Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Gry nienarodzone: Six Days in Fallujah

35 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2013 o 12:55, EmperorKaligula napisał:

poprawnosc polityczna ponad wszystko. dziekujemy usrealczykom i konami za walke o
nasze sumienia. a teraz odpale sobie jakis kanal informacyjny i popatrze na trupy w egipicie.
albo w syrii. a co!

Nie przemawia przez Ciebie lekki antysemityzm, EmperorKaligula? IMHO troszkę przesadzasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > poprawnosc polityczna ponad wszystko. dziekujemy usrealczykom i konami za walke
> o
> > nasze sumienia. a teraz odpale sobie jakis kanal informacyjny i popatrze na trupy
> w egipicie.
> > albo w syrii. a co!
> Nie przemawia przez Ciebie lekki antysemityzm, EmperorKaligula? IMHO troszkę przesadzasz...
>

Ja tu nie widzę antysemityzmu.Ja tu bardziej widzę ironię.I z kolegą się zgadzam, bo ta "poprawność" polityczna jest tak to ujmę o kant dupy.Mogła wyjść naprawdę ciekawa produkcja i taka nie typowa, a zarazem oddająca pełną parą ten realizm, ale poprawność, to poprawność.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Antysemityzm? Przecież każdy wie, że w USA jest mocne lobby żydowskie. W końcu to oni naciskali na Polskę, żebyśmy zwrócili Żydom majątki zagrabione przez Niemców w czasie II WŚ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 13:18, Demagol napisał:

Antysemityzm? Przecież każdy wie, że w USA jest mocne lobby żydowskie. W końcu
to oni naciskali na Polskę, żebyśmy zwrócili Żydom majątki zagrabione przez Niemców w czasie
II WŚ...

Ok, masz prawo do takiego zdania. Ale stwierdzenie "Usraelczycy" jest co najmniej nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak można wydawać grę, w której dzielni amerykańscy żołnierze niosący pokój i demokrację dostają baty od "dzikusów" toć się w głowie nie mieści. Do tego jeszcze by mieli pokazać ofiary cywilne w tej grze?! nie... do kasacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy pewnie ze 20 lat jeszcze i wysypią się setki gier o Iraku i Afganistanie tak jak mamy pełno gier o II wojnie światowej, wszyscy krzykacze muszą sobie tylko znaleźć innego berka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No jak można wydawać grę, w której dzielni amerykańscy żołnierze niosący pokój i demokrację
> dostają baty od "dzikusów" toć się w głowie nie mieści. Do tego jeszcze by mieli pokazać
> ofiary cywilne w tej grze?! nie... do kasacji!
We Wietnamie też dostali baty. Ogólnie dziwie się ruskim iż nie dostarczają rakiet przeciwlotniczych talibom aby wyrównać rachunki za okres od 1987 do 1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 13:18, Demagol napisał:

Antysemityzm? Przecież każdy wie, że w USA jest mocne lobby żydowskie. W końcu to oni
naciskali na Polskę, żebyśmy zwrócili Żydom majątki zagrabione przez Niemców w czasie
II WŚ...


Warto dodać, że tu chodziło niemal o zwrot na zasadzie "plemiennego".
W dużym uproszczeniu na przykładzie - jeden Icek z drugim powiedział, ze na ulicy Puławskiej 45 jego pradziad zrobił przed WW2 kupę więc ten teren jemu się prawnie należy...

A potem się dziwią, ze w Polsce ludzie są do nich źle nastawieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 13:10, Janek_Izdebski napisał:

Nie przemawia przez Ciebie lekki antysemityzm, EmperorKaligula? IMHO troszkę przesadzasz...


Wspomnienie w jakikolwiek sposób który posiada mniej niż stu procentowo pozytywny wydzwięk o jakiejkolwiek kwesti żydowskiej jest antsemityzmem....mordowanie arabów bez wzgledu na cel jest podążaniem za jedynie słuszną drogą...... kur.. !

Za każdym razem kiedy słyszę słowo "antysemityzm" odzywa się we mnie syndrom taksówkarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2013 o 14:40, SimplyLucas napisał:

Wspomnienie w jakikolwiek sposób który posiada mniej niż stu procentowo pozytywny wydzwięk
o jakiejkolwiek kwesti żydowskiej jest antsemityzmem....mordowanie arabów bez wzgledu
na cel jest podążaniem za jedynie słuszną drogą...... kur.. !


Tak jak wspomnienie w jakikolwiek sposób który posiada mniej niż 100% pozytywny wydźwięk o jakiejkolwiek kwestii czarnoskórych jest przejawem rasizmu tudzież w kwestiach homoseksualistów przejawiamy z kolei skrajną dyskryminację i homofobię :)
Nic nowego.

Dnia 28.01.2013 o 14:40, SimplyLucas napisał:

Za każdym razem kiedy słyszę słowo "antysemityzm" odzywa się we mnie syndrom taksówkarza.



Przywyknij, bo nic nie wskazuje na to, że skrajność w jaką świat popadł szybko się zmieni.
Szkoda nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >Tak jak wspomnienie w jakikolwiek sposób który posiada mniej niż 100% pozytywny wydźwięk
> o jakiejkolwiek kwestii czarnoskórych jest przejawem rasizmu tudzież w kwestiach homoseksualistów
> przejawiamy z kolei skrajną dyskryminację i homofobię :)
> Nic nowego.

Tak zdaję sobie z tego sprawę aczkolwiek w tym konkretnym wypadku chodzi mi tylko o antysemityzm.... nadużywanie tego słowa w naszym kraju szczególnie, jest najnormalniej w świecie chore, a co najgorsze większość osób robiąca w ten sposób jest święcie przekonana o słuszności takiego postępowania.

> > Za każdym razem kiedy słyszę słowo "antysemityzm" odzywa się we mnie
> Przywyknij, bo nic nie wskazuje na to, że skrajność w jaką świat popadł szybko się zmieni.
> Szkoda nerwów.

Nie zamierzam przywyknąć, co to to nie.

A to tak dla zobrazowania w pewien sposób tego co napisałem powyżej...zastraszające.
http://www.youtube.com/watch?v=Tyyi-NimsJU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2013 o 15:13, SimplyLucas napisał:

Tak zdaję sobie z tego sprawę aczkolwiek w tym konkretnym wypadku chodzi mi tylko o antysemityzm....
nadużywanie tego słowa w naszym kraju szczególnie, jest najnormalniej w świecie chore,
a co najgorsze większość osób robiąca w ten sposób jest święcie przekonana o słuszności
takiego postępowania.


A ja właśnie jestem tego zdania, ze równie mocno u nas się nakręca sytuacja z nadużywaniem terminu antysemityzm co i wspomnianych rasizm czy nietolerancja, homofobia...
Popadamy w skrajny absurd, traktując wszystko i wszystkich niczym zgniłe jajo [w białych rękawiczkach].
Pseudo poprawność polityczna najzwyczajniej podnosi i mi czasem ciśnienie.

Dnia 28.01.2013 o 15:13, SimplyLucas napisał:

Nie zamierzam przywyknąć, co to to nie.


No tak trochę źle ujęte i zrozumiane :)
Przywyknąć - w sensie stricte przejść nad ludzkim "oszołomstwem" do porządku dziennego celem nie szarpania sobie nerwów, aczkolwiek nie zrównać tego z tolerowaniem i obojętnością. Bo na bzdury trzeba reagować w równym stopniu [tak samo na dysdebilizm w internecie gdzie ludzie używają np nagminnie słowa bynajmniej w złym kontekście i znaczeniu i robią "orty" bo mogą się wygodnie zasłonić dysleksją tudzież innym tworem z kategorii dysdebilizmów - czyli imho wrodzonego lenistwa, zwłaszcza w necie gdzie są autokorekty, słowniki. tak samo powinno się reagować na wyolbrzymianie takich bzdur jak wszechobecny pseudo-antysemityzm czy pseudo-rasizm]

Dnia 28.01.2013 o 15:13, SimplyLucas napisał:

A to tak dla zobrazowania w pewien sposób tego co napisałem powyżej...zastraszające.
http://www.youtube.com/watch?v=Tyyi-NimsJU


Ano, świat jest pełen oszołomów, co poradzisz.
Przecież takich ludzi jak ta kobieta nawet waląc młotem w pusty łeb nie przekonasz do bzdurności ich wypowiedzi. Oni wiedza swoje - ot fanatycy, dewotki religijne, oszołomy polityczno-społeczne, nie ma na takich skutecznego lekarstwa [przynajmniej na duża większość, bo co 20sty może i zrozumie idiotyzm jaki reprezentuje i się czasem zrehabilituje]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 13:28, Janek_Izdebski napisał:

> Antysemityzm? Przecież każdy wie, że w USA jest mocne lobby żydowskie. W końcu
> to oni naciskali na Polskę, żebyśmy zwrócili Żydom majątki zagrabione przez Niemców
w czasie
> II WŚ...
Ok, masz prawo do takiego zdania. Ale stwierdzenie "Usraelczycy" jest co najmniej nie
na miejscu.

Nie, wcale. Oni tylko podarowali Żydom ziemie z której stworzyli państwo i dali najnowsze technologie zbrojeniowe by bez problemu trzymali Arabów w ryzach.
Stwierdzenie jak najbardziej na miejscu.
Pierdzielić poprawność polityczną. Oberwali po tyłkach, to już nie można robić gry. Ale już gier drugowojennych gdzie są bohaterami jest na pęczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować