Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 na okładce GameInformera! Znamy szczegóły na temat The Witcher 3: Wild Hunt!

328 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2013 o 15:04, Killyox napisał:

Mnie martwi, ze ty masz prawo glosowania w wyborach. Z twoim tokiem myslenia... .

Ostrzeżenie za brak szacunku dla rozmówcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 17:32, KannX napisał:

Najbardziej ciekawi mnie, czy będzie można walić konia podczas tresury lub gdy będzie nieposłuszny.

To miał być żart słowny? Jeśli tak to wypadł on wyjątkowo kiepsko.
Ostrzeżenie za brak kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wiele zmian na generalny plus. Ale mimo wszystko martwi zmierzanie w stronę otwartego świata a''la Skyrim. Owszem, zgodzę się że w literackim źródle wiele jest takiego wałęsania się po okolicy, ale jednak przez całą sagę (poza opowiadaniami) Geraltowi przyświecał jakiś cel. Nieustannie zmierzał on do realizacji tychże, a tu istnieje duże ryzyko, że gra utraci oś fabularną na rzecz wstawienia biliarda queścików w stylu ''idź oczyść kopalnię'' lub ''sprawdź co zjada kukurydzę w polu''. Geralt to nie jakiś anonimowy chłopek co wypadł spod smoczego ogona, ale konkretna postać, konkretna historia i osobowość. Chyba dopełnienia tego wszystkiego co ''rozgrzebały'' dwie pierwsze gry oczekujemy.
Czekam... z pewną dozą niepewności, ale i nadziei że rodzimy zespół pokarze światu, jak robić prawdziwe cRPG w otwartym świecie.

P.S.
Kolejny release-trailer z muzyką Chopina? Do want ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 10:37, IMPARTIAL92 napisał:

Mozliwe ze jakis wiedzmin, i sie okarze ze po plotkach ze redzi szukali programisty do
multiplayera bedzie tryb cooperacji drop in drop out o czym zawsze mazylem, no co zle
by bylo? Grasz se grasz, a jest mozliwosc ze kolega wiedzmin wpadnie pograc z toba przypadkiem,
wiem ze to wiedzmin samotnik ale geralt byl inny. A moze i Ciri kto go tam we.


Jedynym wiedzminem (do tej pory znanym) z białymi wlosami jest sam Geralt. Stracił on barwe włosów pod wpływem zmian traw. Ja uważam że to jest Ciri. Ona przeniosła ich zaklęciem od Dzikiego Gonu i pewnie wie gdzie szukać Yennefer.

Naprawde nie rozumiem utyskiwać o trudność W2. naprawdę gra nie była trudna, jako nie bardzo zwinny gracz, problem mialam tylko z Kejranem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 10:37, IMPARTIAL92 napisał:

bedzie tryb cooperacji drop in drop out o czym zawsze mazylem, no co zle
by bylo?


Uważam, że co-op to najgorsze, co mogłoby Wiedźmina 3 spotkać. Z prostej przyczyny: sklejenie dobrej, wiarygodnej, wciągającej opowieści, z wieloma zawiłościami i wątkami pobocznymi, wymaga tego, by twórca miał jak największy wgląd w to, co gracz powie, zrobi, gdzie pójdzie. Już pomysły jednego gracza, nieraz niekoniecznie zgodne z zamysłami twócy, potrafią być trudnym orzechem do zgryzienia. A zrobienie z tego równania z dwoma zmiennymi (zamiast jednej), doprowadziłoby praktycznie niechybnie do rozmycia fabuły, do wielu uproszczeń i spłyceń, aby nie dochodziło przy grze w dwójkę do sprzeczności fabularnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 10:34, Buachu napisał:

>
wolał bym już otwarty świat na poziomie Fallout: New Vegas, TESy nie mają najlepszego
otwartego świata.


Nie rozumiem? toz Skyrim to niemal kalka F: NV tyle że klimacie fantasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę, czytam te newsy i cały czas coś mi nie pasowało. W końcu zauważyłem co... THE. Brakuje THE. Nie "Wild Hunt" tylko "THE Wild Hunt". Wiem, że się czepiam, ale to chyba trochę nie tego, że potencjalny hicior, jeden z naszych "towarów eksportowych", ma w tytule błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do wielu uproszczeń

Dnia 07.02.2013 o 07:42, Tenebrael napisał:

i spłyceń, aby nie dochodziło przy grze w dwójkę do sprzeczności fabularnych.


Zle na to patrzysz, moglo by byc tak jak jest, tylko poprostu dodac mozliwosc 2 player, gdzie jeden nie ma nic do powiedzenia, i tak gra sie z kolega nie z random ludzmi, ja nie widze w tym nic zlego. chociaz wydaje mi sie ze to Ciri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 10:26, Ring5 napisał:

Tak sobie siedzę, czytam te newsy i cały czas coś mi nie pasowało. W końcu zauważyłem
co... THE. Brakuje THE. Nie "Wild Hunt" tylko "THE Wild Hunt". Wiem, że się czepiam,
ale to chyba trochę nie tego, że potencjalny hicior, jeden z naszych "towarów eksportowych",
ma w tytule błąd.

The Witcher 3 The Wild hunt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 10:26, Ring5 napisał:

Tak sobie siedzę, czytam te newsy i cały czas coś mi nie pasowało. W końcu zauważyłem
co... THE. Brakuje THE. Nie "Wild Hunt" tylko "THE Wild Hunt". Wiem, że się czepiam,
ale to chyba trochę nie tego, że potencjalny hicior, jeden z naszych "towarów eksportowych",
ma w tytule błąd.


Nie wypowiadałem się na tym forum jeszcze... ale to aż zakuło mnie w oczu... Nie studiowałem języka angielskiego więc niestety nie przytoczę żadnej mądrej gramatycznej regułki ale - The Witcher 3: The Wild Hunt?! No chyba nie bardzo... to nawet śmiesznie wygląda co innego gdyby było Witcher 3: The Wild Hunt... Idąc tym tropem tytuł dwójki też powinien brzmieć The Witcher 2: The Assassins... to tak off top

Co do samego tematu jestem pełen obaw, ale i pełen nadzieji... choć należę pod wieloma względami do zwolenników W1 i przedkładam jego wyższość jeśli chodzi o niektóre elementy (walka/walka na pięści/ekwipunek/poruszanie się/ogólny chaos z zadaniami szczególnie pobocznymi) nad W2 - zaraz zarobię za to pewnie etykietę odmóżdżonego dziecka neo - ale niestety grająć po ciężkim dniu pracy wolę się trochę odmóżdżyć i odstresować a nie irytować - jestem pewien że ekipa CDPR znów pokaże klase i udowodni, że Polacy też potrafią zrobić grę na świtowym poziomie... a na taką W3 się zapowiada... nawet jeżeli z założeń uda się zrealizować 25% będzie to obowiązkowa pozycja w moim planie zakupowym...

Z moich nadziei po cichu chciałbym aby w 3 tak jak w 1 była mozliwość wyboru sterowania - mysz/mysz+klawisze/ ewentualnie pad... dopiero zacząłem swoją przygodę z W2 i ten brak mi dokucza.... tak jestem prosty lubie proste rozwiązania (może jak trochę pogram to się przyzwyczaję) no i ten system walki - tak wiem miało byc bardziej realnie picie eliksirów przed a nie w trakcie brak uproszczeń - styl silny/szybki/grupowy - za to uniki/bloki itd... choc z drugiej strony bieganie z 10 mieczami w "plecaku" 10 "zbrojami" itd... Może rzeczywiście walka w 1 była śmieszna dla wielu - bezsensowne klikanie ale za to Geralt mógł nieść 3/4 bronie a nie 20 i jedną kurtkę/zbroje a nie cały salon odzieżowy... Chciałbym trochę konsekwencji albo idziemy w realizm - walka z jednym, góra dwoma przeciwnikami na raz, bloki, uniki itp ale też jedna zbroja 2 miecze ewentualnie dodatkowo jakiś sztylet/petardy (choć nie pamiętam aby w książce Geralt rzucał nożami albo walczył sztyletem) albo w uproszczenia - 3 style walki/czysto slasherowe klikanie/i aresnał broni w plecaku niczym w Diablo... Teraz będziemy mieć konia i pewnie możliwość niesienia ze sobą miecza na każdą okazję... i kilkunastu par slipek na zmianę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > ale wysoki poziom trudnosci to byla wlasnie zaleta
> Dla mnie wada, przez którą nie wyszedłem poza I rozdział.
To trzeba bylo sobie dac na najprostszy poziom trudnosci. Wstydu w tym nie ma. Najgorsze jest jak ktos chce grac na "hard", ale zeby nie bylo hard.

Nie dajesz rady, nie podoba sie to zmieniasz na najprostszy. Cala filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche sie czepiam (bo jezdzilem konno) i druga postac na koniu obok geralta ma zle ulozona stope w strzemionach ;p Powinna byc tak jak gercio ma ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że Wiedźmin 3 Dziki Gon będzie najbardziej wyczekiwaną grą w 2014 roku. Ja sam na bank kupie Kolekcjonerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 13:27, Killyox napisał:

troche sie czepiam (bo jezdzilem konno) i druga postac na koniu obok geralta ma zle ulozona
stope w strzemionach ;p Powinna byc tak jak gercio ma ^^


Oj czepiasz się czepiasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie THE Wild Hunt tylko Wild hunt.
The to jest przedimek określony którego w tytułach używa się zależnie od kontekstu.
W tym wypadku stawianie go przed podtytułem było by gramatycznie na upartego poprawne, ale stylistycznie była by to kompletna papka, dlatego go tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 13:58, Pietro87 napisał:

W tym wypadku stawianie go przed podtytułem było by gramatycznie na upartego poprawne,
ale stylistycznie była by to kompletna papka, dlatego go tam nie ma.


No wlasnie niezupelnie papka. Na takiej samej zasadzie mamy "the Marines", "the Navy" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2013 o 14:19, Ring5 napisał:

No wlasnie niezupelnie papka. Na takiej samej zasadzie mamy "the Marines", "the Navy"
itp.


Ale rozumiem umiesz odróżnić jakiś zwrot od tytułu ?
Bo tu masz tytuł gry złożony z głównego członu i podtytułu i dlatego podtytuł nie ma przedimka "the" bo to wynika z kontekstu.
Tak samo The Witcher 2 : Assasin of Kings nie The Witcher 2 : The Assasin of Kings.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:50, Killyox napisał:

To trzeba bylo sobie dac na najprostszy poziom trudnosci.

Łał, nigdy bym na to nie wpadł. :o

...
Grałem na najłatwiejszym, w każdej grze taki wybieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować