Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 na okładce GameInformera! Znamy szczegóły na temat The Witcher 3: Wild Hunt!

328 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2013 o 14:38, Pietro87 napisał:

Ale rozumiem umiesz odróżnić jakiś zwrot od tytułu ?


Zbędna ironia. Do tej pory można było z Tobą prowadzić rozmowy na poziomie. Zły dzień masz, czy jak?

Dnia 07.02.2013 o 14:38, Pietro87 napisał:

Bo tu masz tytuł gry złożony z głównego członu i podtytułu i dlatego podtytuł nie ma
przedimka "the" bo to wynika z kontekstu.


Niestety, to tak nie działa. Na przykład: THE Lord of the Rings - THE Two Towers, a nie TLotR - Two Towers (podobnie sytuacja wygląda z pozostałymi częściami, czyli THE Fellowship of the Ring oraz THE Return of the King - a kto jak kto, ale Tolkien chyba więcej zapomniał o języku angielskim, niż my obaj będziemy kiedykolwiek wiedzieć), ewentualnie "Pirates of the Caribbean: THE Curse of the Black Pearl", a nie "PotC: Curse of the Black Pearl. Przykłady można mnożyć prawie w nieskończoność. THE nie występuje w podtytułach tam, gdzie nie mamy do czynienia z nazwami własnymi, np. Call of Duty: Black Ops, a nie THE Black Ops.

Aha, podtytuł dwójki to Assassins, nie Assassin (i dwa S tam dajemy - ale nie, żebym się czepiał ;) ).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2013 o 15:29, Ring5 napisał:

Zbędna ironia. Do tej pory można było z Tobą prowadzić rozmowy na poziomie. Zły dzień
masz, czy jak?


To nie była ironia [ani żadna złośliwość] tylko dałeś mi jakiś taki głupi przykład :)
Rozmawiamy o tytule gry [gdzie w ogóle bodajże gramatyczna zasada mówi, że w tytułach gier the nie używa się wcale, aczkolwiek to chyba chodzi o rzeczy tu gra Dishonored a nie The Dishonored] a ty mi wyrzucasz przykład typu "the Marines" gdzie to dwie różne bajki.

Dla mnie dalej The Witcher 3 : The Wild Hunt to stylistyczna kicha :)

Dnia 07.02.2013 o 15:29, Ring5 napisał:

Aha, podtytuł dwójki to Assassins, nie Assassin (i dwa S tam dajemy - ale nie, żebym
się czepiał ;) ).


Zauważyłem jakiś czas po napisaniu posta ale edycja się wyłączyła [a sensu spamowania post pod postem erraty do jednej zgubionej litery nie widziałem].
No nic jedno "s" się zjadło, trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 17:21, Pietro87 napisał:

To nie była ironia [ani żadna złośliwość] tylko dałeś mi jakiś taki głupi przykład :)


Niezupełnie. Podałem przykład stosowania THE z nazwami własnymi.

Dnia 07.02.2013 o 17:21, Pietro87 napisał:

Rozmawiamy o tytule gry [gdzie w ogóle bodajże gramatyczna zasada mówi, że w tytułach
gier the nie używa się wcale, aczkolwiek to chyba chodzi o rzeczy tu gra Dishonored a
nie The Dishonored]


Eee... szczerze mówiąc, pierwszy raz słyszę o zasadzie gramatycznej odnoszącej się tylko do tytułów gier. Mogę zapytać, skąd ją wytrzasnąłeś? Bo ja nie słyszałem o tym, by jakakolwiek zasada mówiła o zakazie stosowania THE z tytułami (ogólnie z tytułami). Vide:
http://www.imdb.com/title/tt0078492/ (THE Wild Geese)
http://www.imdb.com/title/tt0061578/ (THE Dirty Dozen)
http://www.imdb.com/title/tt1234548/ (THE Men Who Stare at Goats)
http://www.imdb.com/title/tt0887912/ (THE Hurt Locker)

(przepraszam za mocno tendencyjny wybór przykładów)

Dnia 07.02.2013 o 17:21, Pietro87 napisał:

Dla mnie dalej The Witcher 3 : The Wild Hunt to stylistyczna kicha :)


A dla mnie "Wild Hunt" to nie kicha, ale błąd językowy ;)

Dnia 07.02.2013 o 17:21, Pietro87 napisał:

No nic jedno "s" się zjadło, trudno.


Dwa S ;) W obu "Assassin" zabrakło S ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, okładka W3 mówi nam wiele. Zgadzam się z przedmówcami - również uważam iż osoba obok Geralta to Dziecko Starszej Krwi, czyli nie kto inny jak Księżniczka (Wiedźminka) Cirilla... Czemu?? Otóż pasmo jasnych włosów, niski wzrost (Ciri powinna podczas akcji gry mieć ponad 15-16 lat) oraz wiedźmiński miecz przy koniu są bardzo wymowne... (Kolor włosów, wyklucza ponad to Triss Merigold, Yeneffer z Vengerbergu czy Fillippę Eilhart)
Na dodatek, Geralt w najnowszej odsłonie Witchera ma odzyskać pamięć, więc myślę iż Dziki Gon, Yeneffer i przede wszystkim Ciri będą głównymi wątkami gry. I dzięki temu sami "napiszemy" alternatywne zakończenie Sagi o Wiedźminie...
Niestety, musimy czekać jeszcze ponad rok i przez ten czas gdybać i spekulować... Ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2013 o 18:01, Ring5 napisał:

Niezupełnie. Podałem przykład stosowania THE z nazwami własnymi.


A to są nazwy własne czy zaliczane do oficjalnych tytułów/nazw urzędowych ?
Bo chyba raczej to drugie - jest zasada gdzie The idzie przed nazwy np oficjalnych urzędów, tytuły szlacheckie itp [pytanie czy Navy jest traktowane jako nazwa własna czy nazwa urzędowa]

Dnia 07.02.2013 o 18:01, Ring5 napisał:

Eee... szczerze mówiąc, pierwszy raz słyszę o zasadzie gramatycznej odnoszącej się tylko
do tytułów gier. Mogę zapytać, skąd ją wytrzasnąłeś? Bo ja nie słyszałem o tym, by jakakolwiek
zasada mówiła o zakazie stosowania THE z tytułami (ogólnie z tytułami). Vide:


A gdzieś tam w jakiejś gramatyce angielskiej był taki podpunkt, ale nie pamiętam czego on dokładnie dotyczył.
Chyba faktu, ze tytuły gier podobnie jak filmów stanowią odrębny twór i jeśli jakiś tytuł jest pisany bez "The" to go tam nie dodajemy [w myśl zasady bo autor sobie tak założył i poprawna pisownia nie ma tu nic do rzeczy np film czy gra nazywała by się "Arctic" to forma niepoprawna gramatycznie bo poprawnie powinno być "The Arctic" i do takich rzeczy chyba tyczyła się ta zasada ]

Dnia 07.02.2013 o 18:01, Ring5 napisał:


A dla mnie "Wild Hunt" to nie kicha, ale błąd językowy ;)


Jest tez zasada o wyrażeniach częściowo ogólnych np modern music [i odpowiednik tego wyrażenia z the czyli the music of modern times]. Na upartego taki wild hunt to tak samo wyrażenie ogólne.
Pisałem tez, ze brak "the" może wynikać z kontekstu i tu chyba jest najlepsze wytłumaczenie czemu taka pisownia. Tutaj Wild Hunt oznacza opis zjawiska, czyli nasz Dziki Gon.
Można się jeszcze tez złapać przedimka zerowego, czyli zasady gdzie przedimki nie występują wcale [czyli przed min nazwami własnymi, gdzie Wild Hunt może być tak traktowany, tylko ta zasada ma wyjątki, ale czy Wild hunt jest takim wyjątkiem - imho nie]

Dnia 07.02.2013 o 18:01, Ring5 napisał:

Dwa S ;) W obu "Assassin" zabrakło S ;)


No tak o to chodziło, po jednym w każdym Assassin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby się klucić o poprawność czy ma być THE czy nie ma być. To CDP wymyślił nazwę i tyle, gra się nazywa The Witcher 3: Wild Hunt, poprawność nie stoi na pierwszym mijscu jeśli przyjmiesz ze gra ma się nazywać tak a nie inaczej to właśnie tak jest poprawnie. A swoją drogą to myślicie że cdprojekt to banda chłopów ze wsi i nawet nie zrobili riserczu na temat jezyka i poprawności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe miejsca zawsze będą w zasięgu wzroku
> To z kolei ciekawi jak nalezy rozumiec - wszystkie istotne lokacje są na wzniesieniach,
> czy moze idiotyczny system podpowiedzi jak skajrim?
Jak się planuje upchać 1/3 kontynentu w obszarze 25 kilometrów kwadratowych to nie dziwne że coś zawsze będzie w zasięgu wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 10:26, Ring5 napisał:

Tak sobie siedzę, czytam te newsy i cały czas coś mi nie pasowało. W końcu zauważyłem
co... THE. Brakuje THE. Nie "Wild Hunt" tylko "THE Wild Hunt". Wiem, że się czepiam,
ale to chyba trochę nie tego, że potencjalny hicior, jeden z naszych "towarów eksportowych",
ma w tytule błąd.

Nie wiem dlaczego uważasz że to jest błąd. "Wild Hunt" może mieć więcej niż jedno znaczenie, nigdzie nie jest powiedziane że to chodzi konkretnie o Dziki Gon w sensie widm, a nie również pościgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 11:13, IMPARTIAL92 napisał:

Zle na to patrzysz, moglo by byc tak jak jest, tylko poprostu dodac mozliwosc 2 player,
gdzie jeden nie ma nic do powiedzenia, i tak gra sie z kolega nie z random ludzmi, ja
nie widze w tym nic zlego.


Ok, załóżmy, że tak by zrobili. Ale aby było to interesujące dla drugiego gracza (tego dołączającego) musiałby mieć coś do roboty przez cały czas. A w oczywisty sposób w chwilach, gdy gracz (główny) prowadziłby dialogi, zastanawiał się nad sposobem rozwiązania zagadki itp, gracz dołączający by się nudził. Aby tego uniknąć, twócy musieliby zapewnić zdecydowaną przewagę walki (tak co najmniej 90%) nad innymi elementami - aby do minimum ograniczyć momenty beazczynności "drugiego". Co w konsekwencji zmieniłoby cRPG w slashera.

Rozumiesz już, o jakich uproszczeniach mówię? Właśnie o takich... Dlatego uważam, że coop byłby tragedią dla Wiedźmina 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak skalowania poziomów i potwory jako źródło składników alchemicznych i funduszy. Coś czuję nosem farmę i grind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 18:52, Pietro87 napisał:

jest zasada gdzie The idzie przed nazwy np oficjalnych urzędów, tytuły szlacheckie


Huh? THE Sir Sean Connery? O_o

>[pytanie czy Navy jest traktowane jako nazwa własna czy nazwa urzędowa]

Navy (przez "N") jest raczej nazwą urzędową.

Dnia 07.02.2013 o 18:52, Pietro87 napisał:

Chyba faktu, ze tytuły gier podobnie jak filmów stanowią odrębny twór i jeśli jakiś tytuł
jest pisany bez "The" to go tam nie dodajemy


Szczerze mówiąc, pierwszy raz o czymś takim słyszę, większość tytułów książek/filmów/gier, jakie znam, zawiera THE tam, gdzie znajdować się ono powinno - "THE Moonstone", "THE Woman in White", "THE Lord of the Rings", "THE Hobbit" (żeby być na czasie...), wspomniane wyżej filmy... Być może jest pewna dowolność w tej kwestii (np. Blade Runner), ale sądzę, że są to raczej wyjątki potwierdzające regułę...

Dnia 07.02.2013 o 18:52, Pietro87 napisał:

Jest tez zasada o wyrażeniach częściowo ogólnych np modern music [i odpowiednik tego
wyrażenia z the czyli the music of modern times]. Na upartego taki wild hunt to tak samo
wyrażenie ogólne.


No nie do końca, bo w przypadku "modern music" mamy do czynienia z wyrażeniem ogólnym, natomiast "Wild Hunt" jako "Dziki Gon" to jednak nazwa własna.

Dnia 07.02.2013 o 18:52, Pietro87 napisał:

Pisałem tez, ze brak "the" może wynikać z kontekstu i tu chyba jest najlepsze wytłumaczenie
czemu taka pisownia. Tutaj Wild Hunt oznacza opis zjawiska, czyli nasz Dziki Gon.


Nie opis. Jego nazwę. Opisem byłby "szereg widmowych jeźdźców pędzących po niebie". Dziki Gon to Dziki Gon.

Dnia 07.02.2013 o 18:52, Pietro87 napisał:

Można się jeszcze tez złapać przedimka zerowego, czyli zasady gdzie przedimki nie występują
wcale [czyli przed min nazwami własnymi, gdzie Wild Hunt może być tak traktowany, tylko
ta zasada ma wyjątki, ale czy Wild hunt jest takim wyjątkiem - imho nie]


Każda zasada ma wyjątki, wiele zależy od kontekstu, ale akurat w tym konkretnym przypadku nie jestem w stanie podać ani jednego zdania, w którym "goły" Wild Hunt brzmiałby dobrze... "I saw Wild Hunt last night"? Bez sensu, prawda? "I saw THE Wild Hunt...". Tak samo "He was taken by Wild Hunt" brzmi głupio.

Wypadałoby jakiegoś native''a zapytać, jak to powinno brzmieć. Postaram się w tej kwestii coś zadziałać i, jeśli mi się uda, dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 21:54, Grey_Wolf napisał:

Nie wiem dlaczego uważasz że to jest błąd. "Wild Hunt" może mieć więcej niż jedno znaczenie,
nigdzie nie jest powiedziane że to chodzi konkretnie o Dziki Gon w sensie widm, a nie
również pościgu.


Ponieważ polski tytuł to nie "Szalony pościg", ale właśnie "Dziki Gon".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2013 o 22:03, Tenebrael napisał:

Rozumiesz już, o jakich uproszczeniach mówię? Właśnie o takich... Dlatego uważam, że
coop byłby tragedią dla Wiedźmina 3.


Ale te uproszczenia są zbędne, o to własnie chodzi mi że nie trzeba tych uproszczeń robić. Mówię ze w coopa gra się z kolegą, wiec mimo tego że jest jedna rozmowa to drugi uczestnik uczestniczy pasywnie widzi co się dzieje i konsultuje z kolegą przy wyborach (po to wlasnie gra w RPG aby wlaczyc sie w swiat, a nie robic co innego jak historia jest opowiadana), jeśli by trzeba było podjąć jakieś szybkie decyzje to mogli by dodać ze kto pierwszy to wykonuje daną akcje dialogową, tak jak było w W2 parę takich dialogów na czas, reszta jest przypisana tylko do głównego bohatera wyłącznie. A po drugie to te uproszczenia które według ciebie by MUSIAŁY być, mogły by być wyłączone jak ktoś gra Singla.. PROBLEM? Nigdy nie rozumiałem jak koś był przeciwko coop, to tylko dodatek nie chcesz to graj sam, ja żadnych uproszczeń nie chcę. Jak chce pograć dla rozluźnienia z kolega to pogram w diablo albo magicke albo trine, wiem że tam znajdę takie rozrywki, ale nie po to chcę grać w coopa w jakiegoś cRPG.. chce coop w RPG aby pograc w coop RPG a nie przerabiac RPG na action slashera by stal sie coopem.
Dlaczego wszyscy sie tak ograniczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:48, Ring5 napisał:

> Nie wiem dlaczego uważasz że to jest błąd. "Wild Hunt" może mieć więcej niż jedno
znaczenie,
> nigdzie nie jest powiedziane że to chodzi konkretnie o Dziki Gon w sensie widm,
a nie
> również pościgu.

Ponieważ polski tytuł to nie "Szalony pościg", ale właśnie "Dziki Gon".

W takim razie proponuję zaopatrzyć się w słownik i sprawdzić znaczenie słowa "gon".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 00:00, Grey_Wolf napisał:

W takim razie proponuję zaopatrzyć się w słownik i sprawdzić znaczenie słowa "gon".


Wybacz, ale ten argument jest wyjęty z pewnej części ciała, ponieważ nie rozmawiamy tu o jakimś bliżej nieokreślonym "gonie", ale o konkretnym zjawisku, zwanym "Dzikim Gonem". Więc może nie bawmy się tu słówkami, bo wszyscy doskonale wiedzą, o co chodzi. Gdyby CDPR chodziło o coś innego, chyba by użyli innego określenia, nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 00:03, Ring5 napisał:

> W takim razie proponuję zaopatrzyć się w słownik i sprawdzić znaczenie słowa "gon".


Wybacz, ale ten argument jest wyjęty z pewnej części ciała, ponieważ nie rozmawiamy tu
o jakimś bliżej nieokreślonym "gonie", ale o konkretnym zjawisku, zwanym "Dzikim Gonem".
Więc może nie bawmy się tu słówkami, bo wszyscy doskonale wiedzą, o co chodzi. Gdyby
CDPR chodziło o coś innego, chyba by użyli innego określenia, nie sądzisz?

Nie, nie sądzę. Kolega ma chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 00:06, Grey_Wolf napisał:

Nie, nie sądzę. Kolega ma chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem.


Kolega ma również problemy z tym, że woli prowadzić rozmowy które nie sprowadzają się do osobistych wycieczek, więc kolega podziękuje ci za dalszą dyskusję, bo zwyczajnie nie ma ochoty prowadzić jej w taki sposób. Życzę przyjemnego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2013 o 22:45, Ring5 napisał:

Huh? THE Sir Sean Connery? O_o


Tytuły szlacheckie jak np the Queen, the Lord ale nie używasz "the" w momencie kiedy po tytule występuje nazwa osoby dany tytuł noszącej. Przykład - chybiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:49, IMPARTIAL92 napisał:

Nigdy nie rozumiałem jak koś był przeciwko coop, to tylko dodatek nie chcesz to graj
sam, ja żadnych uproszczeń nie chcę.


Problem w tym, że jak na razie nie pamiętam choć jednej gry z co-opem, w której singiel by na tym nie ucierpiał. Po prostu, umożliwienie gry w co-opie wymusza pewne zmiany projektowe, by dostosować grę do obecności dwóch graczy jednocześnie. Po prostu, nie unikniesz tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, nie unikniesz tego.

Powiedz mi jaka gra na tym ucierpiala, i w jaki sposob? Ja znam tylko takie co na tym zyskaly, zobacz na dead space 3. Gry z coopem by wiele zyskaly bo mozna by bylo dalej rozbudowac mechanike, a nie ja upraszczac jak juz mowimy o jakichs zmianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować