Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC i Wii U? Rockstar nie ma nic nowego do powiedzenia

37 postów w tym temacie

> > ...
>
> To rzuć danymi odnośnie sprzedaży na PC jak już je posiadasz sam chętnie rzuce okiem
> jak to wygląda.
Wygląda to tak, że sprzedaż na PC stanowi od 10% do 15% całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 15:14, Witka1995 napisał:

Wygląda to tak, że sprzedaż na PC stanowi od 10% do 15% całości.

Dane Vgchartz są nie do końca wiarygodne, ale dostępu do danych z dystrybucji cyfrowej nie posiadają zwykłe osoby fizyczne. Jednak nawet dane Vgchartz pokazują wielką dysproporcję między sprzedażą wersji konsolowych, a wersji PC.

Jeśli zas chodzi o dystrybucję cyfrową, interesująca informacją jest krótki passus z raportu kwartalnego Take Two na jesieni zeszłego roku. Mówi on o renesansie sprzedaży cyforwej "GTA IV" i "Epizodów". Jednak bardziej szczegółowych danych brak. Ciekawe, prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 15:23, Janek_Izdebski napisał:

> Wygląda to tak, że sprzedaż na PC stanowi od 10% do 15% całości.
Dane Vgchartz są nie do końca wiarygodne, ale dostępu do danych z dystrybucji
cyfrowej nie posiadają zwykłe osoby fizyczne. Jednak nawet dane Vgchartz pokazują wielką
dysproporcję między sprzedażą wersji konsolowych, a wersji PC.

Jeśli zas chodzi o dystrybucję cyfrową, interesująca informacją jest krótki passus z
raportu kwartalnego Take Two na jesieni zeszłego roku. Mówi on o renesansie sprzedaży
cyforwej "GTA IV" i "Epizodów". Jednak bardziej szczegółowych danych brak. Ciekawe, prawda?
:)

Tak czy inaczej łącznie z wersjami cyfrowymi rzadko kiedy sprzedaż wersji pecetowych przekracza 20% całości o czym mówią sami twórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 15:38, Witka1995 napisał:

Tak czy inaczej łącznie z wersjami cyfrowymi rzadko kiedy sprzedaż wersji
pecetowych przekracza 20% całości o czym mówią sami twórcy.

A tutaj to się zgadzam z Tobą w całej rozciągłości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wersji GTA V na next geny to zauważcie, że jakiś czas temu rockstar poszukiwał ludzi właśnie do pracy nad tworzeniem czegoś na next geny. Może chodzić o GTA V albo o coś innego ale kto tam wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 15:59, TuRaSs napisał:

Wracając do wersji GTA V na next geny to zauważcie, że jakiś czas temu rockstar
poszukiwał ludzi właśnie do pracy nad tworzeniem czegoś na next geny. Może chodzić o GTA V
albo o coś innego ale kto tam wie :)

Równie dobrze mogło chodzić o wielce tajmniczego "Agenta". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Jeśli zas chodzi o dystrybucję cyfrową, interesująca informacją jest krótki passus z

Dnia 04.02.2013 o 15:23, Janek_Izdebski napisał:

raportu kwartalnego Take Two na jesieni zeszłego roku. Mówi on o renesansie sprzedaży
cyforwej "GTA IV" i "Epizodów". Jednak bardziej szczegółowych danych brak. Ciekawe, prawda?
:)




Pewnie w promocjach na steam/xboxlive*/PSN trochę tego schodzi ;-)

ps. I nie tylko w promocjach. Twój post zainspirował mnie do rzucenia okiem na "Most Popular" gier w postaci cyfrowej na X360 - GTA IV obecnie znajduje się tam na 14 miejscu (na 433 sklasyfikowane) wśród najchętniej kupowanych. Do tego jest jednym z najstarszych tytułów (lada moment stuknie mu 5 lat), także co tu kryć - wciąż się sprzedaje dobrze (wiadomo, że cana jest już znacznie niższa niż premierówka) :). No, ale to chyba jedna z najpopularniejszych marek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 16:03, Janek_Izdebski napisał:

> Wracając do wersji GTA V na next geny to zauważcie, że jakiś czas temu rockstar
> poszukiwał ludzi właśnie do pracy nad tworzeniem czegoś na next geny. Może chodzić
o GTA V
> albo o coś innego ale kto tam wie :)
Równie dobrze mogło chodzić o wielce tajmniczego "Agenta". :)


Wiem wiem ale przesunięcie premiery na wrzesień, do tego 20 lutego prawdopodobie dowiem się o ps4 ( oficjalnie) i te poszukiwania ludzi. Jakaś nadzieja jest hehe. Ale nie ukrywam, że jest mała to wierzą w to hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten wasz bełkot na temat wersji pc, to już wiem dlaczego nie powinno się posługiwać opiniami z forów.Co jak co, ale GTA ma się świetnie na pc, a wy jak oczywiście próbujecie bawić się w wróżki i gadacie przy tym bzdety.Jeśli ktoś bierze pod uwagę dane pudełek w wersji pc, to naprawdę mu w całej rozciągłości gratuluje intelektu i logiki.GTA wyjdzie na pc, tylko, że kilka miesięcy pózniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 16:04, Lordpilot napisał:

ps. I nie tylko w promocjach. Twój post zainspirował mnie do rzucenia okiem na
"Most Popular" gier w postaci cyfrowej na X360 - GTA IV obecnie znajduje się tam na 14 miejscu
(na 433 sklasyfikowane) wśród najchętniej kupowanych. Do tego jest jednym z najstarszych
tytułów (lada moment stuknie mu 5 lat), także co tu kryć - wciąż się sprzedaje dobrze
(wiadomo, że cana jest już znacznie niższa niż premierówka) :). No, ale to chyba jedna
z najpopularniejszych marek :)

A mógłbyś rzucić odpowiednim linkiem? Dzięki z góry. :)

@TuRaSs
"GTA V" na bank wyjdzie na next-geny - to będzie istny system seller nowej generacji. Można być tego pewnym, jak 2 + 2 = 4. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> A mógłbyś rzucić odpowiednim linkiem? Dzięki z góry. :)

Dnia 04.02.2013 o 16:10, Janek_Izdebski napisał:




Janku ale jakim linkiem ;-) ? Odpaliłem swojego iksboksa (zaraz sesyjka w RDR będzie), zalogowałem się do sieci, zajrzałem do "Games on demand", dalej na "most popular" - na pierwszym miejscu Fifa 13, na drugim Black Ops 2, na trzecim MW3, na czwartym Borderlands 2, na piątym Skyrim.... uff :) Dalej nie chce mi się wymieniać ;-) W każdym razie GTA IV na miejscu czternastym, IMO rewelacyjny wynik - było nie było to już dość stary tytuł, w tej branży pięć lat to cała epoka. Jeśli idzie o inne gry Rockstara to Max Payne 3 na miejscu 23, a RDR na 32, LA Noire na 40. Powyżej czterdziestki już nie sprawdzałem ;-)

Stan na 4 lutego 2013, godzina 16.22 - najświeższe dane ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 16:24, Lordpilot napisał:

Janku ale jakim linkiem ;-) ? Odpaliłem swojego iksboksa (zaraz sesyjka w RDR
będzie), zalogowałem się do sieci, zajrzałem do "Games on demand", dalej na "most popular" - na
pierwszym miejscu Fifa 13, na drugim Black Ops 2, na trzecim MW3, na czwartym Borderlands
2, na piątym Skyrim.... uff :) Dalej nie chce mi się wymieniać ;-) W każdym razie GTA
IV na miejscu czternastym, IMO rewelacyjny wynik - było nie było to już dość stary tytuł,
w tej branży pięć lat to cała epoka. Jeśli idzie o inne gry Rockstara to Max Payne 3
na miejscu 23, a RDR na 32, LA Noire na 40. Powyżej czterdziestki już nie sprawdzałem
;-)

Stan na 4 lutego 2013, godzina 16.22 - najświeższe dane ;-)

Niestety nie mam Xboxa, dlatego poprosiłem o linka, ewentualnie printscreena tej listy "Top ileśtam". :) Ale ogólnie dzięki za info. :)

Ja "GTA IV" znalazłem na 14. miejscu, ale jako "Best selling all-time", nie "Best selling today" pod tym linkiem:

http://marketplace.xbox.com/en-US/Games/GamesOnDemand?SortBy=BestSelling

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 04.02.2013 o 16:45, Janek_Izdebski napisał:

Ja "GTA IV" znalazłem na 14. miejscu, ale jako "Best selling all-time", nie "Best selling
today" pod tym linkiem:

http://marketplace.xbox.com/en-US/Games/GamesOnDemand?SortBy=BestSelling

Pozdro.




Best selling today jest na 32 miejscu bodajże na prawie 500 możliwych tytułów :). U mnie jest na 14 miejscu, ale to lista UK (Ty zalinkowałeś do US). Niemniej to przecież dwa największe rynki, a gra pomimo sędziwego wieku wciąż się sprzedaje :). Trzeba jeszcze wziąśc poprawkę na to, że cyfrowa dystrybucja na konsolach, choć rośnie w siłę, wciąż jest mniej popularna niż na PC (proporcje to o ile pamiętam 70 do 30 na korzyść "pudełek"). A skoro "cyfrówka" jest tak popularna to stawiam w ciemno, że pudełkowa też jakoś specjalnie w magazynach nie zalega, choć tu już pewnie sporo schodzi "używek" :).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A tak przy okazji, Rockstar do tej pory nie wydał "RDR" na PC i ludzie jakoś to przyjęli
> do wiadomości... ;)
>

RDR to nie GTA, nawet nie robił tego ten sam oddział Rockstara. Po za tym GTA V raczej na next geny nie bd, prędzej kolejna odsłona. Po za tym Rockstar co premiere GTA gada to samo, to już się nudne staje, ani nie zaprzecza ani nie poda oficjalnego info, ale przeciez strategia Rockstara jest prosta jak budowa cepa, hmm kończy im się zysk z wersji na konsole no to trzeba konwersje na PC zrobić, tak na 100% bd z GTA V, Rockstar to najbardziej chciwe na kasę studio developerskie tworzące gry.

"GTA V" na bank wyjdzie na next-geny - to będzie istny system seller nowej generacji. Można być tego pewnym, jak 2 + 2 = 4. :)" A możesz podać info (wiarygodne, a nie fanowskie ploteczki dzieci napalonych na next geny)? Jak już to na next geny wyjdzie GTA VI o ile w ogóle takowe powstanie, bo Rockstarowi jak na razie widzę że kończą się pomysły i chwytają się brzytwy, 3 bohaterów, znów los angeles, jak na moje zero innowacji, choć nie zmienia to faktu że gra jest fajna i do tego ten czarny filmowy humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 17:39, Lordpilot napisał:

Best selling today jest na 32 miejscu bodajże na prawie 500 możliwych tytułów :). U
mnie jest na 14 miejscu, ale to lista UK (Ty zalinkowałeś do US). Niemniej to przecież dwa
największe rynki, a gra pomimo sędziwego wieku wciąż się sprzedaje :). Trzeba jeszcze
wziąśc poprawkę na to, że cyfrowa dystrybucja na konsolach, choć rośnie w siłę, wciąż
jest mniej popularna niż na PC (proporcje to o ile pamiętam 70 do 30 na korzyść "pudełek").
A skoro "cyfrówka" jest tak popularna to stawiam w ciemno, że pudełkowa też jakoś specjalnie
w magazynach nie zalega, choć tu już pewnie sporo schodzi "używek" :).

Pozdrawiam

Dzięki za sprostowanie. :) Masz rację, "GTA IV" cały czas dobrze się sprzedaje cyfrowo. Zapewne także wersja BOX nie zalega w magazynach, jak zakładasz. Po prostu to jest idealny tytuł do długofalowej strategii sprzedaży przewidzianej na lata - marketingowcy mówią na to "długi ogon".

Popatrz także na Steama, Origin - dużo dobrze sprzedających się gier, to pozycje właśnie z marketingowego "długiego ogona". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzecie pod uwagę podstawowej kwestii: jeżeli specyfikacje nowych konsol się potwierdza to będą one nie mniej, nie więcej pctami zamkniętymi w ładnej, salonowej obudowie.

W takim wypadku port z konsoli nie będzie niczym trudnym do zrealizowania, ALE w drugą stronę też to działa: odpowiednio przygotowana gra PC nie powinna stanowić dużego problemu do przeportowania na nextgeny.
Dlaczego Rockstar nie mieliby wydać GTA V na PC a kilka miesięcy później portu tej wersji na PS4 i X720? Dlaczego mają tak łatwo rezygnować z tych 20% sprzedaży skoro w przyszłości tytuły multiplatformowe mają być zdecydowanie łatwiejsze i tańsze w produkcji (co jest jednym z założeń kolejnej generacji konsol)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A tak przy okazji, Rockstar do tej pory nie wydał "RDR" na PC i ludzie jakoś to
> przyjęli
> > do wiadomości... ;)
> >
>
> RDR to nie GTA, nawet nie robił tego ten sam oddział Rockstara. Po za tym GTA V raczej
> na next geny nie bd, prędzej kolejna odsłona. Po za tym Rockstar co premiere GTA gada
> to samo, to już się nudne staje, ani nie zaprzecza ani nie poda oficjalnego info, ale
> przeciez strategia Rockstara jest prosta jak budowa cepa, hmm kończy im się zysk z wersji
> na konsole no to trzeba konwersje na PC zrobić, tak na 100% bd z GTA V, Rockstar to najbardziej
> chciwe na kasę studio developerskie tworzące gry.
>
> "GTA V" na bank wyjdzie na next-geny - to będzie istny system seller nowej generacji.
> Można być tego pewnym, jak 2 + 2 = 4. :)" A możesz podać info (wiarygodne, a nie fanowskie
> ploteczki dzieci napalonych na next geny)? Jak już to na next geny wyjdzie GTA VI o ile
> w ogóle takowe powstanie, bo Rockstarowi jak na razie widzę że kończą się pomysły i chwytają
> się brzytwy, 3 bohaterów, znów los angeles, jak na moje zero innowacji, choć nie zmienia
> to faktu że gra jest fajna i do tego ten czarny filmowy humor.
Mi się też wydaje że gta v ni będzie na next geny nawet R* nic się o tym nie wypowiadał powiedział tylko że jest szansa na wersję PC i WII U. I chyba tak będzie wersja na PC X360 PS3 I WII U. A w 2004 roku wyszło GTA SA na PS2 a w 2005 wersja na PC I XBOXa a w 2005 wyszedł XBOX 360 i jakoś R* nie wydał tej gry na tą platformę. Więc GTA V raczej nie będzie na next geny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować