Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czego możemy oczekiwać od nowego PlayStation?

36 postów w tym temacie

Wszyscy mówią o specyfikacji danych konsol a w praktyce wszystkie gry wyglądają tak samo. Jedyne co różni Sony od Xboxa, to exclusivy na daną platformę. Teraz też tak będzie. Nie mnie, Sony ma o wiele lepsze podejście do klienta i polonizuje już co raz więcej mniej znanych nawet produkcji. To miłe i mój głos raczej kupi. Choć wiem, że ich konsole są zbyt drogie i oferują gorszę kontrolery ruchu niż MS. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wygląda ciekawie, choć szkoda że gry z poprzednich konsol tak łatwo dają się szufladkować przez wpraowadzanie nowych konsol.
Oczywiście trzymam kciuki za następcę PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta i się zaczęło, która ta konsola będzie mocniejsza, no i oczywiście jak już będą na rynku do kupna to będzie gadka o tym ile to procent z konsoli wyciska taki np. nowy Uncharted. :)
Nie no śmieję się, to zawsze było i będzie, a według mnie konkurencja musi być,
aczkolwiek pytanie czemu Sony znowu próbuje sobie komplikować życie z 4GB GDDR5 RAM gdzie taki Xbox nowy będzie miał po prostu 8GB DDR3 Microsoftu, jaka jest różnica między GDDR5, a DDR3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2013 o 21:40, vegost napisał:

Nie mnie, Sony ma o wiele lepsze podejście do klienta i polonizuje już co raz więcej
mniej znanych nawet produkcji.


Niektórzy chyba uważają, że Sony to jakaś organizacja charytatywna, która rozdaje graczom gry i pieniądze, a Microsoft myśli tylko o tym, aby na nich zarobić.

Microsoft spolonizował w tamtym roku chyba wszystkie exy. Nawet Halo 4 z dubbingiem chociaż seria nie jest popularna w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 21:58, maAtis9988 napisał:

Niektórzy chyba uważają, że Sony to jakaś organizacja charytatywna, która rozdaje graczom
gry i pieniądze, a Microsoft myśli tylko o tym, aby na nich zarobić.


Może własnie Sony powinno zatroszczyć się o graczy a nie tylko wyciągać rękę po kasę ? Sprzedają o wiele droższe konsole niż MS a bebechy mają takie same. Więc pytam się, za co płacimy dodatkowe 500 zł ? Za znaczek Sony ? Sorki, ale marka to była kiedyś a teraz to jest sprzęt robiony w Chinach z marką Japońską.

Dnia 01.02.2013 o 21:58, maAtis9988 napisał:

Microsoft spolonizował w tamtym roku chyba wszystkie exy. Nawet Halo 4 z dubbingiem
chociaż seria nie jest popularna w Polsce.


To trochę za mało, bo od początku powstania Xboxa360, niewiele gier spolonizowali a ile gier jest dostępnych ? Bardzo słabo. Jak chcą więcej ludzi przyciągnąć do siebie, to musza o nich dbać a nie tylko język angielski i do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2013 o 22:11, vegost napisał:

To trochę za mało, bo od początku powstania Xboxa360, niewiele gier spolonizowali a ile
gier jest dostępnych ? Bardzo słabo. Jak chcą więcej ludzi przyciągnąć do siebie, to
musza o nich dbać a nie tylko język angielski i do widzenia.


To mają polonizować też gry innych wydawców? Kiedyś Xbox nie był tak rozpoznawalną marką jak teraz w Polsce i polonizacje gier po prostu się nie opłacały. Po premierze Kinecta sytuacja się zmieniła. Dubbing nie zawsze jest zaletą. Nie wyobrażam sobie grania w Halo 4 z głosem polskiego announcera w porównaniu do angielskiego. W takim wypadku lepiej żeby gra była wydawana na polskim rynku w oryginalnej wersji językowej, albo chociaż tylko napisy ( tu też są takie głupie błędy jak "kwadracik śmierci").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 22:23, maAtis9988 napisał:

To mają polonizować też gry innych wydawców? Kiedyś Xbox nie był tak rozpoznawalną marką
jak teraz w Polsce i polonizacje gier po prostu się nie opłacały. Po premierze Kinecta
sytuacja się zmieniła. Dubbing nie zawsze jest zaletą. Nie wyobrażam sobie grania w
Halo 4 z głosem polskiego announcera w porównaniu do angielskiego. W takim wypadku lepiej
żeby gra była wydawana na polskim rynku w oryginalnej wersji językowej, albo chociaż
tylko napisy ( tu też są takie głupie błędy jak "kwadracik śmierci").


Wystarczy dać możliwość wyboru języka, albo niech dają po prostu zwykłe napisy. Nie kosztują prawie nic. A tak ? Nic nie ma, zero praktycznie tytułów. Dlatego sprzedałem między innymi Xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ta i się zaczęło, która ta konsola będzie mocniejsza, no i oczywiście jak już będą na
> rynku do kupna to będzie gadka o tym ile to procent z konsoli wyciska taki np. nowy Uncharted.
> :)
> Nie no śmieję się, to zawsze było i będzie, a według mnie konkurencja musi być,
> aczkolwiek pytanie czemu Sony znowu próbuje sobie komplikować życie z 4GB GDDR5 RAM gdzie
> taki Xbox nowy będzie miał po prostu 8GB DDR3 Microsoftu, jaka jest różnica między GDDR5,
> a DDR3?

Jest ogromna różnica w szybkości. Weź też pod uwagę, że konsola Microsoftu ma aż 3GB ramu mieć oddelegowane do obsługi systemu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 21:57, Deturis napisał:

aczkolwiek pytanie czemu Sony znowu próbuje sobie komplikować życie z 4GB GDDR5 RAM gdzie
taki Xbox nowy będzie miał po prostu 8GB DDR3 Microsoftu, jaka jest różnica między GDDR5,
a DDR3?


Gdzieś czytałem, że" w ostatniej chwili zdecydowano się podwoić wartość" i będzie 8GB. A różnica między GDDR5 i DDR3 to głównie przepustowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego się możemy spodziewać? Nowego pada... bo już DualShock odchodzi do lamusa, a szkoda. Z tą nazwą wiążą się u mnie spore wspomnienia związane z graniem :/ Ale zobaczymy co z tego wyjdzie im... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli plotki co do specyfikacji się potwierdzą , to jaki będzie sens posiadania nowej konsoli? Dawniej uzasadnieniem była duża moc sprzętu, która przynajmniej teoretycznie miała wystarczyć na parę ładnych lat. Podobne możliwości do tych podanych ma średniej klasy PC, do high-endowych konfiguracji to nawet startu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole zostały zdyskredytowane pod tym względem już dawno, jednak z tego co widać na rynku wydawcy mają twardy orzech do zgryzienia z mnogością konfiguracji na PC - co często przekłada się na słabą optymalizację, nie wspominając już o absurdalnych pokładach mocy potrzebnych do odpalania niektórych kiepsko wyglądających portów.

PC tylko zyska na obecności nowej generacji konsol na rynku, szczególnie jak mi się wydaje duet AMD - ATI bo to w ich układy będą prawdopodobnie zaopatrzone next-geny. Trzymam kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh wygląda na to że konsolę wydaje amd pod markami sony i microsoft. Po cichu liczyłem, że bebechy będą amd vs nvidia w tej chwili podzespoły różnią się chyba tylko kosmetycznie, pewnie grafika będzie delikatnie lepsza od obecnej generacji z tą tylko różnica że w końcu uciągną konsole full hd :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, dobrze, że wstrzymałem się z upgradem kompa w tym roku. Skoro podobno w przyszłym roku ma być nowy model, co prawdopodobnie pociągnie za sobą rynek PC w kwestii wymagań gier.

No nic muszę teraz tylko co najmniej z 2 tyś odłożyć na nowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować