Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jedna z postaci w BioShock: Infinite zmieniona po kilku rozmowach z religijnymi osobami

53 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Ken Levine, projektant BioShock: Infinite, nie zmieniłby niczego w grze tylko po to, by nikogo nie urazić. Jednak na podstawie opinii religijnych osób z zespołu przeprojektował jedną z postaci, by zyskała na tym cała fabuła.

Przeczytaj cały tekst "Jedna z postaci w BioShock: Infinite zmieniona po kilku rozmowach z religijnymi osobami" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trochę lepiej niźli miałoby trzeć i robić kontrowersje, choć i tak kilka takich na pewno się pojawi. Wątpię żeby te osoby irytowała jakaś postać "niezgodna z poglądami" raczej ktoś kto ku uciesze gawiedzi i wirtualnej i grającej swoją postawą taplał w błocie wszelkie ideały religijne. Podejrzewam że po prostu z postaci obiektywnie niemiłej zrobiła się niemiła subiektywnie, tak żeby dało się to podważyć, czy coś w tym stylu.
Osobiście wolę też żeby flejm wary były teraz niż po premierze. Ot tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, skąd wziął się ten hate. Ktoś na coś zwrócił jego uwagę, facet to poprawił i zaraz że jakiś mięczak? Może gdyby porozmawiał z ateistami, to byście go chwalili? Albo gdyby stwierdził, że tylko on wie, co będzie najlepsze, bo jest najmądrzejszy?
Kiedy tylko do głosu dochodzą religijne osoby, to zaraz jest wg niektórych źle, bo będzie "subiektywnie". Jeśli wierzący robi grę, nie znaczy to zaraz, że zamiast strzelać będziemy podchodzić do tych złych... subiektywnie złych* i głosić im, że przebaczamy im ich czyny, że "Góra" też im przebaczy, a po spostrzeżeniu, że wbili nam nóż w brzuch, żeby im wybaczyć, bo "nie wiedzą, co czynią".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja nie wiem po co w ogole ten Levine sie tym chwalil i po co jest ten news. Ale jak juz jest to oceniam co jest. Koles zapewne przegial (a moze i nie, dzis kazdy bzdet jest obraza uczuc religijnych), ktos mu zwrocil uwage, ten uszy polozyl po sobie i zmienil, przewrazliwienie sa zadowoleni, a on teraz puszcza w siec info jaki to z niego bad boy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Nie rozumiem, skąd wziął się ten hate.
>
> ze tworca gry ceni wyzej poprawnosc polityczna nad wlasne pomysly ?

Dokladnie. Niestety w USA panuja dosc absurdalne zasady z tym zwiazane. Choc osobiscie uwazam, ze decyzje tego typu wymuszaja raczej inwestorzy i rady nadzorcze, ktore chca zmaksymalizowac zyski. Jednak ta sprawa to maly pikus w porownaniu z chocby wycietymi Talibami z Medal of Honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fajnie. Ale po co taka wiadomość, jak z niej nic się nie dowiedziałem? Żadnej informacji co zostało zmienione, na co zostało. Bo ja np bym się z chęcią się dowiedział co zostało zmienione. Może islamiście została broda dodana, albo został ogolony. I to komuś się nie spodobało. Albo dla fanatyków w treści wiadomości dodać spoil żeby tego nie czytali. Ale nie każdy jest fanatykiem żeby komuś przeszkadzało kawałek gry.

Bo na takiej podstawie. to możecie dawać po 100 wiadomości na dzień. bo w grze XXX główny bohater zamiast być blondynem jest łysy. itd przecież podczas projektowania tysiąc pięćset rzeczy jest zmienianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tych haterów na górze.
Niech no który mi napisze, gdzie jest NAPISANE, ŻE TA ZMIENIONA POSTAĆ GODZIŁA W UCZUCIA RELIGIJNE? To, że coś ich denerwowało, nie oznacza, że godziło w ich wierzenia, LOL. Wy się denerwujecie jedynie wtedy, gdy ktoś was obrazi?

Nie wiem tylko po co się tym chwalić? Przy każdym grach zespół komunikuje się między sobą i rozmawia na tematy uniwersum, postaci i innych rzeczy. Często po kilku rozmowach i dyskusjach, coś jest nie tak i jest to zmieniane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 17:39, kristof197 napisał:

Często po kilku rozmowach i dyskusjach, coś jest nie tak i jest to zmieniane...


Molier też musiał Świętoszka zmienić, bo religijnych ludzi denerwowała oryginalna wersja sztuki.

Oryginalnej wersji już nigdzie nie ma. To, co jest w szkołach, to ocenzurowana, stonowana i bardziej poprawnie polityczna wersja.

No i co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować