• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
RDMN

Stream - Jaki sprzęt i internet

Pytanie

Witam. Mam pytanko, a mianowicie do streamowania gier w 1080p starczy mi moje skromne 3,6 mb/s? Prędkość ogólnie dochodzi średnio do 420 kb/s. Jeśli chodzi o sprzęt to procek AMD FX-8120 3.1 GHz (możliwość podkręcenia do 4.0) Grafa GF GTX 650 Ti 8 GB RAM Corsair 1866 Mhz. Czy dam radę pociągnąć League of Legends, oraz nowsze gry typu Far Cry 3 podczas streamowania 720p/1080p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 27.01.2013 o 22:39, RDMN napisał:

Witam. Mam pytanko, a mianowicie do streamowania gier w 1080p starczy mi moje skromne
3,6 mb/s? Prędkość ogólnie dochodzi średnio do 420 kb/s. Jeśli chodzi o sprzęt to procek
AMD FX-8120 3.1 GHz (możliwość podkręcenia do 4.0) Grafa GF GTX 650 Ti 8 GB RAM Corsair
1866 Mhz. Czy dam radę pociągnąć League of Legends, oraz nowsze gry typu Far Cry 3 podczas
streamowania 720p/1080p?

Co do internetu, to dla 720p na Twitch zalecają ustawienie bitrate między 2500 a 3000 kbps, czyli powinieneś mieć najbiedniej upload 3 Megabity. Zaznaczam - upload. Czyli prędkość wysyłania. Download (ściąganie) praktycznie wcale się tu nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2013 o 23:07, Narmo napisał:

> Witam. Mam pytanko, a mianowicie do streamowania gier w 1080p starczy mi moje skromne

> 3,6 mb/s? Prędkość ogólnie dochodzi średnio do 420 kb/s. Jeśli chodzi o sprzęt to
procek
> AMD FX-8120 3.1 GHz (możliwość podkręcenia do 4.0) Grafa GF GTX 650 Ti 8 GB RAM
Corsair
> 1866 Mhz. Czy dam radę pociągnąć League of Legends, oraz nowsze gry typu Far Cry
3 podczas
> streamowania 720p/1080p?
Co do internetu, to dla 720p na Twitch zalecają ustawienie bitrate między 2500 a 3000
kbps, czyli powinieneś mieć najbiedniej upload 3 Megabity. Zaznaczam - upload. Czyli
prędkość wysyłania. Download (ściąganie) praktycznie wcale się tu nie liczy.


Właśnie Uploadu mam od 3,6 nawet do 4. A co do sprzętu to co myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, jako nowicusz chciałem zacząć streamować rozgrywki LOL-owe, używam programu FFSplit- mam już konto na twitch i wszystkie dane do streamowania poza ustawieniami samego programu, otóż mój komp (intel i5, gtx 570, 8gb ramu) i net (niestety tylko 6mb) powodują niesamowite lagi w grze (chodzi głównie o ping więc zapewne problemy z uploadem)-> czy dam radę streamować z takim netem, czy jest jakaś opcja do zmiany która mogłaby mi pomóc?

http://www.speedtest.net/my-result/2830955011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2013 o 23:46, JJZ_master napisał:

Witam, jako nowicusz chciałem zacząć streamować rozgrywki LOL-owe, używam programu FFSplit-


Twój internet to nie 6 Mb, ale niecały 1 Mb (do streamowania liczy się upload, a nie download). To dość słabo. Musisz ostro przyciąć na ustawieniach jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.07.2013 o 00:54, Volvox napisał:

> Witam, jako nowicusz chciałem zacząć streamować rozgrywki LOL-owe, używam programu
FFSplit-

Twój internet to nie 6 Mb, ale niecały 1 Mb (do streamowania liczy się upload, a nie
download). To dość słabo. Musisz ostro przyciąć na ustawieniach jakości.

A więc jest nadzieja?
Wiesz co mógłbym tutaj zmienić?:

20130712010617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.07.2013 o 01:06, JJZ_master napisał:

> > Witam, jako nowicusz chciałem zacząć streamować rozgrywki LOL-owe, używam programu

> FFSplit-
>
> Twój internet to nie 6 Mb, ale niecały 1 Mb (do streamowania liczy się upload, a
nie
> download). To dość słabo. Musisz ostro przyciąć na ustawieniach jakości.
>
A więc jest nadzieja?
Wiesz co mógłbym tutaj zmienić?:


Jest ale bardzo kiepska i szczerze to Ci się nie opłaca w takiej jakości streamować bo będzie bardzo kiepska. Pobaw się bitrate np. zmniejsz na 400 i sprawdź jak będzie chodził. A najlepiej to zaopatrzyć się w szybszy internet minimum 3mb uploadu czyli jakieś 40 mb download albo wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dzięki wszystkim, chciałbym ale na mojej ulicy max do 10 bo nie ma poprowadzonego światłowodu lub coś w ten deseń się Orange tłumaczył, sprawdzę to co mi poleciłeś i jak mi wejdzie to dam linka ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam takie pytanie czy na sprzęcie:
- Procesor AMD FX(tm)-4100 Quad-Core 3.60 GHz
- Karta grafgiczna NVIDIA GeForce GT 610
i internecie (7.80 Mb/s - pobieranie i 16.92 Mb/s - wysyłanie) da rade postreamować przez OBS grę League of Legends w obojętnie jakiej jakości bez lagów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2013 o 12:04, Arah napisał:

Witam, mam takie pytanie czy na sprzęcie:
- Procesor AMD FX(tm)-4100 Quad-Core 3.60 GHz
- Karta grafgiczna NVIDIA GeForce GT 610
i internecie (7.80 Mb/s - pobieranie i 16.92 Mb/s - wysyłanie) da rade postreamować
przez OBS grę League of Legends w obojętnie jakiej jakości bez lagów??


Odpowiedź na to pytanie jest prosta: nie.

Karta graficzna to chłam który ledwo pozwala ten tytuł uruchomić płynnie, procesor to też naprawdę nic ciekawego pod kątem wydajności. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać ponad 100 fps-ów normalnie to o streamowaniu możesz zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł streamowania, jednak było to niemożliwe z powodu zbyt słabego neta.
Na szczęście po przedłużeniu umowy wszedłęm w posiadanie neta rzędu 30-40mbit/s
( http://www.speedtest.net/my-result/4276771633 )

Niestety nadal miewam klatkowanie w grach- przy różnorodnych testach w ustawieniach problem nie znika, mój sprzęt:

- Intel i5-2500 (3.30GHz)
- 8Gb Ram
- Geforce GTX 570
- Windows 7

Czy jest to wina sprzętu? Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić? Obecnie używam FFsplit, nie próbowałem żadnego innego programu

http://scr.hu/36fv/3uu5y
http://scr.hu/36fv/g50d3
http://scr.hu/36fv/3eezv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować