Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - pierwsze screeny!

174 postów w tym temacie

Równie dobrze można się zapytać po co kupować Skyrim jak to klon Bloodmoona? Co to Skyrim pierwsza gra z wikingami była czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że grafika będzie ładna jestem pewien, natomiast bardzo ucieszył mnie fakt pełnej karczmy. Mam dość obszernych lokacji, w których przebywają trzy osoby na krzyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martwią mnie te nawiązania do Scyrim. Do tej pory zasada była prosta: im dalej w grę tym więcej/inne obszary odblokowane. W Sandboxie a''la Beth od razu mamy dostęp do całej mapy. To nie Gothic więc teoretycznie możemy też wszędzie dojść (levelowanie potworów). To się mocno odbija na scenariuszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Wiedźmin znacząco różni się klimatem od Skyrim, podejściem do sprawy i napewno będzie
> dużo bardziej urozmaicony. To tak jakbyś powiedził, że nie zagrasz w Sleeping dogs albo
> Mafie bo to klony GTA tylko trochę inne...
Pewnie, że nie zagram skoro jest oryginał. Mam ograniczony czas i budżet na granie. Nawet jak aktor udaje historyczną postać to nigdy nie będzie lepszy od oryginału. Gry które są kultowe i mają rekordową sprzedaż zazwyczaj nie czerpią z innych gier.
Do tego już grafika W3 odrzuca. Skyrim był wydany w 2011 roku i miał lepszą grafę od gry, która wyjdzie trzy lata później. A grafika w RPG jest bardzo ważna, bo przecież gra się po to żeby przenieść się do innego świata z szarej rzeczywistości.
Pomysł, żeby na bazie 11 mln sprzedanych kopii nowego TES (może więcej już jest?) uszczknąć coś dla siebie, według mnie, nie przyniesie niczego dobrego.
Lepiej zrobić grę inną od TES, bo konkurencja jest już za daleko.
Zobacz Morrowind był inny niż dowolny RPG a osiągnął sukces. Wyciągnij wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 11:52, Phobos_s napisał:

Tak, ja wiem, doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Ale jak na razie CDPR
nic innego nie zaprezentował a wiesz jak liczy się pierwsze wrażenie...


Nie martwiłbym się zbytnio. I tak ważniejsze będą trailery/teasery oparte na silniku, no i oczywiście gameplay. A tam już z pewnością będzie wykorzystany nowy renderer. Myślę, że najwcześniej zobaczymy to na wiosennej konferencji, choć bardziej realnym terminem byłby czerwiec, a więc E3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A grafika w RPG jest bardzo ważna(...)

To z innego powodu gramy w RPG. Dla mnie liczy się fabuła, klimat oraz grywalność.

Może to kwestia gustu ale według mnie W2 miał już znacznie lepszą grafikę niż Skyrim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika porażka, za dużo postprocessingu, za mało efektów i technologii. Jak grafiki nie zmienią to gra słabo się przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A grafika w RPG jest bardzo ważna, bo przecież
> gra się po to żeby przenieść się do innego świata z szarej rzeczywistości.
>

Szkoda, że o tym nie wiedziałem, jak zaczynałem grać w "Wiedźmina: Grę Wyobraźni
" i "Cyberpunka 2020"... Pięć lat życia zmarnowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Harpen nie raczył dodać informacji, że pokazane screenshoty powstały z wykorzystaniem

Dnia 06.02.2013 o 12:18, Vojtas napisał:

starego (czy też dotychczasowego) renderera.


O dzięki za info, tego nie wiedziałem. Tak czy siak zacnie to wygląda, a będzie jeszcze lepiej.

ps. Ręce mi opadają jak czytam teksty, że grafika "odrzuca" albo to "porażka" :/ Nie wiem - trolle ? Prowokatorzy ? Czy aż tak się niektórym w dupach poprzewracało ? W2 to w tej chwili najładniejszy rolplej (jeśli idzie o technologię), trójka jeszcze podniesie poprzeczkę... konkurenta w tej kategorii nie widzę - nowe Final Fantasy to pieśń odległej przyszłości, ewentualnie trzeci Dragon Age (na Frostbite 2), ale IMO nawet z taką potęgą jak EA rodzimy deweloper ma szanse wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> Do tego już grafika W3 odrzuca. Skyrim był wydany w 2011 roku i miał lepszą grafę od
> gry, która wyjdzie trzy lata później. A grafika w RPG jest bardzo ważna, bo przecież
> gra się po to żeby przenieść się do innego świata z szarej rzeczywistości.

Myśle,że grafika ostatecznie będzie wyglądać lepiej niż na screenach, podobnie było z pierwszymi screenami W2 kiedy gra wyszła grafika była o niebo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze z naszego rodzimego, slowianskiego Wieska robia jakiegos wikinga czy innego snieznego luda. Brakuje tylko zeby smoki zabijal. Kopia Skyrima, meh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 12:39, Olbaid napisał:

Gry które są kultowe i mają rekordową sprzedaż zazwyczaj nie czerpią z innych gier.


Bzdura. Jak mawia stare przysłowie, większość rzeczy wymyślili już starożytni. Prawdziwie rewolucyjnych gier, takich które zmieniały gatunki i kierunek w którym szła branża, można policzyć na palcach obu rąk. Reszta popularnych gier po prostu czerpie z dokonań poprzedników: zapożycza jedne elementy, adaptuje i ulepsza inne, miesza z własnymi pomysłami. Tzw. kultowe produkcje to często mistrzowskie rzemiosło, które tylko w niektórych obszarach ma przebłyski prawdziwego geniuszu. I tak to się kręci.

Dnia 06.02.2013 o 12:39, Olbaid napisał:

Do tego już grafika W3 odrzuca. Skyrim był wydany w 2011 roku i miał
lepszą grafę od gry, która wyjdzie trzy lata później.


Cha, cha, rzuć jeszcze jakimś dowcipem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 13:52, Harunia napisał:

Brakuje tylko zeby smoki zabijal.

A czemu nie ? Już w dwójce można utłuc smoka.

Bo co, Geralt książkowy nie zabijał ? No fajnie, ale ja nie jestem Geraltem. Ja tylko steruję takowym avatarem. I chwała CDP że nie narzuca charakteru Geralta z książki, bo wtedy to nie byłaby gra RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skyrimie ładna grafika to jest z teksturami HD i paroma modami, wersja PCtowa w dniu premiery i konsolowe są strasznie brzydkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie, że nie zagram skoro jest oryginał. Mam ograniczony czas i budżet na granie.
> Nawet jak aktor udaje historyczną postać to nigdy nie będzie lepszy od oryginału. Gry
> które są kultowe i mają rekordową sprzedaż zazwyczaj nie czerpią z innych gier.
> Do tego już grafika W3 odrzuca. Skyrim był wydany w 2011 roku i miał lepszą grafę od
> gry, która wyjdzie trzy lata później. A grafika w RPG jest bardzo ważna, bo przecież
> gra się po to żeby przenieść się do innego świata z szarej rzeczywistości.
> Pomysł, żeby na bazie 11 mln sprzedanych kopii nowego TES (może więcej już jest?) uszczknąć
> coś dla siebie, według mnie, nie przyniesie niczego dobrego.
> Lepiej zrobić grę inną od TES, bo konkurencja jest już za daleko.
> Zobacz Morrowind był inny niż dowolny RPG a osiągnął sukces. Wyciągnij wnioski.
>

Jak to nie prowokacja to ....współczuję klapek na oczach.... really ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować