Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Obama przeznacza 10 milionów dolarów na badania nad związkiem między grami a przemocą

55 postów w tym temacie

> > Dalby to na walke z glodem na swiecie...
>
> Więcej ludzi na świecie umiera przez otyłość niż głód, kto ma głoda to ma pecha, przykro
> mi. A poza tym...
> NAUCZCIE SIĘ PISAĆ LUDZIE! "W OGÓLE", OK? Ja bym za błędy ortograficzne walił ostrzeżeniami,
> a później degradował, jeżeli nie umie ktoś pisać, to nie może być gratyfikowany za to
> ile pisze...

Mamy przykład, że gry komputerowe wywołują agresję u młodych osób. Może zamiast degradować odrazu byś zabijał ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe 10 milionów dolarów? Tylko tyle? Pamiętam jak zaczynała się ostatnia wojna w Iraku to koszt jednej rakiety patriot wynosił 1 ml (tak podawano w prasie), a wystrzeliwano ich całe salwy. 10 mln które pójdą na pensje, premie oraz wypłaty dla "ekspertów", a i tak niczego to nie poprawi. Działanie Obamy oczywiście jest czysto PRowskie, tak samo jak działania Tuska w Polsce na innych płaszczyznach u nas i tak samo nie ma na celu uzdrowienia sytuacji. Oczywiście problemem jest powszechny dostęp do broni palnej, u nas też wariaci biegają po ulicach (dosłownie), ale na szczęście nie mają łatwego dostępu do broni. W USA broń to świętość i nie ważne ile dzieci zapłaci za to życiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "- Ludzie należący do wszystkich kultur i nacji cieszą się taką samą rozrywką, ale poziom
> przemocy z użyciem broni palnej jest wyjątkowo wysoki w naszym kraju."
>
> Jak przeznaczą kolejne 10 mln to może dojdą do tego dlaczego tak się dzieje. Bo przecież
> nie przez ogólny dostęp do broni ;)
>
W Anglii mój drogi nie wydaja się pozwoleń na broń krótką, a noże mają ograniczoną długość ostrza. Co ponoć wcale zbyt pięknie nie wpływa na ilość przestępstw z użyciem broni, zarówno palnej jak i białej. Poza tym dla USA taki współczynnik nie ma sensu, jesli nie obliczy się go osobno dla każdego stanu, bo dostęp do broni ogranicza prawo stanowe, a nie federalne. I nie można jej kupić w bardziej "liberalnym" stanie i przewieźć, bo to już jest przestępstwo No, a poza tym należałoby i tak uwzględnić podział na przestępstwa z użyciem borni posiadanej legalnie i nielegalnie.

Oczywiście pomijając, że sam wątek ostatniej tragedii jest jasny, bo sprawca był niepoczytalny..
> > > Dalby to na walke z glodem na swiecie...
> >
> > Więcej ludzi na świecie umiera przez otyłość niż głód, kto ma głoda to ma pecha,
> przykro
> > mi. A poza tym...
> > NAUCZCIE SIĘ PISAĆ LUDZIE! "W OGÓLE", OK? Ja bym za błędy ortograficzne walił ostrzeżeniami,
>
> > a później degradował, jeżeli nie umie ktoś pisać, to nie może być gratyfikowany
> za to
> > ile pisze...
>
> Mamy przykład, że gry komputerowe wywołują agresję u młodych osób. Może zamiast degradować
> odrazu byś zabijał ? xD
A, czyli istnieje gra o administracji walczącej z analfabetyzmem za pomocą tak brutalnyc metod jak ostrzeżenia i bany? Dziwne, nie pamiętam. poza tym walka z nieuctwem to raczej rzecz pozytywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sam Obama, który zaopatruje w broń palną wysokiego kalibru (karabiny maszynowe, karabiny snajperskie, granatniki itd.) meksykańskie kartele narkotykowe? Ten sam Obama, który sprzedaje czołgi Abrams i samoloty F-16 państwom rządzonym przez Ligę Arabską, ale jednocześnie chce odebrać prawo do posiadania "groźny karabinów szturmowych" swoim własnym krajanom? O ironio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 23:52, Galder_Grasfiord napisał:

No to znowu zaczną się stronnicze badania przeciwko grom. Oczywiście wszystkim poza amerykańskimi.
A te 10 milionów skoro jest gotowy budżet na to przeznaczony, znaczy, że pójdzie na coś
innego.

Byłe kiedyś za czasów Obamy "badania" nt. broni. Wyszło im, że większosc broni w Meksyku to egzemplarz e legalnie kupione w USA. Tylko "zapomnieli" dodać, że chodzi o cywilną broń produkcji amerykańskiej. A kartele, Zetas i reszta używają akurat głównie sprzętu wojskowego, którego nie da się kupić w USA, (poza armią, oni mogą, ale to nie w sklepie biorąc z półki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaż ironia. Człowiek, którego drony bombardowały dzieci w Libii, płacze nad ofiarami jakiejś tam "masakry w szkole". Na dodatek zamiast przeznaczyć 10 milionów na coś innego, na przykład na walkę z aborcją w USA, to woli szukać dziury w całym. Freedum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie każdy zauważył, że powyższe napisałem z lekką ironią. Ale nie to jest ważne, wystarczy, że zajrzysz na stronę którą podałem i bogatszy w pewne dane będziesz miał lepsze spojrzenie na sprawę.

Jak napisał jeden z forumowiczów ogólny dostęp do broni raczej nie działa tutaj na plus. Stany są złożonym, wielonarodowościowym krajem który rządzi się zupełnie innymi prawami natomiast problemy z którymi się borykają nie mają łatwych i prostych rozwiązań. Zresztą co widać po ostatnich wydarzeniach na naszym podwórku jak ktoś chce zabić - zrobi to niezależnie od tego czy dostęp do broni jest łatwy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od bzdurności pomysłu,

od pewnego czasu zadziwia mnie z jednej strony mowa o miłości, pacyfizmie, tolerancji, walce z przemocą, a z drugiej duża popularność i zamiłowanie do gier brutalnych, pełnych akcji, zabijania czy nastawiania pro-militarnego (np. BF, CoD, CS, itd). Jakby nie patrzeć zadziwiająca sprzeczność. Wyciąganie wszelkiej maści strategii może już być przesadą, ale usilne nawracanie na określoną religię/ideologię [kwestia gry], czy tworzenie despotii, rozlewających się po świecie imperiów też chyba mówi coś o psychice danego gracza.

Oczywiście inne realia i zasady obowiązują w świecie rzeczywistym, a inne w komputerowy (tu o ile w ogóle, granice swobody w zasadzie nieograniczone, wszakże holocaust cyferek czy tam masowe mordy na botach to nie są zabójstwa) i tak długo jak się tę granicę dostrzega i rozumie, tak długo nie ma zagrożenia w świecie realnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste - każdy obywatel posiadający broń będzie musiał obowiązkowo nosi ją przy sobie. Wtedy nie będzie takich sytuacji jak ta ostatnia w szkole, bo taki sk... dwa razy się zastanowi zanim wejdzie do szkoły wiedząc, że 20 nauczycieli, dyrektor, woźny i dwie sprzątaczka są uzbrojeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 00:10, LubieWafle napisał:

Jakaż ironia. Człowiek, którego drony bombardowały dzieci w Libii, płacze nad ofiarami
jakiejś tam "masakry w szkole". Na dodatek zamiast przeznaczyć 10 milionów na coś innego,
na przykład na walkę z aborcją w USA, to woli szukać dziury w całym. Freedum.


Walkę z aborcją? Bo co? Bo ma być tak jak u nas, że wszyscy zapomnieli, iż jesteśmy państwem DEMOKRATYCZNYM a NIEWYZNANIOWYM? Zrozum to wreszcie (zresztą nie tylko Ty, dotyczy to też moherów, klechów itp.), że nie żyjesz w państwie religijnym (chwała za to!) i religia powinna trzymać się z dala od polityki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam niejasne przeczucie że wiem jakie będą wyniki tych badań. Raport o szatańskich grach na pewno juz jest gotowy, trzeba tylko odczekać z opublikowaniem trochę czasu, dla niepoznaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> [...] Na dodatek zamiast przeznaczyć 10 milionów na coś innego,
> na przykład na walkę z aborcją w USA, to woli szukać dziury w całym. Freedum.

I na przywrócenie niewolnictwa, karę śmierci za homoseksualizm i palenie heretyków na stosie?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za jeden milion mogę bardzo łatwo wskazać na inny czynnik.... fakt że każdy debil w USA ma broń i wcale nie mówię tutaj o jakiejś drobnicy typu pistolety i rewolwery :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 23:51, NemoTheEight napisał:

W Anglii mój drogi nie wydaja się pozwoleń na broń krótką, a noże mają ograniczoną długość
ostrza. Co ponoć wcale zbyt pięknie nie wpływa na ilość przestępstw z użyciem broni,
zarówno palnej jak i białej. Poza tym dla USA taki współczynnik nie ma sensu, jesli nie
obliczy się go osobno dla każdego stanu, bo dostęp do broni ogranicza prawo stanowe,
a nie federalne. I nie można jej kupić w bardziej "liberalnym" stanie i przewieźć, bo
to już jest przestępstwo No, a poza tym należałoby i tak uwzględnić podział na przestępstwa
z użyciem borni posiadanej legalnie i nielegalnie.

Z czystej ciekawości, nie masz może danych dotyczących przestępstw z użyciem broni w Texasie i Kaliforni czy Nowym Jorku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 08:17, Yachieku napisał:

I na przywrócenie niewolnictwa, karę śmierci za homoseksualizm i palenie heretyków na
stosie?


Nie zapominaj o antykoncepcji i in vitro ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować