Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 na okładce GameInformera! Znamy szczegóły na temat The Witcher 3: Wild Hunt!

328 postów w tym temacie

Meh. Za stary jestem na obiecanki.
Jak to zawsze bywa, zobaczymy kiedy już będzie. Albo kiedy prawie będzie. Z jednej strony W2 bardzo mi się podobał, ostatnia gra w jaką grałem na PC i cieszę się, że na trójkę już nie będę musiał blaszaka grzać. Co mnie jednak przeraża, to ten otwarty świat. O ile normalnie jestem wielkim fanem sandboxów, pewnej swobody, a przede wszystkim eksploracji, o tyle uważam, że tutaj to po prostu nie zadziała. Cenę za otwarty świata zawsze płaci fabuła - nie zawsze jej jakość i bogactwo, ale np. konstrukcja albo (a nawet najczęściej) narracja. Wszystko robione na schemat, powtarzalne zadania...
Dotąd czułem, że Wiedźmin to RPG, który stawiał na opowieść. Był przede wszystkim historią Geralta, nacisk na gęstą fabułę, który można było wywołać dzięki konstrukcji rozdziałów. Więcej różnorodności, głębsza gra. A teraz co? Okej, dużo - ale tego samego i latanie za misjami od jednego waypointa do drugiego.
Życzę jednak jak najlepiej i grze i twórcom, a nuż zrewolucjonizują kwestię podejścia do fabuły w otwartych światach. Samą serią już dla mnie zjedli wszystkie inne zachodnie eRPeGi w tej generacji, EA przy Redach to może się schować.

I chyba pierwszy raz widzę tytuł gry, który lepiej brzmi po polsku niż po angielsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie martwi brak aktów i otwarty świat a la TES ... obawiam się, że ucierpi na tym fabuła, postacie i specyficzny klimat świata wykreowanego przez Sapkowskiego ... obawiam się tez, że " Wiedźmin 3 " może być pierwszą częścią serii, której nie uda mi się ukończyć, podobnie jak innych nudów typu TES, Gothic, itp.
po prostu, otwarty świat zabija cel w grze, a ja muszę mieć jasny cel, nie lubię włóczyć się bez celu i bez sensu - owszem, przez godzinę, dwie jest super ale potem przychodzi otrzeźwienie i zwyczajna nuda .... oby w przypadku W3 tak nie było ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jakby czytali mi w myslach, to co w walce mi sie nie podobalo kosmetycznie z unikami, i technicznie jest poprawione tak jak to chcialem, uniki ala W1 animacje. Menu ekwipunku tez ma zostac poprawione, mam nadzieje ze cos ala W1 kratownica albo ala Diablo, wlasnie tego chcialem. No i otwarty swiat oczywiscie, balem sie tylko ze moze troche to popsuc fabule, ale jednak tego polowania na potwory swobodnie mi brakowalo. Swiat bedzie tak jak w skyrim, mam nadzieje ze bedzie sie troche zmienial, chociaz w taki sposob jak tam pisalo, ze jak komus pomoge to bedzie to zapamietane, moze wioska splonie lub bandyci znikna jakies takie zmiany wizualne by sie przydaly chociaz na skale micro.
@lis_23
Ja zato lubie otwarty swiat, ale tez mam problem z przejsciem gry w taki sposob, ale to tylko wina gry, bo nie dostarcza wystarczajaco zabawy, np taki skyrim, nudne misje poboczne kopiuj wklej system walki do dupy, swiat i tak sobie z tego co robisz nic nie robi. Ja w wiedzmina jestem wciagniety, po lekturach i wszystkich grach wciagnolem sie wiec chyba przejde w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma Piranha Bytes już kiedyś porwała się na "open world"... Gothic 3 PRAWIE się udał. System wyborów, konsekwencji poczynań gracza był świetny. Szkoda, że ucierpiały jednocześnie: system walki, jakość questów pobocznych, szeroko pojmowane bogactwo świata i wątek główny. Na tym polu leżą i kwiczą także wszystkie gry Bethesdy (a nawet i innych, gdyż "choices&consequences" mają w głębokim poważaniu - mniej do roboty, a i tak wszyscy dadzą 10/10).

Życzę Redom powodzenia, gdyż czeka ich baaardzo trudnie zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 14:46, Principes napisał:

Firma Piranha Bytes już kiedyś porwała się na "open world"... Gothic 3 PRAWIE się udał.
System wyborów, konsekwencji poczynań gracza był świetny. Szkoda, że ucierpiały jednocześnie:
system walki, jakość questów pobocznych, szeroko pojmowane bogactwo świata i wątek główny.
Na tym polu leżą i kwiczą także wszystkie gry Bethesdy (a nawet i innych, gdyż "choices&consequences"
mają w głębokim poważaniu - mniej do roboty, a i tak wszyscy dadzą 10/10).

Życzę Redom powodzenia, gdyż czeka ich baaardzo trudnie zadanie.


Dokładnie, G3 miał bardzo słaby główny wątek ( + błędy, które uniemożliwiły mi zakończenie gry ), podobnie jest w TES ach, a mnie questy poboczne nie napędzają, nie zachęcają do dalszej gry, tylko wątek główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jeśli na okładce byłaby Ciri, to musiałaby dosiadać Kelpie, ale Kelpie była kara. Postać na obrazku ma jednak włosy białe/blond. Nie wiem. Mam jednak cichą nadzieję, że to Ciri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego obrazka to na 99% jest to Ciri blond włosy + wiedźmiński miecz zresztą jak przeczytamy książkę to cała fabuła układa się w całość i działania dzikiego gonu stają się oczywiste a jak wiadomo dziki gon zrobił by nie mal wszystko by złapać ciri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany mimo, że wiedziałem iż zapowiedzą Wiedźmina to i tak się trochę podjarałem. Tak jak wszyscy stawiam, że tą drugą postacią jest Ciri, oprócz jak to ktoś powiedział kobiecych kształtów, można odgadnąć po wzroście, że jest to niewysoka osoba. I wydaje mi się, że koń Geralta, raczej nie jest jego, wygląda jakby go komuś (żołnierzowi/rycerzowi) ukradł.

Tak czy inaczej, kolekcjonerkę zamawiam z miejsca, kompa trzeba dobrego skołować i można czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >
> wolał bym już otwarty świat na poziomie Fallout: New Vegas, TESy nie mają najlepszego
> otwartego świata.

Yyyy....a to nie jest przypadkiem na odwrót? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pesymistą, no ale coś się boje że ta część będzie aż nazbyt przypominać gry z serii the elder scrolls :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno kupie chocby z sentymentu do ksiazki, jednak mam nadzieje ze trojka bedzie lepsza od drugiej czesci, ktora jak dla mnie w pierwszej polowie byla fenomenalna a w drugiej, szczegolnie akt 3 i zakonczenie fatalna i nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDPR, macie moje pieniądze. Macie je na własność, biorę każdą kolekcjonerkę jaką wciśniecie! Jestem niesamowicie podekscytowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko, ile z tych podpunktów zostanie zrealizowanych. Jeśli wszystkie lub zdecydowana większość, to będziemy mieli do czynienia z jednym z najlepszych cRPG ever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym miej otwarty świat, uwielbiam gry RPG ale akurat taki Skyrim nie przykuł mnie na długo niby to fajne ale jednak to nie to. Mam nadzieje że z wiedzminem tak nie będzie ale jakoś straciłem nadzieje a naprawdę czekałem na tą produkcje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować