kontrastu z wybrykami polityków, które nas ośmieszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > polskie państwo jest od dojenia obywatela a nie od kajania się i dawania odszkodowań.
>
> > Polska szara rzeczywistosc. Zycze z całego serca aby CD Project wydoił SP na te
> 65 mln
> Chyba nie zdajesz sobie sprawy ze jesli CDP osiagnie sukcecs to nie panstwo zostanie
> wydojone tylko ty...
De facto obojętnie co się stanie, to wydoją obywateli.
1. Optimus przegra - państwo wydoiło już ludzi, którzy dla niego pracowali (obywateli)
2. Optimus wygra - państwo zapłaci z forsy obywateli.
Z dwojga złego wolę, żeby wygrał Optimus, bo przynajmniej coś sensownego się z tą forsą stanie.
P.S. Sorry za to, że nie w jednym poście, ale nie zdążyłem z edycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie 600 milionów wyniosły premie urzędników w 2012r.Są to same premie które biorą się z naszego podatku nie mówiąc już o pensjach. Normalny pracownik to raczej nie dostaje premi od swojego szefa za szybciej wykonaną prace czy też dobrze wykonaną prace nie mówiąc już o premi za same przyjście do pracy tak jak nie którzy urzędnicy.
Tutaj przynajmniej moje podatki pójdą na jakiś lepszy cel w końcu państwo i tak mnie obskubie czy optimus wygra czy nie więc jestem jak najbardziej za CD Projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila... to fiskus bez ceregieli NAJPIERW zabral pieniadze a potem byla rozprawa? Optimus wykorzystal luke w prawie, która nie była niczym nielegalnym i za to, że MENowi zaoszczędził kupe kasy został udupiony? Naprawde ten kraj jest nienormalny i cieszę się, że za rok mogę zmienic obywatelstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się dorzucę z przyjemnością. Raz że kasa będzie lepiej zagospodarowana, dwa , że US ktoś mocno pogrozi paluszkiem. Czas najwyższy by urzędasy dostały po dupie za niekompetencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę problem w tej sprawie to nie zasadność wymierzonej kary bo ta według wielu specjalistów była zasadna a sposób w jaki potraktowano samego Optimusa i Pana Kluske. Jego zatrzymanie i środki jakie podjęto w sprawie Optimusa była całkowicie nie legalne. Natomiast fakt ze działał na szkodę państwa jest nie zapreczeczalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Treść ocenzurowana - zawarte w niej informacje nie nadają się na publikację, nie dość, że zawierają wulgaryzmy to jeszcze szerzą nienawiść do Niemców i innych narodów. - M-I]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 13:14, Sebek2408 napisał:

[Treść ocenzurowana - zawarte w niej informacje nie nadają się na publikację, nie dość, że zawierają wulgaryzmy > to jeszcze szerzą nienawiść do Niemców i innych narodów. - M-I]


Za słownictwo oraz za treść jak najbardziej naszpikowaną nienawiścią - BAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Chyba nie zdajesz sobie sprawy ze jesli CDP osiagnie sukcecs to nie panstwo zostanie
>
> > wydojone tylko ty...
>
> Ta najprawdziwsza prawda miałem to samo napisać wręcz nie trzeba się zastanawiać skąd
> SP będzie brał tą kasę bo wiadomo, że my za to zapłacimy ;p

Spokojnie więcej się fotoradarów postawi i durnych ograniczeń do 20 km/h i dla rządu jeszcze zostanie na premie :) Takich spraw jest więcej niż nam się wydaje. Co chwila coś słychać. Tylko nie rozumiem dlaczego nie ma odpowiedzialnych za ten bajzel. Oto nasz wspaniały kraj. Szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować