Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SimCity - już graliśmy! Także w sieci

38 postów w tym temacie

Ja kupiłem SC4 niedawno za jakieś 10 zł na Steamie, więc nie jest tak strasznie z tymi cenami :) Aczkolwiek 170 zł za nową wersję uważam za znaczną przesadę :D
Wystarczy jednak poczekać, bo EA przecenia bardzo szybko swoje gry - ME3 staniał w ciągu pół roku ze 130 zł na 30 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy zdecydowali się bowiem na pozostawienie w trybie online możliwości kilkustopniowego przyspieszania czasu. Co oczywiste, funkcja ta działa wyłącznie w obrębie naszego miasta, niezależnie od poczynań innych graczy. Jak więc łatwo się domyślić, znacznie zwiększa to szanse na sukces tych osób, które będą w stanie zachowywać kontrolę i prowadzić działania przy włączonej kompresji czasu. Ich miasto szybciej się zaludni, szybciej rozwinie, szybciej i z większą częstotliwością będzie zbierać profity.

Strasznie mi się to nie podoba. Nigdy nie lubiłem grać na przyspieszonym czasie, a takie coś będzie mnie do tego zmuszało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak narzekacie na cenę ja znalazłem sam klucz za 105 zł. Więc cena aż taka straszna nie jest. A pudełko mi nie potrzebne tylko miejsce zajmuje na biurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dostał, od wczoraj pisze do EA długie listy i strasznie narzeka. Ja sam też wiem teraz, że kupię te Simsy w skali macro po premierze a jak będzie mi się chciało budować miasto to pogram w Anno albo CitiesXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel dostał, od wczoraj pisze do EA długie listy i strasznie narzeka. Ja sam też wiem
> teraz, że kupię te Simsy w skali macro po premierze a jak będzie mi się chciało budować
> miasto to pogram w Anno albo CitiesXL

A na co konkretnie narzeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... ale interesują mnie pewne rzeczy a mianowicie:
1. Czy będzie tutaj tryb widoku w oczach przechodnia, tak jak to ma miejsce w Cities XL? Czy tylko liczyć można na przybliżenie kamery, ale nie do poziomu samej ulicy/chodnika?
2. Czy będzie możliwość zagrania w zadania lub swobodna jazdę różnymi środkami komunikacji miejskiej/usług? Tak jak to miało miejsce w SC4 gdzie np. jechaliśmy wozem strażackim do pożaru i dostawaliśmy za to nagrodę, albo łapaliśmy złodzieja jadąc autem policyjnym i również za poprawnie wykonane zadania dostawaliśmy nagrodę?
3. Nie podoba mi się tryb przyspieszonego czasu w grze.. to mnie zniechęca do rozgrywki w sieci. Lubię się przygladać pracy w mieście które buduję, skupiać się na detalach, spokojnie planować... a tutaj włączy się jakiś dziki pęd, bo każdy będzie chciał mieć jak najszybciej najlepsze miasto.... KIEPSKIE ROZWIĄZANIE!

W zasadzie te 2 kwestie mnie interesują, zaś 3-cia to moja uwaga...
Pozdrawiam i jeśli ktoś zna bliżej grę, proszę o informacje dot. 2 pierwszych punktów, lub kontakt mailowy: khazad7@gmail.com

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Twórcy zdecydowali się bowiem na pozostawienie w trybie online możliwości kilkustopniowego
> przyspieszania czasu. Co oczywiste, funkcja ta działa wyłącznie w obrębie naszego miasta,
> niezależnie od poczynań innych graczy. Jak więc łatwo się domyślić, znacznie zwiększa
> to szanse na sukces tych osób, które będą w stanie zachowywać kontrolę i prowadzić działania
> przy włączonej kompresji czasu. Ich miasto szybciej się zaludni, szybciej rozwinie, szybciej
> i z większą częstotliwością będzie zbierać profity.

>
> Strasznie mi się to nie podoba. Nigdy nie lubiłem grać na przyspieszonym czasie, a takie
> coś będzie mnie do tego zmuszało.


Popieram. Stworzy to jakiś głupi dziki pęd wśród graczy... zamiast skupić się na grze, planowaniu, detalach i wzajemnej współpracy, wszyscy zaczną pędzić ku jak najszybszym efektom. Zabija to moim zdaniem ciekawość rozgrywki i zniechęca mnie do gry w sieci z innymi, gdzie jeden lubi w normalnym trybie grę a drugi tylko przeszkadza, nastawiając się na kolejne punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 01:23, Szyszek_PC napisał:

> Kumpel dostał, od wczoraj pisze do EA długie listy i strasznie narzeka. Ja sam też
wiem
> teraz, że kupię te Simsy w skali macro po premierze a jak będzie mi się chciało
budować
> miasto to pogram w Anno albo CitiesXL

A na co konkretnie narzeka?


Problem polega na tym, że CitiesXL 2012 jakoś specjalnie się nie rozwija. Pewnie kolejnej wersji gry już nie będzie.
Poza tym jest kiepsko skompresowana skoro przy świetnym kompie (6x3.0Ghz procek, karta Radeon HD z serii 6700 i 8Gb DDR3 1333Mhz), gra się po prostu tnie już przy średniej wielkości mieście... porażka.
Poza tym brak koleji, masa błędów technicznych i mechanicznych i brak trybu multiplayer, to najgorsze minusy tej pozycji... w moich oczach szybko straci swoją żywotność jeśli się w tych tematach nic nie zmieni. A nic nie zapowiada zmian na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Problem polega na tym, że CitiesXL 2012 jakoś specjalnie się nie rozwija. Pewnie
> kolejnej
> > wersji gry już nie będzie.
> Już jest ;) http://store.steampowered.com/app/231140

Co nie zmienia faktu, że nie poprawiono błędów a znów wypuszczono wersję z nieco większą ilością budynków... ech:/
Ale dzięki za link. Choć mam wrażenie, że Twórcy tej gry robią sobie jaja z ludzi którzy faktycznie ich produktem się interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio, że silnik Glassbox pozwala na swobodne obroty kamery etc. I zbliżenie nawet do widoku przechodnia....
No sorry, ale czy ktoś kto pisze taką bzdurę wie co to widok z trybu przechodnia?
Jak nie, to niech odpali Cities XL i zobaczy jak wygląda ten tryb... bo póki co oglądałem jedynie tryb zbliżenia, mimo wszystko nad ulicą, ponad kilkupiętrowymi budynkami...

Oj im dłużej tę grę oglądam, tym bardziej dochodzę do wniosku, ze to cukierkowa zabawka udająca symulator miasta a nie prawdziwy citybuilder... jednak Cities XL pod tym kątem jest lepsze, choć z masą wkurzających błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w drugą betę i jestem pod ogromnym wrażeniem. Każdy nasz krok ma wpływ na całe miasto . I gra naprawdę zmusza do myślenia na co wydać zarobione pieniądze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kończyło każde miasto które miało zbankrutować. Ach, ta radosna rozpierducha pełna ataków UFO i trzęsień ziemi. Nie mogę się doczekać następnej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale dajmy na to, że kupie i po roku odłożę na półkę i za jakieś 10 lat będę chciał zagrać w grę a tu serwery niedostępne ? Wydaje kasę, a potem tej gry nie mogę odpalić? W ogóle to EA przypadkiem na utrzymaniu serwerów nie straci więcej niż na piratach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować