Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Cave - recenzja

19 postów w tym temacie

Przyjemna gra z fajnym klimatem i łamigłówkami nad którymi trzeba czasem trochę pokombinować. Ukończyłem raz (Knight, Adventurer, The Twins) i podobnie jak autora jakoś mnie nie ciągnie, by spróbować innymi postaciami. Może za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trochę za dużo narzekania w tej recenzji...Gra naprawdę świetna a że trzeba ciągle i za dużo biegać?Wystarczy dobrze rozmieścić 3 postacie i sprytnie przełączać się między nim a biegania wcale tak wiele nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie który przechodziłeś na video i muszę stwierdzić, że rozegrałem go w taki sposób, że chyba twórcy na to nie wpadli ponieważ narobiło mi to trochę błędów i niedociągnięć w aktualnej grze ale i tak jest wypas hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 10:57, betonowy1 napisał:

IMHO, recenzje i materiały Pana Sławka Serafina to "przerost formy nad treścią"...

W filmiku były pewne problemy z dzwiękiem (ciche wypowiedzi), drogi Sławku. Mozna będzie prosić o naprawienie problemu? Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 11:42, KeyserSoze napisał:

> IMHO, recenzje i materiały Pana Sławka Serafina to "przerost formy nad
treścią"...


A uzasadnienie?

IMHO materiał całkiem solidny. Ale dźwięk poprawimy, Sławku, prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > IMHO, recenzje i materiały Pana Sławka Serafina to "przerost formy nad treścią"...
>
>
> A uzasadnienie?

Jak dla mnie twoje teksty są zbyt "nadęte", brakuje im luzu. Mam wrażenie że silisz się na napisanie "inteligentnego" tekstu, z dużą ilością mądrych słów i porównań. Jak dla mnie nie tedy droga, ogólna stylistyka twoich wypowiedzi w gruncie rzeczy mi "nie pasi" i to już od czasów Gamecornera.

Ja wiem, że w internecie każdy jest krytykiem, ale broń Boże nie krytykuję Ciebie jako osoby (bo Cię prywatnie nie znam), lecz tylko i wyłącznie twoje teksty, które MNIE się źle czyta.

Na wszelkie teksty typu: "nie podoba się to nie czytaj" mówię odrazu, że teksty Sławka staram się omijać, lecz tej gry byłem ciekaw - siłą rzeczy przeczytałem tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

recenzujecie jakieś gówna tutaj... Nie mam osobiście nic do tej gry ale moglibyście wrzucać recenzje normalnych gier a czasami takich jak ta powyżej a nie na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> recenzujecie jakieś gówna tutaj... Nie mam osobiście nic do tej gry ale moglibyście wrzucać
> recenzje normalnych gier a czasami takich jak ta powyżej a nie na odwrót

A w czym ta gra jest mniej normalna od innych...? Wyjaśnij proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Jak dla mnie twoje teksty są zbyt "nadęte", brakuje im luzu. Mam wrażenie że silisz się
> na napisanie "inteligentnego" tekstu, z dużą ilością mądrych słów i porównań.

Ok, co do porównań masz rację, kilka jest. Zwłaszcza kulinarne lubię, czasem piszę jak jestem głodny :D Ale mądre słowa? Jej... jakie? Gdzie tam w tekście jest jakiś erudycyjny eschatologiczny eskapizm czy coś w ten deseń? Poza tym dziękuję za rozwinięcie swojej tezy, nie każdego na to stać, respect m8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 14:13, Hiurri napisał:

recenzujecie jakieś gówna tutaj...

Mi to akurat pasuje, bo jeżeli chodzi o wszelkie gry drugoligowe - albo jak wolisz, gówna - nie mam czasu ani specjalnej ochoty siedzieć w temacie i śledzić najnowsze trendy. A jak na Gramie pojawi się od czasu do czasu taka recenzja to przynajmniej dany tytuł wpadnie mi w oko i jest spora szansa, że przy okazji jakiejś promocji w niego zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Jak dla mnie twoje teksty są zbyt "nadęte", brakuje im luzu. Mam wrażenie że silisz
> się
> > na napisanie "inteligentnego" tekstu, z dużą ilością mądrych słów i porównań.
>
> Ok, co do porównań masz rację, kilka jest. Zwłaszcza kulinarne lubię, czasem piszę jak
> jestem głodny :D Ale mądre słowa? Jej... jakie? Gdzie tam w tekście jest jakiś erudycyjny
> eschatologiczny eskapizm czy coś w ten deseń? Poza tym dziękuję za rozwinięcie swojej
> tezy, nie każdego na to stać, respect m8

O "mądre słowa" chodziło mi raczej o całokształt :) Uwierz mi, nie każdy zrozumie co znaczy "baśń moralnego niepokoju" (młodszym czytelnikom skojarzy się bardziej z kabaretem który uwielbiają ich rodzice). No ALE - twój tekst, twój styl pisania, mnie nie odpowiada. Poza wyrażeniem swojej opinii, nie za wiele mam tu do gadania. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Betonowy1 -> W CDA to dopiero są nadęte teksty, gdzie autorzy chyba próbują prześcignąć naczelnego w używaniu rzadko stosowanych słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 14:13, Hiurri napisał:

recenzujecie jakieś gówna tutaj... Nie mam osobiście nic do tej gry ale moglibyście wrzucać
recenzje normalnych gier a czasami takich jak ta powyżej a nie na odwrót


To są jak najbardziej normalne gry, tyle że mniejsze.
A często, albo prawie zawsze, lepsze niż te wielkie tytuły AAA, które nie mają duszy.
Ostatnio najlepsi twórcy gier zaczynają robić właśnie takie mniejsze gry, bez budżetów ale też bez bata na głową. Dzięki temu znów pojawiają się gry, które ktoś robi z pasji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować