Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 na okładce GameInformera! Znamy szczegóły na temat The Witcher 3: Wild Hunt!

328 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2013 o 13:00, bobobo napisał:

> Ja się obawiam codziennego zalewu newsów w ilości min. 5 dziennie.

Aż mi sie sytuacja z W2 i Battlefieldem 3 przypomniała...


Do hypowania 3,2,1... Start

Za parę tygodni nie będzie minuty bez newsa o Wiedźminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 13:00, Pietro87 napisał:

wyraźnie zaznaczyłem im tam, że tytuł jest bezdyskusyjny


Ale zauważ, że dokładnie tę samą sytuację masz i na naszym forum (vide posty Robertcika1 poniżej) - ludzie z uporem godnym lepszej sprawy twierdzą, że w tytule występuje dwuznaczność i "żadna siła nie przekona ich, że białe jest białe a czarne - czarne" ;) Podejrzewam, że tego typu interpretacji się nie uniknie, choćby przysłowiowe skały... eee... załatwiały potrzeby fizjologiczne. Podobne zjawisko miało miejsce w przypadku Tolkiena i Władcy Pierścieni, gdzie wielu krytyków literackich (swoją drogą, to ciekawa grupka zawodowa... brać kasę, czasem naprawdę sporą, za to, że krytykuje się twórczość innych - robota-marzenie :D ) twierdziło, a niektórzy nadal twierdzą, że Wojna o Pierścień jest alegorią II Wojny Światowej a Pierścień Władzy symbolizuje broń atomową. Żadne argumenty, w tym nawet samego autora, nie były w stanie ich przekonać, że Pierścień Władzy symbolizuje Pierścień Władzy a całość jest baśnią, mitem i koniec.

Dnia 10.02.2013 o 13:00, Pietro87 napisał:

Jak najbardziej [btw wyszło tu zjawisko, ze z pewnymi osobami na tym forum da się normalnie
rozmawiać, podczas gdy niektórzy rzucali by już pewnie obelgami i upierali się przy racji
najmojszej =P].


Ależ naturalnie. Oczywiście moja racja jest większa od Twojej, ale to już zupełnie inna sprawa :P

Dnia 10.02.2013 o 13:00, Pietro87 napisał:

Ja w sumie podałem chyba już wszystkie swoje argumenty "za".


Ja również, więc chyba pozostaje ten temat zakończyć, przynajmniej do czasu, gdy nie pojawi się coś nowego (może ktoś z CDPR się wypowie? Choć raczej na to bym nie liczył...).

A tak z innej beczki - właśnie kończy mi się urlop, wracam "na wygnanie" (pozdrowienia z lotniska w Wiedniu), ale po zapowiedziach W3 zabrałem ze sobą Wiedźmina 1 i mam zamiar dać mu jeszcze jedną (drugą? trzecią?) szansę. Zobaczymy, czy tym razem się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - nie porównuj tutaj Władcy Pierścieni do Wiedźmina 3. bo to pierwsze to dzieło zanalizowane od każdej strony, a to drugie to gra ogłoszona w zeszłym tygodniu. jeśli ktoś z Redów stwierdzi jednoznacznie, że ten tytuł ma tylko jedną interpretację, wycofam się z mojej opinii i posypię głowę popiołem.
po drugie, ja nie twierdzę, że białe nie jest białe. ja nie twierdzę, że Dziki Gon w tytule nie oznacza Dzikiego Gonu, na litość boską. napisałem jedynie, że może oznaczać też jednocześnie coś innego, bo i może, stąd może też brak "the" w tytule. poza tym cholernie podoba mi się idea dzikiego gonienia za Dzikim Gonem i Yennefer, ale to już trochę kwestia humanistycznej wrażliwości estetycznej.
czy was na polskim w szkole nauczyli, że wiersz o drzewie zawsze naprawdę jest o drzewie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 19:32, Robertcik1 napisał:

po pierwsze - nie porównuj tutaj Władcy Pierścieni do Wiedźmina 3. bo to pierwsze to
dzieło zanalizowane od każdej strony, a to drugie to gra ogłoszona w zeszłym tygodniu.


I to niby oznacza... co dokładnie? Bo ja i tu, i tu widzę jedną rzecz - dorabianie na siłę filozofii.

Dnia 10.02.2013 o 19:32, Robertcik1 napisał:

po drugie, ja nie twierdzę, że białe nie jest białe. ja nie twierdzę, że Dziki Gon w
tytule nie oznacza Dzikiego Gonu, na litość boską.


Masz rację. Dziki Gon nie oznacza Dzikiego Gonu. Jak dla mnie, możesz nawet twierdzić, że jest alegorią katastrofy smoleńskiej. Żyjemy w wolnym kraju.

Dnia 10.02.2013 o 19:32, Robertcik1 napisał:

cholernie podoba mi się idea dzikiego gonienia za Dzikim Gonem i Yennefer


Jak ogar? Bo gon, z tego, co pamiętam, to wataha psów na polowaniu. Ale ok, niech będzie Dziki Gon = Dzikie Gonienie.

Dnia 10.02.2013 o 19:32, Robertcik1 napisał:

już trochę kwestia humanistycznej wrażliwości estetycznej.


To kwestia dorabiania na siłę drugiego dna. Jak zwał, tak zwał.

Dnia 10.02.2013 o 19:32, Robertcik1 napisał:

czy was na polskim w szkole nauczyli, że wiersz o drzewie zawsze naprawdę jest o drzewie?


Mnie na polskim np. uczyli, że jak piszemy "Ty", "Wy" itp, to korzystamy z WIELKICH LITER. Ale, jak napisałem wyżej, to jest wolny kraj i każdy ma prawo robić (i uważać) to, co uznaje za stosowne. Dla mnie tytuł Dziki Gon jest raczej jednoznaczny, nawiązuje do fenomenu, z którym mieliśmy do czynienia w książkach i w grach, a jeśli Ty uważasz, że oznacza on coś innego, to kim ja jestem, by się z Tobą sprzeczać?

Nieśmiało też zauważę, że chyba ktoś tu coś mówił o "EOT"? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tytuł ma jakieś drugie dno, to nawet wtedy zachodni gracz będzie go inaczej odbierać, bo znaczenie może zostać zagubione w tłumaczeniu. Pierwsze co pomyśli będzie raczej to, że może chodzi o jakieś polowanie na głównego bohatera lub, że on na kogoś lub jakąś grupę osób poluje. Wątpię aby Wild Hunt i Dziki Gon były identycznie odbierane w swoich krajach. Jeśli ma to coś znaczyć tylko dla odbiorców książek, to marny wybór, skoro domyślnie większość grających raczej ich nie zna. W innym przypadku widziałbym polski tytuł jako Dzikie Polowanie albo Dzikie Łowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się niektóre ulepszenia, jak np. używanie znaków na owadach. Jazda konna? Jakoś mnie to nie przekonuje. Grałem w kilka gier z wielkim otwartym światem ale z "usług" konia jakoś nie korzystałem. Natomiast łódź jest jak najbardziej OK. Pogoda jest zmienna zarówno w jedynce jak i w dwójce. Ulepszona animacja i technika walki jak najbardziej na miejscu. Szybkie przemieszczanie się z lokacji do lokacji niczym w Skyrim jak najbardziej przydaje się, ale ma też duży minus. Podczas przemieszczania się ominą nas walki z niektórymi potworami, zbieranie surowców i znajdowanie ciekawych przedmiotów. Ale jak to będzie, to się zobaczy dopiero podczas gry. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 21:30, Arcling napisał:

Jeśli tytuł ma jakieś drugie dno, to nawet wtedy zachodni gracz będzie go inaczej odbierać,
bo znaczenie może zostać zagubione w tłumaczeniu. Pierwsze co pomyśli będzie raczej to,
że może chodzi o jakieś polowanie na głównego bohatera lub, że on na kogoś lub jakąś
grupę osób poluje. Wątpię aby Wild Hunt i Dziki Gon były identycznie odbierane w swoich
krajach.

Podejrzewam że nazwa "Dziki Gon" na zachodzie też niewiele by mówiła, także naprawdę nie ma tutaj większej różnicy. W poprzednich odsłonach nawiązań do dzikiego gona było mało, nawet osoba która w nie grała, pewnie i tak za wiele nie pamięta. Ale pewnie w trójce zostanie zalana odpowiednimi informacjami.

Dzikie polowanie ? Toś wymyślił. Kojarzy mi się z uchlaniem się z miejscowymi i błądzeniem po lesie za zwierzyną której nie ma. Poza tym, czy podtytuł MUSI się absolutnie z czymś kojarzyć, i obowiązkowo informować gracza za wszelką cenę czego dotyczyć będzie gra ?
Moim zdaniem czepiasz się, i to na siłę. Co z tego że ktoś nie będzie wiedział czego dotyczy podtytuł !? Zawsze znajdą się takie osoby. Powiedzmy sobie szczerze, wystarczy że w tytule jest "Wiedźmin 3".

>Jeśli ma to coś znaczyć tylko dla odbiorców książek, to marny wybór, skoro domyślnie

Dnia 10.02.2013 o 21:30, Arcling napisał:

większość grających raczej ich nie zna.

Na takiej zasadzie to całą grę można wywalić do kosza, bo spora część nawiązań do pewnych wydarzeń, postaci, wątków fabularnych jest znana tylko osobom które przeczytały sagę z opowiadaniami.
Zresztą, to nie mój problem. Ja sagę przeczytałem. Ludzie już raczej kojarzą że gra jest na podstawie książki (bez przerwy o tym mowa w recenzjach na wstępie zagranicznych recenzji, a i na portalach zachodznich widać że już to kojarzą). Więc jeśli ktoś czegoś nie wie, to niech zasuwa do książek, bo to nie jest obowiązek developerów by absolutnie każda rzecz była zrozumiała także dla osób które ich nie czytały. I bez przesady że są rzucani na głęboką wodę, bo w Wiedźminie 2 wprowadzono szeroki zakres gromadzenia informacji w dzienniku. Są osobno opisane postacie, krainy geograficzne, poszczególne miejsca. Jak ktoś chce się czegoś dowiedzieć, to wystarczy przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 10:27, Darkstar181 napisał:

Podejrzewam że nazwa "Dziki Gon" na zachodzie też niewiele by mówiła, także naprawdę
nie ma tutaj większej różnicy.

No ale gdyby chcieli zachować spójność nazw na różnych rynkach to byłoby to coś w rodzaju "Wild Pursuit" ;) Chyba, że w tłumaczeniu książek to przełożono inaczej.

Dnia 13.02.2013 o 10:27, Darkstar181 napisał:

Więc jeśli ktoś czegoś nie wie,
to niech zasuwa do książek, bo to nie jest obowiązek developerów by absolutnie każda
rzecz była zrozumiała także dla osób które ich nie czytały.

Jak ktoś z Zachodu nie zna polskiego, czeskiego lub rosyjskiego to raczej nie bardzo ma wybór. Z tego co widziałem, to na angielski nie przetłumaczono jeszcze większości książek, a i na jakość tłumaczenia były narzekania. Być może jeszcze w niektórych krajach jest lepiej niż anglojęzycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w dużej części Europy można dostać przetłumaczonego Wiedźmina. a na angielski został przetłumaczony fanowsko i tłumaczenie to, w mojej filologicznej opinii stoi na wyższym poziomie niż oficjalne, dokonane przez Danusię Stok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę czekał z nadzieją na tą grę. Może po raz kolejny pozytywnie mnie zaskoczą. TES''y mają najlepiej otwarty świat bo tak na prawdę to tylko w tej grze jest on otwarty realnie, duchowo i materialnie. Dlatego słuchając dobrej muzyki, widząc w karcie tytuł Wiedźmin 3, i pisząc ten post czuję niezmierną radość ponieważ jestem wielkim fanem naszych Wiedźminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak to atak Nilfgaardu? Będziemy cofać się w czasie czy też będzie on przedstawiony jako
> retrospekcja? Dobrze wiemy że pierwsza i druga część miały miejsce po 5 części sagi o
> wiedzminie stąd też nie uzyskał merytorycznego poparcia Sapkowskiego Jak też wiemy podczas
> ataku wojsk południa za Jaruge Geralt wcale na wyspach Skellige nie był nie mówiąc już
> o Novigradzie przez który tylko przemkmnął z tego co pamiętam niech mnie ktoś poprawi
> jeśli się mylę. Wszystko wspaniale się czyta jeśli chodzi o tę nowinki ale jeśli będą
> takie nieścisłości w fabule o ile dobrze zrozumiałem to dziękuję postoję!
Grałeś w ogóle w 2. część? Sugeruj.ę żeby nt. fabuły nie wypowiadały się osoby, które jej nie rozumieją. Przecież cała 2. makroskopowo rozbija się o inwazję Nilfgardu, szczególnie ostatni akt. A Sapkowski uznał grę (bo inaczej nie mogłaby powstać), tylko nie uznał jej za prawowitą kontynuację Sagi. Tak samo zresztą jak kontynuacją nie jest jedno z jego własnych opowiadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno konia, jak i łódź można ulepszyć
Gracze mają dostęp do skrzyni zarówno przy swoim koniu, jak i w gospodach

Nie wiem czemu, ale rozbawiło mnie to :))
A zbroja dla konia będzie? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. "Polowanie na potwory będzie przygodą, źródłem dochodów oraz zapewni zdobywanie unikatowych nagród". Wow. Jakże... oryginalne rozwiązanie?
2. Ja kupię tą grę dla możliwości ulepszania konia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować