Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Torment: Tides of Numenera

51 postów w tym temacie

Torment: Tides of Numenera - tak ma brzmieć nazwa duchowego następcy Planescape Torment. Zapraszam do dyskusji na temat gry, która budzi wśród fanów cRPG wielkie emocje na długi czas przed swoją premierą.

Po pierwsze - bardzo przyjemny news - nad muzyką do gry zgodził się pracować Mark Morgan :) Soundtrack do PT był genialny i bardzo klimatyczny, nie mogę się już doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Rowniez nie moge sie doczekac tego tytulu. Mam nadzieje, ze wezma wszystko to co bylo najlepsze w Tormencie i stanowilo o jego sile, czyli genialny klimat i fabule..Sam pamietam, ze wielkim szokiem bylo, ze nie ratuje po raz kolejny swiata tylko szukam prawdy o swoim bohaterze.genialna gra ktora wlasnie zamierzam przejsc po raz kolejny..
Co do nowej gry to jestem spokojny o nia. Szkoda, ze nie uda sie powrocic do Sigil i zobaczyc znane lokacje czy postacie ale z drugiej strony gra jako calosc byla jak ksiazka ktora w wystarczajacy sposob wyjasnia wszystko i nie potrzebuje kontynuacji, za to teraz autorzy maja wolna reke w kreowaniu fabuly jak i lokacji wiec mam nadzieje, ze po raz kolejny bedzie mi dane zagrac w ''''ksiazke'''' ktora najwiekszy nacisk polozy wlasnie na dialogach i fabule, nie chcialbym czegos w stylu miernego slasherka ktorym byl Dragon Age 2 przykladowo..Milo bedzie zobaczyc jak nasza postac i (druzyna?) wywija mieczykiem ale tak jak to bylo w Planescape chcialbym, zeby byla mozliwosc przejscia gry bez wyciagania broni i zlagodzenia wszystkiego odpowiednim dialogiem. Tutaj kolejna sprawa to wlasnie rozmowy..o ile w takim pierwszym Mass Effect kolko do rozmow sie sprawdzalo to tutaj chcialbym wszystko w takiej formie jak w oryginale..masa mozliwosci wyboru zdania i dokladny opis zachowan naszej postaci czy NPCow. Wiem, ze dla wielu Torment byl trudny wlasnie przez ilosc tekstu ktory musieli przeczytac ale coz..to nie byla gra dla kazdego i cos mi sie zdaje, ze teraz autorzy rowniez robia nowa gre dla fanow przygody Bezimiennego. Pozostaje czekac na wiecej szczegolow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak pierwszy raz skończyłem grać w Tormenta... Siedziałem potem kilkanaście minut oszołomiony i z szczęką opuszczoną do podłogi ;) A potem zaraz odpaliłem grę i zacząłem grać po raz drugi.
To było naprawdę nieziemskie przeżycie. Ileż bym dał aby napić się troszkę wody ze Styksu i zapomnieć o tej grze... aby zagrać w nią jeszcze raz na świeżo :D
To chyba jedyna gra, w której ogromną większość XP zdobywa się podczas rozmowy - co jest ogromnym plusem, bo gier gdzie tylko się naparzamy jest mnóstwo, a "tormentopodobnych" bardzo niewiele/wcale.

To, że muzykę skomponuje Morgan uważam za rewelacyjną wiadomość. Do dzisiaj ścieżka dźwiękowa z Tormenta powoduje, że ciarki chodzą mi po plecach - jest genialna. Mój ulubiony kawałek to motyw z Gospody pod Gorejącym Człekiem.

Jeżeli chodzi o Numenerę, to czekam z niecierpliwością aby znów poczuć klimat podobny (a może lepszy !?) jak w ukochanym P:T.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 09:01, Abi_Dalzim napisał:

To, że muzykę skomponuje Morgan uważam za rewelacyjną wiadomość. Do dzisiaj ścieżka dźwiękowa
z Tormenta powoduje, że ciarki chodzą mi po plecach - jest genialna. Mój ulubiony kawałek
to motyw z Gospody pod Gorejącym Człekiem.


Ja za młodu przez tę muzykę bałem się w Tormenta grać. Ponadto nie lubiłem wchodzić do mauzoleum pod zakopaną wioską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musimy co prawda wędrować do Sigil ale byłbym uradowany wszelkimi nawiązaniami do P:T, czy to w opisach przedmiotów czy urywkach rozmów.
Nawiązania do innych gier też byłyby niezłe.
No chyba że i te pomysły są obwarowane sankcjami praw autorskich.

Sam zmagałem się z grą lata temu, źle do niej podszedłem a obecne próby odpalania na nowszym sprzęcie ida średnio. Po władowaniu dodatków i ulepszeń gra chodzi średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhh, raczej na pewno w to nie zagram... Nienawidzę klimatów, w których fantasy jest mieszane z przyszłością. Że też nie mogli wybrać jakiegoś normalniejszego świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 09:16, Eff3ctiv3 napisał:

Ja za młodu przez tę muzykę bałem się w Tormenta grać.

Muzyka tworzyła niesamowity klimat w tej grze, choć muszę przyznać, że niektóre kawałki (Forteca Żalu np.) są nieco depresyjne.

Dnia 29.01.2013 o 09:16, Eff3ctiv3 napisał:

Ponadto nie lubiłem wchodzić do mauzoleum pod zakopaną wioską.

Pod Zakopaną Wioską są Katakumby Łkających Kamieni. Mauzoleum da się otworzyć z północno-wschodniej części Ula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 01:21, Strange101 napisał:

Fargo przez Twitter zapowiedział polską lokalizację gry :)

Miodzio :)
Nie wyobrażam sobie granie w tego typu gry po angielsku (coś tam kumam, ale to stanowczo za mało jak na rozbudowane cRPG-i).

Może za lokalizację weźmie się ten sam team co przy P:T?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 07:43, Abi_Dalzim napisał:

Może za lokalizację weźmie się ten sam team co przy P:T?


mam nadzieje ze nie. ostania rzecza na jaka powinni wydawac pieniadze sa tlumaczenia (do PT robil CD projekt). To moga zrobic fani za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 08:02, EmperorKaligula napisał:

mam nadzieje ze nie. ostania rzecza na jaka powinni wydawac pieniadze sa tlumaczenia
(do PT robil CD projekt).

Wiem, że to byłm CDP. A czy można się przyczepić do lokalizacji od CDP? Wg mnie była genialna...

Dnia 06.03.2013 o 08:02, EmperorKaligula napisał:

To moga zrobic fani za darmo.

A fani mogą zrobić, owszem, ale będzie to pewnie tylko tekst. Ja wolałbym pełną lokalizację pozwalającą maksmalnie wczuć się w świat - tak jak to było w P:T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 09:14, Abi_Dalzim napisał:

Wg mnie była
genialna...


w obie wersje jezykowe gralo mi sie tak samo dobrze

Dnia 06.03.2013 o 09:14, Abi_Dalzim napisał:

Ja wolałbym pełną lokalizację
pozwalającą maksmalnie wczuć się w świat - tak jak to było w P:T.


wybacz, ale to kosztuje cholernie DUZO. studio, aktorzy, obrobka dzwieku... jestem zdecydowanie przeciw! robieniu dla kazdego osobnej sciezki audio (bo jak my mamy to czemu inne nacje nie maja miec...) vs jakies dodatkowe elementy na ktore braklo pieniedzy czy nawet pelniejsze betatesty (w zloznych grach niezbedne). co wolisz ? dla mnie wybor jest oczywisty.

ps: polecam ksiazki, tam nie ma audio a idzie sie wczuc. mozna ? :D tak, ja licze na sciany tekstu i mase kwestii dialogowych do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 14:10, EmperorKaligula napisał:

wybacz, ale to kosztuje cholernie DUZO. studio, aktorzy, obrobka dzwieku... jestem zdecydowanie
przeciw! robieniu dla kazdego osobnej sciezki audio (bo jak my mamy to czemu inne nacje
nie maja miec...) vs jakies dodatkowe elementy na ktore braklo pieniedzy czy nawet pelniejsze
betatesty (w zloznych grach niezbedne). co wolisz ? dla mnie wybor jest oczywisty.

ps: polecam ksiazki, tam nie ma audio a idzie sie wczuc. mozna ? :D tak, ja licze na
sciany tekstu i mase kwestii dialogowych do wyboru.


Ej, ale to chyba oczywiste, że koszty lokalizacji poniesie przykładowo CDP/Cenega. Jak byś sobie to inaczej wyobrażał? Fargo dzwoni do Boberka/Fronczewskiego i proponuje mu kontrakt?

Dreamfall Chapters jak się okazuje wyda właśnie cdp.pl i będzie polski dubbing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 14:36, tytacz napisał:

Ej, ale to chyba oczywiste, że koszty lokalizacji poniesie przykładowo CDP/Cenega. Jak
byś sobie to inaczej wyobrażał? Fargo dzwoni do Boberka/Fronczewskiego i proponuje mu
kontrakt?


fargo rozmawia z firma robiaca tlumaczenia na PL, placi i tyle. ta gra nie potrzebuje pudelkowego wydawcy czy umowy z CDP aby polacy mogli pograc. czasy sie zmienily, link do downloadu w mailu z zakupem i grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować