Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Intel Extreme Masters Katowice - Polacy kochają ten sport

72 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2013 o 19:10, luzac napisał:

Jak już się bawisz w wielkiego specjalistę, to najlepiej zacznij od najświeższych
informacji. Wczoraj Riot zbanował trzech prosów, w tym dwóch dożywotnio. Tak, jeszcze
więcej boskich przykładów jakie to gry f2p są złe i jacy ich gracze są źli.

Nie uważam się za specjalistę - mówiłem, że trzymam się od tego z daleka. Ale troszkę się interesuję, czytam newsy itp. A jeśli chodzi o moje zastrzeżenia co do społeczności "LoL''a" nie jestem osamotniony - to samo piszą m.in.: Lordpilot, aope i inni. :) Zresztą przyznałem rację Daredowi00 - w każdej społeczności znajdą się czarne owce. Osobiście tylko uważam, że Ci z "LoL''a" są wyjątkowo widoczni...

Dnia 24.01.2013 o 19:10, luzac napisał:

Dota 2 już od dwóch lat "próbuje". A Blizzard All-Stars będzie spalony już na starcie.

Pewnie masz rację. Ale trzeba poczekać, co takiego wyskrobią. Może czymś nas jeszcze zaskocza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 19:16, Janek_Izdebski napisał:

Nie uważam się za specjalistę - mówiłem, że trzymam się od tego z daleka.
A jeśli chodzi o moje zastrzeżenia co do społeczności


jak człowiek trzymający się z daleka może mieć jakiekolwiek zastrzeżenia

stwierdzenie takie godzi w logikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 20:41, Ostrowiak napisał:

jak człowiek trzymający się z daleka może mieć jakiekolwiek zastrzeżenia

stwierdzenie takie godzi w logikę

Trzymający się z daleka, czyli nie grający w "LoL''a" i nie biorący udziału w e-sporcie. Rozumiem, że jak nie gram w tę grę, to nie mogę już czytać o niej, o rozgrywkach, turniejach i zamieszczać własnych przemyśleń w temacie?

Takie dopiero podejście godziłoby w logikę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak można w pełni poważnie wypowiadać się na temat czegokolwiek, mało tego, potępiać jakiekolwiek zagadnienia, jeżeli się od owych stroni?


kurnasz, to już bardziej podstawne są wywody PO na temat obniżania podatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 20:47, Ostrowiak napisał:

jak można w pełni poważnie wypowiadać się na temat czegokolwiek, mało tego,
potępiać jakiekolwiek zagadnienia, jeżeli się od owych stroni?

Ale właśnie stronię z powodu owego środowiska graczy w "LoL''a". Gdyby to była inna społeczność, być może sam bym spróbował. Zresztą znajomi grali w tę grę i miałem okazję zaobserwować różne odzywki co poniektórych graczy "live". Jak na razie, to "rozrywka" nie dla mnie. :)

Dnia 24.01.2013 o 20:47, Ostrowiak napisał:

kurnasz, to już bardziej podstawne są wywody PO na temat obniżania podatków

Chcesz o tym podyskutować na forum? Jest nawet odpowiedni wątek. Jestem do dyspozycji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 19:12, EmperorKaligula napisał:

> Nie chce mi się
> szarpać, więc po prostu go zignoruję, dopóki nie nauczy się uprzejmości, kultury
i tolerancji.

co za przemiana :D


Przypomniało mi się, że jak ktoś bluzga w LoLu, to po prostu daję "mute" i satysfakcja gwarantowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 16:51, Ostrowiak napisał:

85% graczy w lola mieści się w przedziale wiekowym 16-30, 60% ma wyższe wykształcenie
lub właśnie je odbiera


A te dane skąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 17:18, Jsatrzab napisał:

Wstań odwróć się i [m] głową w ścianie, pozdrawiam Jsatrzab


Witam, drogi kolego nie wiem czym Ci taką krzywdę wyrządziłem opsiując relację Pana Sławka z IEM Katowice. Przypuszczam, że odebrałeś moje zwracanie uwagi na zbyt dużą ilość odniesień do LoL`a w artykule jako atak na tę grę czego efektem jest Twój agresywny post. Otóż nie. Mój post to nie atak na LoL`a. Sam w niego gram wieczorami czsami jak najdzie mnie ochota, gdy już moja córka i żoną zasną i gdy mam chwile dla Siebie (Mordekaiser user detected). Proponuję na przyszłość spokojne dokładne czytanie czyichś post`ów i podchodzenie do nich obiektywnie. Powtarzam, ani w jednym miejscu nie wyyraziłem chociaż jednego negatywnego sformułowania, ba nawet ironicznego odnośnie LoL`a. Pozdrawiam

Dnia 24.01.2013 o 17:18, Jsatrzab napisał:

A również, również i przy okazji przepraszam, że nie przeczytałem tego długiego posta,
ale doszedłem do wniosku, że skoro obraziłeś mnie już w pierwszym zdaniu, to nie zasługujesz
na moją uwagę


Panie Sławku, dobrze zmienię więc swój post i napiszę go jeszcze raz w bardziej jak Pan sam to ujął w innym poście"uprzejmy, kulturalny i tolerancyjny" sposób:

Pańska relacja z IEM Katowice co powiem na samym początku - ogólnie podobała mi się. Cieszę się bardzo, że e-sport zaczyna przebijać się do prasy tematycznej i przestaje być wyłącznie na nagłówkach serwisów społecznościowych związanych z daną grą, lecz przebija się również i do branżowego mainstream`u. Chwałą Panu za to! Niestety jednak Pana artykuł ma według mnie kilka cech, które nie za bardzo przypadły mi du gustu, a które wydaję mi się można na przyszłość porpawić/usprawnić.

Super nakreslił Pan tematykę e-sportu dla laik`a, przewidywania organizatorów, podał dane statystyczne ilości osób wizytujących Spodek , opisał wspaniałą atmosferę, która wręcz rozlała się po ww. obiekcie. Wszystko do tej pory super fajnie. Lecz w tym miejscu niestety kończy się moja akceptacja tego artykułu ... otóż turniej IEM był bazą dla rozgrywek w kilki wspaniałych grach ... Niestety Pan skupił się w relacji na śmiem twierdzić, może i się mylę, jeśli tak przepraszam, ''Swojej" ulubionej grze. Dowód? Oto wycnieczki (inaczej się tego nie da nazwać):

Dnia 24.01.2013 o 17:18, Jsatrzab napisał:


Cyt. "Odbył się na niej także szereg innych turniejów, ale widać było, kto rozdaje karty
w elektronicznych sportach. Dawny król, Counter-Strike, został już zepchnięty w cień
i startował z rangi imprezy towarzyszącej - to się zresztą będzie pogłębiało, bo CS jest
za mało masowy by mógł konkurować ze swoim starym rywalem StarCrafem czy zwycięskim
beniaminkiem League of Legends. W Katowicach rozegrano też turnieje FIFA 13 i World
of Tanks - ta ostatnia gra to też nowicjusz aspirujący do najwyższych laurów i zwycięstwo
polskiego klanu Evil Panda, który w finale pogromił Niemców, zostało przyjęte przez fanów
ze zrozumiałą radością. W głównych dyscyplinach nasi zawodnicy sukcesów jednak nie odnieśli."
(pogrubienie własne)

Cyt. "W ogóle pierwsze dwa dni przebiegały dość spokojnie, zwłaszcza jeśli chodzi o League
of Legends. Rozgrywki fazy grupowej były ciekawe technicznie, ale mało emocjonujące.
W jednej i drugiej grupie goście z Korei bili wszystkich jak chcieli i kiedy chcieli.
Podobnie zresztą jak w StarCrafcie, w którym szybko odpadli nie tylko polscy gracze,
ale też wykruszyli się wszyscy poza mistrzami z Korei, którzy w niedzielę rozegrali swój
wewnętrzny finał PvT, First vs Dream, wygrany przez tego pierwszego 3-1."


Przyznaję, miło się dowiedzieć jak poszło polakom w World of Tanks (szkoda, że nie wspomniał Pan, iż pierwsza 4 miejsca w tym turnieju to polskie drużyny). Lecz na tym relacja się kończy, z punktu widzenia fana e-sportu i kibica polaka chciałbym wiedzieć jak poszło polakom w CS:GO, FIFE13 a już najbardziej w SC2, skroro przez Pana gra ta jest wymieniana na równi z LoL`em jako jedna z głównych atrakcji "event`u" (tutaj moje wyjaśnienia, tak jestem dużym fanem SC2). No cóż, musi wystarczyć mi emocjonalny opis gier drużyny Gambit Gaming w LoL`a oraz jej walki z koreańczykami w drodze do finału po zwycięstwo. Przyznaję, czyta się to miło, gdyż jak sam już napisałem w tym poście wyżej, gram również od czasu do czasu w LoL`a więc ta część artykułu zaciekawiła mnie tak samo jak poprzednie.

Teraz chciałbym wyrazić swoją opinię - wydaje mi się, czytając Pana artykuł o LoL`u Season3, iż z kolei Pan jest dużym fanem produkcji firmy Riot. Zdaję Sobie sprawę z tego, iż każdy ma swoje ulubione tytuły i domowym zaciszu ekscytuje się na widok kolejnego drop`u itemu, czy też lepszego wyniku na torze, ilości kill`i na leaderboardzie, itd. Lecz wymagałbym lub chociaż prosiłbym bym, może i mylnie, aby redaktor z serwisu growego w swojej pracy nie wyrażał swoich osobistych upodobań czyimś kosztem. Dlatego ubolewam, iż jako wierny fan e-sportu i kibic polskich graczy w każdej grze, nie zawarł Pan w Swojej relacji większej ilości informacji odnośie reszty wyników ze Spodka (tak na marginesie przypuszczam, że tym młodym chłopakom miło byłoby bardzo przeczytać o swoim zespole i swoich wynikach na gram.pl - To jest coś!).

Na zakończenie może i zbyt daleko idące przemyślenie, lecz w końcu jesteśmy na forum w komentarzach pod artykułem więc gdzie indziej? Po przeczytaniu Pana artykułu odniosłem niepowstrzymane wrażenie, iż jego tytuł powinien brzmieć: Intel Extreme Masters Katowice - Polacy kochają LoL`a.

PS. Dodatkowo dziwi mnie trochę umieszczanie w Pana artykule zdjecią grupki Polaków z flagą polski z napisem z napisem "GL HF" z sektora SC2 (a byli to członkowie społeczności z forum netwars.pl, a którzy dawali z Siebie całą energię i zdrowie dopingując graczy polskich jak i zagranicznych) przy jednoczesnym opisie rozgrywek w SC2 praktycznie w dwóch zdaniach.

Mam nadzieję, że teraz będzie już Pan w stanie odnieść się do mojego posta.

Z ciekawością pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2013 o 09:14, Delakos napisał:

Dlatego ubolewam, iż jako wierny fan e-sportu i kibic polskich graczy w każdej grze, nie zawarł Pan w Swojej > relacji większej ilości informacji odnośie reszty wyników ze Spodka


Jeśli ktoś jest ciekaw wyników, to znajdzie je w 30 sekund w sieci. Ten tekst miał przekazać emocje, a nie na zimno podsumować imprezę. Napisałem o wyniku w finale SC2, bo jednym okiem patrzyłem na niego w przerwach między meczami LoLa, które, nie oszukujmy się, były na tej imprezie najważniejsze. Gdybym poszedł oglądać mecze FIFY czy CS:GO nie zobaczyłbym finałów LoLa - dlatego nie ma nic o tych grach. Były po prostu mniej ważne, choć rozgrywki też na pewno były bardzo emocjonujące.

Dnia 25.01.2013 o 09:14, Delakos napisał:

Na zakończenie może i zbyt daleko idące przemyślenie, lecz w końcu jesteśmy na forum
w komentarzach pod artykułem więc gdzie indziej? Po przeczytaniu Pana artykułu odniosłem
niepowstrzymane wrażenie, iż jego tytuł powinien brzmieć: Intel Extreme Masters Katowice
- Polacy kochają LoL`a.


Kochają. Bardziej niż cokolwiek innego. Ale w ogóle nie o to chodzi w artykule.

Dnia 25.01.2013 o 09:14, Delakos napisał:

PS. Dodatkowo dziwi mnie trochę umieszczanie w Pana artykule zdjecią grupki Polaków z
flagą polski z napisem z napisem "GL HF" z sektora SC2 (a byli to członkowie społeczności
z forum netwars.pl, a którzy dawali z Siebie całą energię i zdrowie dopingując graczy
polskich jak i zagranicznych) przy jednoczesnym opisie rozgrywek w SC2 praktycznie w
dwóch zdaniach.


GL HF nie jest zarezerwowane dla SC2, to uniwersalny zwrot. I wszyscy kibicowali co sił.

Dnia 25.01.2013 o 09:14, Delakos napisał:

Mam nadzieję, że teraz będzie już Pan w stanie odnieść się do mojego posta.


Tak, teraz mogę. Nie można było tak od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować