Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Intel Extreme Masters Katowice - Polacy kochają ten sport

72 postów w tym temacie

> Sławek popracuj nad rzetelnością,wymieniłeś League of Legends i StarCrafta II a gdzie
> CS:GO?

Byłem jeden i nie mogłem oglądać wielu rzeczy jednocześnie. Nie będę pisał relacji z tego, czego nie widziałem, bo to dopiero byłby brak rzetelności.

> To nie ten poziom emocji kiedy skakał Małysz.

No właśnie ten sam, tylko nie znasz dyscypliny. Gdybyś na przykład miał obejrzeć mecz krykieta, to też byś nie rozumiał, czym się tak zachwycają setki milionów Hindusów :) Możesz się emocjonować piłką, bo w piłkę grałeś i ją znasz, wiesz co ci goście robią i kiedy robią dobrze a kiedy źle. A w SC2 i LoLu nie wiesz - i to jest jedyna przeszkoda na drodze do kibicowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 14:52, BuIkers napisał:

Musi minąć wiele czasu żeby E-sport można było traktować poważnie w tak konserwatywnym
kraju jak Polska, a szkoda bo w niektórych grach możemy się pochwalić się naprawdę dobrymi
zawodnikami... bo w "prawdziwym" sporcie to może tylko w siatkówce trzymamy jakiś poziom.


E sport nigdy nie bedzie na równi z innymi dyscyplinami a to dlatego,że opiera się na róznych tytulach ktore za pare lat odejda do lamusa bo beda zastapione czyms innym( czyt bardziej popularnym tytułem).I to mi w tym nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do naszych zasług w graniu to nie raz słyszałem jak nasi wygrywali z Koreańczykami w CSa... ale takie tam. Co do samej imprezy to bardzo bym chciał, aby w Polsce e-sport się rozwijał, choć nasze państwo to raczej by tym nie było zainteresowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> E sport nigdy nie bedzie na równi z innymi dyscyplinami a to dlatego,że opiera się na
> róznych tytulach ktore za pare lat odejda do lamusa bo beda zastapione czyms innym(
> czyt bardziej popularnym tytułem).I to mi w tym nie podoba

Niekoniecznie. Popatrz na CSa, na StarCrafta - te gry, mimo nowszych wersji, nie zmieniły się od 15 lat. Skoro w Korei StarCraft może być autentycznym sportem narodowym równym innym dyscyplinom, to wszędzie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duży + za ciekawy artykuł. Na Turniej sam miałem jechać, ale niestety fundusze nie pozwoliły, a po tym newsie jeszcze bardziej żałuje :(. Co do e sportu w naszym kraju, wydaje mi się że wielkie imprezy przyjdą z czasem, z resztą turnieje w Poznaniu swego czasu tez cieszyły się sporym zainteresowaniem. Tam gdzie będą pieniądze, szybko znajdą się ludzie, którzy będą chcieli to zorganizować, nawet dla czystego zysku. Nam przyjdzie zapłacić cenę biletu i cieszyć się pozytywną energią:).

AXE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, no cóż po raz kolejny trafia sie Nam kolejna "perełka" wytworzona przez Pana Serafina. Przyznaję tytuł relacji oraz jej treść mogą sugerować osobie nie śledzącej tego wydarzenia na bieżąco, iż autor opisze je jak najbardziej rzetelnie oraz obiektywnie. Przyznaje autor nakreślił tematykę e-sportu, przewidywania organizatorów, podał dane statystyczne wizytujących, opisał wspaniałą atmosferę, która wręcz rozlała się po Spodku. Wszystko do tej pory super fajnie. W tym miejscu niestety kończy się rzetelność ... otóż turniej IEM był bazą dla rozgrywek w kilki wspaniałych grach ... Niestety Pan Sławek skupił się w relacji na ''Swojej" ulubionej grze. Dowód? Oto wycnieczki (inaczej się tego nie da nazwać):

Cyt. "Odbył się na niej także szereg innych turniejów, ale widać było, kto rozdaje karty w elektronicznych sportach. Dawny król, Counter-Strike, został już zepchnięty w cień i startował z rangi imprezy towarzyszącej - to się zresztą będzie pogłębiało, bo CS jest za mało masowy by mógł konkurować ze swoim starym rywalem StarCrafem czy zwycięskim beniaminkiem League of Legends. W Katowicach rozegrano też turnieje FIFA 13 i World of Tanks - ta ostatnia gra to też nowicjusz aspirujący do najwyższych laurów i zwycięstwo polskiego klanu Evil Panda, który w finale pogromił Niemców, zostało przyjęte przez fanów ze zrozumiałą radością. W głównych dyscyplinach nasi zawodnicy sukcesów jednak nie odnieśli." (pogrubienie własne)

Cyt. "W ogóle pierwsze dwa dni przebiegały dość spokojnie, zwłaszcza jeśli chodzi o League of Legends. Rozgrywki fazy grupowej były ciekawe technicznie, ale mało emocjonujące. W jednej i drugiej grupie goście z Korei bili wszystkich jak chcieli i kiedy chcieli. Podobnie zresztą jak w StarCrafcie, w którym szybko odpadli nie tylko polscy gracze, ale też wykruszyli się wszyscy poza mistrzami z Korei, którzy w niedzielę rozegrali swój wewnętrzny finał PvT, First vs Dream, wygrany przez tego pierwszego 3-1."

Przyznaję, miło się dowiedzieć jak poszło polakom w World of Tanks (niestety autor nie wspomniał, że pierwsza 4 w tym turnieju to polskie drużyny). Lecz na tym relacja się kończy, z punktu widzenia fana e-sportu i kibica polaka chciałbym wiedzieć jak poszło polakom w CS:GO, FIFE13 a już najbardziej w SC2, skroro przez samego autora gra ta jest wymieniana na równi z LoL`em jako jedna z głównych atrakcji ''event`u". No cóż, musi wystarczyć mi emocjonalny opis gier drużyny Gambit Gaming w LoL`a oraz jej walki z koreańczykami w drodze do finału po zwycięstwo.

Ech Panie Sławku, większość czytelników zna już Pana nieskrywaną miłośc do produkcji firmy Riot, lecz naprawdę jako wierny fan e-sportu i kibic polskich graczy w każdej grze, życzyłbym Sobie od "relacji" z eventu równego potraktowania gier, które de facto brały w nim udział. Pańska marginalizacja jest porażająca.

Podsumowując - po przeczytaniu tego artykułu odniosłem niepowstrzymane wrażenie, że tytuł tego artykułu powinien brzmieć: Intel Extreme Masters Katowice - Polacy kochają LoL`a.

PS. Dodatkowo może to odczucie osobiste, ale wykorzystane przez Pana w relacji zdjęcie Polaków z flagą polski z napisem "GL HF" z sektora SC2 (a byli to członkowie społeczności z forum netwars.pl, a którzy dawali z Siebie całą energię i zdrowie dopingując graczy polskich jak i zagranicznych) przy jednoczesnym opisie rozgrywek w SC2 praktycznie w dwóch zdaniach to kolejny prztyczek w nos calej społeczności SC2 po już Pana sławnym artykule - "StarCraft II: Heart of the Swarm - betatest" http://www.gram.pl/artykul/2013/01/04/starcraft-ii-heart-of-the-swarm-betatest.shtml.

Żegnam i nie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli wszystko to przetrwa probe czasu razem z lolem to wtedy zmienie zdanie bo jak narazie dla mnie to zbyt chwiejne.Jakoś quake który był dinozaurem strzelanek sieciowych czy unreal odeszly do lamusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 12:32, Delakos napisał:

Podsumowując - po przeczytaniu tego artykułu odniosłem niepowstrzymane wrażenie, że tytuł tego artykułu powinien brzmieć: Intel Extreme Masters Katowice - Polacy kochają LoL`a.


Powiem, jak to wyglądało z perspektywy kogoś, kto na samej imprezie był: większość kibiców faktycznie przyszła dla LoLa. Na trybunach po stronie LoLa regularnie zajęte były wszystkie miejsca zarówno na parterze, jak i na piętrze. Po stronie Starcrafta zajęty był tylko parter. WoT i CS były wrzucone na mini-scenkę, gdzie praktycznie nie dało się nic obejrzeć, bo między telebimem a "widownią" było normalne przejście dla ludzi. FIFA w ogóle była schowana na stoisku (bodajże) Komputronika, gdzie zwykle nie widywałem więcej, niż 50 osób.

>jako wierny fan e-sportu i kibic polskich graczy w każdej grze, życzyłbym Sobie od "relacji" z eventu równego potraktowania gier, które de facto brały w nim udział. Pańska marginalizacja jest porażająca.

Gry nie były równo traktowane przez organizatorów, więc czemu miałyby być równo traktowane w relacji? Owszem, o SC może napisano trochę za mało, ale z tego, co czytam, to stosunek ilości tekstu do "pompy" zawodów jest w pozostałych przypadkach adekwatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 13:16, hammerfall87 napisał:

Jesli wszystko to przetrwa probe czasu razem z lolem to wtedy zmienie zdanie bo
jak narazie dla mnie to zbyt chwiejne.Jakoś quake który był dinozaurem strzelanek sieciowych czy
unreal odeszly do lamusa.

Pewnie za 5 lat pojawią się nowe gry do e-sportu. Dlaczego nikt z Was nie Wspomina np. o "Blizzard All-stars"? "Dota 2" od Valve też może niedługo zająć miejsce "LoL''a"... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 16:26, luzac napisał:

Szczerze wątpię.

Czemu nie miałoby się tak stać za kilka lat? Jakoś "Quake" czy "Unreal" wypadły ostatnio z e-sportu, to samo może się stać z obecnymi "hiciorami" takich lig i rozgrywek e-sportowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 16:29, Ostrowiak napisał:

to najpopularniejsza gra świata, niezależnie od kontynentu

Jak dla kogo. Niedojrzała "gimbaza" kozacząca w sieci kompletnie mnie nie interesuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 16:32, Janek_Izdebski napisał:

> to najpopularniejsza gra świata, niezależnie od kontynentu
Jak dla kogo.

...wait. Nie możesz powiedzieć "jak dla kogo" w tej sytuacji.To jest fakt.

Dnia 24.01.2013 o 16:32, Janek_Izdebski napisał:

Niedojrzała "gimbaza" kozacząca w sieci kompletnie mnie nie interesuje.

Well, trudno, w takim razie najlepiej w ogóle rzuć gry, bo "niedojrzała gimbaza" będzie w każdej popularnej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie troll harder, bo nazywanie największej w obecnych czasach puli graczy "niedojrzałą gimbazą" świadczy wyłącznie albo o ignorancji, albo śmiesznym wręcz zacietrzewieniu.

Tak to jest, jak się nie ma żadnych argumentów, tylko powtarza dosyć kretyńsko brzmiące truizmy, ewentualnie blefuje bez kart bezsensownymi spekulacjami.

Chyba że pracujesz nad liczbą postów, to do boju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 16:38, Dared00 napisał:

...wait. Nie możesz powiedzieć "jak dla kogo" w tej sytuacji.To jest fakt.

Ok, fakt. Ale co mi do tego? Niech sobie grają, ja tylko będę się od tego trzymał z daleka.

Dnia 24.01.2013 o 16:38, Dared00 napisał:

Well, trudno, w takim razie najlepiej w ogóle rzuć gry, bo "niedojrzała gimbaza" będzie
w każdej popularnej grze.

W "Starcrafcie 2" "gimbaza" jest, z tego co wiem, o wiele mniejsza, bo to nie jest produkcja f2p. Standardowe gry b2p masowo selekcjonują wszelkiej maści "dzieciarnię".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w produkcjach f2p jest nadmiar wspomnianej "gimbazy" ze względu na model biznesowy i niską barierę dostępności. Jeśli dostępność byłaby mniejsza od razu pula graczy by się zmniejszyła, a co za tym idzie, liczba niedojrzałych "małolatów" również.

Pamiętasz ostatnią aferę z wyrzuceniem z jednego z topowych teamów w USA jednego z graczy? Wyleciał własnie za takie notoryczne, niedojrzałe zachowanie i obrażanie mniej doświadczonych graczy. Tego pełno jest w "LoL''u"... Niestety. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować