Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 na okładce GameInformera! Znamy szczegóły na temat The Witcher 3: Wild Hunt!

328 postów w tym temacie

> > Po głowie Geralta chyba przyszła pora na wiedźmiński miecz ;)
>
> Heh... To byłoby coś... Ale taki full-size oczywiście ;)
Na taką edycję gotów bym był wydać nawet jakieś 400 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2013 o 14:31, aragorn14 napisał:

No grafika jest jaka jest, ale patrząc na to, to mój komp powinien spokojnie dać radę
:)


Dwa słowa CDP + Optymalizacja :)
Tak więc radze się nie napalać zbytnio, wróże kolejną niechlubna grę-kaszankę pod kątem technologicznym [chciał bym się srodze pomylić, ale poprzedniczki nie dały mi zbytniej szansy na kredyt zaufania w tej materii]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 17:18, Pietro87 napisał:


> No grafika jest jaka jest, ale patrząc na to, to mój komp powinien spokojnie dać
radę
> :)

Dwa słowa CDP + Optymalizacja :)
Tak więc radze się nie napalać zbytnio, wróże kolejną niechlubna grę-kaszankę pod kątem
technologicznym [chciał bym się srodze pomylić, ale poprzedniczki nie dały mi zbytniej
szansy na kredyt zaufania w tej materii]


Nie było tak źle - kolega chciał wymienić procesor przed premierą W2, tak się przestraszył wymagań, a gra śmigała mu całkiem dobrze - zresztą i u mnie nie było źle, poza pewnymi niedogodnościami w I i klatkowania na koniec II aktu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2013 o 17:59, lis_23 napisał:

Nie było tak źle - kolega chciał wymienić procesor przed premierą W2, tak się przestraszył
wymagań, a gra śmigała mu całkiem dobrze - zresztą i u mnie nie było źle, poza pewnymi
niedogodnościami w I i klatkowania na koniec II aktu ;)


Ja w2 miałem okazje ogrywać na 3 kompach [moim starym, moim nowym i kompie brata, tzn brat tez kupił sobie EK i tez grał od dnia premiery więc wymienialiśmy się spostrzeżeniami na temat gry]

Na moim 4 letnim piecu gra śmigała na "max" [bez ubbersamplingu i na średnich cieniach i zasięgu widzenia nie tym maksymalnym tylko jeden poziom niżej] i trzymała 35-60 klatek.
A na nowej maszynie nawet na średnich potrafiła się zacinać lub całkiem sypnąć do pulpitu.
Ergo była to taka sama klapa optymalizacyjna co w1.
Dopiero cały tuzin patchy nieco uratował sytuację.

Co ciekawe na kompie brata występował jeszcze motyw z zarzynaniem się fps.
Gra potrafiła w kilku miejscach zerżnąć fpsy o połowę [z 40 na 20] i póki nie wyszło się z gry, nie zrestartowało kompa to nic nie pomagało.
Brajdak do dziś ma z nią takie jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku otwarty świat nie zabije fabuły, 2 powody: to jest w końcu Wiedźmin, fabuła będzie świetna, drugi: jak nie będzie dostosowywania lvl to i tak daleko się nie odejdzie od głównej osi zdarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Każdy rejon ma osobny wątek fabularny
> ..i to juz jest malo fajne, bo najczesciej prowadzi do rozmycia opowieści w stylu "idź
> w trzy miejsca by zdobyć sojuszników''.

Bzdury. Wnioskując z tego co piszą chodzi po prostu o wątki poboczne dla każdej wioski więc wielki plus, że nie będzie to wyglądało na robieniu x zadań związanych z zabijaniem okolicznych potworów w każdej wiosce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2013 o 18:07, Pietro87 napisał:


Ja w2 miałem okazje ogrywać na 3 kompach [moim starym, moim nowym i kompie brata, tzn
brat tez kupił sobie EK i tez grał od dnia premiery więc wymienialiśmy się spostrzeżeniami
na temat gry]

Na moim 4 letnim piecu gra śmigała na "max" [bez ubbersamplingu i na średnich cieniach
i zasięgu widzenia nie tym maksymalnym tylko jeden poziom niżej] i trzymała 35-60 klatek.
A na nowej maszynie nawet na średnich potrafiła się zacinać lub całkiem sypnąć do pulpitu.
Ergo była to taka sama klapa optymalizacyjna co w1.
Dopiero cały tuzin patchy nieco uratował sytuację.

Ja grałem na kompie zaopatrzonym w jednego z pierwszych Phenomów, 4GB RAM, Radeon 4870 i Windows Vista 64 bit - wszystko na maxa prócz uberscalindu i rozmycia, 1920x1080 i miałem takie problemy, jak wyżej wypisałem + to, ze nie dało się u mnie pobrać żadnego patcha ;)
kolega grał na jeszcze słabszym sprzęcie od mojego i u niego gra chodziła chyba trochę lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >
> > > A Wiedźmin 2 nie był robiony pod konsole? Te kołowe menusy, reszta rozwiązań?
> :)
> >
> >
> > "To jakiś żart?" odnosi się do tego, że gra będzie zepsuta, bo robiona jest
> pod
> > konsole, a nie do tego, że robiona jest pod konsole.
> >
> juz 2 byla robiona konsole

nie kumasz, Wiedźmin 2 był na pc a przerobili go za jakiś czas na konsole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 18:20, Enderman001 napisał:

nie kumasz, Wiedźmin 2 był na pc a przerobili go za jakiś czas na konsole


Jedynie dostosowali go pod względem graficznym do X360 bo reszta była dostosowana do konsolil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 18:27, Bracio napisał:

Jedynie dostosowali go pod względem graficznym do X360 bo reszta była dostosowana do
konsolil.

Ale nie przeszkadza to w niczym, nie tak jak ekwipunek w Skyrim ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2013 o 18:28, Isildur napisał:

Ale nie przeszkadza to w niczym, nie tak jak ekwipunek w Skyrim ;]


Nie grałem w Skyrima, więc nie rozumiem. Możesz wytłumaczyć :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że po rpzeczytaniu tych wszystkich "rewelacji" mam bardzo mieszane odczucia. Tyleż samo elementów mnie cieszy, co i mocno niepokoi. A konkretnie:

1. Opis zmian w walce przywodzi na myśl klasycznego action-button-mashera. Każde naciśnięcie przycisku to jeden cios, możliwośc przerwania czynności, by zablokować cios przeciwnika itp - to raczej cechy zręcznościowych gier akcji. Oczywiście, może to również dodać potyczkom dynamiki, nie odzierając ich z warstwy taktycznej - o ile CDPR dobrze to rozegra. No właśnie, O ILE.

2. Świat większy niż w Skyrim też niespecjalnie mnie cieszy. Tradycyjną już bolączką podobnie wielkich gier jest spłycenie oddziaływań z grupy mikro. Owszem, Twoje działania mogą sprawić, że obywatele jakiejś wioski będą Cię nienawidzieć, jednak kosztem osobistych, głębszych relacji z postaciami. A to był, moim zdaniem, najmocniejszy punkt serii. Obawiam się też, że dostaniemy grę wielką, z wieloma dużymi i mniejszymi skupsikami ludzi, ale skupiskami bezosobowymi, podobnymi jedno do drugiego, z ewentualnie dwoma, trzema charakterystycznymi postaciami w każdym z nich.

3. Poza tym, niepokoją mnie motywy Geralta w W3. Poszukiwanie miłości? Walka za królestwa? Zmierzenie się z Dzikim Gonem? Brzmi to raczej jak kolejna hollywoodzka opowiastka dla amer.... znaczy, dla "mniej wymagających widzów". A siłą Wiedźmina zawsze były relacje na poziomie micro, małe problemy, które, gdy się w nie wgłębić, okazywały się złożone i ważne dla zainteresowanych osób. Wiedźmin książkowy, podobnie i pierwsza gra (W2 niestety mniej), były w pewien sposób życiowe - dzięki odrzuceniu górnolotnych motywów, a skupieniu się na tych drobniejszych, bardzo osobistych, świat Wiedźmina był wiarygodny, żywy, w pewien sposób realny. Odróżniało go to od tych wszystkich tandetnych historyjek o smokozrodzeńcach, w których otoczenie, postacie i misje były tylko atrapą, imitacją cuchnącą chińską podróbą na kilometr. Boję się, by Wiedźmin 3, idąc wyraźnie w kierunku Skyrima, nie zatracił tego, co go wyróżniało wśród innych cRPG.

Oczywiście, wszystkiego dowiemy się w praniu, do premiery jeszcze daleko, więc nie ma co wyrokować. Niemniej, mam mieszane uczucia, sam nie wiem, czy to, co Redzi powiedzieli, to to, co naprawdę chciałbym usłyszeń o Wiedźminie 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 18:30, Bracio napisał:

Nie grałem w Skyrima, więc nie rozumiem. Możesz wytłumaczyć :)?


W Skyrimie niektórym przeszkadzał fakt, że ekwipunek był lepiej przystosowany do użycia przy pomocy pada niż myszy :) Po prostu na początku zdarzało się robić głupie rzeczy, bo myszka dziwnie w ekwipunku działała, ale oczywiście dało się do tego bez problemu przyzwyczaić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 18:30, Bracio napisał:

Nie grałem w Skyrima, więc nie rozumiem. Możesz wytłumaczyć :)?


Zobacz jak wygląda menu ekwipunku, na pierwszy rzut oka widać, że robiony pod pada :)
Dla porównania dałem okno ekwipunku z Obliviona :)

20130205183329

20130205183459

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2013 o 18:35, Isildur napisał:

Zobacz jak wygląda menu ekwipunku, na pierwszy rzut oka widać, że robiony pod pada :)
Dla porównania dałem okno ekwipunku z Obliviona :)


Dzięki Tobie oraz pawbuk za wytłumaczenie o co w tym chodzi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2013 o 18:28, Isildur napisał:

Ale nie przeszkadza to w niczym, nie tak jak ekwipunek w Skyrim ;]

akurat ekwipunek w W2 (jak i wszelkie ''kołowe'' menusy - ten do walki to jeszcze ok, ale c''mon, alechemia na krzyżaka?) z tymi listami i wolno przewijającym się tekstem opisu był tylko minimalnie lepszy od skajrima. Do typowo myszkowego ''przeciągnij i upuść'' to nie ma startu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, zobaczymy jak to rozwiążą w W3, miejmy nadzieję, że interfejs będzie intuicyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 18:47, Isildur napisał:

Prawda, zobaczymy jak to rozwiążą w W3, miejmy nadzieję, że interfejs będzie intuicyjny
:)


Dawno grałem w W2, ale jeśli chodzi o interfejs i sterowanie to jak zacząłem grać grę na klawiaturze to po prostu nie mogłem wytrzymać. Przerzuciłem się na pada, wszystko całkiem niezłe zaprojektowane tylko ekwipunku musiałem się trochę nauczyć używać bo często robiłem rzeczy których nie chciałem zrobić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować