Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 - pierwszy screen już jest?

107 postów w tym temacie

w Wiedźminie 2 zastosowano REDengine, dlaczego teraz nagle jest REDengine 3 a nie 2?
Poza tym niezmienione logo... nie wygląda na oficjalny screen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może być screen z gry. W przygodówkach taka grafika ma miejsce, więc czemu nie w RPG-ach ? Z resztą nie widać prawie różnicy między grafiką z drugiej części a tą z tej trzeciej o ile to screen z Wiedźmina 3. Tak wymagania... oby nie spartolili optymalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 13:31, vegost napisał:

To może być screen z gry. W przygodówkach taka grafika ma miejsce, więc czemu nie w RPG-ach
? Z resztą nie widać prawie różnicy między grafiką z drugiej części a tą z tej trzeciej
o ile to screen z Wiedźmina 3. Tak wymagania... oby nie spartolili optymalizacji.


Pewnie będzie tak jak w W2 - wersja premierowa będzie miała kosmiczne wymagania, które zaczną spadać wraz z kolejnymi patchami optymalizacyjnymi... Obym się jednak mylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Co nie powinno specjalnie dziwić, silnik jest przystosowany do następnej generacji." - czytając to w innym portalu: chodzi o następną generację konsol.

I tutaj mała refleksja: twórcy gier ostatnio często mówią, że ich najnowsze twory są przystosowane do następnej generacji konsol. Jestem ciekaw jak można cokolwiek przystosować do czegoś, co oficjalnie jeszcze nie istnieje i nie ma do tego żadnego API ani SDK. Magia i wróżenie z fusów... ;) A jak przyjdzie czas na konsole następnej generacji, to będziemy widzieli nagły wzrost nerwowości w studiach developerskich, bo okaże się, że wszystkie te magiczne rozwiązania trzeba przebudowywać. :P

A screen fajny, ale zobaczymy jak będzie wyglądała faktyczna gra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje. To, że o czymś nie wiesz, nie znaczy, że tego nie ma! Ja wiem, brzmi konspiracyjnie, ale jestem przekonany, że najważniejsi producenci już dawno trzymają łapy na konfiguracjach konsol następnej generacji. To już blisko, o czym choćby przypomniało wczoraj Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio sądzisz, że twórcy gier nie mają więcej informacji niż my? Bo jeśli tak, to się mylisz. To, że nikt nie ogłosił nowych konsol nie oznacza, że nie istnieją. Gry na PS3 i 360 były już w fazie tworzenia przed premierą a jakoś potem wyszły bez większych problemów.

> "Co nie powinno specjalnie dziwić, silnik jest przystosowany do następnej generacji."
> - czytając to w innym portalu: chodzi o następną generację konsol.
>
> I tutaj mała refleksja: twórcy gier ostatnio często mówią, że ich najnowsze twory są
> przystosowane do następnej generacji konsol. Jestem ciekaw jak można cokolwiek przystosować
> do czegoś, co oficjalnie jeszcze nie istnieje i nie ma do tego żadnego API ani SDK. Magia
> i wróżenie z fusów... ;) A jak przyjdzie czas na konsole następnej generacji, to będziemy
> widzieli nagły wzrost nerwowości w studiach developerskich, bo okaże się, że wszystkie
> te magiczne rozwiązania trzeba przebudowywać. :P
>
> A screen fajny, ale zobaczymy jak będzie wyglądała faktyczna gra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 13:37, mirekjnycz napisał:

Serio sądzisz, że twórcy gier nie mają więcej informacji niż my? Bo jeśli tak, to się
mylisz. To, że nikt nie ogłosił nowych konsol nie oznacza, że nie istnieją. Gry na PS3
i 360 były już w fazie tworzenia przed premierą a jakoś potem wyszły bez większych problemów.


Nie, nie sądzę. Po prostu trochę mało informacji na ten temat jest, a gdyby coś się szykowało, to przecieków mielibyśmy, jak zwykle, dużo. Jakby wszyscy specjalnie milczeli z jakiegoś powodu (a propos konspiracyjnego brzmienia ;) ).

Bardziej chodzi mi o dwie rzeczy:
1. Technologia w trakcie tworzenia ma nieustabilizowane API, które jeszcze z 10 razy się zmieni zanim zobaczymy ostateczny efekt, dlatego ciężko tutaj mówić o przystosowaniu. Poza tym napisałem, że chodzi o przystosowanie do czegoś, czego OFICJALNIE nie ma.
2. Czy RED jest już na tyle dużym graczem, żeby zostać zaproszonym przez producentów konsol do współpracy? Microsoft może tak zrobi, bo w końcu Wiedźmin na Xboxa jest, ale co z Sony, Nintendo, etc.?

Stąd właśnie moje wnioskowanie, że "przystosowanie do konsol następnej generacji" jest twierdzeniem dość odważnym, ale jak słusznie zauważyliście, mogę się mylić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie się podział RED Engine 2?

W informacji prasowej CDP RED podaje, że RED Engine 2 funkcjonował pod taką nazwą wewnątrz firmy i został użyty w Wiedźminie 2 na Xboksa 360.

edit. niech Cię, Knicz! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 13:59, Fang napisał:

A gdzie się podział RED Engine 2?

Nie ma żadnego RED Engine 2 twórcy przy premierze Wieśka 2 gadali otwarcie że kontynuacja powstanie na silniku drugiej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> w Wiedźminie 2 zastosowano REDengine, dlaczego teraz nagle jest REDengine 3 a nie 2?
> Poza tym niezmienione logo... nie wygląda na oficjalny screen
2 była we Wiedźminie na Xboxa 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@DNADesignN
Umm... prócz tego, że twórcy gier zawsze dostają informacje na temat nowej generacji konsol na długo przed graczami? Tyle, że są to informacje tak drakońsko obłożone NDA, że nikt normalny nie odważy się ich złamać. Już są przecież informacje o tworzeniu gier na next-geny. Chociażby Mafia 3 jest tworzona na nowe konsole.
I dlaczego CDPRed miało by nie dostać specyfikacji nowych konsol? CDP to nie tylko twórca 2 gier, to przede wszystkim wydawca gier, który wydaje gry na konsole Microsoftu i Sony.

Co do samego newsa...
"Dzięki RED Engine 3 po raz pierwszy łączymy pozytywne strony obu tych ujęć, tworząc otwarte środowisko ze złożoną, wielowątkową opowieścią"
Oby... bo jak dostane The Witcher: Skyrim to będę bardzo zawiedziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować