Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aktywa THQ sprzedane. Koch Media największym zwycięzcą?

59 postów w tym temacie

Cała ta aukcja musiała wyglądać jak handel niewolnikami w XVI wieku. Popatrzyli w zęby, poklepali po barkach - jak zdrowy to kupią.

Smutne to, bo za każdym studiem stoją ludzie z krwi i kości potraktowani przedmiotowo. Z drugiej strony, tym którym się udało, mogą dalej pracować. Reszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co Crytekowi ten caly Homefront, przeciez to beznadziejna gra. Crysis jest duzo lepszy, po co kupowac jakies ochlapy?
Co do calego THQ wcale mi ich nie szkoda, w moim mniemaniu wydawali praktycznie same sredniaki, albo i crapy. Bardzo dobre Darksiders (ale tylko czesc pierwsza, bo dwojka to nuda jak cholera) i powiedzmy udany Coh to wyjatki potwierdzajace regule. Reszta to slabiaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chciał Vigil ? Przecież to świetna ekipa, na prawdę nie mogę w to uwierzyć. Sam bym kupił gdybym miał pieniądze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 11:14, Harunia napisał:

Co do calego THQ wcale mi ich nie szkoda, w moim mniemaniu wydawali praktycznie same
sredniaki, albo i crapy. Bardzo dobre Darksiders (ale tylko czesc pierwsza, bo dwojka
to nuda jak cholera) i powiedzmy udany Coh to wyjatki potwierdzajace regule. Reszta to
slabiaki.


A co z Saints Row, Metro, Red Faction czy Warhammerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GAAP 2012 2011
Net sales $ 830.8 $ 665.3
Net Loss $ (242.5) $ (136.1)
Diluted Loss
Per Share* $ (3.55) $ (2.00)
Non-GAAP
Net sales $ 835.9 $ 802.3
Net Loss $ (97.4) $ (16.0)
Diluted Loss
Per Share** $ (1.42) $ (0.24)

*W milionach dolkow gdyby kogos interesowalo
Info z sprawozdania finansowego za 2012. Widać gdy wejdzie się w szegóły ze kilka marek finansowo było klapami, a te które się sprzedały nie były wstanie tego wyrównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem po co Crytekowi ten caly Homefront, przeciez to beznadziejna gra. Crysis jest
> duzo lepszy, po co kupowac jakies ochlapy?
Bo Crytek robił drugą część na zlecenie THQ. Więc postanowili że będą panami własnego losu i będą mieli własną markę przejętą przez THQ. Homefront nie był aż taki zły. Ale to się potoczyło. Ja się nadal boję Niemców że coś zaczną "poprawiać" przy metrze bo im się naziści nie spodobają i postanowią ugrzecznić grę. I ciekawe co ze studiem 4A Games odpowiedzialne za Metro bo wszędzie jest napisane że Koch przejął tylko prawa do Metra a o studiu nic nie jest wspomniane. Metro robione przez Niemców. To tak jak by oni mieli robić naszego Wiedźmina. Szkoda gadać by niezły crap z tego wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 07:22, Azdnak napisał:

SEGA i Dow/Coh ... może nie być tak źle ... Przynajmniej oni znają się coś tam na strategiach
:p


Znać to się nie znają, bo są tylko wydawcą. Ale takim, który się jakoś specjalnie do produkcji gier z gatunku nie wtrąca, pozwalając devsom robić swoje. A przynajmniej ja jakiegoś wpływu Segi na Total War czy Football Managera nie widzę. Z takim Ubisoftem mogło by być róznie (chociaż akurat Anno zostawiają w spokoju)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem trochę ogólnie ...
Czy się nie wtrącają ? Poza zachęcaniem do wydawania DLC to pewnie nie ...

A jeśli SEGA nie ma licencji Warhammera, to chyba koniec serii DOW :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 13:40, Bambusek napisał:

> SEGA i Dow/Coh ... może nie być tak źle ... Przynajmniej oni znają się coś tam na
strategiach
> :p

Znać to się nie znają, bo są tylko wydawcą.

Co nie zmienia faktu że Creative Assembly chętnie ich wyręczą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 14:19, Darkstar181 napisał:

> > SEGA i Dow/Coh ... może nie być tak źle ... Przynajmniej oni znają się coś
tam na
> strategiach
> > :p
>
> Znać to się nie znają, bo są tylko wydawcą.
Co nie zmienia faktu że Creative Assembly chętnie ich wyręczą :D

Co ja plotę, przecież kupili razem z Coh relica :D I pewnie to oni będą robić dla nich kolejne Cohy i ewentualnie Dawn of War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 14:04, Azdnak napisał:

Czy się nie wtrącają ? Poza zachęcaniem do wydawania DLC to pewnie nie ...


Tylko DLC do TW są sensowniejsze (tak jakościowo jak i cenowo) niż te do Civki czy Dawn of War 2. :) za 3.5 ojro mam cały nowy klan, tam za 6 dostaję zestaw skórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 14:37, Darkstar181 napisał:

Co ja plotę, przecież kupili razem z Coh relica :D I pewnie to oni będą robić dla nich
kolejne Cohy i ewentualnie Dawn of War.


Ano dokładnie. To tylko kwestia tego, żeby wydawca im za bardzo nie przeszkadzał. Znaczy THQ też nie przeszkadzało, chociaż politykę DLC mieli no mało fajną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie widzę powodu narzekań na Koch Media/Deep Silver. Zarówno Dead Island jak i Catherine
> nie są grami "ugrzecznionymi", poza tym wydali swego czasu jednego Stalkera (Clear Sky)
> a ten klimatem, jak wiadomo, jest zbliżony do Metra 2033 więc również o jakość Last Light
> bym się nie martwił. Szkoda oczywiście THQ, ale pozostaje się cieszyć, że sporo tytułów
> nie jest zagrożonych skasowaniem.

Mówisz o tej części Stalkera, która była dużo gorsza od jedynki i trójki? Mam tylko coraz gorsze przeczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THQ nie może sprzedać licencji W40k bo nie ma takiego prawa, ich umowa z Games Workshop polegała na wykupieniu jako takich praw do wyłączności na produkcję w tym uniwersum, GW nie rozdaje natomiast pełnych licencji które można odsprzedać (dlatego też za każdym razem nowe firmy muszą negocjować licencję z GW, a nie z poprzednim właścicielem). SEGA prawdopodobnie przejęła z Relic prawa do wydanych już serii w świecie W40K, ale jeśli będą chcieli je kontynuować będą musieli wykupić licencję od GW (zważywszy że niedawno kupili od nich warhammera fantasy powinni mieć łatwiej z pierwszeństwem w tej kwestii), bo zakładam że przy bankructwie THQ ich licencja w jakiś tam sposób wygasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować