Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gramowicze wybrali grę roku! Zaskakujące rozstrzygnięcia

74 postów w tym temacie

To zestawienie pokazuje jedną ciekawą rzecz. Mianowicie, że mimo strasznego shitstormu i masy ujadaczy na forach, Diablo 3 jednak się niemałej grupie graczy podoba. Nie chcę wnikać, czy powinno, czy nie powinno się zakwalifikowac do TOP3. Chodzi mi jedynie o to, jak duży może być rozdzwięk między głosnymi ludkami na forach, a rzeczywistymi proporcjami "lubiących" do "nielubiących" (dotyczy to zreszta każdej gry, D3 jest tu tylko przykładem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wygrały tytuły popularne.
A nie zawsze są to tytuły najlepsze. Taki na przykład Asasyn 3 - bardzo dobra gra, ale do GOTY sporo jej brakuje (o ME3 nawet nie ma sensu wspominać). Dishonored - gra dobra, ale nie zasługuje na miano najlepszej w roku 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwny wybór,a zwłaszcza pierwsze i drugie miejsce,ale jak kto woli.Obie gry już ograłem i nie ciągnie mnie z powrotem do nich,chyba,że na prawdę nie będę miał w co grać.Nie są to gry tragiczne,ale grając w nie cały czas miałem wrażenie,że to już było.I niestety dość szybko wkrada się monotonia,szczególnie w Far Cry 3.Z zeszłego roku miło wspominam granie w ME3,Max Payne 3 i Sleeping Dogs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niska pozycja Diablo3 rodzi pytanie - czy następna gra z tej serii lub dodatek będzie się dobrze sprzedawała co podstawka? Inaczej okaże się, że ktoś przejrzał na oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 17:59, Myszasty napisał:

Swoją drogą standard. Niemal zawsze w plebiscytach wygrywają gry mające
premierę pod koniec roku. Nie, żeby FC3 był złą grą.

Bo wtedy jest po prostu największy wysyp dużych produkcji, Myszasty. :) Wcześniejsze takie okienko wydawnicze to późna wiosna - niektórzy głosujący we wszelkich rankingach pomijają lub zapominają gry z tego okresu, np. "Maxa Payne''a 3" (choć siódma lokata na Gramie nie jest zła w przypadku tej produkcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie pokrywa się to w większości z moimi głosami. Moim faworytem był The Walking Dead, który mimo kilku wad zrobił na mnie największe wrażenie w zeszłym roku. Assassin''s Creed 3 również zdobył mój głos za ładne zwieńczenie historii Desmonda i kolejne świetnie wykorzystane tło historyczne. W Far Cry 3 jeszcze nie grałem więc trzeci głos oddałem na Max Payne 3. Nie była to tak do końca gra, której oczekiwałem, ale miała kilka świetnych motywów i grało mi się w nią naprawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Obiektywne Top3 2012:
> 1. The Walking Dead
> 2. Risen 2: Mroczne Wody
> 3. Sleeping Dogs

Nie grałem ani w Sleeping Dogs, ani w The Walking Dead, ale przy Risenie 2 bawiłem się naprawdę lepiej niż przy, skądinąd dobrym, ME3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę kiedyś zagrać w pierwszą, trzecią, siódmą i dziewiątą pozycję... ech, tyle jeszcze zaległości, że pewnie niektóre tytuły będę w jakichś tanich seriach kupował, hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak najważniejsza jest moja własna lista, poza tym nie grałem w ogóle 6 tytułów z pierwszej dziesiątki, wiec nie za wiele mogę skomentować. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu Asasyn na drugim miejscu (bohater był chyba trochę mniej lubiany, a i za konwersję na PC to powinni wszystkich programistów wywalić na zbity pysk), ale z resztą typów się zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 14:45, kotlecik5 napisał:

Ty chyba nie wiesz co znaczy słowo "obiektywnie".


No właśnie wiem co znaczy. To nie jest subiektywne Top3, w którym uwzględniałbym moje indywidualne upodobania. To jest obiektywny stan faktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym typował inaczej.Jak dla mnie miejsca 1-2 niezasłużone.
1. Far Cry 3 - 15,27% głosów
Strzelanie słabo zostało zrealizowane w tej strzelaninie.
Po strzele gościa 1 raz w nogę nie ma odpowiedniej reakcji na to powinien kuleć, albo chociaż powinno być widać że został postrzelony.Po strzele 2 raz w nogę umiera.Max Payne 3 pokazał jak powinno to wyglądać.Fajnie że jest opcja zdobywania nowych typów broni ale czemu nie ruszając fabuły mogę co mocniejsze pukawki odblokować?,przez to ten element kuleje.I szereg ułatwień które w grach ubi softu coraz bardziej mnie irytują.
2. Assassin''s Creed 3 - 12,89% głosów
Przyznam że przy poprzednich częściach assasina całkiem dobrze się bawiłem.Ale w tej zaczęło mnie okropnie irytować automatyczne przeskakiwanie na obiekty, oraz łatwa walka, sprawia to że okropnie ziewam grając, czynności wręcz same się wykonują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować