Zaloguj się, aby obserwować  
maniekk

Idealna gra rpg, czy dałoby się coś takiego stworzyć?

40 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2013 o 15:06, Pietro87 napisał:

Tak więc czekam do premiery, chciał bym się bardzo pomylić i dostać grę niemal
idealną po czym powiedzieć z duma - CDP w końcu zaczęło uczyć się na błędach, CDP w końcu słucha
swojego community i nie dało ciała.
Aczkolwiek pewnie znów [cytując tego posta po premierze W3] ogłoszę się "nostradamusem"

=)

Nie zapeszaj, proszę Cię. :) A tak w ogóle, za to co napisałeś powyżej, dostaniesz niezłe baty od Vojtasa. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2013 o 15:17, Janek_Izdebski napisał:

Nie zapeszaj, proszę Cię. :) A tak w ogóle, za to co napisałeś powyżej, dostaniesz niezłe
baty od Vojtasa. ;D


Z tym drobnym zastrzeżeniem, ze nie mam zamiaru z nikim na temat tego polemizować.
Wymieniłem kilka suchych faktów czym W2 było w dniu premiery i zdania nie zmienię.
Gra powinna dostać okrągłe 1/10 we wszystkich serwisach i gazetach - za fakt, ze w dniu premiery zwyczajnie nie działała. Może tak "ciepłe" przyjęcie tego produktu dało by CDP do myślenia.
DRM który zabijał wydajność i na informacje o którym dostałem wersję W2 na GOGu byle tylko bym już więcej nie pisał, ze spadki fps to wina drmu łaskawie przemilczę [aczkolwiek panu Kicińskiemu serdeczne dzięki za wersję digital z goga - bo przynajmniej mogłem w dniu premiery grać i do tego bez sztucznie zabijanej przez drm wydajności]

Tak czy siak - jak ktoś jest fanbojem CDP i uważa, że W2 to byłą gra idealna bez wad jego sprawa. Ja tam klapek na oczy zakładać nie zamierzam tylko dlatego, ze coś ma znaczek "Made in Poland".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 15:25, Pietro87 napisał:

Z tym drobnym zastrzeżeniem, ze nie mam zamiaru z nikim na temat tego
polemizować. Wymieniłem kilka suchych faktów czym W2 było w dniu premiery i zdania nie
zmienię. Gra powinna dostać okrągłe 1/10 we wszystkich serwisach i gazetach - za fakt, ze
w dniu premiery zwyczajnie nie działała. Może tak "ciepłe" przyjęcie tego produktu dało by CDP
do myślenia.
DRM który zabijał wydajność i na informacje o którym dostałem wersję W2 na GOGu byle
tylko bym już więcej nie pisał, ze spadki fps to wina drmu łaskawie przemilczę [aczkolwiek
panu Kicińskiemu serdeczne dzięki za wersję digital z goga - bo przynajmniej mogłem w
dniu premiery grać i do tego bez sztucznie zabijanej przez drm wydajności]

Teraz też możesz dostać wersję obu części gry z GOG. Trzeba tylko wyslać skan paragonu/faktury lub innego dowodu zakupu gry w innym mijescu. Ja tak zrobiłem i mam obie cześci gry bez DRM-ów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2013 o 15:28, Janek_Izdebski napisał:

Teraz też możesz dostać wersję obu części gry z GOG. Trzeba tylko wyslać skan paragonu/faktury
lub innego dowodu zakupu gry w innym mijescu. Ja tak zrobiłem i mam obie cześci gry bez
DRM-ów. :)



No W2 już sobie dobrać tak nie mogę bo go mam w edycji rozszerzonej [digital deluxe czy tam enchaned edition.. mam tam do pobrania wszystkie te szmery bajery jak soundtracki, artbooki, pamflet, papercrafty itp bzdety, posiadam tez fizyczna kolekcjonerkę z numerkiem 7 tysięcy którymś tam =P].
Za to W1 sobie tak dobrałem do biblioteki gier na GOGu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 15:33, Pietro87 napisał:

No W2 już sobie dobrać tak nie mogę bo go mam w edycji rozszerzonej [digital deluxe
czy tam enchaned edition.. mam tam do pobrania wszystkie te szmery bajery jak soundtracki,
artbooki, pamflet, papercrafty itp bzdety, posiadam tez fizyczna kolekcjonerkę z numerkiem
7 tysięcy którymś tam =P].
Za to W1 sobie tak dobrałem do biblioteki gier na GOGu.

Nawet "W2 Edycję Rozszerzoną" możesz pobrać z GOG według sposobu, który podałem wyżej. Ja swoją kopię kupiłem w kweitniu lub maju zeszłego roku na Ultima.pl, wysłałem RED-om skan faktury i otrzymałem kluczyk do pobrania gry na GOG-u. Teraz mogę pobrać stamta najswieższą wersję klienta (3.0.17 czy jakoś tak). Tobie radzę zrobić to samo, Pietro87.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś o co mi chodziło :)
Nie mogę już W2 tak pobrać, bo zwyczajnie ja go mam od dnia premiery. Po wbiciu klucza produktu wyskoczy mi komunikat, że już posiadam ową grę.
A klienta tez gdybym pobrał dziś miał bym w najnowszej wersji bo gry na GOGu zawsze są aktualizowane na max w przypadku wydania jakiejś nowej łaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 15:53, Pietro87 napisał:

Nie zrozumiałeś o co mi chodziło :)
Nie mogę już W2 tak pobrać, bo zwyczajnie ja go mam od dnia premiery. Po wbiciu klucza
produktu wyskoczy mi komunikat, że już posiadam ową grę.
A klienta tez gdybym pobrał dziś miał bym w najnowszej wersji bo gry na GOGu zawsze są
aktualizowane na max w przypadku wydania jakiejś nowej łaty.

Rozumiem Ciebie dobrze. Dlatego radzę wysłać skan faktury RED-om. Wyślą Ci mailem specjalny kluczyk redeemowalny na GOG-u do wersji gry bez DRM. To będzie całkiem inny kluczyk niż ten, który miałeś w premierowej, wersji pudełkowej. Ja tak zrobiłem od razu po kupnie "W2 Edycji Rozszerzonej" w Ultimie. Tak samo było z pierwszą częścią "Wiedźmina" zakupioną na Steam. Sforwardowałem RED-om maila z dowodem zakupu na Steam i z nowu dostałem kluczyk z grą redeemowalny na GOG. Jak znajdę kopię maila z ich odpowiedzią, to wkleję tutaj odpowiedni print-screen. :)

P.S. Mógłbyś się skontaktować ze mną na privie na Steam? Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jizas :)
Mamy ta samą wersje z GOGa.
Każda gra z GOGa nie ma drmu, to co ci dali na gogu to ta sama wersja która mam ja [i która ja z kolei dostałem od pana Kicińskiego]. Nigdy nie miała DRM - bo gry z GOG nie mają zabezpieczeń.

Ergo chodziło mi tylko o fakt, że nie mogę i nie muszę korzystać z promocji jaką CDP dał właścicielom W1 i W2 bo niejako już z niej skorzystałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 16:13, Pietro87 napisał:

Mamy ta samą wersje z GOGa.
Każda gra z GOGa nie ma drmu, to co ci dali na gogu to ta sama wersja która mam ja [i
która ja z kolei dostałem od pana Kicińskiego]. Nigdy nie miała DRM - bo gry z GOG nie
mają zabezpieczeń.

Ok, teraz rozumiem. :) Wyżej jakoś dziwnie to wytłumaczyłeś. Ale już nieważne. Sprawa się rozjaśniła. :) A co do gier na GOG ogólnie, to jasnym jest, że nie mają żadnych DRM-ów. To odróżnia ten serwis od innych. :) Natomiast o kpinę zakrawa fakt, że "Kroniki Riddicka" na GOG-u są bez DRM-ów, a wersja oferowana na cdp.pl zawiera wkurzający Tages DRM...

Dnia 03.02.2013 o 16:13, Pietro87 napisał:

Ergo chodziło mi tylko o fakt, że nie mogę i nie muszę korzystać z promocji jaką CDP
dał właścicielom W1 i W2 bo niejako już z niej skorzystałem :)

Ale tylko dzięki życzliwości Pana Kicińskiego korzystasz z wersji GOG od dnia premiery. Swoją drogą ciekawe ilu osobom wysłał On takie kluczyki redeemowalne na GOG-u. Inni mogą pobrać wersję GOG według mojej instrukcji bodajże dopiero od wczesnej wiosny zeszłego roku.

Rozumiem, że "Jedynkę" też masz na GOG-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2013 o 16:20, Janek_Izdebski napisał:

Ale tylko dzięki życzliwości Pana Kicińskiego korzystasz z wersji GOG od dnia premiery.
Swoją drogą ciekawe ilu osobom wysłał On takie kluczyki redeemowalne na GOG-u. Inni mogą
pobrać wersję GOG według mojej instrukcji bodajże dopiero od wczesnej wiosny zeszłego
roku.


Z tego co wiem byłem jedynym [prawdopodobnie krzyczałem najgłośniej i najbardziej konstruktywnie, bo zamiast wieszać psy i joby wytknąłem spokojnie argumentacją to jak CDP nas potraktował. Forum wtedy jeszcze na stronie W2 nie istniało, cała dyskusja toczyła się w komentach pod aktualnymi newsami]
Co nie zmienia faktu, że ja jako ten który umiał się odpowiednio zakręcić obok swojej sprawy byłem personalnie usatysfakcjonowany [przykre było tylko to, że CDP nie udostępnił najnormalniej w świecie wersji digital na GOGu dla wszystkich w tamtym czasie]

Dnia 03.02.2013 o 16:20, Janek_Izdebski napisał:

Rozumiem, że "Jedynkę" też masz na GOG-u?



Tak aczkolwiek jedynkę mam tak odblokowaną jak każdy, dzięki tej zeszłorocznej promocji [bo jedynkę mam w Edycji Rozszerzonej w wersji pudełkowej]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko już jasne. :D

A co do najświeższej wersji "Edycji Rozszerzonej Widźmina 2", to chyba nie ma z nią większych problemów technicznych, prawda? Sama gra czeka na mnie w kolejce do przegrania, hehehehe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2013 o 16:39, Janek_Izdebski napisał:

A co do najświeższej wersji "Edycji Rozszerzonej Widźmina 2", to chyba nie ma z nią większych
problemów technicznych, prawda? Sama gra czeka na mnie w kolejce do przegrania, hehehehe.
:)


Jak ktoś by dalej chciał grac na minimalnym sprzęcie jaki zaleca CDP to się przejedzie, bo ta gra dalej ma wymagania wyjęte z brudnego palucha które nie pokrywają się w najmniejszym stopniu z rzeczywistością.
Ale granie przynajmniej an tym co jest wpisane w rekomendowane/zalecane [czyli ten zestaw który jest absolutnym minimum do grania na wysokich ustawieniach] jest teraz całkiem ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na szeroką skalę zastanawiałem się, jak mogłaby wyglądać idealna gra RPG (zacząłem nawet pisać w Wordzie dokument opisujący system gry). Jednak to były rozważania pod moim kątem, nie większości graczy. Nie twierdzę jednoznacznie, że jedno wyklucza drugie, ale faktem jest, że mam czasami specyficzne wymagania. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



U mnie niestety tak różowo nie było, może po prostu za wcześnie miałem z papierówkami kontakt? chodziłem jeszcze wtedy do szkoły, a o podręcznik czy coś innego było trudno. Jedyne co było dostępne to "White Dwarf" w empiku no i może "Magia i Miecz".
Teraz jest mi dość trudno znaleźć kogoś z kim można by zagrać chociaż w Warhammera fantasy, początkującego tak samo jak ja, bo ostatnie co grałem to karcianka "Kult".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2013 o 21:35, Dared00 napisał:

> Czy ja wiem? Zawsze chciałem spróbować swoich sił jako kowal/kupiec.
No właśnie. Chciałeś spróbować. Jestem w stanie się założyć, że najwyżej po miesiącu
miałbyś dość monotonii. A według twojego opisu, to musiałoby tam być wielu takich kowali,
żeby to wszystko miało sens.


Czy mówię, że gra miałaby być monotonna? Myślałem raczej o typowych random eventach dla danego regionu/miasta/wsi, które powodowałyby hmm rozruszanie graczy? Nie wiem może najazd barbarzyńców lub jakiś odkopany artefakt od którego wstają umarli itp.
Kto wie, czy przy odrobinie szczęścia nie zostałaby dana osoba mistrzem kowalskim lub szefem gildii kupieckiej w stolicy regionu?
Co stałoby na przeszkodzie, żeby zamknąć zakład i ruszyć przed siebie?
Niestety podejrzewam, że do tego potrzebne byłyby bardzo mocne serwery w sensie mocy obliczeniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc najbliższy chyba temu modelowi gry jest Arcanum. Jeden z najlepszych cRPG w jakie grałem, ogromny otwarty świat, mnówstwo możliwych rozwiązań questów i możliwość wybrania pochodzenia. Można być złym magiem nekromantą który najpierw zabija a potem przesłuchuje npc za pomocą czarów, dyplomatą a nawet tym kowalem. Niestety wpływ na świat jest bardzo ograniczony ale na końcu jest opis czym nasze działania skutkowały. Nawet sposób rozwiązania krótkiego questa na początku gry wiąże się z losem miasta. Ta gra ma właśnie to czego brakuje dzisiejszym grom. Mimo, że Skyrim jest najbardziej rozwiniętą grą cRPG pod względem technologi to i tak pikuś przy Arcanum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2013 o 15:25, Pietro87 napisał:


Z tym drobnym zastrzeżeniem, ze nie mam zamiaru z nikim na temat tego polemizować.
Wymieniłem kilka suchych faktów czym W2 było w dniu premiery i zdania nie zmienię.
Gra powinna dostać okrągłe 1/10 we wszystkich serwisach i gazetach - za fakt, ze w dniu
premiery zwyczajnie nie działała. Może tak "ciepłe" przyjęcie tego produktu dało by CDP
do myślenia.
DRM który zabijał wydajność i na informacje o którym dostałem wersję W2 na GOGu byle
tylko bym już więcej nie pisał, ze spadki fps to wina drmu łaskawie przemilczę [aczkolwiek
panu Kicińskiemu serdeczne dzięki za wersję digital z goga - bo przynajmniej mogłem w
dniu premiery grać i do tego bez sztucznie zabijanej przez drm wydajności]

Tak czy siak - jak ktoś jest fanbojem CDP i uważa, że W2 to byłą gra idealna bez wad
jego sprawa. Ja tam klapek na oczy zakładać nie zamierzam tylko dlatego, ze coś ma znaczek
"Made in Poland".


Ja tam nie miałem żadnych problemów z " Wiedźminem 2 " w dniu premiery, a miałem wtedy dosyć przeciętny sprzęt i nie mogłem nawet pobrać patcha - przyznam, że oba Wieski to jedyne RPGi, które przeszedłem " od deski do deski " - w przypadku " Gothicków ", " Risenów " i innych TES-ów to mi się nie udało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2013 o 19:40, maniekk napisał:

U mnie niestety tak różowo nie było, może po prostu za wcześnie miałem z papierówkami
kontakt?



Sam mam przegrane w papierowe rpg z kolegami pewnie tysiące godzin. Znam ten ból.
Dla mnie chyba podwójny, bo od lat jestem niemal "wyznawcą" World of Darkness, do dziś z ziomkami gramy w wilkołaka czy wampira...
A gier ni to na konsole czy PC od czasu Bloodlines jak nie było tak nie ma T.T

Ile ja bym dał za cRPG w świecie WOD''a. Do tego takie co by mi dało opcje zagrania wilkołakiem lub wampirem, nie ma słów aby opisać tego jaki niedosyt czuję na tym polu.

A jak by takie cRPG miało świetną fabułę i jakiś szeroki dosyć otwarty świat to był bym w 7mym niebie.. mam nadzieje, że jako gracz doczekam się takiej produkcji :)

P.S.
Tak wiem, ze powstaje WOD Online - ale sieciowe mmo to nie to samo co dobry single player którym można się rozkoszować w domowym zaciszu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealna gra rpg? Czyżby nikt nie grał w Gothic''a? :) Tak serio to idealna gra powinna mieć klimat. Klimat, który sprawia, że będąc w pracy czy na zajęciach myślisz o tym wirtualnym świecie. Gothic go ma i nigdy go nie zapomnę. Niekoniecznie klimat alternatywnego średniowiecza jak w G, ale żeby był równie sugestywny i równie "prawdziwy". Dialogi, muzyka, miejsce, bestiariusz, nawet paleta barw grafiki - to wszystko musi razem grać. Musi sprawiać, że chciałoby się w tym świecie być mimo, że za pierwszym drzewem zaciukał by cie ścierwojad. Resztę wówczas da się wybaczyć.

Chyba żeby traktować idealność dosłownie. Wówczas nic nie da się zrobić takiej gry, bo dla każdego ideał będzie czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw tytuł tematu powinien nazywać sie ,, Idealna gra crpg..."
Z tych warunków co wymieniles to można zagrać tylko przez gre pen&papier ^^
Jako gra komputerowa ,wszystko jest do zrobienia tylko do tego trzeba miec czas,fundusze itp

Tez mam pomysł na gre ale to w ,,strefie moich marzeń"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować