Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD kupi ATI?

44 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2006 o 12:47, holo napisał:

> A to ATI robi chipsety do płyt głównych? O_o

Myślałem, że mówimy o zestawieniu proc AMD i grafa ATI.

Mówiliśmy o zestawieniu proc AMD z układem, który tym procesorem zarządza. A aktualnie najlepszy układ do AMD to układ nVidii - nForce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu chodzi bardziej o procesory AMD i płyty głowne z chipsetem ATI właśnie!

Ludzie nie mowcie, ze nie wiecie ze oni robia cchipsety; fakt ze maja mniejszy dorobek i doswiadczenie niz nVidia na tym polu, lecz stawiaja jej godnie czoła. Jesli chodzi o chipsety obsługujące SLI (np. ATI XPress 3200 CrossFire (RD580) ) to jest to czołówka, niektórzy twierdza, że nvidie pod tym względem biją nagłowę!

Sam posiadam MoBo z chipem NV, ale to dlatego, ze jak kupowałem to nie bylo duzego wyboru (jakis rok temu), i plyty z ati byly slabo dostepne w Polsce. teraz mozna sie zastanawiac nad tym: chip ati czy nv (jesli chodzi o SLI).

pozdro - jak jakies pytania - to uprzejmie sluze porada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 13:02, Martimat napisał:

Sam posiadam MoBo z chipem NV, ale to dlatego, ze jak kupowałem to nie bylo duzego wyboru (jakis
rok temu), i plyty z ati byly slabo dostepne w Polsce. teraz mozna sie zastanawiac nad tym:
chip ati czy nv (jesli chodzi o SLI).

No i tu wogóle wychodzą jaja dla fanbojów. Bo jak się nie obrócić to i tak d* z tyłu ;) Bo jak bierzesz płytę z układem ATI pod SLI to automagicznie wybierasz grafikę NVidii bo ATI nie posiada SLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam procek AMD Athlon 64 3000+ i jestem z niego bardzo zadowolony i karte NVIDIA 6600GT i też jestem z niego zadowolony i wolałbym, żeby AMD przejęło NVIDIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 13:02, Martimat napisał:

Sam posiadam MoBo z chipem NV, ale to dlatego, ze jak kupowałem to nie bylo duzego wyboru (jakis
rok temu), i plyty z ati byly slabo dostepne w Polsce. teraz mozna sie zastanawiac nad tym:
chip ati czy nv (jesli chodzi o SLI).


Z tego co ja czytałem to wydajność SLi Nvidi to jakies 1.5 mocy tych dwoch kart znaczy wydajnośc to nei 2 karty ale jakby połtora karty :D a z crossfire jest ponoc jeszce gorzej z dwoch powodów po pierwsze ytrzeba kupic identyczne karty ktore sa drozsze nic zwykle monotowane pojedynczo u nvidi nie ma juz tgeo problemu mozesz miec winfsta i gainwarda w sli i smigaja az milo :D a drugi problem to to ze o ile u nvidi jak juz mowielm jest to jakies 150% wydajnosci to w Ati jest ponoc troszke ponad 120% wiec nei am o czym mowic najlepsza obecnie konrfiguracaj to plyta z nf4 z jednym slotem pcix16 i karta nvidia dla dzianych mzoe byc sli ale bardzije sie oplca kupic dorzsza karte niz 2 slabsze do tego procek amd64 reszta to kwestai gustu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 13:05, SwenG napisał:

> Sam posiadam MoBo z chipem NV, ale to dlatego, ze jak kupowałem to nie bylo duzego wyboru
(jakis
> rok temu), i plyty z ati byly slabo dostepne w Polsce. teraz mozna sie zastanawiac nad
tym:
> chip ati czy nv (jesli chodzi o SLI).
No i tu wogóle wychodzą jaja dla fanbojów. Bo jak się nie obrócić to i tak d* z tyłu ;) Bo
jak bierzesz płytę z układem ATI pod SLI to automagicznie wybierasz grafikę NVidii bo ATI nie
posiada SLI.


Mylisz się - SLI i CrossFire to są dwie różne rzeczy i na płycie z CF nie uruchomisz kart nVidii w SLI wogóle. JEśli kupujesz płytę CrossFire, to tylko pod karty ATI, które mają coś takiego, tylko nie jest tak dobrze lansowane, jak SLI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 14:19, Kifa napisał:

Mylisz się - SLI i CrossFire to są dwie różne rzeczy i na płycie z CF nie uruchomisz kart nVidii
w SLI wogóle. JEśli kupujesz płytę CrossFire, to tylko pod karty ATI, które mają coś takiego,
tylko nie jest tak dobrze lansowane, jak SLI...

Nie mylę się. Doskonale o tym wiem, że SLI != Crossfire ale Martimat wyraźnie napisał o SLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 12:39, Mumin napisał:

> Mam dokładnie takie połączenie... I co? -Jestem bardzo zadowolony...
A to ATI robi chipsety do płyt głównych? O_o

\

Halo :) Radeon Xpress 200 i najnowszy 3200 nic ci nie mówi :D ? Płyty z białym laminatem od Sapphire ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że AMD nie kupi udziałów w nVidii... AMD+nVidia. Z tego widać, że nVidia bardzo dobrze się trzyma, czego nie można wnioskować o Ati.
nForce to wg mnie najlepszy układ dla procesorów AMD, a karty graficzne nV zawsze zdobywały moje zaufanie.

Jak będzie działał procek AMD z chipsetem MB firmy Ati i kartą graficzną z chipsetem Nvidii?

Mam również nadzieję, że z nVidią nie zawrze paktu Intel - i tak nigdy nie kupię ich procesora Pcośtam.
Ale z nVidii nie zrezygnuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście jestem ZA.. mam w kompie Athlona XT 2500+ oraz Radeona 9600XT .. mówie wam ze w najnowsze gry gram na full detal np taki crashday co podobno ma problemy z ATI u mnie działa na full detal oraz np jak u mnie kumpel zobaczył samochód w street race sindicate (czy jak to tam sie piszę) to szczęka mu opadła.. jak zobaczył jak karoseria wygląda... powiedział mi ze jeszcze takiej grafy nie widział jeszcze ( a jest maniakiem gier.. i ma dużo kumpli wiec raczej zna sie na rzeczy), co jeszcze.. rozmycie w NFS MW... ehh/// kumpel sie zakochał w tej grze jak mu puściłem na full detal.. wszystko :D , a wracajac do Crashdaya to jak kumpel zobaczył filmik hehe to tez mu szczęka opadła zebyście to widzieli.. hehe no wiec zsumując ATI I AMD są dla siebie stworzeni.. ps sorki za błędy ale się śpieszylem aby napisać tego posta dziekuje za uwage miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba:D Używam w tej chwili procka AMD Sempron 64 bit 3000+ i chwilowo jeszcze jestem na karcie ATI radeon 9550 128/128(podkręconą na 9600)ale mam ochote ją wymienić na lepszą(też ATI) więc jak jakoś im się uda połączyć to może będzie lepsze wsparcie procka i grafy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że ten magiczny "kumpel" jest swego rodzaju jednostką certyfikującą mającą dodatkwo spore problemy z dolną szczęką. Też bym takiego chciał. Przychodzi do Ciebie, Ty mu pokazujesz zabawaki i jak jemu szczęka opadnie to jesteś wniebowzięty. A tak naprawde gość ma chorą szczękę tylko się nie przyznaje. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować