Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alarm betowy: ruszyła otwarta beta Path of Exile

50 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2013 o 00:26, EmperorKaligula napisał:

nie przypominam sobie w diablo 2 quest itemkow o rozmiarach 2x3, w d3 to juz bajka inverntory.

Ja kojarzę taką jedną instrukcję obsługi...i korbacz i lagę, i pewnie coś jeszcze by się znalazło;)

Dnia 25.01.2013 o 00:26, EmperorKaligula napisał:

, w d3 to juz bajka inverntory.

A w Gothic 3 plecak nie miał dna, za to miał sekcje tematyczne -beat this;)

Dnia 25.01.2013 o 00:26, EmperorKaligula napisał:

a nie ze tarcza 2x4 i pol ekipunku zwalone... epoka diablo 1/2. tylko w d1/d2 mogles
co minute wrocic sprzedac zlom. tutaj tak samo szybko sie miejsce zapelnia, a o zwoj
powrotu do miasta ciezko.

Zależy jak kombinujesz: ogarnij handel to zwojów ci nie zabraknie. Zresztą: ostatnia rzecz jaką grze będę zarzucał, to to, że zniechęca do tachania do miasta ton złomu wartego -w sumie- jeden zwój wiedzy;)

Dnia 25.01.2013 o 00:26, EmperorKaligula napisał:

mam za zle ze sztucznie ogranicza kombinowanie i testowanie roznych rozwiazan (tak jak d2)

W takim razie krytykujesz fakt, że w masz kilka odmiennych postaci do wyboru: bez tych "sztucznych ograniczeń" równie dobrze mógła by być jedna.

Dnia 25.01.2013 o 00:26, EmperorKaligula napisał:

d3. zamiast auto attacku sa specjalne skille (zroznicowane, kilka rodzajow) generujace
zasoby dla klasy, niezbedne do castowania innych skilli.

Ale ma też autoatak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 23:36, Phoenixpl napisał:

I przypuszczam ze ta gierka bedzie lepsza od D3.. Chociazby w becie jua ma PVP a w D3
od ponad roku powinno juz byc i co?

Po pierwsze... istnieje taki button jak "odpowiedz"
Widać go w każdym prawym górnym rogu posta. Wtedy odpowiadając [danemu userowi] nie będziesz musiał za każdym razem cytować odpowiedzi idiotyczny sposób.
Po drugie. D3 miało premierę 15 maja 2012 roku. Mamy obecnie 25 styczeń 2013...
Więc chyba jestem w innym wymiarze skoro u ciebie już jest ponad rok po premierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 01:22, zadymek napisał:

Ja kojarzę taką jedną instrukcję obsługi...i korbacz i lagę, i pewnie coś jeszcze by
się znalazło;)


czyli ciagle zyjemy w 2000 jesli chodzi o podejscie do quest itemkow. mi sie to nie podoba.

Dnia 25.01.2013 o 01:22, zadymek napisał:

A w Gothic 3 plecak nie miał dna, za to miał sekcje tematyczne -beat this;)


napisalem ze inv mi nie pasuje, jest przestarzaly (2000) i niewygodny. gowno mnie obchodzi inv w gothicach...

Dnia 25.01.2013 o 01:22, zadymek napisał:

Zależy jak kombinujesz: ogarnij handel to zwojów ci nie zabraknie. Zresztą: ostatnia
rzecz jaką grze będę zarzucał, to to, że zniechęca do tachania do miasta ton złomu wartego
-w sumie- jeden zwój wiedzy;)


przy kilku kursach z zlomem zwojow wiedzy mam na styk... bez tych powrotow (relog) by brakowalo...

nie rozumiem i chyba nie chce poznawac systemu handlu. ale go nie oceniam jeszcze.

Dnia 25.01.2013 o 01:22, zadymek napisał:

W takim razie krytykujesz fakt, że w masz kilka odmiennych postaci do wyboru: bez tych
"sztucznych ograniczeń" równie dobrze mógła by być jedna.


l2r. napisalem dokladnie co mi sie nie podoba. brak darmowego guziora ''reset'' zebym mog sprawdzic sobie wiedzme w elementalu czy w summonach (czy sa cos warte)... szczegolnie ze kolejne ''umiejetnosci'' z drzewek daja kosmiczne bonusy (100% regena czy 2x wiecej inta... roznica jest spora a to dopiero pierwsze punkty w dwoch roznych galeziach)

Dnia 25.01.2013 o 01:22, zadymek napisał:

Ale ma też autoatak.


troll harder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 01:32, Galder_Grasfiord napisał:

Totalny pogromca Diablo 3 :)


Tia blizz juz napewno spisal testament.

Swoja droga to niezle harpagany po tym forum smigaja, zeby hejtowac diablusa nawet w temacie z nim nie zwiazanym, zaprawde godne podziwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zabawne są takie przepychanki i porównywanie esiusiaków typu D3 ssie, T2 wymiata, POE ssie czy coś w tym stylu - każda z nich jest specyficzna i znajdzie grono odbiorców - to nie czasy kiedy była jedna gra i musiała się podobać bądź zupełnie nie przypadać do gustu, teraz jest w czym wybierać.
DLA MNIE osobiście najlepszym elementem diablo3 są bardzo solidnie stworzone klasy postaci, bardzo fajnie i charakterystycznie każda zarysowana i rożna od drugiej. W T2 bardzo fajne duże tereny, questy poboczne, zabawy typu jakieś puzzle w lokacjach żeby przejść dalej itp. Natomiast PoE ma kilka genialnych rozwiązań: świetny przytłaczajacy klimat graficzny, zmniejszająca się widoczność w miarę otrzymywania obrażeń, handel oparty na wymianie przedmiotów, gigantyczne możliwości rozwoju postaci (jak ktoś mówi o jedynym słusznym buildzie to jest śmieszny, polecam sobie poszukać na YT filmików z serii build of the week i zobaczyć jakie czary ludzie robili na close becie). Poza tym podoba mi się fakt, że gracz zaczyna od totalnego zera a jego pierwszą bronią jest jakaś złamana gałąź i w zasadzie walczy o przeżycie a nie na siłę ratuje świat, można sobie dowolnie zakładać i nazywać party, przypinać je na tablice w mieście i jak ktoś chce to może dołączać do konkretnej gry (w przeciwieństwie do ssącego na potęgę BN2.0). No i świetnie rozwiązany end game - fenomenalnie proste a grywalne nieziemsko. Minusem jedynym dla mnie w PoE są sztucznie postaci, i ich "plastikowe" animacje ruchów. Ideałem niedoścignionym byłby miks tych 3ch gier D3,T2 i PoE i wybranie z każdej co najlepsze - ale takie marzenia się nie spełniają ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 09:28, VrOObel69 napisał:

(jak ktoś mówi o jedynym słusznym
buildzie to jest śmieszny,


tez jestes. brak dowolnego respeca zabija kreatywnosc i zmusza do szukania gotowych rozwiazan wypracowanych przez tych co maja na to mase czasu (np w becie gdzie to pewnie bylo w jakis sposob ulatwione). przed gra szukasz bulidu i sie go trzymasz. jeden wybrany na poczatku zeby nie marnowac ''waluty''.

Dnia 25.01.2013 o 09:28, VrOObel69 napisał:

handel oparty na wymianie przedmiotów


co w nim fajnego ? nie doszedlem jeszcze do handlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 09:35, Ald_varel napisał:

Ta gra niestety pokazuje jak powinno być zrobione DIablo 3. I tutaj raczej wszyscy trzeźwo
myślący powinni mieć takie samo zdanie.


jestem trzezwy (dopiero zacznam pic do sniadania) i sie nie zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > (jak ktoś mówi o jedynym słusznym
> > buildzie to jest śmieszny,
>
> tez jestes. brak dowolnego respeca zabija kreatywnosc i zmusza do szukania gotowych rozwiazan
> wypracowanych przez tych co maja na to mase czasu (np w becie gdzie to pewnie bylo w
> jakis sposob ulatwione). przed gra szukasz bulidu i sie go trzymasz. jeden wybrany na
> poczatku zeby nie marnowac ''waluty''.
>

A kto tu kogoś zmusza do czegoś ? to jest TYLKO GRA kolego. Jakoś w D2 tez nie było resetu buildów aż do ostatniego patcha 1.13 i ludzie nie płakali tylko albo własnie małpowali coś gotowego albo sobie robili 5tą, 10tą postać i bawili się przy szukaniu czegoś idealnego dla siebie. Ludzie stali się strasznie wygodni z faktem, że mogą sobie zmieniać postać jednym kliknięciem - mogę się założyć, że będzie w jakiś sposób możliwy reset drzewka kiedyś, ale widzisz to jest własnie to co mówiłem - nikt Cię nie zmusza do grania w żadną grę - rynek jest spory, idź sobie grać w coś innego. Komu odpowiada taki sposób gry zostanie i będzie miał mega frajdę i drżącą ręką będzie klikał w punkty.

> > handel oparty na wymianie przedmiotów
>
> co w nim fajnego ? nie doszedlem jeszcze do handlu.

Bo magia tego rozwiązania wyłania się po jakimś czasie dopiero. Działanie tego systemu przypomina nieco kostkę Horadrimów z D2 - zauważ, że jak wrzucisz inną kombinację itemów na sell to otrzymasz inną zapłatę - i tutaj jest potężna polityka kombinowania z tym co wrzucić, żeby coś wyciągnąć - a instrukcji w świecie gry nie znajdziesz (i dobrze moim zdaniem), podpowiedzi znajdziesz jedynie na forum, gdzie rzesze maniaków opracowywali metody na wyciąganie unikatów, także cała zabawa w szukaniu przed Tobą . Nie trzeba się bawić w zbieranie ton złota bo drop jest bardzo zróżnicowany i przy systemie sprzedaży barterowej masz bardzo fajne możliwości na zdobycie czegoś ciekawego. Poza tym cały system transmutacji - gigantyczne możliwości zmiany cech przedmiotów, kolorów gemów, połączeń między gemami itd itp. - a gemy tez otrzymujesz przez wymianę item za item i też polujesz na odpowiednią kombinację żeby dostać to co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 10:24, VrOObel69 napisał:

A kto tu kogoś zmusza do czegoś ?


ktos cie zmusza do czytania postow gdzie jestem niezadowoleny z kilku aspektow z gry ? sa inne posty pod tym newsem...

ps: tak, ta odpowiedz nie ma sensu w takim samym stopniu jak czesc twojej wczesniejszej.

opisalem co mi sie nie podoba. stwierdziles ze jestem smieszny w moim zdaniu. teraz nagle "nie musze grac jak mi sie nie podoba" - co jest raczej oczywiste jak narzekam na pewne przestarzale (wg mnie) rozwiazania.

Dnia 25.01.2013 o 10:24, VrOObel69 napisał:

także cała zabawa w szukaniu przed Tobą .


search na forum ? jakies 15 sekund. masa zabawy jak nic ;)

Dnia 25.01.2013 o 10:24, VrOObel69 napisał:

i przy systemie sprzedaży
barterowej masz bardzo fajne możliwości na zdobycie czegoś ciekawego.


eee... ze co ? podejrzewam ze barter i tak bedzie sprowadzal do wydzielonych dzialow na forum i zamieszczaniu tam ofert/licytowaniu/wycenianiu zamiast w grze. to samo (w malym stopniu, ale zawsze) jest w d3 mimo obecnosci AH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 01:48, EmperorKaligula napisał:

czyli ciagle zyjemy w 2000 jesli chodzi o podejscie do quest itemkow. mi sie to nie podoba.

Żyjemy 1997;)
Ale to rzecz gustu czy się to podoba czy nie.

Dnia 25.01.2013 o 01:48, EmperorKaligula napisał:

napisalem ze inv mi nie pasuje, jest przestarzaly (2000) i niewygodny. gowno mnie obchodzi
inv w gothicach...

A ja napisałem, że G3 ma lepszy inv, wioec D3 to żadne cudo. EOT.

Dnia 25.01.2013 o 01:48, EmperorKaligula napisał:

przy kilku kursach z zlomem zwojow wiedzy mam na styk... bez tych powrotow (relog) by
brakowalo...

I tak będzie brakowało, lepiej brać tylko cenny łup. ew chomikować w szkynce i potem identyfikować, bo marnując czas na śmieci daleko się nei zajedzie.

Dnia 25.01.2013 o 01:48, EmperorKaligula napisał:

nie rozumiem i chyba nie chce poznawac systemu handlu. ale go nie oceniam jeszcze.

Nie bój żaby, w końcu zajarzysz. To taki barter (jak cały handel w PoE), cenniejszy stuf za kilka gorszych np portal scroll za 3 wisdom scrolle. Nie każde precjoza ci się przydadzą a warto wiedzieć jak "konwertować" je na to co akurat jest potrzebne. Ja tak upłynniałem nadmiar kamieni kowala czy jak im tam.

Dnia 25.01.2013 o 01:48, EmperorKaligula napisał:

l2r. napisalem dokladnie co mi sie nie podoba. brak darmowego guziora ''reset'' zebym
mog sprawdzic sobie wiedzme w elementalu czy w summonach (czy sa cos warte)... szczegolnie
ze kolejne ''umiejetnosci'' z drzewek daja kosmiczne bonusy (100% regena czy 2x wiecej
inta... roznica jest spora a to dopiero pierwsze punkty w dwoch roznych galeziach)

No, ja bym chciał też modyfikacyjne gemy za darmo, a w ogóle to dlaczego mana nie może się automatycznie regenerować, dlaczego muszę zabijać by mieć się czym leczyć zamiast zbierać wypadające kule, a nowe skille powinny być z przydziału a nie, że trzeba montować i schlebiać ich wymaganiom...ale to by pewnie zabiło radość z gry ;)

Dnia 25.01.2013 o 01:48, EmperorKaligula napisał:

troll harder

Jeśli D3 nie ma autoataku to Oficjalnie Obwieszczam, że jestem Gigatrollem, Najpaskudniejszym, Najbadziej śmierdzącym i Najobleśniejszym. Jeśli nie ma autoataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 11:31, EmperorKaligula napisał:

eee... ze co ? podejrzewam ze barter i tak bedzie sprowadzal do wydzielonych dzialow
na forum i zamieszczaniu tam ofert/licytowaniu/wycenianiu zamiast w grze. to samo (w
malym stopniu, ale zawsze) jest w d3 mimo obecnosci AH.

Tutaj nie chodziło o wymianę przedmiotów między graczami (a przynajmniej nie tylko), tylko sprzedaż przedmiotów kupcom w grze. Bo tak się składa, że jest dość sporo "przepisów" na takie wymiany. Na przykład co innego dostaniesz, gdy zaoferujesz przedmiot z sześcioma miejscami na klejnot, przedmiot z połączonymi miejscami w trzech kolorach albo na przykład jeśli chcesz pozbyć się broni, które w sumie mają przynajmniej 40% quality. Sprzedawanie przedmiotów to nie tylko pozbywanie się "białych" śmieci za zwoje identyfikacji. To zdecydowanie bardziej skomplikowana sprawa, tutaj masz listę "przepisów: http://en.pathofexilewiki.com/wiki/Vendor_Recipes. :)

Co do autoataku - nic Cię nie powstrzymuje przed wstawieniem w jego miejsce jakiejś umiejętności. Tak samo jak w Diablo III zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VrOObel69 napisał wszystko, to co chciałem przekazać.

Dodam tylko, że śmieszne są te komentarze hejtujące D III jak i obrona Częstochowy przez EmperorKaligula.


a ten Lineage Eternal wygląda naprawdę zachęcająco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego kto pobiera od nowa - tj nie miał dostępu wcześniej - polecam pobranie poprzez sieć P2P. Tam ściągniecie z dobrą prędkością, torrent dostępny w internecie - szukajcie a znajdziecie :).

GRA JEST GENIALNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Feeling walki kiepski, nie czuc mocy jak przywalisz, w dodatku gra troche przynudza, dotarlem do tych jaskin (po wlozeniu w sciane tych 3 shardow) i juz mi sie nie chce dalej. Oprocz tego drzewko rozwoju tez nie zacheca. To cale levelowanie krysztalow z czarami niby spoko, ale mam np. fireballa na 3cim poziomie ktory zadaje ok obrazenia, a dostaje z questa nagrode w postaci firestorm czy cos i jest on na poczatku slabiutki w porownaniu z tymze fireballem, co nie za bardzo mi sie podoba, wolalbym na odpowiednim levelu dostac lepszy czar, niz dostac badziewie i musiec je ulepszac. Sterowanie tez czasami szwankuje, mam malo zycia i chce uciec a ten jeszcze ze 2 ciosy zada zanim zalapie.
Na plus na pewno klimat, ale to troche malo. Zachwycony gra nie jestem, zarowno D3 jak i T2 podobaly mi sie duzo bardziej. Jak ktos myslal ze wystarczy dac troche ciemnych szaroburych barw i jaskin gdzie nic nie widac i gra wtedy bedzie lepsza niz Diablo, to niestety ale sie pomylil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 11:34, zadymek napisał:

No, ja bym chciał też modyfikacyjne gemy za darmo


nic mnie nie obchodzi co bys chcial. napisalem co mi sie niepodoba i dlaczego. tyle.

Dnia 25.01.2013 o 11:34, zadymek napisał:

Jeśli D3 nie ma autoataku to Oficjalnie Obwieszczam, że jestem Gigatrollem, Najpaskudniejszym,
Najbadziej śmierdzącym i Najobleśniejszym. Jeśli nie ma autoataku.


czyli trzeba narysowac:

EK> jest auto attack - ble.
Z> A gdzie nie ma autoataku:P
EK> d3. zamiast auto attacku sa specjalne skille (zroznicowane, kilka rodzajow) generujace
EK> zasoby dla klasy, niezbedne do castowania innych skilli.
Z> Ale ma też autoatak.

d3 ma ''darmowe skille'' do generacji zasobow, taka ciekawsza wersje auto attacku. poe nie. dlatego narzekam. dotarlo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 11:47, matiz123 napisał:

Tutaj nie chodziło o wymianę przedmiotów między graczami (a przynajmniej nie tylko),
tylko sprzedaż przedmiotów kupcom w grze. Bo tak się składa, że jest dość sporo "przepisów"
na takie wymiany. Na przykład co innego dostaniesz, gdy zaoferujesz przedmiot z sześcioma
miejscami na klejnot, przedmiot z połączonymi miejscami w trzech kolorach albo na przykład
jeśli chcesz pozbyć się broni, które w sumie mają przynajmniej 40% quality. Sprzedawanie
przedmiotów to nie tylko pozbywanie się "białych" śmieci za zwoje identyfikacji. To zdecydowanie
bardziej skomplikowana sprawa, tutaj masz listę "przepisów: http://en.pathofexilewiki.com/wiki/Vendor_Recipes.
:)


no to ja wysiadam. jako nowy gracz ''efekty sprzedazy'' kompletnie mi nic nie mowia czyli jeszcze wiecej uczenia sie gry. przypomina mi to niechlubne miesiace spedzane w azjatyckich grindfestach gdzie musialem googlac kazdy przedmiot nie wiedzac do czego one jest... tylko w nie gralem po koreansku ;)

Dnia 25.01.2013 o 11:47, matiz123 napisał:

Co do autoataku - nic Cię nie powstrzymuje przed wstawieniem w jego miejsce jakiejś umiejętności.
Tak samo jak w Diablo III zresztą.


moze na jakis konkretnych bulidach na regen, na poczatku tak mi szybko mana schodzi ze laga trzeba pomachac.

w grze brakuje mi tez opisow skilli, chodzi mi dokladnie o moje zombiaki dla wiedzmy. fajnie ze zombiaki ze skillem beda mialy +15% dmg/zycia... tylko ile one maja dmg bazowego ? ile zycia ? co dalej lvlowanie takiego klejnotu bo jego opis sie nie zmienia. gdzies mozna wlaczyc zaawansowane opisy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 07:31, EmperorKaligula napisał:

no to ja wysiadam. jako nowy gracz ''efekty sprzedazy'' kompletnie mi nic nie mowia czyli
jeszcze wiecej uczenia sie gry. przypomina mi to niechlubne miesiace spedzane w azjatyckich
grindfestach gdzie musialem googlac kazdy przedmiot nie wiedzac do czego one jest...
tylko w nie gralem po koreansku ;)

Tylko że nie musisz się tego wszystkiego uczyć na pamięć. Pierwszą część przepisów na tej stronie możesz zignorować, bo te części będziesz dostawać niejako przy okazji sprzedawania niepotrzebnych niebieskich i żółtych przedmiotów. A te bardziej skomplikowane, wymagające masy żółtych itemów chyba można ze spokojem sobie odpuścić na początku i zainteresować się nimi dopiero podczas end-game''u. W sumie to nie wiem czy one w ogóle są opłacalne. :P Ważne, żeby zbierać wszystkie przedmioty, które mają 6 miejsc na klejnot (chociaż one się pojawiają bardzo późno) i te, które mają trzy połączone ze sobą miejsca na klejnot i każdy z nich jest w innym kolorze (te się zdarzają od początku). Chociaż jak nie chcesz, to nie musisz na to zwracać uwagę - żadna katastrofa się wtedy nie stanie.

Dnia 26.01.2013 o 07:31, EmperorKaligula napisał:

moze na jakis konkretnych bulidach na regen, na poczatku tak mi szybko mana schodzi ze
laga trzeba pomachac.

Tak, tutaj się jak najbardziej zgodzę, ja ciągle używam autoataku, mimo tego, że mam 31 poziom. Ale jeszcze tylko kilka mi brakuje do zdobycia Blood Magic z drzewka pasywów, wtedy problem zniknie. :P Natomiast jeśli grasz postacią, która skupie się na posiadaniu dużej ilości many, to aura Clarity jest bardzo przydatna (jeśli nawet nie konieczna). Tylko uważaj z levelowaniem tego klejnotu, bo każdy kolejny rezerwuje większą ilość many. :)

Dnia 26.01.2013 o 07:31, EmperorKaligula napisał:

w grze brakuje mi tez opisow skilli, chodzi mi dokladnie o moje zombiaki dla wiedzmy.
fajnie ze zombiaki ze skillem beda mialy +15% dmg/zycia... tylko ile one maja dmg bazowego
? ile zycia ? co dalej lvlowanie takiego klejnotu bo jego opis sie nie zmienia. gdzies
mozna wlaczyc zaawansowane opisy ?

Ile zombiaki mają życia to nie wiem, może na forum się da znaleźć coś na ten temat i to faktycznie jest niefajne. Co do bonusów za levelowanie (i zwiększanie jakości) gemów, można je poznać na wiki - http://en.pathofexilewiki.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Poza tym w Diablo III też nie wsyzstkie umiejętności są dokładnie wyjaśnione. Na przykład Bitewny Szał z runą Do boju ma w opisie "W bitewnym szale trafienia krytyczne mają szansę na wytworzenie 15 dodatkowych punktów furii", też nie wiadomo, ile wynosi ta szansa. Pamiętam, że kilka takich rzeczy było w Diabolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować