• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Jelon8

Problem z myszą

Pytanie

Witam, posiadam mysz Saitek Cyborg mouse. Mam ją od dobrych 2 lat i dobrze mi służyła, wszystko działa poprawnie oprócz lewego przycisku myszy, aby zadziałał muszę go bardzo mocno nacisnąć. Czym to może być spowodowane ? Może należy ją wyczyścić ? Jeżeli tak to jak ?

20130121145231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 21.01.2013 o 14:57, Jelon8 napisał:

Witam, posiadam mysz Saitek Cyborg mouse. Mam ją od dobrych 2 lat i dobrze mi służyła,
wszystko działa poprawnie oprócz lewego przycisku myszy, aby zadziałał muszę go bardzo
mocno nacisnąć. Czym to może być spowodowane ? Może należy ją wyczyścić ? Jeżeli tak
to jak ?


Mozę przycisk się zużył już ? Albo coś pękło pod spodem i lata on jak szmaciana lalka ? Sprężynka ? Odkręć i zobacz jak to wygląda od środka. Są przecież tam śrubki ? Czyszczenie może pomóc o ile to wina brudu, ale nie obstawiam na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.01.2013 o 15:18, Jelon8 napisał:

Wątpię że coś mogło pęknąć bo przycisk naciska się normalnie, nie lata ani nic z tych
rzeczy. Myszka chyba nie ma śrub.


Ale trzeba go mocno przyciskać, więc możliwe, że coś poszło pod przyciskiem. Musi mieć śrubki bo jak ją zmontowali ? Na cynę ? Ogarnij ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.01.2013 o 15:26, vegost napisał:

Musi mieć śrubki bo jak ją zmontowali ? Na cynę ? Ogarnij ją.


Na zatrzaski? Bez znajomości budowy myszki ciężko coś takiego rozebrać nie narażając na uszkodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.01.2013 o 15:37, rob006 napisał:

Na zatrzaski? Bez znajomości budowy myszki ciężko coś takiego rozebrać nie narażając
na uszkodzenie.


Na zatrzaski ? Rzadko coś takiego widziałem. Zazwyczaj śrubki zwyczajne albo na omnibusy. Tak czy siak, to on ma myszkę a ja jej nie widzę. Niech zrobi zdjęcia czy coś i niech tu wrzuci. Inaczej nic nie zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak chcesz możesz spróbować ją rozkręcić.
Wielka filozofia to to nie jest, zalecana jedynie ostrożność, żeby myszy nie uszkodzić.
Akurat tego konkretnego modelu w rekach nie miałem rozłożonego na części pierwsze [nie mniej czyściłem kiedyś Razer Naga a to dopiero był gryzoń wieloczęściowy :)]

Obstawiam, że zmarł microswitch pod lpm i nic tu nie zrobisz [szansa, ze problemem jest kurz/brud który zapycha mysz jest imho niewielka, czuł byś to na "dotyk", wiedział byś przy wciskaniu, że dźwięk kliku jest wytłumiony, inny, że coś zalega/odpycha/izoluje mechanizm]

Wymiana samego switcha to tez nie jest taka wielka filozofia - wystarczy wymontować zepsuty i wlutować nowy [dawcą "organu" może być w tym wypadku jakaś zwykła myszka sklepowa w ekonomicznej cenie 10-20zł].
Można tez zamienić switch środkowy z lpm bo rolka klikamy generalnie dużo rzadziej i tu nie wadził by ci raczej fakt, że musisz użyć do takiego wciśnięcia ciut więcej siły.

P.S.
Sam demontaż myszki - zapewne wszystkie śrubki są elegancko schowane pod ślizgaczami, więc te należy ostrożnie odkleić podważając żyletką.
Po wykręceniu śrubek można podejść do rozpinania myszki, bo zapewne ta ma obudowę stereotypowo na zatrzaski z przodu zapięte pod lpm i ppm.
Nikłe szanse, że myszka jest nitowana lub zgrzewana [już od lat się tego nie praktykuje bo serwisy musiały dopłacać za elementy nitowanej obudowy]
W najgorszym wypadku śrubki mogą być jakieś nietypowe [np malutkie ampule]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zależy od ludzi na jakich trafisz, ale podejrzewam, ze lepiej się opłaci dorzucić parę złotych i kupić wtedy nową myszkę. Bo w hmm powiedzmy 75% przypadków cwaniak zedrze z ciebie jak za złoto, wmówi ci, że musiał wymienić pierdyliard elementów a cała filozofia to będzie wlutowanie nowego switcha co zajmuje w porywach z wymontowaniem starego 20-30min pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.01.2013 o 18:48, Pietro87 napisał:

Zależy od ludzi na jakich trafisz, ale podejrzewam, ze lepiej się opłaci dorzucić parę
złotych i kupić wtedy nową myszkę. Bo w hmm powiedzmy 75% przypadków cwaniak zedrze z
ciebie jak za złoto, wmówi ci, że musiał wymienić pierdyliard elementów a cała filozofia
to będzie wlutowanie nowego switcha co zajmuje w porywach z wymontowaniem starego 20-30min
pracy :)


Sam się chyba raczej nie podejmę tego bo lutownice w całym swoim życiu to chyba ze dwa razy w rękach miałem i krótko mówiąc nie chce tego spie*dolić :) Ale dziękuję za rady na pewno się przydadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za fotki. Tylko jedna się przyda, ta od spodu myszki. Wygląda na to, że pod przyssawkami są śrubki lub coś innego, co trzyma obie strony obudowy w całości. Możesz je zdjąć ostrożnie. Zobaczymy co tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kupiłem niedawno tanią myszkę bezprzewodową od tracera. Problem z nią taki, że przerywa. Wyłącza się na kilka sekund po czym odpala od nowa. Dzieje się to niezależnie od podkładki i w trakcie ruchu. Czasem występują bardzo krótkie przycięcia, powodujące rwanie kursora. Pomysły na rozwiązanie tej zagwozdki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować