Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wystartował darmowy weekend z średniowiecznym slasherem Chivalry: Medieval Warfare

31 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2013 o 22:07, calwert napisał:

Gra fajna ale idiotyzmem jest to że swój może zabić swego.

Dla mnie to akurat mocna zaleta. Dodaje realizmu i wymaga trochę większego planowania niż spamowanie LPM.

Dnia 24.01.2013 o 22:07, calwert napisał:

A po za tym myślałem że po śmierci można się normalnie odrodzić a tu kicha.Nie bawi mnie coś takiego.

Widocznie trafiłeś na tryb, w którym każdemu przysługuje jedno życie na rundę. W większości trybów respawn działa jednak jak w CoD, co niestety skutkuje tym, że wielu ludzi lata w pojedynkę na trzech zbrojnych i nic sobie z tego nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 21:33, Skrzypiec napisał:

Ot, w tym problem że tak jest przez cały czas. Mało jest serwerów gdzie gracze ze sobą
współpracują, często jest zwykła bieganina urra i do przodu. I takie sytuacje dzieją
się na mapach z misjami :p nie TDMkach.

W takim razie niezły ze mnie szczęściarz, bo przy 20 godzinach spędzonych do tej pory nad Chivalry, bardzo często trafiałem na zgrane zespoły. Inna sprawa, że grałem głównie w takich porach kiedy większość Europejskich dzieci już smacznie śpi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straszna lipa, po kilku pozytywnych opiniach zakupilem gdzies w grudniu i srogi zawod (jak ktos chce to pod recenzja na gramie jest moj dlugi komentarz nt Chivalry). Imo jeden z kilku wiekszych niewypalow tamtego roku.
Tytul praktycznie w stanie beta, masa niedorobek i bugow, skill wymagany w teorii, bo w praktyce na wiekszosci serwerow panuje totalny chaos, randomowe hitboxy i skopane serwery (chyba ze juz poprawili, gralem w tamtym roku), lagi, kiepski rozwoj postaci. I pewnie gra zdycha, skoro robia darmowe weekendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 00:07, Harunia napisał:

I pewnie gra zdycha, skoro robia darmowe weekendy.


W tytuł nie gram, ale wystarczy zajrzeć na oficjalne forum, żeby zobaczyć, że dużo zmian już zastało wprowadzonych, a kolejne są w drodze. Znajomy stwierdził, że kupić warto - gra od dnia premiery i praktycznie z tygodnia na tydzień gra jest poprawiana. Cóż taki loss małego jakby nie było studia, dobrze, że support i kontakt z fanami jest na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no to moze rzeczywiscie sporo rzeczy poprawili i jest juz znacznie lepiej. W przyplywie weny i wolnego czasu zainstaluje i dam pewnie temu jeszcze jedna szanse, chociaz zaluje ze tak kupilem w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 00:12, Shinigami napisał:

praktycznie z tygodnia na tydzień gra jest poprawiana.


Niestety nie. Niemal codziennie jestem na Steamie i od listopada tylko raz widziałem, żeby się ściągał patch :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 00:07, Harunia napisał:

I pewnie gra zdycha, skoro robia darmowe weekendy.

Bzdury chłopie wygadujesz. Chivalry pojawiło się mniej więcej w tym samym czasie co War of the Roses. Dwa podobne i ostro konkurencyjne tytuły, które miały równe szanse na odniesienie sukcesu.
Sam miałem ogromny dylemat na który z nich się zdecydować. Obejrzałem bardzo fajne, 30 minutowe porównanie obu gier na YT i trochę w ciemno wybrałem Chivalry. Jak się okazuje, była to świetna decyzja. Chivalry zrobiło furorę i na dzień dzisiejszy praktycznie zdeptało WotR.
Nie wiem o jakich niedoróbkach mówisz. Fakt, że napotykam różne bugi, ale nazywanie jej "praktycznie betą" jest śmieszne. Przegrałem już około 110 godzin i nigdy nie miałem poważniejszych kłopotów z działaniem tej gry.
Skill wymagany w teorii? Gwarantuję Ci, że znając mechanikę walki takich gimbusów siejących chaos potniesz dwoma machnięciami broni. Zabawnie robi się dopiero, gdy spotkasz przeciwnika o podobnych umiejętnościach.

Jeżeli chodzi o zmiany, to twórcy aktywnie wspierają tę grę. Nie na zasadzie cotygodniowych aktualizacji (bo jaki to ma sens?), a na dodawaniu sporej ilości nowości co miesiąc lub dwa. Obecnie trwa beta nowych map, broni i trybów rozgrywki (sam testuję i jestem zachwycony), które mają zostać dodane jeszcze w tym miesiącu.

Generalnie, obok The Walking Dead, to moje najlepiej wydane pieniądze na grę w 2012 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować